Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 17:20   #6321
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Objasnio si kako je nezdrava hrana poželjna.
Biljka dovedi se u red, pa će te štovana forumaška ekipa smatrati relevantnijim.
Kako na temi o zdravoj prehrani i liječenju smatrati relevantnim nekoga tko uvjerava da treba jesti nešto što izaziva rak?

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
1. Ne postoji samo jedan uzrok bolesti.

2. Detoksikacija prehranom je obična budalaština. Jedino što čisti organizam je jetra.

I krave jedu samo zelenilo pa su bolesne.
Potpuno si u krivu.

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Dokazano u youtube videu ?

Tako se i Steve Jobs izliječio.
Tak' svejedno u čemu je iskustvo prikazano, izliječenom je bitno da se dogodilo. Njega ne zanimaju glupe teorije i isprazne priče već rezultat.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Jel ti namjerno izostavljaš dijelove ili ''slučajno''?
Vidimo da namjerno izostavlja.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Na sve načine pokušavaš obezvrijediti ono što je u teoriji i praksi dokazano da je tako. Da, biljna prehrana liječi. Pomiri se s tim.
Uzmimo u obzir da na ovu temu svraćaju i ljudi koji imaju neku bolest, manju ili veću, a ti im daješ preporuke da jedu meso i širiš neistine da biljna hrana nije lijek, hej?
Tim više što su ti ljudi vjerojatno češće i konzumirali loše namirnice, i sad im još samo fali ovakav savjet.
Da, čovjek se trudi svim silama ljude navesti na nešto što dokazano donosi najteže bolesti. I to na podforumu o alternativnom liječenju.
Nitko mu ionako ne vjeruje, ali stvarno je žalosno i vrlo nemoralno.


Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Budalastina je mislit da mosh jesti bilo sta, a organizam ce to ocistit.

A organizam cisti ne samo jetra, nego i bubrezi, pluca, koza, crijeva i mozda jos stogod.
Čovjek oćito nema blage veze pa piše tek toliko da nešto napiše.
Priča je jedno, a činjenice i rezultati su nešto sasvim drugo, a oni su takvi da organizam ima mogućnost čišćenja i samoizlječenja, ali ako ga u tome ne sprječavamo. Ako ga sprječavamo, pogotovo nepravilnom prehranom, to će sigurno doći na naplatu. No i onda, najčešće, čak i u poodmaklim stadijima bolesti, može se pomoći time da se promjenom prehrane organizam prestane onemogućavati u čišćenju i liječenju.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Kuhar nema više pojma o pravilnoj prehrani od krave na mjesecu!" (Dr. Carringlon)
Ovo je predobro! Istina je da su 99% kuhara totalni analfabeti po pitanju zdrave prehrane.
Ali njihov posao niti nije da ljudi budu zdravi, a niti je to takvim ljudima bitno; kuharov posao je da napravi tako da im bude fino, a takvim ljudima je jedino to i bitno - da im bude fino.
Vezano uz ovo, sjetio sam se još jedne sjajne izreke:
Liječnici se neprekidno trude da nam sačuvaju zdravlje, a kuhari da ga upropaste. Po svemu što vidimo oko sebe, ovi drugi su daleko uspješniji u svom poslu.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 25.10.2017., 18:09   #6322
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

Istina je da su 99% kuhara totalni analfabeti po pitanju zdrave prehrane.
Ali njihov posao niti nije da ljudi budu zdravi, a niti je to takvim ljudima bitno; kuharov posao je da napravi tako da im bude fino, a takvim ljudima je jedino to i bitno - da im bude fino.
To sad nešto nezgodno. Trebaju li kuhari preč na Burzu, sve dok se ne pootvara 99% restača zdrave prehrane? Il se treba ubrzati poruka zdrave prehrane? Moglo bi se još danas... recimo, kuhar nezdravog restača ispod tanjura gostu poturi papirič 'da sam na vašem mjesto ovo ne bih jeo'. To bi zasigurno ubrzalo nestanak restača nezdrave hrane. Šalu na stranu, pametnije je osvijestiti neosvještene preko menija. Kuharima bi to, dakako, olakšalo posao, jer pa sve te masti po štednjacima, ajd to sve oribaj, uff bljak, zgrozim se čim pomislim... Vidiš, otkako mi doma sirovojelstvo, sa štednjaka eventualno pobrišemo samo prašinu.
Pravi Život is offline  
Old 26.10.2017., 00:08   #6323
Evo još jednog u nizu primjera izliječenja sirovom hranom.

Čovjek je nakon infarkta, artritisa, raka i operacije vrata prešao na sirovu biljnu prehranu, odbacio lijekove i ozdravio.

Iako je u posljednjih devet godina obolio od karcinoma debelog crijeva, nepoznate tvorevine na vratu, artroze desnog kuka i artritisa, te prije dvije godine doživio i teški srčani udar, 58-godišnji Darko Dukarić danas je zdrav čovjek, a već dvije godine ne pije lijekove.

Ovaj gotovo medicinski fenomen kaže kako se izliječio bez lijekova, odnosno vlastitom terapijom, i to kada je promijenio prehranu i odlučio se hraniti samo sirovim voćem i povrćem, a danas, iako u invalidskoj mirovini, aktivan je u promicanju zdravlja, pa je prije mjesec dana postao i predsjednik invalidskog društva Ilco Osijek.

- U početku sam još jeo ribu, a sada se moja prehrana sastoji od 90 posto voća i 10 posto sirovog povrća. S 99 smršavio sam na 78 kilograma, a jedina termički obrađena hrana koju jedem kuhani je krumpir koji samo prelijem limunovim sokom. Sada sam svjestan da sam se razbolio jer sam prkosio prirodi i jeo mrtvu hranu. Od poroka nekad samo popijem kavu i sam si smotam malo duhana. Sve pretrage pokazuju da sam potpuno zdrav, tlak mi je postao dobar, EKG je izvrstan i mislim da sam zdraviji nego u mladosti. Stoga mi je cilj doživjeti najmanje 100 godina, optimističan je Darko.


Eto, to je TO.
Čovjek s imenom i prezimenom, a ne imaginarno istraživanje ili "znanstveni dokazi" koji se ne mogu priložiti jer ne postoje.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 26.10.2017., 01:20   #6324
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To sad nešto nezgodno. Trebaju li kuhari preč na Burzu, sve dok se ne pootvara 99% restača zdrave prehrane? Il se treba ubrzati poruka zdrave prehrane? Moglo bi se još danas... recimo, kuhar nezdravog restača ispod tanjura gostu poturi papirič 'da sam na vašem mjesto ovo ne bih jeo'. To bi zasigurno ubrzalo nestanak restača nezdrave hrane. Šalu na stranu, pametnije je osvijestiti neosvještene preko menija. Kuharima bi to, dakako, olakšalo posao, jer pa sve te masti po štednjacima, ajd to sve oribaj, uff bljak, zgrozim se čim pomislim... Vidiš, otkako mi doma sirovojelstvo, sa štednjaka eventualno pobrišemo samo prašinu.
Biti će sve ok . Sutra si napravi smothie od limuna i celera.
Rorion is offline  
Old 26.10.2017., 01:25   #6325
Rak nastaje kao posljedica slabljenja imunitetnog sustava (a on oslabi radi zatrovanosti i manjka prirodne hrane). Rak se lako može pobijediti ako čovjek ojača svoj imunitetni sustav, a to podrazumijeva nekoliko koraka:
1) odbacivanje svih otrova (prije svega duhana, alkohola, kofeina, rafiniranih proizvoda i nezdrave hrane);
2) prelazak na što više prvostepenu hranu (biljnu hranu);
3) konzumiranje bar 2 litre čiste negazirane vode (izvorske ili flaširane);
4) fizička aktivnost od bar 40 minuta pješačenja, šest puta sedmično;
5) spavanje 7 – 9 sati;
6) izlaganje suncu bar pola sata dnevno;
7) prakticiranje molitve i čitanja Svetih Spisa, a izbegavanje stresnih situacija.

Istraživanja pokazuju da religiozni ljudi mnogo brže ozdravljuju, u odnosu na one koji nisu religiozni.
Rorion is offline  
Old 26.10.2017., 08:50   #6326
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Evo još jednog u nizu primjera izliječenja sirovom hranom.
U ovom primjeru postoji vjerojatnost da se karcinom povukao nakon kemoterapije.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 26.10.2017., 09:46   #6327
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Priča je jedno, a činjenice i rezultati su nešto sasvim drugo
Tu se potpuno slazem. Lako je pricati, triba probat biti misec dana vecinom na vocu uz malo ostale biljne hrane, pa nakon toga misec dana samo na mesu. Ko prodje moze pricat.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Trebaju li kuhari preč na Burzu, sve dok se ne pootvara 99% restača zdrave prehrane?
Nije problem tu i tamo pocastit se s necim, problem je konstantno zivit na krivoj prehrani. Problemi ne nastaju nakon jednog obroka, nego nakon godina i godina hranjenja krivo.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
5) spavanje 7 – 9 sati;
To je, po mom misljenju, potpuno nepotrebno, ako se covjek hrani i zivi zdravo, te je prosa fazu ciscenja, ne triba mu vise od 4-6 sati sna (uz mozda jedan popodnevni kratki san).
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 26.10.2017., 10:18   #6328
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Budalastina je mislit da mosh jesti bilo sta, a organizam ce to ocistit.

A organizam cisti ne samo jetra, nego i bubrezi, pluca, koza, crijeva i mozda jos stogod.
http://www.brawdhealth.com/wp-conten...veman-meme.jpg

Sve sam ti objasnio.
SinnFein is offline  
Old 26.10.2017., 10:31   #6329
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post


Ko argument stavljas pecinskog covjeka koji jede meso, ko protuargument za sirovu hranu. Da ne kazem da zivi u prirodi u teskim uvjetima, u uvjetima u kojima bi ti prezivia 3 dana. Da, sve si mi objasnia.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 26.10.2017., 13:40   #6330
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
To je, po mom misljenju, potpuno nepotrebno, ako se covjek hrani i zivi zdravo, te je prosa fazu ciscenja, ne triba mu vise od 4-6 sati sna (uz mozda jedan popodnevni kratki san).
Da, ovo popodne ću se leći malo, to obožavam, između 15 i 16 h taman i ko novi sam.
Rorion is offline  
Old 26.10.2017., 14:53   #6331
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
ako se covjek hrani i zivi zdravo, te je prosa fazu ciscenja, ne triba mu vise od 4-6 sati sna (uz mozda jedan popodnevni kratki san).
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da, ovo popodne ću se leći malo, to obožavam, između 15 i 16 h taman i ko novi sam.
Točno tako Otkad sam na sirovoj prehrani dovoljno mi je u prosjeku do 6 sati kvalitetnog sna noću, i popodne da si legnem od 15 do 40 minuta, i kao nov sam
Marec is offline  
Old 26.10.2017., 16:47   #6332
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
U ovom primjeru postoji vjerojatnost da se karcinom povukao nakon kemoterapije.
Postoji, naravno, i ona je otprilike realna i efikasna kao i kod Brace sa Srebrnjaka ili Vidovitog Milana.
Osobno čak daleko više vjerujem u Bracu jer koliko god takvima ne vjerujem, ima jako puno ljudi koji tvrde da im je pomogao, čak sam jednu takvu osobu i poznavao.
Za Milana nemam takvih informacija.

O "efikasnosti" kemoterapije sam već prenio iskustvo osobe koja je na onkolgiji na Rebru provela čitav radni vijek i vrlo rado ću ga prenositi dokle god treba:
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ali o zračenju i kemoterapiji ima i nastavak.
Znaš li koliko se ljudi izliječi tim načinima? Reći ću ti i to iz prve ruke, od te iste osobe koja na tom stratištu radi već preko 35 godina.
Evo ti statistika: 90% ih umre tijekom liječenja ili ubrzo nakon njega. Ostalih 10% živi još 2-4 godine. Onda im se rak ponovo javi (jer je način života koji je do njega i doveo ostao nepromijenjen) i opet pokorno dođu stričekima doktorima koji ih opet podvrgnu ovoj famoznoj metodi liječenja. Nakon drugog tretmana u pravilu umru svi, vrlo rijetki se izvuku. Takvi dođu i treći put nakon još 2-3 godine i to im je kraj. Eto, i primjer gospodina Šprema savršeno ovo dokazuje, liječili su ga najbolji liječnici svijeta, i ništa mu nije pomoglo. Jer su ga liječili na krivi način. Da je znao za sirovu hranu izliječio bi se za nekoliko mjeseci. Neznanje je gadna stvar.

Moram još reći kraj statistike, kaže ta gospođa s Rebra da se manje od 1% pacijenata izliječi nakon prvog tretmana i žive normalno do kraja života, a da im se rak ne vrati. Vjerojatno se radi o ovih 1-2% koji se usude pročitati ovakve knjige i promijeniti destruktivan način života koji ih je i doveo do bolesti.
Ako će te zanimati, o efikasnosti i smislenosti ovih metoda liječenja raka imaš u knjizi Lothara Hirneisea "Kemoterapija liječi rak i zemlja je ravna ploča". Knjiga ima 600 stranica i vrlo je edukativna. Pravo iskušenje za tebe.
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Tu se potpuno slazem. Lako je pricati, triba probat biti misec dana vecinom na vocu uz malo ostale biljne hrane, pa nakon toga misec dana samo na mesu. Ko prodje moze pricat.
Eto, mene bi samo žarko zanimalo kako bi netko izgledao nakon mjesec dana (ili dva) samo na mesu.
Netko bi za to vrijeme sirovom hranom izliječio rak, a ovaj bi se vjerojatno samo jako proljepšao.
Ali ako netko proba, neka samo javi iskustvo, vrlo sam znatiželjan.

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nije problem tu i tamo pocastit se s necim, problem je konstantno zivit na krivoj prehrani. Problemi ne nastaju nakon jednog obroka, nego nakon godina i godina hranjenja krivo.
Upravo tako. Kad se organizam dovoljno natrpa smećem i kad više jednostavno ne može i poklekne.

Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ko argument stavljas pecinskog covjeka koji jede meso, ko protuargument za sirovu hranu. Da ne kazem da zivi u prirodi u teskim uvjetima, u uvjetima u kojima bi ti prezivia 3 dana. Da, sve si mi objasnia.
Objašnjenje je moćno.
Što ne obiđe onkologije po nekoliko bolnica pa tamo pacijente pita tko je od njih sirovi vegan?
Neka nam svakako javi rezultate.

A što se dugovječnih tiče, možda će našeg novog prijatelja zanimati ovo.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da, ovo popodne ću se leći malo, to obožavam, između 15 i 16 h taman i ko novi sam.
Na sirovoj hrani treba manje sna, lakše se i brže zaspi i san je vrlo kvalitetan.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 26.10.2017. at 17:06.
Ibrahim is offline  
Old 26.10.2017., 18:24   #6333
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post


Ko argument stavljas pecinskog covjeka koji jede meso, ko protuargument za sirovu hranu. Da ne kazem da zivi u prirodi u teskim uvjetima, u uvjetima u kojima bi ti prezivia 3 dana. Da, sve si mi objasnia.
Pećinski čovjek je većinom je sirovo meso te je također jeo i sirovu vegetaciju jel.

Pravi razvoj čovjekovog mozga započinje termičkom obradom mesa i ostale prehrane jer se na taj način ispuštaju pojedine tvari i enzimi koji inače nisu dostupni, a gubitak enzima termičkom obradom je zanemariv.

Otiđi na ogledalo i pogledaj zube, ta 2 očnjaka su s razlogom tu. Ako ti misliš da zivis zdravo jeduci samo voce i povrce sirovo, bujrum. Samo nemoj uzimati suplemente prehrani
SinnFein is offline  
Old 26.10.2017., 20:23   #6334
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pećinski čovjek je većinom je sirovo meso te je također jeo i sirovu vegetaciju jel.
Kako znaš? Jesi li živio u to vrijeme ili vjeruješ u evoluciju masona Darwina?

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pravi razvoj čovjekovog mozga započinje termičkom obradom mesa i ostale prehrane jer se na taj način ispuštaju pojedine tvari i enzimi koji inače nisu dostupni, a gubitak enzima termičkom obradom je zanemariv.
Jel si to sam došao do tog zaključka ili si to pročitao negdje u bespuću interneta ili u nekoj knjizi o "zdravoj" prehrani i uzeo to zdravo za gotovo?...znamo da je 99% knjiga o zdravoj prehrani čisti fake.

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Otiđi na ogledalo i pogledaj zube, ta 2 očnjaka su s razlogom tu. Ako ti misliš da zivis zdravo jeduci samo voce i povrce sirovo, bujrum. Samo nemoj uzimati suplemente prehrani
Ti mali očnjaci su tu samo da pripomognu u žvakanju plodova. Nemoj samo reći da služe za kidanje mesa Ja osobno ne mislim nego znam da živim zdravo jedući samo sirovo voće i povrće, prošlo je dosta godina da bih sumnjao u to. Suplemente trebaju uzimati ljudi koji se hrane kuhanom i pečenom hranom (makar, ti suplementi su također jedno farmaceutsko zlo druge vrste, ali nije tema sad). Ako nemaš osobnog iskustva u prehrani sirovom hranom, onda baš i ne možeš znati kako stvari stoje, je li?
Marec is offline  
Old 26.10.2017., 20:42   #6335
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pećinski čovjek je većinom je sirovo meso te je također jeo i sirovu vegetaciju jel.
Nemoguće je pouzdano i sigurno znati što je točno čovjek jeo u pojedinom razdoblju povijesti, a pogotovo prethistorije. Za to postoje samo razne pretpostavke, ali je nemoguće sa sigurnošću dokazati.
Ne možemo s točnošću znati ni što je bilo prije 2 dana na mjestu na kojem nismo bili, možemo samo čuti razne verzije koje nam serviraju i prihvatiti onu koju procijenimo najrealnijom, a mnogi odabiru onu koja im se najviše sviđa ili koja im se najčešće servira.

U krajnjem slučaju, zaboli me nježničić što je jeo čovjek prije par milijardi godina. Pošto ne živim u prethistoriji nego u sadašnjosti, jedino što mene zanima je kakva prehrana u današnje vrijeme dokazano donosi najbolje zdravlje i liječi bolesti. Ostalo je nebitno.
Zato jedino čemu ja vjerujem, ne samo po pitanju prehrane i liječenja bolesti već i svega drugog u životu, su REZULTATI iz prakse, a preferiram one s konkretnim ljudima s imenom i prezimenom.
I moraju biti brojna, a ne pojedinačna.
Bilo kakve druge isprazne priče, pretpostavke i nagađanja nemaju veze s realnošću i stoga niti nikakvog značaja.

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pravi razvoj čovjekovog mozga započinje termičkom obradom mesa i ostale prehrane jer se na taj način ispuštaju pojedine tvari i enzimi koji inače nisu dostupni, a gubitak enzima termičkom obradom je zanemariv.
Ova ti je prejaka, svaka ti čast!
Ako se ne sramiš za ovo, iskreno ti se divim.
Puna ti je onkologija onih koji se tako hrane, upravo oni su najčešći pacijenti moderne medicine, a ujedno i najbolji pokazatelj smislenosti ove tvrdnje. :klap:
Baci pogledić, pročitaj, usporedi i razmisli.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
U ovom primjeru postoji vjerojatnost da se karcinom povukao nakon kemoterapije.
Vjerojatno je kemoterapija pomogla i kod infarkta, artritisa i "nepoznate tvorevine na vratu"? Ne bi me čudilo s obzirom na njenu općepoznatu efikasnost.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 26.10.2017., 21:41   #6336
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Što si ti objasnio?

Kao što ayin reče da tebe sad stavimo van da se snalaziš, što misliš kako bi to izgledalo? Imaš li vještine koje je imao naš predak da znaš predvidjet kad će kiša i oluja da se skloniš i napraviš zaklon, možeš li neprestano biti u nekakvom bijegu, živjeti od danas do sutra, što ćeš učiniti nakon što te ugrize otrovni kukac i znaš li prepoznati živi svijet oko sebe, jesi li u stanju sa alatima koje nađeš u prirodi/napraviš uloviti i ubiti životinju te se njome prehraniti, znaš li uopće zapaliti vatru?
Bi li preživio do 30. te godine?
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 26.10.2017., 21:55   #6337
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pećinski čovjek je većinom je sirovo meso te je također jeo i sirovu vegetaciju jel.

Pravi razvoj čovjekovog mozga započinje termičkom obradom mesa i ostale prehrane jer se na taj način ispuštaju pojedine tvari i enzimi koji inače nisu dostupni, a gubitak enzima termičkom obradom je zanemariv.

Otiđi na ogledalo i pogledaj zube, ta 2 očnjaka su s razlogom tu. Ako ti misliš da zivis zdravo jeduci samo voce i povrce sirovo, bujrum. Samo nemoj uzimati suplemente prehrani
A kakve to tvari i može li stručan izvor tvrdnje?

Čovjekov mozak se mogao bolje razviti iz sljedećeg razloga.

Nekoć se kod naših predaka koji su lovili mišić za žvakanje hrane nalazio ni manje ni više nego na lubanji. Taj mišić je tada bio puno veći nego što imamo sada, to im je bilo potrebno da pojedu neku živinu.
Potom se evolucijski dogodila mutacija te se od tog trenutka mišić za žvakanje više nije nalazio na lubanji već u ustima gdje je i sada.
Sve to zajedno doprinijelo je tome da je mozak imao više mjesta za širenje i razvoj.

__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 26.10.2017., 23:12   #6338
Kako je danas lijep dan bio, uopće ne razmišljam što ću jesti, ima sega, ima svega.
Konstantno jedem grozdje, zadnjih par dana, crnega i belega, od jutra do navećer, oko 5 si smiksam par kruški sa peršinom i puno limuna iscijedim baš je dobro.
I navečer kuhano, varivo, danas grah(uf malo napuhava, prd...prd..., , ričet i brdo povrća u loncu malo kruheka, eto ovisnik sam o kuhanom i dalje.
Uglavnom, ovih dana tokom dana derem po grožđu, sorta crnoga vranac kupim na placu 15/kn kg je fenomenalno ukusna, sitnije crne bobe, al fineeee i zdrave. No zadnjih par dana izimam isto neko crno grozdje, sitnijih boba, ali nije vranac, također fino.
Trebali bi mi doći tankoljusni bademi za koji dan. S frendom smo naručili 25 kg.
Neznam da li je itko ikada jeo sortu badema tanke ljuske, a arome malo po vaniliji ?
Rorion is offline  
Old 26.10.2017., 23:14   #6339
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
A kakve to tvari i može li stručan izvor tvrdnje?

Čovjekov mozak se mogao bolje razviti iz sljedećeg razloga.

Nekoć se kod naših predaka koji su lovili mišić za žvakanje hrane nalazio ni manje ni više nego na lubanji. Taj mišić je tada bio puno veći nego što imamo sada, to im je bilo potrebno da pojedu neku živinu.
Potom se evolucijski dogodila mutacija te se od tog trenutka mišić za žvakanje više nije nalazio na lubanji već u ustima gdje je i sada.
Sve to zajedno doprinijelo je tome da je mozak imao više mjesta za širenje i razvoj.

Gdje nalaziš ovakve nebuloze?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 26.10.2017., 23:21   #6340
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Gdje nalaziš ovakve nebuloze?
Otvoreno predavanje jednog našeg znanstvenika koji ima preko nekoliko stotina objavljenih znanstvenih radova, trenutno profesor biomedicine na jednom vanjskom sveučilištu.
A gdje ti nalaziš izvore svojih izmišljotina?
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.