Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2013., 07:18   #161
Thumbs down Inercija policije na prijave o zlostavljanju životinja

Postavljam ovu temu na Pravu, a ne na Kućnim ljubimcima radi toga jer želim da se raspravi samo jedan aspekt najnovijeg slučaja.

Naime, u Zagrebu na Savici jedna osoba je svjedočila slučaju gdje je pas bio udaren i uguran u automobil dok se cijelo vrijeme opirao. Osoba je uspjela dio tog događaja fotografirati i zapisati registarske oznake automobila. Alarmirala je policiju i dogodilo se - ništa:

"Užasnuta žena uspjela je zapisati registraciju i obavijestila infocentar udruge Suza i policiju. Prošlo je nekoliko dana, a zabrinuta žena svaki je dan zvala policiju da bi saznala jesu li otkrili zlostavljače i kako je pas. U policiji su joj odgovorili da to nije hitan slučaj i da će je obavijestiti ako se vlasnik vozila javi." (http://www.jutarnji.hr/mucili-psa--p...aciji/1119188/)

Srećom, informacije je stigla do Županijskog državnog odvjetništva te su izašli na teren i zatekli su osim navedenog psa još 15 drugih u ilegalnom šinteraju.

Nije mi jasno kako je moguće da nakon ovakve prijave s konkretnim podacima (registarske oznake automobila) policija ne čini ništa?! Smatram da bi bilo dobro kada bi se ova tema zadržala samo na ovom aspkektu cijelog slučaja jer zapravo činjenica da policija ne reagira na konkretne prijave građana zapravo pridonosi i ohrbruje počinitelje ovakvih kaznenih djela.
MuchaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:05   #162
Lisica kao kućni ljubimac

Je li dozvoljeno imati domaću lisicu kao kućnog ljubimca?
OpasanNekiLik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 21:28   #163
Vidio si ovaj video?


http://www.jutarnji.hr/video--pogled...sili-/1143936/

Milsim da neke zakonske prepreke ne postoje...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:31   #164
Lijep je video, ali mislim kako je lisicama mjesto u šumi, te da ne bi trebali biti kućni ljubimci.

Sad s pravne strane, kako ćeš nabaviti lisicu?

Morao bi je uvesti, a koliko znam zabranjen je uvoz divljih životinja za kućne ljubimce. Ako je ne možeš uvesti, morao bi je uloviti, a također mislim kako je prema lovačkim propisima zabranjeno loviti životinje za kućne ljubimce?

Da ipak nekako na crnjaka uloviš lisicu i držiš je kao kućnog ljubimca, prijavio bi te netko u roku odmah, a najkasnije bi te otkrili ako se lisica razboli.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:48   #165
Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Je li dozvoljeno imati domaću lisicu kao kućnog ljubimca?
Lisica je divlja životinja i zaštićena je propisom zakona o prirodi.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 21:46   #166
Evo još jednog primjera neprimjerenog ponašanje policije vezano za mučenje, ubijanje i zlostavljanje pasa:

TEŠKE OPTUŽBE 'Lovci su mi upucali dva psa, Eli su zatim zatukli kundakom'
No, stvarnost je drugačija. Ljudi se užasavaju odlazaka u šumu sa psom, jer ne znaju hoće li nastradati. Ne osjećaju se slobodno i prestravljeni su, a često nam kažu i da se boje kad odu u vikendicu, koja se nalazi blizu neke šume. To je strašno, da se ljudi ne osjećaju slobodno jer žive u strahu od lovaca. Veliki dio problema čini reakcija policije. Lovcima se često progledava kroz prste, ali se zaboravlja da oni zapravo nemaju dozvolu za nošenje oružja. Policija to kao da ne zna i ponaša se prema njima kao prema povlaštenim građanima. Nema nikakve razlike u tome je li životinju ubio lovac ili netko drugi, to je kažnjivo - kaže Oman.
S jedne strane imamo lovce koje se prema svemu što je udaljeno 300 metara od naseljenih područja ponašaju kao da je njihova privatna prćija u kojoj sami sebe doživaljvaju kao gospodare života i smrti.

Međutim, to nije ono što je najgore, već njihova sprega s policijom, a nije čak niti neuobičajeno da se lokalna policija opija zajedno s lovcima na lovačkim večerama.

Također, javna je tajna, budući da se sami lovici time hvale, da za pse preferiraju sačmu kako bi pas imao dovoljno snage dovući se vlasniku pred vrata da mu tamo ugine. Žalosno je kakve sadiste hrvatska policija štiti.

Međutim postavlja se pitanje pravne zaštite ljudi i njihovih kućnih ljubimaca od lovaca kada su čitavo vrijeme u tišini podržavani od policije kao što je navedeno u ovom članku.
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 08:19   #167
Hitno pravni savet

Ljudi treba mi hitno pravni savet.Naime prijatelj je kupio Ciwawu pre nekih 8meseci od nekih makedonca na ulici (naisli ponudili mu i uzeo) imao je do sinoc e sta se desilo dalje,posto je resio da se seli u drugi stan i nema park covek je hteo da je proda javi se zena na oglas za sumu od 600e dodje sa trojicom momaka i otme mu tu ciwawu kaze da je navodno njena i nekad je ukradjena.Sta je mogao covek (sam napolje sa trudnom zenom)

Naime pas nije cipowan tako da i zena nema papire od njega,nema ni on posto je nije cipowao,ali ima posto je 2x izgubio da mu je pobegla u sinteraj ima dokaz za to ovde u nemackoj se u sinteraju wodi na njega,ljudi od koga su je kupili nema ni br ni kontak jednostavno na uluci je kupio.
Ove se sve desilo u Nemacku-Hamburgu

Sta da radi cowek???

Zadnje uređivanje karlos 25 : 03.04.2014. at 08:35.
karlos 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 09:10   #168
Quote:
karlos 25 kaže: Pogledaj post
Ove se sve desilo u Nemacku-Hamburgu

Sta da radi cowek???
Da ode na njemački forum.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 18:34   #169
Ilegalno snimanje pasa - pomoć

Pozdrav, neki ovdje me znaju kao vlasnicu Lune the Buhtlice i trebam nekakvu strucnu(ili manje strucnu pomoc) od vas. Naime, dok sam ja spavala, dosao je covjek od kojeg sam spasila Lunu i zahtjevao je Lunu da ju odvede na nekakvo snimanje. Baka me nije htjela budit pa je dala psa tom covjeku i oni su se za 2 sata vratili i ja sam se taman probudila da cujem da je Luna bila negdje s covjekom koji ju je maltretirao. Obzirom da moje ime pise na svim dokumentima i ja izdvajam bogatstvo malo za svog psa, isla sam pitat tog covjeka za sta je bilo snimanje.
On mi je rekao da ne razumije zasto sam uzrujana jer je snimanje bilo samo za njegove dokumente njegove, na sta sam ja pitala kakve dokumente ako je pas moj?
I nesto je na brzinu smislio da se izvuce iz svega, ali mi je rekao gdje je isao snimat psa(govorimo o slikama ovdje).
Nasla sam tu veterinarsku stanicu na internetu i nazvala ih i pitala kakvo je to bilo snimanje, na sto su mi oni rekli da su radili video uredak kako pravilno pregledat psa(znaci cijeli pregled) i poslikali ju malo i ja sam pitala da li znaju da pas nije njegov i da treba moj pristanak za bilo kakvo snimanje. Oni su odgovorili da se ne zele mijesat i da to rjesim sa covjekom koji je doveo psa.
Taj covjek mi je svjesno lagao u oci o kakvom snimanju se radi i Luna je sad malo istraumatizirana(spava i lize samo, sto je vrlo neuobicajeno za nju).
Baka mi je zabranila da opet odem pricat s njim jer zeli odrzat dobre susjedske odnose i kaze da zaboravim na to sve, al ja ne zelim snimke svog psa po internetu gdje ju muce jadnu.
Imate li kakav savjet sto da napravim sad? Placem tu ko idiot jer mi je najdraze bice istraumatizirano i ne znam sto napravit..
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 19:11   #170
mazi lunicu i smiri se.
on je nije odveo na svoju ruku već je dobio dopuštenje tvoje bake. kujica je bila na pregledu kod veterinara, mnogima je to traumatično, posebno kad ih odvede netko tko im nije blizak ni drag. no proći će. mazi je, poigraj se s njom i duboko udahni. nije se desilo ništa strašno. a moglo je. sutra popričaj i s bakom, nek nikome ne daje tvog psa. pas je tvoj.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 19:37   #171
LadyMoonlight, što te točno muči? Zakonska regulativa o nedozvoljenom odvođenju psa ili kako smiriti psa? Ovo mi je važno da znam kamo prebaciti temu.

Moj ti je savjet da objasniš ukućanima, odnosno baki, da bez tvoje dozvole psa ne smije davati nikome, čak ni za kratku šetnju. Ako misliš tužiti susjeda ili veterinarsku stanicu (koja je, po meni, ipak trebala provjeriti i čijem se psu radi) onda imaj na umu da ćeš trebati uvući i baku u cijelu priču.

Stvar je prošla kako je prošla, tako da bih ja samo susjedu rekla da mu ovakve stvari više ne padaju na pamet. Veterinarskoj stanici možeš zabraniti da stavi na net fotografije tvog psa. Oni su dogovarali s tvojim susjedom snimanje što znači da se poznaju, pa bi trebali znati kakvog psa ovaj ima.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 22:45   #172
NIje mi jasna priča o Luni, kako je tebi došla. On je to dopustio, poklonio ili što?
I di ti je baki pamet? Zna li uopće priču o psu? Zar joj je tvoj san važniji od tog da netko tek tako pokupi psa?

To što pas ima vlasnika i čip ništa ne znači. Nedavno sam čula kako čovjek u mojoj okolini vadi čipove, ubacuje svoje i preproda psa. Ne znam je li to istina, ali ljudi tvrde da da. I nitko mu ništa ne može. Uzima i izgubljene pse, ako ih netko dovede njemu i to isto naptavi sa čipom.

Dobro je što si i njemu nešto rekla,a i veterinarskoj stanici. To je nedopustivo da bez znanja vlasnika posnimavaju životinju, pogotovo u takvu svrhu. I umješani su i te kako.

Suprug tvrdi da naš veterinar provjeri psu čip kad dolazimo, nisam to vidjela jer se zabavim oko papirologije sa sestricom.
Tako da to nisu smjeli napraviti, pogotovo da niti ne znaju tko je vlasnik psa.
I naravno ne dopusti da to koriste u pormotivni materijal.

Pazi psa jer ako si tako netko nešto dopušta, nema granica u bezobrazluku. I opet će ako mu padne na pamet.
Oćutati bez reakcije se ne smije, jer opravdavaš posupak tim i daješ povoda. Rekla si mu što si mislila i to je jako dobro, i ljudi se boje reakcija koje ne očekuju.
A drugi put ako bilo što pokuša zaprijeti mu policijom, to prestraši drznika. I imaj broj policije na mobitelu.
Nemoj mu pokazati da te strah, nego da si ljuta.
Nije on nikakav susjed.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:15   #173
Quote:
petra00 kaže:
To što pas ima vlasnika i čip ništa ne znači. Nedavno sam čula kako čovjek u mojoj okolini vadi čipove, ubacuje svoje i preproda psa. Ne znam je li to istina, ali ljudi tvrde da da. I nitko mu ništa ne može. Uzima i izgubljene pse, ako ih netko dovede njemu i to isto naptavi sa čipom.
Ostavimo se rekla/kazala i urbanih legendi

Ako se ne varam ovdje je bilo x ljudi koji su se izjasnili kao pravnici, a ova je tema gotovo po svim elementima upravo za taj podforum, pa ako može i kakvo mišljenje s pravne strane
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 01:40   #174
E Corduroy, gdje ima dima ima i vatre. Slučajno naletih i na članak, a vidjela i gdje se nalazi neki dan.
Bajka potiče od ljudi koji su tu tražili nestale pse, čuli i oni tu legendu pa očajni tražili tu pse.
Čuvajte svoje pse.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...va/552290.aspx
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 02:00   #175
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
E Corduroy, gdje ima dima ima i vatre. Slučajno naletih i na članak, a vidjela i gdje se nalazi neki dan.
Bajka potiče od ljudi koji su tu tražili nestale pse, čuli i oni tu legendu pa očajni tražili tu pse.
Čuvajte svoje pse.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...va/552290.aspx
I kakve to pobogu ima veze s ovom temom?
Onim što si napisala? Link sa tim istim? U članku se čipiranje ni ne spominje
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 03:26   #176
Nema veze. Ali što bolesnom umu može pasti napamet kad tako izvlači psa iz tuđe kuće? Je li to napravio zbog novaca? Otkud mu hrabrost za takvo nešto?

A što mu još može pasti na pamet?
Može uzeti psa, reći da je pobjegao i dat ga nekom drugom?
Cura navodi da je od njega spasila Lunu, maltretirao je i ovo je najbitnije?

Kakvi su to veterinari? Kod nas je sve moguće, da ne povjeruješ kad ljudi ispričaju.

Ne spomine se u članku mnogo toga, samo sam ti htjela pokazati da postoji mjesto o kojem ljudi pričaju bajku. Svi možemo postati dio bajke.

Savjet je samo čuvati psa.

Zadnje uređivanje petra00 : 05.04.2014. at 03:37.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 07:34   #177
Ja sam napisala veliki post kao odgovor na sve ovo, ali izgleda da je nestao. Budem kasnije natipkala opet

P.s ti veterinari su vrlo ugledni i poznati, nisu u nekoj zabiti. Zato mi je bilo cudno kako oni odrijesuju ruke od svega. Jos mi se kirurg uspred operacije psa javio i pricao sa mnom 5 minuta pa je tek onda rekao da je usred operacije i da pricam s covjek koji je doveo psa.
Necu ovdje imenovat tu stanicu, ako je netko iz istocnog dijela grada Zagreba (jer tamo se nalazi stanica) i zeli znat, neka se javi na PP.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 08:17   #178
LadyMoonlight, ako ti je najvažnija Lunina dobrobit, a u to ne sumnjam, mislim da bi najprije bilo dobro otići u tu veterinarsku ambulantu, mirno porazgovarati i ustanoviti što se doista dogodilo. Što pretpostavlja i da će ti dati ili pokazati snimku, a onda se možeš ili ne moraš s njima dogovoriti hoćeš li, kao vlasnica, odobriti snimanje psa za njihove potrebe. Prvenstveno treba utvrditi je li dobila kakve lijekove, sedaciju, nešto - bez konzultacije s vlasnikom odnosno upozavanja vlasnika s tom činjenicom to vet ne bi ni smio napraviti, osim ako je pas životno ugrožen, što nije.

Kako ćeš riješiti "dobrosusjedske" odnose i odnose u obitelji, u to ne ulazim, ali je očito da ćeš morati. No, to možeš obaviti i poslije.

Ovo sve, dakako, pišem pod pretpostavkom da tvoje "spasila Lunu" podrazumijeva da je pas čipiran na tebe i da se u Upisniku vodiš kao njegova vlasnica.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 16:00   #179
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
LadyMoonlight, ako ti je najvažnija Lunina dobrobit, a u to ne sumnjam...
Nažalost ovdje ima vrlo malo elemenata za diskusiju o Luni kao kućnom ljubimcu (pošto nije navedeno da se vratila sa kakvim zdravstvenim problemom, niti o tome), ali zato ima i više od jedne stvari koje treba sagledati s pravne strane
Stoga temu selim na Pravo gdje će ova situacija i problematika dobiti mnogo konkretnije odgovore
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 22:04   #180
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
mazi lunicu i smiri se.
on je nije odveo na svoju ruku već je dobio dopuštenje tvoje bake. kujica je bila na pregledu kod veterinara, mnogima je to traumatično, posebno kad ih odvede netko tko im nije blizak ni drag. no proći će. mazi je, poigraj se s njom i duboko udahni. nije se desilo ništa strašno. a moglo je. sutra popričaj i s bakom, nek nikome ne daje tvog psa. pas je tvoj.
Problem je u tome sto je ona bila na kompletnom kontrolnom pregledu 2 dana zaredom(jer dan prije sam ja bila kod veterinara s njom) i pokazivali su sve kako se i temperatura mjeri psima i kako se gleda trbuh, usi, itd. Sta ko ima gurat toplomjer u guzu mog psa bez mog dopustenja?!
Naravno da je to bilo traumaticno za nju.

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
LadyMoonlight, što te točno muči? Zakonska regulativa o nedozvoljenom odvođenju psa ili kako smiriti psa? Ovo mi je važno da znam kamo prebaciti temu.

Moj ti je savjet da objasniš ukućanima, odnosno baki, da bez tvoje dozvole psa ne smije davati nikome, čak ni za kratku šetnju. Ako misliš tužiti susjeda ili veterinarsku stanicu (koja je, po meni, ipak trebala provjeriti i čijem se psu radi) onda imaj na umu da ćeš trebati uvući i baku u cijelu priču.

Stvar je prošla kako je prošla, tako da bih ja samo susjedu rekla da mu ovakve stvari više ne padaju na pamet. Veterinarskoj stanici možeš zabraniti da stavi na net fotografije tvog psa. Oni su dogovarali s tvojim susjedom snimanje što znači da se poznaju, pa bi trebali znati kakvog psa ovaj ima.
U redu je da je na pravu, to me muci vise. Lako je smirit psa, ona je zaspala samo nakon toga svega.
Objasnila sam baki vise puta, nekad i na grublji nacin, da sam ja vlasnik psa i da treba mene pitat za sve. Da ne bi bilo da mi i susjedi nasetavaju psa i slicno.
Problem je u tome sto je susjed uzeo sa sobom sav materijal i zato veterinarska stanica odrijesuje ruke od svega. ne znam na koji portal ce to ic sve, ako netko slucajno vidi moju pesicu negdje, molila bih da mi javi jer ja ne pratim portale.

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
NIje mi jasna priča o Luni, kako je tebi došla. On je to dopustio, poklonio ili što?
I di ti je baki pamet? Zna li uopće priču o psu? Zar joj je tvoj san važniji od tog da netko tek tako pokupi psa?

To što pas ima vlasnika i čip ništa ne znači. Nedavno sam čula kako čovjek u mojoj okolini vadi čipove, ubacuje svoje i preproda psa. Ne znam je li to istina, ali ljudi tvrde da da. I nitko mu ništa ne može. Uzima i izgubljene pse, ako ih netko dovede njemu i to isto naptavi sa čipom.

Dobro je što si i njemu nešto rekla,a i veterinarskoj stanici. To je nedopustivo da bez znanja vlasnika posnimavaju životinju, pogotovo u takvu svrhu. I umješani su i te kako.

Suprug tvrdi da naš veterinar provjeri psu čip kad dolazimo, nisam to vidjela jer se zabavim oko papirologije sa sestricom.
Tako da to nisu smjeli napraviti, pogotovo da niti ne znaju tko je vlasnik psa.
I naravno ne dopusti da to koriste u pormotivni materijal.

Pazi psa jer ako si tako netko nešto dopušta, nema granica u bezobrazluku. I opet će ako mu padne na pamet.
Oćutati bez reakcije se ne smije, jer opravdavaš posupak tim i daješ povoda. Rekla si mu što si mislila i to je jako dobro, i ljudi se boje reakcija koje ne očekuju.
A drugi put ako bilo što pokuša zaprijeti mu policijom, to prestraši drznika. I imaj broj policije na mobitelu.
Nemoj mu pokazati da te strah, nego da si ljuta.
Nije on nikakav susjed.
Ovako. Prica o Luni.
Kod susjeda se doselila neka zena koja se dosla s Lunom i nitko od njih dvoje nije htio Lunu. Oni su nju od rodenja drzali vani (a rodila se kad je bio snijeg jos) i nisu joj dali jest ni pit pa je pila iz potoka. Ja sam negdje od drugih susjeda cula da se oni nje zele rijesit i odmah sam otisla kod njega i pitala jel ju mogu ja udomit na sto je on, citiram, odgovorio:"Vodi ju, sta cekas? Sretno ti bilo. Bok." Do tad je ona isla od vrata do vrata i zicala hranu/vodu/mazenje, ali kako smo mi susjedi odmah vrata do, najvise je kod nas bila na terasi.
To je prica o Luni.
Nevjerojatno mi je da mi je lagao u oci za sta ju je snimao. Dokumente, mos mislit.
Svaku priliku koju sad imam (posto je do sad bila u karanteni jer je od rodenja bila vani pa je pobrala svasta) vodim ju sa sobom.

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nema veze. Ali što bolesnom umu može pasti napamet kad tako izvlači psa iz tuđe kuće? Je li to napravio zbog novaca? Otkud mu hrabrost za takvo nešto?

A što mu još može pasti na pamet?
Može uzeti psa, reći da je pobjegao i dat ga nekom drugom?
Cura navodi da je od njega spasila Lunu, maltretirao je i ovo je najbitnije?

Kakvi su to veterinari? Kod nas je sve moguće, da ne povjeruješ kad ljudi ispričaju.

Ne spomine se u članku mnogo toga, samo sam ti htjela pokazati da postoji mjesto o kojem ljudi pričaju bajku. Svi možemo postati dio bajke.

Savjet je samo čuvati psa.
Mislim da je dobio nesto novca, sto je onda zapravo pola i mog novca jer je moj pas, al nikad necu otkrit izgleda. Jos se cudio zasto tako reagiram na to sto je uzeo mog psa?
Veterinari su takvi da su se javili usred operacije. :thumbs up:

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
LadyMoonlight, ako ti je najvažnija Lunina dobrobit, a u to ne sumnjam, mislim da bi najprije bilo dobro otići u tu veterinarsku ambulantu, mirno porazgovarati i ustanoviti što se doista dogodilo. Što pretpostavlja i da će ti dati ili pokazati snimku, a onda se možeš ili ne moraš s njima dogovoriti hoćeš li, kao vlasnica, odobriti snimanje psa za njihove potrebe. Prvenstveno treba utvrditi je li dobila kakve lijekove, sedaciju, nešto - bez konzultacije s vlasnikom odnosno upozavanja vlasnika s tom činjenicom to vet ne bi ni smio napraviti, osim ako je pas životno ugrožen, što nije.

Kako ćeš riješiti "dobrosusjedske" odnose i odnose u obitelji, u to ne ulazim, ali je očito da ćeš morati. No, to možeš obaviti i poslije.

Ovo sve, dakako, pišem pod pretpostavkom da tvoje "spasila Lunu" podrazumijeva da je pas čipiran na tebe i da se u Upisniku vodiš kao njegova vlasnica.
Navodno nije dobila nikakve lijekove, ali da su ju natezali, jesu.
Oni snimku navodno nemaju tako da nema nacina da ju vidim ili zabranim objavljivanje iste.
Na cipiranje(i protiv bjesnoce) idemo za tjedan dana, ali svi drugi papiri glase na mene.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.