Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2011., 00:11   #41
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
danas u Konzuma, MM je držao maloga dok sam ja čekala u redu za uzeti kruh... pogledam malog i skužim da mu malo po usni curi slina (zubići će uskoro ), kaže MM-u i on mu obriše prstom. To je skužila neka baba (doslovno 80+ god.) i očitala mu bukvicu da uzme maramicu jer su ruke šporke...


mora da je svojima sve sterilizirala!
a cuj, ja dan danas ne volim djetetu po rukicama i po ustima ako sam u ducanu i dirala one rukohvate od kolica i sl, a starije je znacajno od tvoga. i ne, ne steriliziram ju. ali mi se gade ona kolica, jebate 100 ljudi se primi za njih dnevno, osim toga sam procitala negdje da su na njima nasli vise bakterija neg na wc skoljki. pa ti vidi.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 00:13   #42
moje dite sidi u tim kolicima i ručicama se drži za prečku. ništa joj nije bilo od toga
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 00:18   #43
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
a cuj, ja dan danas ne volim djetetu po rukicama i po ustima ako sam u ducanu i dirala one rukohvate od kolica i sl, a starije je znacajno od tvoga. i ne, ne steriliziram ju. ali mi se gade ona kolica, jebate 100 ljudi se primi za njih dnevno, osim toga sam procitala negdje da su na njima nasli vise bakterija neg na wc skoljki. pa ti vidi.
pa ni ja to ne volim, trpam mu dudu u usta samo da ne žvali ruke! Perem mu rukice kad stignem, pazim da ga ni ja ni MM ne diramo šporkim rukama... al na ovako nešto reagirati i potpunom starncu pametovati je prije svega nepristojno!!!

Ta ista baba je svaki kruh takla dok je našla kukuruzni...
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 07:36   #44
mene neka baka opomenula da beba uvijek mora imati čarape..maloj noge mokre, znojne, zakuhali u gradu na suncu..

nego užasno me živciraju sise-jučer kupila veličinu 75B.. malo maleno
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 08:54   #45
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Kužiš, ovisi otkud dolaziš i kakav ti je odgoj (za mene je to odgoj), ne kažem da su ovi drugi neodgojeni Al da je meni grozno čuti kad netko starijem kaže 'ti', grozno mi je! Al sam se navikla da su oni takvi

Ustvari, mislim da se sa 'vi' obraća starijim osobama prema bontonu....samo ne znam gdje je ta granica između 'vi' i 'ti'.
mislim da si ovdje pogodila.i ja sam iz tog kraja gdje se olako nepoznatima govori ti,pa tako i starijima.al mislim da tu uskače odgoj,gdje ipak u starijima il onim akoje sam tek upoznala govorim vi.no ipak nakon izvjesnog vremena nekim osobama prestnem persirati iako su starije.i isto bi mi bilo zaista nezamislivo.i mislim da ni9sam nekulturna niti oni to tako vide.jer jednostavno živimo u takvoj sredini.kad prestanem sa persiranjem?ne postoji pravilo.nekako to dođe samo,il mi osoba kaže da joj ne persiram il se zbližimo pa izgubi smisao isl. ja da svojoj svekrvi govorim vi proglasili bi me teškom foliranticom,ispalo bi da nešto glumatam i što je najvažnije ona bi se zaista UVRIJEDILA,osjećala povrijeđenom jer nakon tolikog poznansva i lijepog odnosa još joj persiram..sigurno joj nešto ne bi bilo jasno i osjećala bi da nešto radi krivo..

ipak rekla si da se starijima obraćate sa vi,osim obitelji..no zar i sveki vremenom ne postane dio obitelji?čemu tolika potreba za distanciranjem?

Zadnje uređivanje marinella : 12.06.2011. at 09:07.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 09:02   #46
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
moje dite sidi u tim kolicima i ručicama se drži za prečku. ništa joj nije bilo od toga
ma i moje. ali isto ne volim da onda trpa ruke u usta. i ne idem joj sa svojim rucerdama u usta.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 09:04   #47
sveki. koja se nije, jednostavno nije u stanju izut kad mi dodje u kucu. majke mi dodje mi da ju izbacim. koji kuki je tako tesko postovat pravila onog u ciju kucu dolazis? ali ne. ona zna bolje. pa sta ce djetetu bit. pa nece nis, al s tog poda ona ide na krevet i posvuda, gazi nam po jastucima i tako. uostalom sta tebe briga zasto ja hocu da se izujes, u mojoj si kuci, imas se izut i basta!
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:20   #48
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
sveki. koja se nije, jednostavno nije u stanju izut kad mi dodje u kucu. majke mi dodje mi da ju izbacim. koji kuki je tako tesko postovat pravila onog u ciju kucu dolazis? ali ne. ona zna bolje. pa sta ce djetetu bit. pa nece nis, al s tog poda ona ide na krevet i posvuda, gazi nam po jastucima i tako. uostalom sta tebe briga zasto ja hocu da se izujes, u mojoj si kuci, imas se izut i basta!
A da vidiš koje je tek moja pokvarene igre što se toga tiče imala.

Tipa...moj muž joj kaže "Ajde se izuj jer je A. brisala pod."
...a ja za to vrijeme s malim u sobi i presvlačim ga.

Čujem nju kako kaže:"Budem."

I uđe u sobu (di smo mali i ja) u tenisicama... kao ono...čisto da ona obilježi svoj teritorij barem malo.

I onda se kasnije otišla izut.

Odvratna je.

Ne zovem ih više da dođu. Tako je očito najlakše i najbolje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:57   #49
Živcira me glista od mm
Vuče se kao glistaaaa po stanu...
Pukla bi ga nogom u guzicu,da mu malo vjetra u jedra dam....
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:24   #50
zove jutros pogodite tko. i pita di je mm. ja kazem, spava. a ona, ma nemoj reci, dubokim neodobravanjem. bilo je 9h. sta tebe koji kuki smeta kad on spava, ako ne smeta meni koja zivim s njim, sta tebe briga??? uvijek tak zove u rano jutro, ak se ja javim a on spava onda negoduje, ak se on javi onda se cudom cudi i podrugljivo ga pita a ne spavas? pa jebote ko da ima 3 godine
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:33   #51
Sto se tice rukica u ustima i diranja sveg i pranja rukica... jebiga, i tu sam nemajka Dakle, malac dira sve sto hoce. Ok, ne dam mu da lize cipele i ne smije u hodnik jer jedino tamo hodamo u cipelama. I da, svjesna sam da kasnije kad idemo papucama ili bosi po hodniku i onda opet u dnevnu da svasta dodje i u dnevnu. A malac gmizi po dnevnoj. I zdere si rukice. I ja mu ljubim rukice. I nogice. I onda ljubim njega prije nego si operem ruke i usta. Ajd, razapnite me. E da, zaboravih reci da ne perem svaki dan. Usisam svaki drugi, operem 1-2 put tjedno. Ajd, napadnite sad :drzirukeprekoglavescucurenaukutu:

Mislim, od svega ga ne mogu zastititi, a niti zelim, niti je potrebno. Necu mu dopustiti da snjofka oko wc skoljke ili pere rukice unutra, da lize cipele, dira sredstva za ciscenje, nozeve, skare, otvorenu vatru ili slicno, ali vise manje sve ostalo mu je dozvoljeno.

I nema sanse da pustim da mi ga tamo neka nepoznata osoba dira/ljubi/stogod. Obzirom da cujem ima dosta takvih slucajeva u Hr, vec pripremam verbalne obrane
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:44   #52
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
zove jutros pogodite tko. i pita di je mm. ja kazem, spava. a ona, ma nemoj reci, dubokim neodobravanjem. bilo je 9h. sta tebe koji kuki smeta kad on spava, ako ne smeta meni koja zivim s njim, sta tebe briga??? uvijek tak zove u rano jutro, ak se ja javim a on spava onda negoduje, ak se on javi onda se cudom cudi i podrugljivo ga pita a ne spavas? pa jebote ko da ima 3 godine
Uf! Jos jedna stvar koja me nervira
Ako se oni dizu u 6, ocekuju da svi budu orni u 6 Nona mi je imala obicaj zvati oko 7-8.. a ja sam onda jos imala obicaj spavati do 9-10-11... al sam ih naucila da prestanu Bila sam pristojna, ali odlucna

A ima moja mama susjedu koja je onak, prilicno, hm.. a recimoprimitivna na jedan nacin.. i moja mama je imala obicaj leci popodne na sat-sat i pol ... nes ti zla u tome... pa bi susjeda zvala i par put sam rekla da mama spava... i onda ona pocela zvati
Ja: molim
Susjeda: jel mama spava?
Mislim ono... koji je to nacin? Ni dobar dan ni nista
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:50   #53
uf kako me živcira ova kupnja stana..kakvi su pobogu to četverosobni stanovi od 55m2??? wtf? kaj dnevni boravak i 3 špajze? nemoš nač pošten komforan stan..sve jedno gore od drugog..
__________________
mali vražičak D
jas1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:50   #54
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Sto se tice rukica...
meni se cini da si ti jedna obicna majka. sve ovo kaj si napisala je meni sasvim normalno, i ne vidim uopce razloga da se ponasas drugacije. i da ti kazem, mi peremo pod samo jednom tjedno. sto je razlog zasto ocekujem od svih da se izuju kad mi dolaze u kucu. i to pred vratima, jer nemam predsoblje. i zivo mi se fucka ko kaj misli o tom, ako nisu u stanju postovati moj nacin zivota u mojoj kuci, ne moraju ni dolazit.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 12:58   #55
Onda sam ja uber nemajka, mi se uopće ne izuvamo. Mislim hodamo po kući u papučama, ali normalno se prošećemo kroz cijeli stan u cipelama. Meni ide na živce to izuvanje (što ne znači da ne poštujem kad to netko od mene traži, onda se izujem. sjećam se kad smo bili u bosni u posjetu nekim rođacima, pa sva sam nazebla bila, non stop sam morala biti bosa, nije to za mene).
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:14   #56
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Onda sam ja uber nemajka, mi se uopće ne izuvamo. Mislim hodamo po kući u papučama, ali normalno se prošećemo kroz cijeli stan u cipelama. Meni ide na živce to izuvanje (što ne znači da ne poštujem kad to netko od mene traži, onda se izujem. sjećam se kad smo bili u bosni u posjetu nekim rođacima, pa sva sam nazebla bila, non stop sam morala biti bosa, nije to za mene).
mi smo jucer slavili rodjkas na terasi. koja je bila oprana, bas kao i stan. dosli su moja 2 brata sa zenama, starci moji i mmova mama i sestra s klinkom. uredno smo ih sve osim jednog brata i zene te mojih staraca zamolili da donesu slape sa sobom, jer mi imamo samo 4 para slapa za goste (a starci i buraz imaju pese - ne jednog nego puno) a slavit ce se na terasi. ova si kvocka nije valjda ni donijela, iako je zamoljena dok se spremala. u svakom slucaju, bezobrazno. druga shogi nije imala slape jer je dosla s posla drito, pa sam joj dala svoje a ja sam obula tople carape. i nikom nije bilo cudno sto se treba izuti, osim ovoj babuskari koja ce zato uredno ispsovati moje pristojne susjede u prizemlju jer pred vratima drze stolcic, iako uopce ne zivi ovdje niti cesto dolazi. naime i oni imaju bebu a stan im ima 48 kvadrata pa goste posjednu na stolcic da se lakse izuju. ali njoj su oni seljacine, nema veze sto su dobri i pametni i dragi i pomoc ce ti stagod da ih pitas. **** ju glupu u pokondirenu tikvu.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:23   #57
Pa to je bezobrazno. Pogotovo što si im unaprijed rekla.
To ti je isto kad su moji svekar i svekrva na mm-ov rođendan došli sa psom, zlatnim retriverom koji ima 40 kila i ogromnu gustu dugu dlaku. A stan nam ima 60 kvadrata i bilo nas je 15-ak. Gužva totalna. Priča s tim psom je da je on prvo bio naš, pa su ga oni uzeli kad sam ja ostala trudna, i opravdanje im je bilo da su ga dopeljali jer je doma jadan sam. Pa sam i i dok su oni na poslu, pa ga ne vode na posao.
Kad smo slavili od male rođendan nas je bilo 30-ak i slavili smo ispred kuće, pa sam im onda rekla unaprijed da ga ne vode, jer će biti puno male djece i da rođendan nije mjesto gdje se vodi psa.
Najradije bi da se taj pas negdje udomi i da se svi riješimo obaveze i brige.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 16:39   #58
moj je još malen i ne puže pa mi je malo rano o tome govoriti al mislim da ću i tu biti "nemajka"! Nema šanse da ljude izuvam i dajem im papuće... Svekar bi me ubio... Ma ne samo on, mislim da mi nitko nebi ni dolazio dok mali ne prohoda!

Malenom ću vjerojatno ograditi dio i napraviti neku stazicu od puzli...

da se nadovežem, i ja svekrvi persiram (i ona je svojoj)! Nikad me nije ispravila, meni ne smeta.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 16:51   #59
meni nikad nije bio problem ljudima rec da skinu cipele (iako uglavnom to rade sami cim udju), kao sto i ja kad dodjem kod nekoga doma pitam jel se trebam izuti, ili se odmah krenem izuvati jer znam da im je to vazno/imaju malu djecu ili sto vec....
uopce ne vidim problem u tome ili se valjda druzim sa normalnim ljudima

tko ne postuje pravila u mojoj kuci, ne mora niti doci
uzasno me zivcira to ulagivanje ljudima, lazna pristojnost, ljubaznost...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 16:51   #60
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
moj je još malen i ne puže pa mi je malo rano o tome govoriti al mislim da ću i tu biti "nemajka"! Nema šanse da ljude izuvam i dajem im papuće... Svekar bi me ubio... Ma ne samo on, mislim da mi nitko nebi ni dolazio dok mali ne prohoda!

Malenom ću vjerojatno ograditi dio i napraviti neku stazicu od puzli...

da se nadovežem, i ja svekrvi persiram (i ona je svojoj)! Nikad me nije ispravila, meni ne smeta.
pa to je tvoje pravo, u tvojoj kuci ti kako hoces. ja sam odrasla u obitelji s 4 djece u malom stanu i svi smo se izuvali pred vratima i onda unosili cipele u stavljali ih u ormaric. kad smo se preselili u kucu to smo prenijeli i u novi dom, no mnogo kasnije kad smo se vec svi poodseljavali su starci nabavili puuno pasa i vise se kod njih nitko ne izuva pa ni mi. ali da me mama zamoli da se izujem kod nje, mozes mislit kako bih to ignorirala, postujem svaciji dom kao vlasnikovo mjesto sigurnosti i njegova pravila su tamo sveta. tko to nije u stanju razumjeti, ne bi ni trebao ic medju ljude.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.