Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 15:41   #21
Filozofiraju.

Nitko ne bi trebao imati besplatne ZET-ove karte. Nije ZET socijalna služba.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:44   #22
Meni je drago. Nas u ostalim gradovima nitko ne štedi. Osim toga 70 % studenata koje viđam u tramvajima su šminkerska, razmažena nakupina nametnika.
Ovima koji su siromašni uvijek se nudi izbor stipendije ionako, a ako su već toliko siromašni neće im biti ništa od sat vremena hodanja. Sama tako čitav život idem u osnovnu i srednju, pa ako sam mogla kao dijete onda oni mogu kao odrasli klipani.
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Filozofiraju.

Nitko ne bi trebao imati besplatne ZET-ove karte. Nije ZET socijalna služba.
Napokon.
čaša_vode is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:51   #23
pa kad smo plaćali pokaz kao studenti ( a ako se sjećam bio je 62,50 kn ) nitko se nije žalio, jer je bilo ok i svatko je mogao platiti. može se i sad. i mora, jer fakultetsko obrazovanje nije obavezno i amen.
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:52   #24
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ne, ne plaćaš porez niti prirez Zagrebu niti ti niti tvoji roditelji. Niti daješ ijednu kunu u proračun Zagreba.
A koristiš sve moguće povlastice, infrastrukturu, domove, x-icu s većim iznosom, subvencioniranu ili besplatnu školarinu, besplatnu zdravstvenu skrb itd.

Zagrebački proračun se puni iz poreza građana grada Zagreba, a ne iz neprijavljenog prihoda od 15 eura po danu iznajmljenog apartmana u Splitu, niti od 100 kila prodane cijene pšenice iz Slavonije.

I sad se žaliti da moraš plaćati prijevoz koji je btw. postavljen da zaštiti socijalne kategorije je apsurdno pogotovo kad usporedimo ostale gradove kao što je Split gdje ne možeš niti ući u bus ako nemaš kartu.
Što smatram da je u redu.
Daje, postoji nesto sto se zove pomoci iz proracuna (drzavni, zupanijski i drugih subjekataitd).
Ove godine taj broj iznosti 43 i nesto milijona kn. Nije velika cifra ali znaci da placa se jedan dio. Ne zelim se mjesati, jer me ne zanima puno.

A ovo drugo sto si napisao financiraju i grad + drzava.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:47   #25
Quote:
ivuschka kaže: Pogledaj post
ako govoriš o radničkim godišnjim, one ostaju. ovo se odnosi samo na one skupine koje su do sad imale subvencionirani prijevoz.
izvor

a ako misliš na studentske, da, one se ukidaju.
Jel ovo sigurno? Nigdje ne vidim da točno piše kako godišnje studentske koje su već izrađene i u upotrebi ne vrijede.

Imam markicu onu na kojoj piše da vrijedi do 31.10.2011.
n@meless_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:49   #26
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Jel ovo sigurno? Nigdje ne vidim da točno piše kako godišnje studentske koje su već izrađene i u upotrebi ne vrijede.

Imam markicu onu na kojoj piše da vrijedi do 31.10.2011.
imaš u prvome postu moj email upućen zetu i njihov odgovor na to pitanje.
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 17:26   #27
Quote:
sp@mmerica kaže: Pogledaj post
[I]
..mene zanima ima li kakve zakonske osnove po kojem oni to smiju napraviti?
šta sa zaštitom stečenih prava? šta je s time da je ZET-u već plaćeno za te kartice, a sada opet treba platiti?
Ima.Onako kako je skupština donijela odluku da navedene grupacije ne plaćaju sada je izglasana promjena.Smiju naplatit svakome tko se koristi ZET-ovim uslugama kako i u svakom drugom gradu.Koja stečena prava?To su sindikalne majmunarije sa kojima održavaju članstvo.Kad bi se gledala neka stečena prava onda ni zaposleni čovjek ne bi mogao dobit otkaz jer ima stečeno pravo da radi, a nije tako.
Onaj koji pridonosi proračunu grada ima pravo i na povkasticu ostali neka koriste povlastice u svome gradu.Nisam iz ZG i ne vozim se tramvajem ali da se vozim platim koliko košta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 17:33   #28
Pa nema nikakvih problema švercajte se, pripremite poruku sa sadržajem Zg, na broj 8585 i kad uočite kontrolu na stanici šaljete, izvješće dođe u roku 10 sekundi. Meni su studentska prava istekla u 10 mjesecu prošle godine pa od tad koristim taj način.
__________________
Generale, čekamo zapovijed
PesAdicted is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 17:57   #29
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Jel ovo sigurno? Nigdje ne vidim da točno piše kako godišnje studentske koje su već izrađene i u upotrebi ne vrijede.

Imam markicu onu na kojoj piše da vrijedi do 31.10.2011.
e upravo to i mene zanima
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:21   #30
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Daje, postoji nesto sto se zove pomoci iz proracuna (drzavni, zupanijski i drugih subjekataitd).
Ove godine taj broj iznosti 43 i nesto milijona kn. Nije velika cifra ali znaci da placa se jedan dio. Ne zelim se mjesati, jer me ne zanima puno.

A ovo drugo sto si napisao financiraju i grad + drzava.
da, postoji. Samo pitanje je tko taj fond financira, grad Zagreb koji je najrazvijeni dio Hrvatske ili možda Vukovar ili Gospić koji nažalost nemaju ni za wc papir u školama.

Dok je išlo i bilo novaca, povlastica besplatnog prijevoza za ugrožene skupine je bila ok, ali davati besplatan prijevoz npr. turistima, studentima iz drugih gradova, ljudima koji imaju primanja da si kartu mogu priuštiti bez problema
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:20   #31
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da, postoji. Samo pitanje je tko taj fond financira, grad Zagreb koji je najrazvijeni dio Hrvatske ili možda Vukovar ili Gospić koji nažalost nemaju ni za wc papir u školama.

Dok je išlo i bilo novaca, povlastica besplatnog prijevoza za ugrožene skupine je bila ok, ali davati besplatan prijevoz npr. turistima, studentima iz drugih gradova, ljudima koji imaju primanja da si kartu mogu priuštiti bez problema
Istra, Dalmacija ???

Studenti, umirovljenici, nezaposleni i ljudi koji su iz Zagreba (boraviste ili prebivaliste) imaju po jeftinijim cijenama karte. Nekakav katalog cijenovni. Izracunati ekonomski koliko studenta, umirovljenika, nezaposlenih ima na podrucju grada Zagreba i vidjeti da li se isplati ta opcija nekakve vise socijalne politike.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 22:05   #32
Isplati se dok dolazi zarada sa druge strane i na taj način kupuješ birača a sad kad lova ne dolazi kako je planirano treba uštedjet i režeš povlastice a s tim i birače.Umiovljenik koji ima i 4000 kn može platit kartu a ne da se zbog viška vremena vozika tramvajem.Neka hoda jer je dobro za zdravlje.A uostalom može im se dat 10-15 povlaštenih karti mjesečno da imaju za ići kod doktora.Opet su pomognuti a lova se ne rasipa.I opet Bandić dobije birače jer im je bar nešto dao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 23:28   #33
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Istra, Dalmacija ???

Studenti, umirovljenici, nezaposleni i ljudi koji su iz Zagreba (boraviste ili prebivaliste) imaju po jeftinijim cijenama karte. Nekakav katalog cijenovni. Izracunati ekonomski koliko studenta, umirovljenika, nezaposlenih ima na podrucju grada Zagreba i vidjeti da li se isplati ta opcija nekakve vise socijalne politike.
Istra ok, vjerujem da daje nešto, ali Dalmacija... Pa tamo je nezaposlenost 40%. Ali opet to se ne daje za Zagreb nego za ostale županije koju su u problemima.

Javni prijevoz ne bi trebao biti besplatan, ali bi trebao biti najjeftinija varijanta prijevoza, što je kod nas oduvijek i bio.
Također smatram da bi se trebao stimulirati korištenje istog, a destimulirati vožnja automobilima većim porezima, pogotovo u mjestima gdje je javni prijevoz dostupan.
S tim većim porezima, barem pokušati usavršiti javni prijevoz (metro, brzi vlakovi u gradu, povećana tramvajska mreža..)
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:18   #34
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Istra ok, vjerujem da daje nešto, ali Dalmacija... Pa tamo je nezaposlenost 40%. Ali opet to se ne daje za Zagreb nego za ostale županije koju su u problemima.

Javni prijevoz ne bi trebao biti besplatan, ali bi trebao biti najjeftinija varijanta prijevoza, što je kod nas oduvijek i bio.
Također smatram da bi se trebao stimulirati korištenje istog, a destimulirati vožnja automobilima većim porezima, pogotovo u mjestima gdje je javni prijevoz dostupan.
S tim većim porezima, barem pokušati usavršiti javni prijevoz (metro, brzi vlakovi u gradu, povećana tramvajska mreža..)
Nije losa Dalmacija - racunaj sezone turista.

Mislim da svatko moze od studenata izdvojiti 100 kn za pokaz godisnje. A danas je ta cifra jos manja. Ako si vec dosao u Zg onda vec si trebao uracunati i rashode za takve stvari. Ali i opet ti ostaje opcija svercanje, sa tim da su kod nas labavi zakoni sto se toga tice. Ako se netko vozio u stranim zemljama, malo je kod njih zategnutije. Zaustavi se tramvaj i nema izlaza bez karte.

Ma nama treba dobar urbani i cestovni razvoj u Zg.
Ali to necemo docekati ni za 50 godina.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:37   #35
Kome je puno tih 80 kn a stalo mu je do vožnje ZETom, uvijek može u Petrovu pa dat krv. Prvo, kvota za besplatan prijevoz je s 50 davanja za muškarce spuštena na 35, za žene je 20, a drugo, tamo se na separatoru (bez plaćanja!) taj broj davanja bez problema može natući za godinu dana.

(Da preduhitrim dežurne dušebrižnike, u ZG postoji i separator s plaćanjem, al to se ne računa kao darivanje krvi)

Ili jednostavno odite dati krv neovisno o ZETu, makar da nekom pomognete.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:47   #36
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kome je puno tih 80 kn a stalo mu je do vožnje ZETom, uvijek može u Petrovu pa dat krv. Prvo, kvota za besplatan prijevoz je s 50 davanja za muškarce spuštena na 35, za žene je 20, a drugo, tamo se na separatoru (bez plaćanja!) taj broj davanja bez problema može natući za godinu dana.

(Da preduhitrim dežurne dušebrižnike, u ZG postoji i separator s plaćanjem, al to se ne računa kao darivanje krvi)

Ili jednostavno odite dati krv neovisno o ZETu, makar da nekom pomognete.
glupo pitanje, imam nekakvih 17 davanja i ako bi mogao samo pojasnit ovo sa separatorom, taman za ta tri puta
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:58   #37
Molim vas da se drzite teme
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:06   #38
Ček, i ja sad recimo živim s frendicom u stanu (naravno sa prijavljenim prebivalištem), a ne sa roditeljima, ona mi nije obitelj ni ništa, prihode nemam, jer sam učenik, punoljetan sam. To znaći da po svim osnovama ostavurjem prava na sve socijalne pomoći koje postoje, a najbole od svega je što sam maturant i što 17.5 završavam školovanje i da sad zbog toga plačam mjesečnu kartu...
BioHazzard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:51   #39
Mene zanima neshto shto sam vech postavila na temu "Zagreb - ovdje pljujemo Zet" (ili tako neshto) pa nije bilo odgovora, naime placala sam do sad subvencioniranu cijenu za drugu zonu koja kosta 80kn, sad kad se ukida subvencija za grad zagreb prva zona se naplacuje 83 kune... po kojoj osnovi oni to zaokruze i traze sad 200 kuna? Moze li mi to netko objasnit, jer ja nisam u zagrebu i nije mi "samo sat vremena pjesice do fakulteta"?
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 05:14   #40
Quote:
sp@mmerica kaže: Pogledaj post
Svi učenici i studenti čije obitelji zarađuju više od 2000 kuna po članu domaćinstva, svi studenti koji su u Zagreb došli studirati iz drugih gradova i svi umirovljenici koji imaju mirovine veće od 5000 kuna 1. svibnja izgubit će pravo na besplatni javni gradski prijevoz.

http://www.jutarnji.hr/zet--pokaz-ce...a-kuna/939872/

evo i iz Zetovog topica:



mene zanima ima li kakve zakonske osnove po kojem oni to smiju napraviti?
šta sa zaštitom stečenih prava? šta je s time da je ZET-u već plaćeno za te kartice, a sada opet treba platiti?
Kakva prava, to su privilegije koje se mogu dati i oduzeti. Cim prije to shvatis u zivotu to bolje za tebe.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.