Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 23:15   #1881
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Meni nekak i paše da je japanac kriv za sve. Bar nisam ja.
Zaspala sam na posao? Nisam lijena nego je japanac! Nemam snage raditi? Nisam lijena nego je japanac! Nekaj mi ne valja za jesti? Čitala sam da to japancu paše pa nemrem to jest.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
Kod mene obratno, japanac hoće čokoladu, ja navalim na nju
od kad imam hašija, tamanim je, nikad prije mi nije pasala
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:40   #1882
Spustio mi se TSH na 3,8
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:42   #1883
Nakon kolko?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:54   #1884
Mjesec dana E 25/50.

Još je visok za trudnoću, rekao mi je endo da mora pasti ispod 2, ali sam presretna jer je brz pomak
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:00   #1885
za dva mjeseca može to doć i na 1
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:49   #1886
Bas sam mislila pitat ekipu s japancem, koliko su vam dugo stimali terapiju dok tsh nije dosao u normalni rang, ja evo vec godinu dana pokusavam jos nisam pala ispod 4.5 nadala sam se da ce ipak malo brze se to sredit
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:51   #1887
Quote:
Charlotte York kaže: Pogledaj post

Paradoksalno koliko god bilo, tjeranje da se bar malo pokreneš dizat će razinu energije. Šetnja od pola sata je već nešto
ma ja sam maksimalno pokrenuta
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:54   #1888
Quote:
Lendoxia kaže: Pogledaj post
Bas sam mislila pitat ekipu s japancem, koliko su vam dugo stimali terapiju dok tsh nije dosao u normalni rang, ja evo vec godinu dana pokusavam jos nisam pala ispod 4.5 nadala sam se da ce ipak malo brze se to sredit
tri godine terapije, još mi je u trudnoći bio najniži, sad je bio oko 4,5 s 100 mcg eutyroxa. Ali nije mi trebalo vadit krv da znam, osjetim po umoru i uspuhivanju, spavanju...osjećam se kao trudnica
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:17   #1889
Quote:
Lendoxia kaže: Pogledaj post
Bas sam mislila pitat ekipu s japancem, koliko su vam dugo stimali terapiju dok tsh nije dosao u normalni rang, ja evo vec godinu dana pokusavam jos nisam pala ispod 4.5 nadala sam se da ce ipak malo brze se to sredit
Ovisi s koliko si krenula...ja sam od 30 pa je traaaajaaaalooooo, ali tome pridodajem i onaj stres od kojeg se nisam mogla maknuti koji je cijelu pricu usporio.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 23:54   #1890
Može se izbaciti stres kad se hoće - od dijagnoze pazim na to da se ne živciram, radim bez samonametnutih prekovremenih, svaki dan psa vodim u šetnju što mi je nekad bila tlaka a sad me nevjerojatno opušta. Ne odbijam pozive na kavu, kino, predstavu ili izlazak što mi je prije (pogotovo usred tjedna) bilo nezamislivo... Naučila sam reći "ne". Sve do 12.mjeseca kad me stres na poslu jednostavno progutao. Imam osjećaj da me to bacilo par mjeseci unatrag. Ali nema veze, shvatit ću to ko mali kiks i idem iznova.


Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:01   #1891
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Može se izbaciti stres kad se hoće - od dijagnoze pazim na to da se ne živciram, radim bez samonametnutih prekovremenih, svaki dan psa vodim u šetnju što mi je nekad bila tlaka a sad me nevjerojatno opušta. Ne odbijam pozive na kavu, kino, predstavu ili izlazak što mi je prije (pogotovo usred tjedna) bilo nezamislivo... Naučila sam reći "ne". Sve do 12.mjeseca kad me stres na poslu jednostavno progutao. Imam osjećaj da me to bacilo par mjeseci unatrag. Ali nema veze, shvatit ću to ko mali kiks i idem iznova.


Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
"Moj" stres je umiruca mama (Ca pluca+ Ca dojke oba metastaska), a kad je stitnjaca poludila njen karcinom se poklopio s planiranjem svadbe na daljinu i selidbu u drzavu gdje osim (sadasnjeg) muza dusu poznavala nisam, kao ni rijec jezika govorila...i da...svadba je debelo prosla, na zivot vani sam se naucila, ali mamu kao faktor stresa ipak zelim sto duze u zivotu (nije da je to trenutno izgledno)...
Sa stvarima kao stres na poslu i slicno sam jos za zivota u Hr naucila hendlati, na kraju krajeva - stitnjaca mi se nije aktivirala niti kad sam po popravnim domovima radila niti u zatvoru na praksi...tako da - da stres se moze izbaciti i ishendlati - no ne uvijek...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 08:42   #1892
Mda, neki su stresovi nažalost zbilja van naše kontrole

Je li se kome dogodilo da je prelazio iz hipo u hiper? Meni TSH uz terapiju pada, i kako će se onda zaustaviti na optimalnoj vrijednosti, a ne nastaviti dolje?
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:48   #1893
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Mda, neki su stresovi nažalost zbilja van naše kontrole

Je li se kome dogodilo da je prelazio iz hipo u hiper? Meni TSH uz terapiju pada, i kako će se onda zaustaviti na optimalnoj vrijednosti, a ne nastaviti dolje?
Napisala si da ti se snizio u mjesec dana TSH na 3 i nesto, jesu li ti ostavili tu terapiju ili ti je povecali? Ako su ti ostavili istu terapiju trebao bi ti se TSH vrtiti oko tih 3 i nesto, a ne padati dalje, a ako su je povecali onda bi trebalo jos malo pasti ali ne zabrinjavajuce.
Kako je to kod mene dugo trajalo sve skupa meni je TSH bio u laganom padu, ali svaki put su mi povecavali terapiju dok nije pao ispod 2. Onda sam bila 3-4mj na istoj terapiji i stalno mi je TSH na njoj bio oko 0.55, pa sam ostala trudna i prvih 10tj mi je TSH bio oko 2 sto je isto ok, pa se digao na 4.55 pa su mi opet povecali terapiju da se spusti ispod 2.5, pa me sad ceka kontrola, da vidim za dalje.
Nisam zapamtila jesi ti "samo" hipo ili i Hashi jer kod Hashija se na pocetku terapije zna upasti u hiper, ali to traje kratko tipa mjesec-dva pa opetode u hiper.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:30   #1894
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
"Moj" stres je umiruca mama (Ca pluca+ Ca dojke oba metastaska), a kad je stitnjaca poludila njen karcinom se poklopio s planiranjem svadbe na daljinu i selidbu u drzavu gdje osim (sadasnjeg) muza dusu poznavala nisam, kao ni rijec jezika govorila...i da...svadba je debelo prosla, na zivot vani sam se naucila, ali mamu kao faktor stresa ipak zelim sto duze u zivotu (nije da je to trenutno izgledno)...
Sa stvarima kao stres na poslu i slicno sam jos za zivota u Hr naucila hendlati, na kraju krajeva - stitnjaca mi se nije aktivirala niti kad sam po popravnim domovima radila niti u zatvoru na praksi...tako da - da stres se moze izbaciti i ishendlati - no ne uvijek...

Znam s one druge teme za tvoju mamu, nadam se da se podrazumijeva da nisam mislila na ovakvu vrstu stresa u postu kojeg si citirala, pogotovo s obzirom na to da je upravo to bio okidač i za moje probleme sa štitnjačom (tata je umro od ca pluća). Tu vrstu stresa ne bih poželjela ni najgorem neprijatelju, a s druge strane sve bih dala da mi je tata i dalje faktor stresa. Drži se!

Na hendlanje stresa sam mislila baš na te "nebitne stvari" - npr. neki dan gledam frendicu koja pizdi jer su joj se gosti najavili da će doći taj dan a ona nema ništa za ponuditi... kod mene nema šanse da bih oko takvog nečeg više trošila živce, iako bi i sama tako reagirala prije godinu dana.
Posao - moram priznati da imam sreće u životu pa mi radno mjesto donekle nije upitno (privatnik sam), ali opet neminovan je stres jer imam zaposlenike kojima treba osigurati plaće itd... ali ipak sam uspjela uvelike smanjiti i taj dio stresa; jer je bilo ili to ili ja.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:12   #1895
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Napisala si da ti se snizio u mjesec dana TSH na 3 i nesto, jesu li ti ostavili tu terapiju ili ti je povecali? ....
Nisam zapamtila jesi ti "samo" hipo ili i Hashi jer kod Hashija se na pocetku terapije zna upasti u hiper, ali to traje kratko tipa mjesec-dva pa opetode u hiper.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Hashi sam. Jučer sam dobila nalaz i s njim idem kod endo na kontrolu, još mi se terapija nije dirala. Pretpostavljam da će mi je onda povećati kako bi TSH još pao.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:18   #1896
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ovisi s koliko si krenula...ja sam od 30 pa je traaaajaaaalooooo, ali tome pridodajem i onaj stres od kojeg se nisam mogla maknuti koji je cijelu pricu usporio.
uh s 25, jer sam prvo godinu dana nakon operacije bila bez terapije jer nije tsh odma puno skocio nego je isprva bio i padao, znaci da se pripremim da bi ovo moglo jos koju godinu potrajat
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:05   #1897
Quote:
Lendoxia kaže: Pogledaj post
uh s 25, jer sam prvo godinu dana nakon operacije bila bez terapije jer nije tsh odma puno skocio nego je isprva bio i padao, znaci da se pripremim da bi ovo moglo jos koju godinu potrajat
Ja sam gore napisala kakvi su me stresovi u to vrijeme snasli...da sam ostala u svojoj dotadasnjoj rutini ako bi se i aktivirala stitnjaca vjerujem da bi brze sve to palo dolje...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:38   #1898
da vidjeh, zao mi je sto prolazis kroz tako groznu situaciju a meni ocito treba vise strpljenja pa cu jednom i doci do magicne brojke
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:22   #1899
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Meni ništa nije jasno: prije 4 godine imao sam TSH -26 a posljednje dvije svega 1,4 i očekivao sam da mi endica smanji terapiju, a u petak ustanovim da mi je skočio na 9 , nakon Magnetne rezonancije ?
Ako si primio kontrastno sredstvo, ima logike da ti samo zbog toga naraste TSH, to je nuspojava.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:56   #1900
Da krivim vrijeme ili hašija?!?!
Umorna ko pas.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.