Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 19:58   #2621
baš sam malo škicnio za BKS banku i oduševljen sam:kamate odlične,naknade vrlo male (npr. za tekući samo 5, a za net bankarstvo 7 kn). Ima mogućnost a vista oročenja po internet računu čak i za eure od čak 1,25 %. Jel neko uočio kakvu zamku jer ovo izgleda vrlo dobro zasad?
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:08   #2622
Pa što ti govori, koja je to BKS banka?

Zamka je sama po sebi očita, nepoznata banka, mala, dosta nestabilna i moguće je u slučaju bankrota ili nelikvidnosti, da tu kamatu nikad ni ne dobiješ i moraš neko vrijeme pričekati da ti se isplati osigurana suma.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:38   #2623
ali ako oroči tako da mu se svaki mjeseci isplaćuje kamata onda mu se isplati
a ako banka propadne država će mu vratiti glavnicu u roku 3 tjedna
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:54   #2624
Quote:
mtm kaže: Pogledaj post
baš sam malo škicnio za BKS banku i oduševljen sam:kamate odlične,naknade vrlo male (npr. za tekući samo 5, a za net bankarstvo 7 kn). Ima mogućnost a vista oročenja po internet računu čak i za eure od čak 1,25 %. Jel neko uočio kakvu zamku jer ovo izgleda vrlo dobro zasad?
Nema zamki ali ni ne vidim što je tu vrlo dobro a kamoli odlično, male naknade za još manju uslugu a ako je nekome kamata od 1,25% odlična
Inače, općenito, nije mi jasno zašto ganjate bezvezne banke i odlične su vam kamate veće za 0,nešto % od drugih?

Uložite u životna osiguranja, kamata (prinos) je veća, fiksna i na duži rok, nema poreza i prireza, imaš kakvo-takvo osiguranje (nije nešto ali je džabe), dobiješ nagradne bodove ako platiš karticom...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:46   #2625
Životna su teška pljačka. U 99% slučajeva pušiš, dobit ćeš nešto ako ispuniš uvjete koje rijetko tko uspije ispuniti. Baš jutros sam pričao s prijateljem o tome, njegov otac želi dignuti novac s životnog i urediti apartman. Uplaćivao je cca. 10 godina, a dobit će manje nego što je uplatio. Istina, razlika nije velika jer je dugo izdržao, ali bolje bi prošao da je lovu stavio u banku s 0% kamate. Drugi prijatelj se isto uhvatio na to (jedno vrijeme je raja kucala na vrata i uvaljivala ta osiguranja kao da je zepter posuđe), uvjeren da je dobro napravio. Nakon godinu dana raskine, pitam ga jel još uvijek misli da je dobro napravio, a on mi kaže "dobro sam napravio što nisam dugo uplaćivao, pa sam popušio relativno malo". Mislim da ne poznam nikog tko je od životnog uzeo više no što je uplatio.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:51   #2626
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Životna su teška pljačka. U 99% slučajeva pušiš, dobit ćeš nešto ako ispuniš uvjete koje rijetko tko uspije ispuniti. Baš jutros sam pričao s prijateljem o tome, njegov otac želi dignuti novac s životnog i urediti apartman. Uplaćivao je cca. 10 godina, a dobit će manje nego što je uplatio. Istina, razlika nije velika jer je dugo izdržao, ali bolje bi prošao da je lovu stavio u banku s 0% kamate. Drugi prijatelj se isto uhvatio na to (jedno vrijeme je raja kucala na vrata i uvaljivala ta osiguranja kao da je zepter posuđe), uvjeren da je dobro napravio. Nakon godinu dana raskine, pitam ga jel još uvijek misli da je dobro napravio, a on mi kaže "dobro sam napravio što nisam dugo uplaćivao, pa sam popušio relativno malo". Mislim da ne poznam nikog tko je od životnog uzeo više no što je uplatio.
Mislio sam na životno osiguranje sa jednokratnom uplatom Inače si u pravu sa tim drugim osiguranjima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:09   #2627
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Životna su teška pljačka. U 99% slučajeva pušiš, dobit ćeš nešto ako ispuniš uvjete koje rijetko tko uspije ispuniti. Baš jutros sam pričao s prijateljem o tome, njegov otac želi dignuti novac s životnog i urediti apartman. Uplaćivao je cca. 10 godina, a dobit će manje nego što je uplatio. Istina, razlika nije velika jer je dugo izdržao, ali bolje bi prošao da je lovu stavio u banku s 0% kamate. Drugi prijatelj se isto uhvatio na to (jedno vrijeme je raja kucala na vrata i uvaljivala ta osiguranja kao da je zepter posuđe), uvjeren da je dobro napravio. Nakon godinu dana raskine, pitam ga jel još uvijek misli da je dobro napravio, a on mi kaže "dobro sam napravio što nisam dugo uplaćivao, pa sam popušio relativno malo". Mislim da ne poznam nikog tko je od životnog uzeo više no što je uplatio.
Pa u slucaju dozivljenja u cemu je problem? Ja placam zivotno godisnjom uplatom na 30 godina - jos imam 21 godinu do kraja a iznos mi nije problem jer sam uzeo dosta malu premiju, uglavnom trebao bi dobiti vise od duplo u odnosu sto cu uplatiti, a imam i orocenje usput.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:47   #2628
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
Pa u slucaju dozivljenja u cemu je problem? Ja placam zivotno godisnjom uplatom na 30 godina - jos imam 21 godinu do kraja a iznos mi nije problem jer sam uzeo dosta malu premiju, uglavnom trebao bi dobiti vise od duplo u odnosu sto cu uplatiti, a imam i orocenje usput.
Problem je to što ćeš u sljedećih 10 godina 99.95% doći u situaciju da moraš ili želiš podignuti taj uplaćeni novac (ili prestati plaćati), a onda ćeš dobiti manje nego što si uplatio.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:31   #2629
jako teško, plaćam malu godišnju premiju jer sam sa tim krenuo još kao student odnosno nisam opalio cifru koju dugoročno ne bi mogao podmirivati - a znam i takvih nekoliko slučajeva, praktički su popušili novce.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:50   #2630
BKS i Kovanica još jedine imaju malo više stope.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 07:24   #2631
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
Pa u slucaju dozivljenja u cemu je problem? Ja placam zivotno godisnjom uplatom na 30 godina - jos imam 21 godinu do kraja a iznos mi nije problem jer sam uzeo dosta malu premiju, uglavnom trebao bi dobiti vise od duplo u odnosu sto cu uplatiti, a imam i orocenje usput.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovdje govorimo o oročenjima kad novac imaš danas a ne za 30 godina.

Inače ja kada bi htio mjesečne uplate radije bi na isti način uplaćivao u banci gdje nemaš nikakvih obaveza, možeš uplaćivati koliko hoćeš ili ništa, i kada bi skupio minimum uložio bi u jednokratno životno osiguranje. Nastavio bi štedjeti u banci i kada bi osiguranje isteklo opet bi ga produžio dodavši mu do tada ušteđen novac itd.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:44   #2632
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Trenutno su kamate takve da ti se najviše isplati otići u najbližu poslovnicu. Npr. ako su najviše kamate u banci kojoj je poslovnica daleko od tvoje adrese stanovanja, više ćeš potrošiti na gorivo nego što ćeš dobiti na razlici kamate.
samo vas citam tu..i ovo je najbolji komentar koji sam do sad procitala, haha, ziva istina, netko je spomenuo da je banka kovanica neozbiljna, dok su nudili super kamate , ja sam isto ovde citala da je neozbiljna i nisam stedila kod njih, bila bi nesto i pokupila, ovako cmrljim i na kraju cu ja njima morat jos placat za lezarinu..uglavnom vise ne postoji banka koja daje ista vise od 2 posto..fala lijepa, a sto se tice komentara da banke ne moraju davat kamate, kolko ja znam, one tu losvu daju ljudima za kredite ili posjeduju vlastiti novac, da li, znaci ako svi ljudi podignu stednju , i banke se mogu da ne kazem sto..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:55   #2633
Jesi li ikad razmisljao/la , ako mislis da je tih 1 il 2 posto koje banka daje na kamatu malo, da ti tu svoju lovu "okrenes" i zaradis 5-10% ? zvuci fakat jednostavno, ulozis u xy, rizik je neki mali ajde al budes ti to okrenuo/la.

Tko kod misli da je 4-5% realna kamata na stednju, predlazem da uzme svoju lovu i sam ostvari taj povrat.Nista lakse.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:39   #2634
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
samo vas citam tu..i ovo je najbolji komentar koji sam do sad procitala, haha, ziva istina, netko je spomenuo da je banka kovanica neozbiljna, dok su nudili super kamate , ja sam isto ovde citala da je neozbiljna i nisam stedila kod njih, bila bi nesto i pokupila, ovako cmrljim i na kraju cu ja njima morat jos placat za lezarinu..uglavnom vise ne postoji banka koja daje ista vise od 2 posto..fala lijepa, a sto se tice komentara da banke ne moraju davat kamate, kolko ja znam, one tu losvu daju ljudima za kredite ili posjeduju vlastiti novac, da li, znaci ako svi ljudi podignu stednju , i banke se mogu da ne kazem sto..

ECB daje bankama po 0%.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 07:39   #2635
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad razmisljao/la , ako mislis da je tih 1 il 2 posto koje banka daje na kamatu malo, da ti tu svoju lovu "okrenes" i zaradis 5-10% ? zvuci fakat jednostavno, ulozis u xy, rizik je neki mali ajde al budes ti to okrenuo/la.

Tko kod misli da je 4-5% realna kamata na stednju, predlazem da uzme svoju lovu i sam ostvari taj povrat.Nista lakse.
To sve stoji, malo je u smislu da se uopće bakćeš sa tim, kao što je netko napisao skuplji je benzin za doći do banke nego zarada.

Ja sam prekrižio oročenu štednju i kao što sam napisao ima boljih alternativa ali eto ljudi se drže štednje kao pijan plota. Neće ni te alternative vječno i sjetiti će se kada bude prekasno.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:32   #2636
Mene je najvise smetalo to sto omjer kamatnih stopa orocenja(+) i kreditiranja(-) nikad nije bio veci.

Zato sam od stednje otplatio kredite.

Jos malo pa i preostala lova ide sa starog trogodisnjeg oroka (od "punih" 2.6% minus porez) u investicije, nema mi prevelikog smisla drzati ista osim osim onoga "za svaki slucaj" u banci.

Novcani tok ja-banka je konacno okrenut u moju korist,barem nesto dobro iz svega toga, i ne vidim se vise u scenariju da svoljevoljno opet ulazim u kredite.

Mislim da su se banke (od ECBa na nize) ovom politikom drasticnog smanjenja kamata na oroke dugorocno dobro zeznule.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:58   #2637
Očito mali broj klijenata povlači oročenja jer bi inače promjenili politiku. Trenutne stope su vrlo niske, ali treba uzeti u obzir i inflaciju, odnosno deflaciju. Nema koristi da je kamata na oročenje 4%, ako je inflacija 3,5%. Bolje da je kamata 1%, ako je inflacija nula.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:05   #2638
Bome ja sam povukla tj cekala da istekne i vise nisam orocavala. Ne dolazi u obzir da drzim pare za 2% na banci
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:26   #2639
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Mislim da su se banke (od ECBa na nize) ovom politikom drasticnog smanjenja kamata na oroke dugorocno dobro zeznule.
Zašto? Da im treba štednja uvijek mogu povećati kamate i povratiti štednju.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:29   #2640
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Bome ja sam povukla tj cekala da istekne i vise nisam orocavala. Ne dolazi u obzir da drzim pare za 2% na banci
Koliko sad kamate dobijaš?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.