Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 21:33   #1941
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Procitah par njegovih postova na politici. Osim sto je zesci muslimanski fasist, tip je uvjeren kako je BiH ustvari supernapredna zemlja sa milijardama izvoza, nevjerojatnom industrijom i vojnom moci. Zadnje sto sam procitao nakon cega me trbuh previse bolio od smijeha je da Turska samo sto nije izgradila nosac aviona koji ce doci i potaracati Hrvatsku u obrani svojih vekovecnih ognjista u Bosni.
Sto mislis da Turska nije skoro izgradila nosac aviona? A evo ti sto je Erdogan izjavio prije 3 sata:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/erdo...anet/171021079

Ili si neobavjesten ili si sa glavom u pjesku.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:45   #1942
Dosta je bilo procitat Turci i civilizacija.....
Svakako ce Turska mornarica proc Otrant u nekoj vojnoj misiji, Talijani bi bili prisritni. A ko bi in pruzija logostiku, hrvatski Neum......
Koja sranja ljudi pisu, dragi moji ovisit ce te o Hrvatskoj ka i ima 25 god. Tako da se ne zestite puno.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:47   #1943
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Sto mislis da Turska nije skoro izgradila nosac aviona?

Ili si neobavjesten ili si sa glavom u pjesku.
Pa i nije ga izgradila.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:48   #1944
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Dosta je bilo procitat Turci i civilizacija.....
Svakako ce Turska mornarica proc Otrant u nekoj vojnoj misiji, Talijani bi bili prisritni. A ko bi in pruzija logostiku, hrvatski Neum......
Koja sranja ljudi pisu, dragi moji ovisit ce te o Hrvatskoj ka i ima 25 god. Tako da se ne zestite puno.
Pa Turci imaju vec vojnu bazu u Albaniji (Durresu) te nepotopiv nosac aviona u BiH, Kosovu i Albaniji. Ukoliko bi Turska mornarica uplovila u Jadran ona bi tu bila u medjunarodnim vodama. Italija je u proslom Bosnjacko -Hrvatskom sukobu bila na Bosnjackoj strani bas kao i Velika Britanija. Neznam zasto mislis da bi Italijani pomogli Hrvatima u nekom konfliktu sa Bosnjacima i Turcima? Niti je balkan ikada bio Italijanska zona uticaja niti se Italija moze nositi sa Turcima.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:50   #1945
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Sto mislis da Turska nije skoro izgradila nosac aviona?
Evo ovako cemo... Stavi tu jednu jedinu sliku barem polozene kobilice turskog nosaca i ja cu ti se ispricati. U suprotnom priznaj da si obicna budaletina isprana mozga.

Evo cekam.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:50   #1946
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Pa i nije ga izgradila.
Radi na tome:

https://www.youtube.com/watch?v=0SnqBco7XLw

Grubi radovi su zavrseni. 2021 ide u more.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:51   #1947
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Radi na tome:

https://www.youtube.com/watch?v=0SnqBco7XLw

Grubi radovi su zavrseni. 2021 ide u more.


Znao sam da mislis na to.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:52   #1948
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Evo ovako cemo... Stavi tu jednu jedinu sliku barem polozene kobilice turskog nosaca i ja cu ti se ispricati. U suprotnom priznaj da si obicna budaletina isprana mozga.

Evo cekam.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...oz4GawoDUMoo9I

https://turkishnavy.net/tag/lpd/

Contract je podpisan vec davno. To je proslo kroz Turski parlament jos 2015.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:55   #1949
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Radi na tome:

https://www.youtube.com/watch?v=0SnqBco7XLw

Grubi radovi su zavrseni. 2021 ide u more.
To nije nosač već LHD ili što bi se kod nas reklo amphibious assault ship.

Turkey is constructing a "multi-purpose amphibious ship" that was recently dubbed the TGC Anadolu, which is set to become the country's "national flagship" when it is finished in 2021
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:55   #1950
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post


Znao sam da mislis na to.
Hoces reci da TCG Anadolu nije nosac aviona? Ili u cemu je fazon? Sta se sada smjeskas kada si vidio da si pogrijesio?
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:56   #1951
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
To nije nosač već LHD ili što bi se kod nas reklo amphibious assault ship.

Turkey is constructing a "multi-purpose amphibious ship" that was recently dubbed the TGC Anadolu, which is set to become the country's "national flagship" when it is finished in 2021
Pa sta je razlika? Pametnjakovicu? TCG Anadolu ce imati oko 22 F35 mlaznih aviona na sebi koji ce vertikalno uzlijetati a u sebi ce imati amfibijska vozila.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:57   #1952
Kakve veze ovo ima s temom?
Zašto se lipite na ovakve tipove ko muhe na govno.

Čovjek je očaran Turskom i bošnjačkim postignućima na svim područjima i ne kvarite mu entuzijazam.Ignore, dok se ne pojavi moderator.
On na Klixu širi ljubav oko sebe, posebno prema Hrvatima.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:58   #1953
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
To nije nosač već LHD ili što bi se kod nas reklo amphibious assault ship.

Turkey is constructing a "multi-purpose amphibious ship" that was recently dubbed the TGC Anadolu, which is set to become the country's "national flagship" when it is finished in 2021
I kolko F35 aviona ce biti na TCG anadolu? Equivalent cijele avijacije Balkana (Srbija + Bugarska + Hrvatska + Albanija + BiH).
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:00   #1954
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Hoces reci da TCG Anadolu nije nosac aviona? Ili u cemu je fazon? Sta se sada smjeskas kada si vidio da si pogrijesio?
Naravni da nije. A sad mi se ne da vise drzati poduke. Daj odi prosvjedovat protiv Peljeskog mosta zajedno sa pomorskim drustvom iz sarajeva. Nadam se da vas barem pola zna plivati.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:02   #1955
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
I kolko F35 aviona ce biti na TCG anadolu? Equivalent cijele avijacije Balkana (Srbija + Bugarska + Hrvatska + Albanija + BiH).
Kaže tvoj frend Erdogan ...
Quote:
...will eventually become the flagship of the Turkish navy and may even carry six F-35B Joint Strike Fighters
Six = 6
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:02   #1956
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Naravni da nije. A sad mi se ne da vise drzati poduke. Daj odi prosvjedovat protiv Peljeskog mosta zajedno sa pomorskim drustvom iz sarajeva. Nadam se da vas barem pola zna plivati.
TCG Anadolu je dovoljan sam da promjeni odnos snaga u korist Bosnjaka u regionu. Mislim... Srbija se kurci sto ima 14 Migova i time je prvak balkana manje vise. A na TVG Anadolu bi bilo 22 F35 lovca. Naravno da bi Turci slijetali i na Sarajevski, Bihacki i Tuzlanski aerodrom.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:06   #1957
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Kaže tvoj frend Erdogan ...


Six = 6
To je sa cim TCG Anadolu ide u standardnu misiju. Dakle kapacitet od 22 F35 aviona u standardnim misijama nije ispunjen nego je sastav drugciji i ovakav:

6 x F-35B[1][2][3][4]
4 x T-129 ATAK[4]
8 x As532 or CH-47F[4]
2 x S-70B Seahawk[4]
2 x Anka or Bayraktar UAV/UCAV[2]

https://en.wikipedia.org/wiki/TCG_Anadolu

Znaci umjesto 22 aviona u standardne misije lete 6 aviona, 4 komada T129 helikoptera koji je jurisni helikopter Turske produkcije, 8 chinook helikoptera koji su namjenjeni za prenosenje pjesadije i opreme na kopno, 2 seahavaka i 2 bespilotne letijelice ANKA Turske proizvodnje.



Moj Marijane. Dok svi ljudi spavaju galebovi karaju.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:11   #1958
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:11   #1959
Koja masta, pomoce van Turci ka i u proslome ratu. Ipak je Turska prilicno daleko i do BiH ima par drzava kojima je Turska ostala u lipome sicanju.
Da bi ista vojno doslo do BiH mora proc il Hrvatsku il Srbiju kako god okrenes..... Dakle pusiona za vas...
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:15   #1960
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Koja masta, pomoce van Turci ka i u proslome ratu. Ipak je Turska prilicno daleko i do BiH ima par drzava kojima je Turska ostala u lipome sicanju.
Da bi ista vojno doslo do BiH mora proc il Hrvatsku il Srbiju kako god okrenes..... Dakle pusiona za vas...


A Crna Gora? Kao sto sam rekao; u Albaniji su vec Turske vojne baze kao i na Kosovu. A u Hrvatskoj ih ceka Hrvatski coast gard sa onim camcima. Hrvatski teritorij od medjunarodnih voda so BiH se preleti za par minuta. Do tada piloti u Zagrebu jos nisu ni ustali iz stolice. Mozda bi bilo zanimljivo da vidimo sa cim tacno raspolazete? Mig 29/21? 4 komada?

Turska koja svakodneno krsi namjerno zracni prostor Sirije i Grcke sigurno nece dati da je zaustai velesila Hrvatska. Dont dream dreams.
JozoKrivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.