Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 16:15   #1381
Zbog bolova u potkoljenici išla sam vaditi krv i radila sam sljedeće pretrage
D- dimer 200 ref. >550
PV 1,14 REF. > 0,70
APTT 24 REF 20-30
APTT omjer 0,9 ref. 0.8-1,2

Koliko vidim, nalaz su uredni.
Radila sam ih zbog straha od duboke venske tromboze, pa me zanima koliko je bitan pokazatelj D- Dimer?
Kolike su šanse da uz uredan D-dimer ipak postoji DVT?

Osim bola i peckanja s prednje strane potkoljenice, nemam drugih simptoma tipa edema, crvenila, temperature?

na CD vena sam naručena za par dana

Lp
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:54   #1382
Bok svima Trombašima...

Evo i mene k vama.....

Priča ide ovak....


Imam disk herniju L4-L5 i protruziju diska S1. Disk mi je izletio jer nisam bila od 2.mjeseca niti na vjezbama niti na plivanju niti na masaži nego sam radila i do 6, 7 sati navečer i sjedila po 10 sati.
Disk mi je piknuo živac koji ide u lijevu nogu.
Noga me je čudno bolila, ono pečeeeeee do nesvjesti, ono neka unutarnja boj u nadkoljenici, boli koljeno i unutarnja strana bedra žari i pali. Metala preko moći mokri ručnik, nikak zaspat, ko da te neko brenerom spržio po nogi.Mi išli dva dana u bazen Spec.bolnice za med. rehabilitaciju Stubičke Toplice i ja primjetim otklinu prvo lijevog zgloba u subtu i nedelju. U ponedjeljak otišla na rehabilitaciju u Stubake.

Dr.Kasun iz Stubaka je na mom prijemnom pregledu bio zabrinut za čudan opis mojih bolova u nozi (peče, žari, ko da imam stotine iglica akupunkture u nozi), nikakvi lijekovi protiv bolova ne pomažu i na moju oteklinu lijeve potkoljenice i stopala i veli “znate kaj, ovo sve kaj vi meni pripovedate nema veze s kralješnicom i diskovima, to je nekaj drugo” te me poslao drugi dan na UZV noge i otkrio da imam duboku vensku trombozu i time mi vjerojatno spasio život. Odmah sam dobila Fragmin 7500 injekciju za razređivanje krvi i u roku od 5 min hitnom prikopčana na aparate prebačena u Opću bolnicu Zabok na pretrage, a odmah nakon pregleda ravno u Vinogradsku bolnicu u Zg. Bila tjedan dana, strogo mirovanje, uz dve doze dnevno Fragmin 7500 injekcija i otpuštena jučer doma ( a brate dugo bila u Stubacima, ni dva dana).

Dobila sam elastične zavoje i po mjeri izrađenu elastičnu vensku medicinsku čarapu koju moram sad nositi 6 mjeseci po danu ili elastični zavoj i trebam uzimati tablete za razređivanje krvi i da mi se taj tromb razbije pa na kontrolu krvi i na CD vena.

Dobila Xarelto tablete za trošiti. Kad sam otvorila onu uputu ko brate plahta i kad sam to sve pročitala nuspojave, ovaj, onaj, prestrašila se ko zec...i ovak sam prestrašena dovoljno sa ovim svim igrokazom.

Za sad imam elastični zavoj ali sam dobila i čarapu po mjeri koju radi neka firma za Vinogradsku, uvoznik izvana. Čarapu probala staviti danas ali kak imam problem sa kičmom i diskovima nemrem se sagnut do prstiju jer još nisam razgibana, a čarapa čvrsta. Kupili danas gumene rukavice i puder po preporuci pa kao tak bude lakše.
Ali me to ubija.

Ja se jedva krećem na dve štake po stanu malo, pa onda legnem. Sad me već boli gornji dio guze i trtica i bokovi od ležanja. Luda sam ko puška od svega.

Pa pošto sam se isprestrašila svega imam pitanja za vas iskusne iz DVT Ekipe:

Jel netko od vas imao kakve nuspojave na Xarelto tablete?
Jel imate neki pametan način kak da ovu čarapu natakarim na nogu, neki trik, tehniku? Samo da me nekaj ne ukoči u križima jer sam vrištala od boli prije mjesec dana id toga.
Koliko ja smijem hodati, ležati, sjediti?
Kad smijem plivati recimo u Stubacima da si razgibam kičmu orvo? Moja leđa žude za hidroterapijom, vježbama u vodi i plivanjem, a kak ću s DVT-om uopće primirisat u vodu (33 stupnja, mlaka voda, manje id temp. tijela ali je topla za vježbanje?
Koliko bude trajala još ta bol u nozi, čudna dubinska, i žarenje u bedru, i sijevanje na različitim mjestima?
Jel može u ovim uvjetima masaža leđa ili je masaža no, no zbog ovog lijeka i stanja?

Joj, ljudi moji, tak sam se uplašila i čarapa ne ide kam treba.da mi je zlo od svega, i od doktora koji ko da imaju neku teoriju zavjere oko ovih pitanja, i pregleda, i saniteta, i recepata, i naručivanja i uputnica.
Pomagajte ako možete.
Hvala unaprijed.
Mia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:09   #1383
Što se tiče Xarelta, prvu večer mi se pojavila modrica na boku, malo iznad kuka. baš na love handles
promjera 3 cm, uopce nije izgledala lijepo. Osim toga nije bilo nista.
Vjerojatno će ti iskočiti i modrice na mjestima gdje si dobivala fragmin.
Ja sam "na vrijeme" posumnjao na trombozu, te dok sam otišao na CD još ništa nije bilo nateklo i/ili promjenilo boju.
Radi se o lijevoj potkoljenici.
Kako trombima treba neko vrijeme da se razgrade ( u pitanju su tjedni,možda i mjeseci), tako ne može preko noći prestat bol.
Trajat ce neko vrijeme, vjerojatno mjesec-dva (bubam napamet).
Što se kretanja i toga tiče, men je rekao da hodam koliko mi stanje dopušta.
Sa čarapom sam dobio nekakvu navlaku koju stavim na stopalo pa onda preko nje carapu navlacim. Mislim da je svilena ili nekog sličnog materijala.
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:12   #1384
Što se tiče Xarelta, prvu večer mi se pojavila modrica na boku, malo iznad kuka. baš na love handles
promjera 3 cm, uopce nije izgledala lijepo. Osim toga nije bilo nista.
Vjerojatno će ti iskočiti i modrice na mjestima gdje si dobivala fragmin.
Ja sam "na vrijeme" posumnjao na trombozu, te dok sam otišao na CD još ništa nije bilo nateklo i/ili promjenilo boju.
Radi se o lijevoj potkoljenici.
Kako trombima treba neko vrijeme da se razgrade ( u pitanju su tjedni,možda i mjeseci), tako ne može preko noći prestat bol.
Trajat ce neko vrijeme, vjerojatno mjesec-dva (bubam napamet).
Što se kretanja i toga tiče, men je rekao da hodam koliko mi stanje dopušta.
Sa čarapom sam dobio nekakvu navlaku koju stavim na stopalo pa onda preko nje carapu navlacim. Mislim da je svilena ili nekog sličnog materijala.
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:38   #1385
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Zbog bolova u potkoljenici išla sam vaditi krv i radila sam sljedeće pretrage
D- dimer 200 ref. >550
PV 1,14 REF. > 0,70
APTT 24 REF 20-30
APTT omjer 0,9 ref. 0.8-1,2

Koliko vidim, nalaz su uredni.
Radila sam ih zbog straha od duboke venske tromboze, pa me zanima koliko je bitan pokazatelj D- Dimer?
Kolike su šanse da uz uredan D-dimer ipak postoji DVT?

Osim bola i peckanja s prednje strane potkoljenice, nemam drugih simptoma tipa edema, crvenila, temperature?

na CD vena sam naručena za par dana

Lp

Pozdrav!
Dimeri je uobičajena pretraga za trombozu ali ne treba ju uzimati zdravo za gotovo. Ta pretraga se radi ono samo radi reda i da te pošalju doma. Pošto nemaš temperature, crvenila ili natečenosti noge nebi smjelo biti problema jer može biti tisuću stvari a ne tromboza. Iz iskustva govorim da je sve moguće, samo ti pregledaj preko CD nogu jer to ti onda daje 100% sliku o čemu se radi.

Iz iskustva mene nije ništ boljelo, nikakve simptome nisam uočavao. Samo me nakon nogometne utakmice boljelo u predjelu zdjelice a ono što su mi kasnije otkrili bolje da ne govorim sad nego u drugom postu. Zastrašujuće je još k tome da sam otkrio trombozu takvih razmjera da se doktor u ZG-u šokirao, a imao sam samo 19 godina.
Coldzera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:21   #1386
Pozdrav svima.

Ne znam odakle bih krenula, odnosno, što prije napisati od onoga što me sve tišti, zanima... Imam dvt natkoljenice, prepone i zdjelice, jako sam s tim opterećena, čak mogu reći da sam postala depresivna zbog tognaglog preokreta u životu. Imam dvoje malih bebača, oni me trebaju, a ja imam osjećaj da samo tonem od problema. Na martefarinu sam, prije sam bila na clexanu. Počela sam se i debljati, dobila sam 10 kg zadnjih godinu dana, jedem kad sam utučena, a to je često. Zanima me mogu li na kakvu dijetu, reducirati bar nešto iz prehrane, da recimo smanjim unos hrane, ne znam kako bi se to odrazilo na pv? Smijem li uopće vježbati? Vježbate li vi koji imate zahvaćenu dvt natkoljenice, prepone, zdjelice i ako da, što, koliko? Znam da je sve individualno, svatko ima drugačije stanje.
Mene je strašno pogodilo to što mi je glavna vena u nozi zauvijek oštećena (zalisci) pa me zapravo strah svega, svakog napora, pogotovo intezivnijeg.
Kako se vi nosite s bolešću? Ja iskreno, nikako. Iako znam da ima puno gorih stvari u životu, ali meni je ovo preteško palo, godinu dana je prošlo, a ja sam sve depresivnija, deblja, nervoznija...
Kod kojih doktora sve idete? Ja idem redovno kod hematologa i na color doppler vena.
Kakve poslove radite (da li puno sjedite, stojite?), nakon koliko vremena ste se vratili na posao, koliko ste dugo bili na bolovanju?
I molim savjet, tko je dobar dijagnostičar u Zg za color doppler vena, može i privatno, samo da je stručnjak?
Shannaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:50   #1387
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle bih krenula, odnosno, što prije napisati od onoga što me sve tišti, zanima... Imam dvt natkoljenice, prepone i zdjelice, jako sam s tim opterećena, čak mogu reći da sam postala depresivna zbog tognaglog preokreta u životu. Imam dvoje malih bebača, oni me trebaju, a ja imam osjećaj da samo tonem od problema. Na martefarinu sam, prije sam bila na clexanu. Počela sam se i debljati, dobila sam 10 kg zadnjih godinu dana, jedem kad sam utučena, a to je često. Zanima me mogu li na kakvu dijetu, reducirati bar nešto iz prehrane, da recimo smanjim unos hrane, ne znam kako bi se to odrazilo na pv? Smijem li uopće vježbati? Vježbate li vi koji imate zahvaćenu dvt natkoljenice, prepone, zdjelice i ako da, što, koliko? Znam da je sve individualno, svatko ima drugačije stanje.
Mene je strašno pogodilo to što mi je glavna vena u nozi zauvijek oštećena (zalisci) pa me zapravo strah svega, svakog napora, pogotovo intezivnijeg.
Kako se vi nosite s bolešću? Ja iskreno, nikako. Iako znam da ima puno gorih stvari u životu, ali meni je ovo preteško palo, godinu dana je prošlo, a ja sam sve depresivnija, deblja, nervoznija...
Kod kojih doktora sve idete? Ja idem redovno kod hematologa i na color doppler vena.
Kakve poslove radite (da li puno sjedite, stojite?), nakon koliko vremena ste se vratili na posao, koliko ste dugo bili na bolovanju?
I molim savjet, tko je dobar dijagnostičar u Zg za color doppler vena, može i privatno, samo da je stručnjak?
Mm je u veljaci bio 7 dana u bolnici zbog dvt.evo sad je sedmi mjesec i on je ok.pije martefarin,nosi carapu,radi(i to kao konobar).cak se i kupao par puta u moru.
Svakih desetak dana ide na kontrolu krvi zbog martefarina,jer mu pv dosta varira.
Ali inace zivi dalje normalno.dosta se odmara i lezi kad je doma.
Zivot ide dalje.nemoj to sve preozbiljno shvacati.naravno,nije zezancija,treba se cuvat,ali polako sve dode na svoje.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:12   #1388
Pucanje vena na prstu ruke

Pozdrav, ne znam da li se netko susretao sa ovime, pokušavam na forumu naći da li je netko već imao ovakav post ali nisam uspjela. Naime, radi se o tome da mi je pukla vena na srednjem prstu desne ruke. Iz čistog mira me je nešto zapeklo i nakon toga mi je prst počeo plaviti. Nakon 10 sati bio je skroz crn - tamni, te se širilo prema šaci. Nitko od doktora mi nije znao reći o čemu se radi, dok mi je jedan kirurg rekao da se radi o puknuću vene i da stavljam hladne obloge. Normalna boja prsta se vratila nakon tri dana, ali još uvijek osjećam da mi je lagano natečeno jer ga ne mogu svinuti. I evo nakon 7 dana ponovno isto. Pospremala sam suđe i osjetila kako me ponovno zapeklo iznad pregiba prsta, malo se zaplavilo i osjecam kako mi prst pulsira i puni se, natiče. Ne mogu ga stisnut u šaku. Ponovno sam stavila led i čekam da mi malo splasne i prođe neugodan osjećaj da mi je prst napumpan. O čemu se radi? Da li bi se morala zabrinuti, odnosno da li je to nekakav znak neke bolesti jer internet je pun svega. Doktor mi je na godišnjem, pa čekam da mi se vrati kako bih napravila krvne nalaze. Unaprijed zahvaljujem na neko mišljenje i odgovor. Sa poštovanjem,
kia2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:05   #1389
Flebografija

Zanima me je li tko radio flebografiju donjih ekstremiteta? Ako tko je, napišite malo više o tome, kako to izgleda, gdje ste obavili pretragu... Hvala.
Shannaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:21   #1390
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle bih krenula, odnosno, što prije napisati od onoga što me sve tišti, zanima... Imam dvt natkoljenice, prepone i zdjelice, jako sam s tim opterećena, čak mogu reći da sam postala depresivna zbog tognaglog preokreta u životu. Imam dvoje malih bebača, oni me trebaju, a ja imam osjećaj da samo tonem od problema. Na martefarinu sam, prije sam bila na clexanu. Počela sam se i debljati, dobila sam 10 kg zadnjih godinu dana, jedem kad sam utučena, a to je često. Zanima me mogu li na kakvu dijetu, reducirati bar nešto iz prehrane, da recimo smanjim unos hrane, ne znam kako bi se to odrazilo na pv? Smijem li uopće vježbati? Vježbate li vi koji imate zahvaćenu dvt natkoljenice, prepone, zdjelice i ako da, što, koliko? Znam da je sve individualno, svatko ima drugačije stanje.
Mene je strašno pogodilo to što mi je glavna vena u nozi zauvijek oštećena (zalisci) pa me zapravo strah svega, svakog napora, pogotovo intezivnijeg.
Kako se vi nosite s bolešću? Ja iskreno, nikako. Iako znam da ima puno gorih stvari u životu, ali meni je ovo preteško palo, godinu dana je prošlo, a ja sam sve depresivnija, deblja, nervoznija...
Kod kojih doktora sve idete? Ja idem redovno kod hematologa i na color doppler vena.
Kakve poslove radite (da li puno sjedite, stojite?), nakon koliko vremena ste se vratili na posao, koliko ste dugo bili na bolovanju?
I molim savjet, tko je dobar dijagnostičar u Zg za color doppler vena, može i privatno, samo da je stručnjak?
Ja te razumijem, ja sam slično prošla kao i ti ................
Pisala sam tu već pa se ne bih sada ponavljala ...
Možemo se čuti na pp, pa da se pratimo u budućim stanjima i liječenju...
Sve u svemu isto mi je nakon dvt stradala duboka vena .................

Očajna sam bila! A i sad sam ...ali lakše se nosim s tim.

Prošla sam i radiologa, i hematologa gro!

Super radiolog, najbolji, najstručniji, došla sam do njega na preporuku na color dopler i prezadovoljna sam kako je odradio posao, stručno, detaljno, predano ...dr. Tonković, poliklinika Sunce, ZG

U kasnijem postu si spominjala flebografiju ....
Ja sam na nju trebala ići, ali ....hematolozi mi se još nisu odlučili za nju ili protiv ....

Prošla sam i gro hematologa i također po prepruci mogu ti reći da su mi najbolji na Rebru ...eto, sad sam tamo ....

Javi mi se svakako na pp, da se pratimo, jer ti si mi jedina osoba za koju sam ovdje pročitala da je imala dvt i da su joj ostale posljedice, moja sadašnja dijagnoza ti je stanje po dvt ??!!

A nitko zapravo ne zna kakvo ..... od različitih hematologa i radiologa sam dobivala kontradiktorna mišljenja ................

Žurim sad, čujemo se na pp, pa ćemo tamo detaljnije, drži mi se!!!
Znam sve kako ti je i šta si proživjela, proživljavaš.

Meni vibrira u toj skršenoj žili, nozi ...grozno. I sad ti živi pod normalno, svakodnevno.


I da, znam da naše nije najgore, da je još gore kad recimo ostaneš bez noge ili osjeta u njoj, ali .....da, ali. To valjda spada pod ono, svakom je njegova muka najteža ili, sjetimo se kako je to bilo dobro prije dvt, kad smo imale obje noge kako treba, funkcionalne!

Ah, život, ponekad raj, ponekad pakal, najčešće između te dvije krajnosti ..............

Dršte se svi dvt-ičari!!
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:30   #1391
Pozdrav dragi ljudi! Imam jedan problem a kako citam po forumu i internetu sve se vise plasim. Imam naoteceno koljeno i malo podkoljenicu. Vec 10 dana osjecam bol u koljenu(a u podrucju iza koljena imam prosirene vene vec godinama). Tu i tamo mi pukne koja kapilara na nogama, ali sad imam opsesivno pracenje kako mi je jedna noga veca od druge. Koljeno svakako, ali nema crvenila nikakvog, potkoljenica mi se grci tu i tamo, ali nemam neku posebnu bol-samo otok. Bila sam kod ortopeda koja me je pregledala u 2 minute i rekla:nije tromboza,nije kostano - onda je misicno. Kako ona moze znat na temelju sta mi savije nogu par pita, stiska ju i gleda=da nema tromboze? Bas sam u strahu...jer imam ja te venske probleme, a sada sam na moru, za tjedan dana vozim u njemacku 12 sati. Sve me strah sta ce biti tada. Moze mi netko reci kakvi su simptomi dvt? Da li ima boli?
Kako mogu biti sigurna da nije to? Znam ponekad istegnuti nogu pa vrtiti istu u gleznju, ali ne osjecam nikakvu bol. Jedino sepam jer mi otok neda hodati normalno.
Hvala!
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:20   #1392
Dobar dan.
Imam duboku vensku trombozu desne noge. Dijagnosticirana u 3 mj. ove god. nakon artroskopskog zahvata koljena. Od tada se liječim i sve ide dobro. E sad, pitanje glasi; 17.08. idem na more i ne znam kako se ponašati???!! Da li plivati sa kompresivnom čarapom ili ne???!!! Da li ju nakon plivanja ima smisla oblačiti??? Molim vas vaša iskustva i savjete !!! LP. Mihaela
mihaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:26   #1393
Quote:
Kal-El kaže: Pogledaj post
Pozdrav...čitam postove oko tromboze pa čisto da se uključim u raspravu...36 godina imam,zaradio dvt prije 15 godina na obadvije noge...otkriven genetski problem koji uzrokuje bolest...čarape nosim redovito i svakako preporučam svima koji imaju tih problema da ne razmišljaju niti trenutka oko toga treba li nositi čarape...puno mi je lakše obavljati posao koji radim...prosvjetar...skidam čarape samo kad spavam,ali prije dizanja obavezno noge na povišenom držati oko pola sata pa navući čarape...kad ih ne nosim noge su mi teške,nisu na otečene nego teške...sve je lakše sa čarapama koje svakako pomažu pri svakodnevnim obvezama...i da čarape također dobivam preko HZZO-a
Da li imaš iskustva s morem tj. plivanjem???? Skidati čarapu ili ne???

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 29.08.2017. at 18:59. Reason: Q
mihaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:30   #1394
konzultiraj lijecnika
ja sam nekih 8-9 mjeseci nakon DVTa plivala u moru (bez carape, naravno)
preporuka lijecnika je bilo plivanje i ranije ali zbog pluca (masivna plucna embolija) nisam bas smjela na bazene i paru...

ps kod mene uzrok DVTa nije bio genetski nego imobilizacija, do odlaska na more tromba vise nije bilo (carapu zbog ostecenja vene nosim i danas)
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 16:10   #1395
Za Mia 007.
DVT sam zaradio nakon puknuća tetive qcepsa i operacije.
Dakle imam iskustva sa štakama i dvtom.
Ovako, meni su oblačili čararpu dugo jer mi je fleksija bila 0 stupnjeva.
Stavljali su mi onu skraćenu, avionsku do koljena. Do stegna sam elastični zavoj stavljao.
Što se tiče čarapa, one koštaju oko 230 kuna i imaš ih i po ortopedskim dućanima.
Ako si bila u KBC SM onda imaš i dućan tamo dole kod pizzerije.
Čarape i pucaju deru se pa čak i budu spaljene.
Iz vlastitog primjera, zalio se vrelim uljem po kopmp čarapi novoj i zaradio gadne opekline.
Te priče s puderom i rukavicama i čarapama su...fckit ...za malu djecu.
Sad mi je 1,5 g od udesa, drugi dopler je bio osrednji pa idem dalje.
Čarapu stavljam sam, šaka unutra, izvrni, naguraj u stopalo i vuci brate.
Rađe kupujem svaka 3 mjeseca nego to sa rukavicama.
U more ne idem s čarapom.
Ali, kako sam počeo s ozbiljnijim treninzima, nakon vježbe tuširam se s čarapom. Sada ljeti KČ je suha za par minuta.
Jer skidanje čarape, sušenje, pa oblačenje druge/suhe čarape...
Samo sam na Martefarinu a taj drugi lijek neznam.
Želim ti dobro zdravlje i brzi oporavak.
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:11   #1396
Pozdrav trombasi!
Mali update što se tiče moje DVT.
1.6 sam primljen u bolnicu sa dijagnozom DVTa.
Nakon standardne procedure dobio sam Xarelto.
Na kontroli 20.7. ni traga DVTu, i što se njih tiče-zdrav sam.
Jos uvijek pijem Xarelto i nosim komp čarapu-kažu još mjesec dana
Tu i tamo zapecka oko skočnog zgloba i sa vanjske strane potkoljenice.

Pozdrav i sretno svima!
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:31   #1397
Kada avion?

Dragi supatnici,


kakva su Vaša iskustva s letovima? Htio bih početkom godine na avion (2,5 sata).

Ne znam koja je procedura - DVT sam zaradio nakon operacije prije 1,5 godine. Dva doplera su pokazala odkrčavanje ali ne potpuno. Cijelo vrijeme sam na mar. i kontrolama.

Jeli imate dakle kakva iskustva i savjete vezane za let avionom?

Hvala.
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:55   #1398
Molim preporuke gdje se ili kome obratiti za detaljnu obradu u Zagrebu, privatna klinika ?
Imam nasljednu trombofiliju
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:47   #1399
Pozdrav svima

Došla sam sa kardioloških tema do vas tu jer dijelimo neke iste ljekove npr. Martefarin. No, kako sam nedavno promijenila terapiju ostao mi je aparatić za kućno mjerenje PV-a i INR-a. Ako nekoga zanima kupnja, neka se javi na PM.
__________________
If tomorrow is judgement day
And I'm standin' on the front line
And the Lord ask me what I did with my life
I will say I spent it with you
second choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:56   #1400
@polar bear

Ja sam isao avionom prije zadnje kontrole. Ali let je trajao sat i 15.
Ja sam na Xareltu. Kad sam pitao doktora za putovanja avionom ili duza putovanja autom, rekao je da nema nikakvih problema, samo da carapu nosim.

U svakom slucaju pitaj svog obiteljskog lijecnika i probaj do svog doktora doc i pitat ga za savjet.
EdwardGreat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.