Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 10:52   #81
ja sam išla tjedan par dana prije tog datuma kod dr. opće prakse
treba ti samo taj papir gdje je gin napisao kad počinje prodiljni. i kopiraj joj da ima ona za svoju evidenciju (mene uvijek traži)
u hzzo možeš čim dobiješ doznake od dr. ne znam gdje spadaš, ali ja sam išla u klovićevu, na 1. katu, moraš ispuniti neki zahtjev koji je vani na hodniku + nosiš doznaku i r-1 obrazac iz firme (ako si zaposlena). i moraš imati br. svog tekućeg računa gdje će ti sjedati novci
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:52   #82
a onda je meni krivo gin rekao.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:55   #83
možda je mislio doslovno na dan kad ti napiše. a on ti to mora napisati prije.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:56   #84
hvala chiara...zaposlena sam....i ja ću u klovićevu... znači onda mogu sve obavit taj tjedan prije početka porodiljnog... Hm, nije mi ginić dao nikakav papir, samo je u trudničku napisao P.D.2.4.07. Valjda je to dost
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:56   #85
već je on meni napisao da mi od 08.03. počinje porodiljski i lupio žig..(na opnom papiru koji imam umjesto trudničke knjižice), tak da ja mogu otić sutra kod svoje dokice da mi napiše papire sa tim datumom...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:57   #86
i meni je tak napisao....samo 08.03.2007.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:03   #87
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ovo me sad skorz zbunilo? jel obavezno ići na pregled u bolnicu?
meni je moj rekao da imamo za 2 tjedna uzv, onda 1 tjedan iza toga samo kontrolu, a ostalo nam je još 4,5 tjedna
Ne znam jel ti tko odgovorio, al moras na barem jednu kontrolu i jedan UZV u bolnicu di mislis roditi - tak nekak
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:03   #88
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
već je on meni napisao da mi od 08.03. počinje porodiljski i lupio žig..(na opnom papiru koji imam umjesto trudničke knjižice), tak da ja mogu otić sutra kod svoje dokice da mi napiše papire sa tim datumom...
nemoj baš doslovno sutra
ja sam tak htjela 2 tjedna ranije pa me otpilila i rekla da oni to ne smiju raditi toliko prije. onda sam išla par dana prije
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:05   #89
meni to nije moj gin rekao. on je bio neka faca na SD, sad je privatnik i oni priznaju sve što on napiše...
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:12   #90
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
hvala chiara...zaposlena sam....i ja ću u klovićevu... znači onda mogu sve obavit taj tjedan prije početka porodiljnog... Hm, nije mi ginić dao nikakav papir, samo je u trudničku napisao P.D.2.4.07. Valjda je to dost
je, to je dosta.
od dr. opće prakse ćeš dobiti 2 doznake, jednu nosiš u firmu - kod onih koji rade plaće da ti upišu porodiljni i daju ti onda taj r-1 obrazac.
u klovićevoj ti je to na prvom katu, čim se popneš uz stepenice, odmah desno ti je stolić s tim zahtjevima - ispuniš 2 kom
soba ti je prva lijevo, na lijevoj strani kad se popneš stepenicama
kad uđeš unutra onda ti guska da još 1 zahtjev kojeg isto moraš ispunit i kojeg nema vani, a one uredno okreću očima kak nisi ispunila.
ja sam prvo čekala red jer nisam znala za te zahtjeve. onda mi je unutra rekla da moram ispuniti ovaj vani 2x i opet čekam red... onda mi opet kaže, joj pa niste ispunili još ovaj. kravetina!
tako da se moraš naoružati debelim živcima. a i dobro udahni prije nego uđeš jer "pristojne" guske unutra puše
i uzmi si još osobnu
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:14   #91
al ne smiju te ni odbit ako dođeš.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:15   #92
koja procedura....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:17   #93
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
nemoj baš doslovno sutra
ja sam tak htjela 2 tjedna ranije pa me otpilila i rekla da oni to ne smiju raditi toliko prije. onda sam išla par dana prije
ma nisam mislila baš doslovno sutra....vjerojatno bi mi uzela papire i rekla da dođem podić početkom 3. mjeseca...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:19   #94
nisam čula da moraš doći, ovo što pahuljica kaže, ali sigurno znam da te ne smiju odbiti. ajme majko, već me frka
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:28   #95
ma da, kompiciraju bezveze. ali najveći gušt im je kad dođeš ko tele unutra (kao ja) i ništa ne znaš šta treba. onda te one onako sa visine pogledaju i kaže ti
"znate, morate ispuniti jedan zahtjev u 2 primjerka"
onda ja ko tele pitam "a koji zahtjev"
Ona: pa zahtjev za bla bla (ne znam kako se zove) valjda za otvaranje prodiljnog ili tak nekak
ja: a gdje mogu naći taj zahtjev
ona: pa vani! (naravno povišenim tonom)
ja: a gdje vani?! (još povišenijim tonom od njenog)
ona: na hodniku (smirenim tonom)
ja: demonstrativno izlazim van i zalupim vratima
I cijelo vrijeme druga guska puši. ja počnem mahati papirima da dođem malo do zraka a ona još fino povuče dim i uživa i gleda u mene... a sve trudnice dolaze tamo. toliko o kulturi djelatnika
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:30   #96
ovo si printam jer ću zaboravit gdje. što......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:45   #97
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
I cijelo vrijeme druga guska puši. ja počnem mahati papirima da dođem malo do zraka a ona još fino povuče dim i uživa i gleda u mene... a sve trudnice dolaze tamo. toliko o kulturi djelatnika
Mislim da ona nije svjesna da se SFRJ raspala i doba socijalizma je mortus, a da je ovo kapitalizam
A ocito niti njeni nadredjeni nisu toga svjesni grrrrr
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:46   #98
zapravo i nije tako komlicirano, samo da sve zahtjeve stave van i da napišu na vratima da ih treba ispuniti. kad sve imaš onda to traje vrlo kratko, ona utipka u komp i doviđenja
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:48   #99
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Mislim da ona nije svjesna da se SFRJ raspala i doba socijalizma je mortus, a da je ovo kapitalizam
A ocito niti njeni nadredjeni nisu toga svjesni grrrrr
a očito...
već sam tražila kome da se žalim radi toga, ali što mi vrijedi pisati i trošiti vrijeme i živce kad to nitko neće ni pročitati, a kamoli uvažiti
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:54   #100
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
a očito...
već sam tražila kome da se žalim radi toga, ali što mi vrijedi pisati i trošiti vrijeme i živce kad to nitko neće ni pročitati, a kamoli uvažiti
a ne..po novom kad upišeš nešto u knjigu žalbe ustanova ima neki rok čini mi se 15 dana da to odnese negdje i na netu možeš vidjet jel to ikome pokazano....pitat ću MM-a adresu kad se vrati u ured...

Umjesto da olakšaju i ljudima i sebi, kao da je teško isprintat upute i obrasce i stavit to van....oni samo naživciraju ljude i onda su i oni živčani....i katastrofa
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.