Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2016., 14:08   #4001
Ajme gmite, krasno
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 17.08.2016., 14:18   #4002
Quote:
German kaže: Pogledaj post
To im je hotelski restoran?
je

bilo bi vrlo interesantno tamo provesti tjedan dana... sam hotel je prekrasan, al plaza nije bas po mom ukusu (betonirana, s kamenim plocicama, bez prirodnog hlada)
gmit is online now  
Old 17.08.2016., 14:48   #4003
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Pogotovo kad škampi nisu friški

Kad sam vec tu da prijavim vrlo dobre cevape i raznjice Kod Šime na Kvatricu. Nakon dugo mjeseci opet ih posjetili. Ugodno predvecerje na terasi.
Moze detaljnije gdje je lokacija. Planiram ga obici uskoro.
Pablo is offline  
Old 17.08.2016., 15:34   #4004
Gmite, ovo igleda fantasticno!

Davno nisam vidjela nesto sto mi se ovako svidjelo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Old 17.08.2016., 15:56   #4005
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
bilo bi vrlo interesantno tamo provesti tjedan dana... sam hotel je prekrasan, al plaza nije bas po mom ukusu (betonirana, s kamenim plocicama, bez prirodnog hlada)
a meni se to baš sviđa... bio sam baš u hotelu Alhambra prije nekih 15 godina i vjerujem da je sada to puno bolje uređeno nego prije,
ali uvala Čikat je meni prekrasna i volim kad odmah iz hlada mogu ući u more... i ja bi tamo htio provesti tjedan dana
Krkimir is offline  
Old 17.08.2016., 15:57   #4006
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Bio u Rougemarinu
Pila se točena Varionica (izvrsna piva)
ja probao flaširano prije kojih mjesec dana, i bilo mi je kiselo... nikad nisam pio točenu, a ljudi kažu da je baš točena odlična
Krkimir is offline  
Old 17.08.2016., 16:02   #4007
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kad sam vec tu da prijavim vrlo dobre cevape i raznjice Kod Šime na Kvatricu. Nakon dugo mjeseci opet ih posjetili. Ugodno predvecerje na terasi.
jel još uvijek uz jelo dobiješ abnormalno velike porcije pomfrita i kruha?
Krkimir is offline  
Old 17.08.2016., 16:08   #4008
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja probao flaširano prije kojih mjesec dana, i bilo mi je kiselo... nikad nisam pio točenu, a ljudi kažu da je baš točena odlična
probaj ponovo. tamo se toci (i uglavnom se nalazi po ducanima) pale ale koji je izvrstan

kiselis je bio wit i doslovno je odvratan, sto su i sami shvatili posto ga vise nema u prodaji
gmit is online now  
Old 17.08.2016., 16:13   #4009
ma ne, nisam pio wit nego pale ale, ali flaširani
i dosta ljudi su potvrdili da je točeni puno bolji
ali moj favorit je točena Nova runda ale koju pijem na tajnoj lokaciji i to za male novce

Zadnje uređivanje Krkimir : 17.08.2016. at 16:27.
Krkimir is offline  
Old 17.08.2016., 16:55   #4010
@gmit

Savršeno <3

Dakle, danas sam prvi put nakon godišnjeg ručao u kvartovskom gablec-restorančiću To-Mi na Ozaljskoj preko puta parka Trešnjevka. Jeo sam piletinu s mlincima koja je inače izvrsna, danas su ju eto malo presolili, kao i salatu. Ako netko u tom dijelu grada traži jako dobru domaću hranu za gablec od 35 do 40 kn, toplo preporučam. Moj tata obožava njihove fileke (najčešće ih imaju utorkom i brzo planu), a ja osim spomenute piletine štujem faširanac s špinatom i pireom koji imaju u ponudi četvrtkom. Radi se o jednom od mojih omiljenih jela i ovo je možda najbolja verzija koju sam ikad probao.

Napomena: ljudi koje vode restoran su malo zbunjeni pa pripazite, ako je narudžba malo veća, da li će nešto zaboraviti prenijeti kuharici.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 17.08.2016., 18:47   #4011
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Moze detaljnije gdje je lokacija. Planiram ga obici uskoro.
Kod parkica pri trznici pri Kvatricu. Ajmo reci uz Marticevu ulicu.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel još uvijek uz jelo dobiješ abnormalno velike porcije pomfrita i kruha?
Kruha dobijes nekoliko snita (i vise nego dovoljno... i kruh je odlican). Za pomfrit ne znam jer gotovo nikad ne jedem ponfrit. Imaju uvijek bar 3...4 priloga krumpirasta i li u tom fazonu (krumpirblitva, restani, pire) pa uznem nesto od toga. Siroke ruke daju da se zanijeni prilog. I ne naplacuju dodatno. Eto dodatni savjet za buduce posjete bilo koga od vas koji to niste znali do sad
Deedy is offline  
Old 18.08.2016., 20:33   #4012
Zelim pohvaliti rostilj u TPK ili kako se vec zove. Onaj fejk Kosta u Cvjetnom naselju.
Odlicni okusi gurmanske pljeske i rolanih punjenih pilec.prsa omotanih spekom (posavjetovah se s DJDem koji je tamo vec jeo... a nesto takvo bih osobno narucio i bez preporuke lol - super da je konobar predlozio ako cemo dijeliti klopu da nam gurmansku podijele na dvije manje. Lajk). Uz to lepinje i ajvar uz vrlo pitko bijelo uz rostilj... Cmrecnjak kupaza.
I baklava za desert vrlo dobra. Konobar odlican. Puno posla na 25 stolova ili jos i vise (ukoliko i u podrumu imaju stolove...ne znam). Rade ozbiljan posao i rade ga dobro.
Sori na mutnijoj fotki. Sjedili vani na terasi i pao je vec mrak.
Deedy is offline  
Old 18.08.2016., 20:46   #4013
Lajkam da lajkaste!

Mda, osim kaj je klopa zbilja dobra, konobari su stvarno vrh, sve pohvale!

I imaju crni osječki radler , što malogdje u ZG ima, kome je i to bitno.
DeeJay Dee is offline  
Old 18.08.2016., 21:54   #4014
@DD, zašto to nisi okačio na TPK temi?
nakon svih komentara da se ne ide kod fejkera, vidi čuda tamo se dobro jede...
Krkimir is offline  
Old 18.08.2016., 22:08   #4015
Porter, street food, Karlovac.

Opet rebarca, opet jebacka, opet cu doci

Evo i fotke da vidim dali cu uspjeti pokrenuti raspravu o drvenim daskama



Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 18.08.2016., 22:36   #4016
Isuse bože, meni je daska ovdje najmanji problem.
Meni to grozno izgleda.
Ne ulazim u okus..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 18.08.2016., 22:46   #4017
igrom slucaja bbq krilca iz batak grilla. polu kuhana-polu zagorena, preslatka. izbjegavati
gmit is online now  
Old 18.08.2016., 23:00   #4018
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
@DD, zašto to nisi okačio na TPK temi?
nakon svih komentara da se ne ide kod fejkera, vidi čuda tamo se dobro jede...
Svakih 4 mjeseca se sjetim da ta tema zapravo postoji, uvijek mislim da je pod ovom temom
Sad prvi dio tvoje rečenice da se ne ide kod fejkera (zbog fejk priče i muljaže pri partnerstvu s Kostom u kojem nisam zapravo siguran ko je sve kriv zbog razlaza, vjerojatno svi -a i iskreno zaboli me) i drugog dijela rečenice da vidi čuda se tamo dobro jede - to osobno nikad nisam propitkivao jer ono... nisam do sad bio tamo i ne znam kako se tamo jede. Sad znam.
Ima tu puno stvari, sve skupa na obje lokacije nema neku dobro karmu i zen (roštiljski zen) no jesti se mora.

nebitno zapravo, ovim postom dajem ljudima osobni osvrt na moj odlazak tamo kako bi znali oni koji nisu do sad otišli tamo kako je.
Imaš li išta pozitivno za reći ili si došao baciti svoju dnevnu dozu bespotrebne rasprave o tome gdje nisi bio?
jer meni se ne da, što sam htio reći prožvakah i ovdje i na onoj temi, amen.
Deedy is offline  
Old 18.08.2016., 23:55   #4019
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Isuse bože, meni je daska ovdje najmanji problem.
Meni to grozno izgleda.
Ne ulazim u okus..

Meni to zgleda ko 2 zagorena lisnata sa sirom zalivena nutellom, pekarni Klara.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 18.08.2016., 23:58   #4020
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Meni to zgleda ko 2 zagorena lisnata sa sirom zalivena nutellom, pekarni Klara.
ja bi to probao, a vas dvojica filozofirajte i dalje
gmit is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.