Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 02:08   #221
Nije bitno koliko % ''mozga'' koristis, nego koliko znas aktivirati one prave centre.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 02:35   #222
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Kako se ljudi ponašaju, valjda koriste najviše 1% do 2% svoga mozga.

Eventualno genijalci poput Tesle i sličnih, vjerojatno su koristili puno više.
Oni su koristili 2,5%
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 02:40   #223
Quote:
kundalini kaže: Pogledaj post
ove godine dolazi film u kojem je tema neka droga gdje se liku koji ju konzumira 100% aktivira mozak, pa radi nevjerojatne stvari postaje kak ti svemoguch
kak se zove?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 02:42   #224
osobno mislim da koristimo 100% mozga. Samo ne sve istovremeno. Kad bi koristili sve istovremeno imali bi previsoku tjelesnu temepraturu.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 22:30   #225
Pa svaki djelić mozga zadužen je za jednu stvar. Tako imamo centar za govor, centar za apstraktno mišljenje, centar za ravnotežu, centar za vid, centar za sluh... Svaki se aktivira prema potrebi i u mjeri u kojoj to situacija zathijeva. Nema takve situacije koja zahtijeva baš svaki od tisuću ili koliko već centara da radi na maksimumu.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:39   #226
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
osobno mislim da koristimo 100% mozga. Samo ne sve istovremeno. Kad bi koristili sve istovremeno imali bi previsoku tjelesnu temepraturu.

Vjerojatno si u pravu...

Da stvarno koristimo toliko, život bi nam bio kratak...jer bi nam u dijeliću sekunde kružilo milijune informacija, što znači da bi naša psiha bila u banani...teško da bi mogli normalno funkcionirati...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 08:22   #227
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si u pravu...

Da stvarno koristimo toliko, život bi nam bio kratak...jer bi nam u dijeliću sekunde kružilo milijune informacija, što znači da bi naša psiha bila u banani...teško da bi mogli normalno funkcionirati...
Koristimo li 100% auta kad vozimo? Ako ne, koji dio ostavljamo u garaži?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 10:24   #228
A kad koristiš mobitel, koristiš 100% svih njegovih funkcija i aplikacija u isti mah?
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 10:54   #229
Da, pa čak i manje od toga. Ali to važi samo za one koji vjeruju u tu glupost.

Ostali 90% mozga im je, budući da je neaktivan, zbog same fiziologije moždanih stanica odavno propao pa u glavi imaju samo jedan maleni dio sive tvari koja je toliko-toliko zauzela funkcije i sposobnosti koje su barem osnovno potrebne za normalan život. Koliko je ta količina tvari dovoljna za neke određene više kognitivne sposobnosti kao što je kritičko razmišljanje i provjeravanje ispravnosti određenih izvora, to je debelo upitno./sarkazam.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:04   #230
Ja sam negdje pročitala ili gledala, ne sjećam se više, da u biti koristimo cijeli mozak samo ne sve dijelove u isto vrijeme, a da je veći "problem" to što većina ljudi teško usklađuje određene funkcije mozga, te kad bismo bolje mogli povezivati funkcije mozga da rade zajedno da bismo bili pametniji.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 12:52   #231
Realno je da koristimo maksimalno do 5% mozga, genijalci najviše do 10%.

Mislim da je u praksi čak i manji taj procenat.

Mozak imam puno podataka, ali skoro sve to stoji u nekom spremniku, jer kada bi ga opteretili na maksimalu, pukli bi ko kokica.

Zato i jesu veliki svjetski stručnjaci uvijek bili čudaci...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:13   #232
http://www.snopes.com/science/stats/10percent.asp
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 23:16   #233
While for the people who repeat that myth, it's probably true, the rest of us happily use all of our brains.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:01   #234
Da, koristimo 100% mozga, za to da bi razmišljali o nogometu, o tom čiji je stari ustaša čiji je partizan, za upamtit radnju u sapunici ili za misli o nesigurnostima, negativnostima, pa malo za paniku, pa malo razbijat glavu o tome kaj drugi misle o tebi, pa još malo o negativnosti i kak je taj murphiev zakon sigurno točan..

Da bar umjesto toga koristimo tih 100% kako bi ostvarili svoje snove.. ehhhh
Završili bi ko onaj neki tamo Sting
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:51   #235
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
kak se zove?

Lucy, poceo je igrat, sutra ga idem gledat, can't wait


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 08:54   #236
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Lucy, poceo je igrat, sutra ga idem gledat, can't wait


Sent from my iPhone using Tapatalk
obavezno budem skinul
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:25   #237
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
obavezno budem skinul

Budem i ja, da imam za uspomenu


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 16:42   #238
..kao što rekoh

ali dobro, tak su nas odgojili, da bacamo svoju slobodnu volju u vjetar i da tratimo tih 100%.
srećom, sve su to samo navike. navika, po definiciji, prestane biti navika kad si je svjestan, ona tada postaje izbor.

što zapravo dovodi do toga da, sve je izbor, ti sam stvaraš svoju stvarnost koju percipiraš svakodnevno. ovisno o tvojim mentalnim vjerovanjima djeluješ na vanjski svijet, te on reflektira natrag što si poslao van. zar nije oslobađajuće znati to? i zar nije to jednostavno za isprobati u svojoj svakodnevnoj stvarnosti?

naravno isprobavanje tako nečega zahtjeva veći postotak korištenja kapaciteta mozga, utoliko da si sposoban biti objektivan prema stvarnosti koju doživljavaš. ako si neurone istrenirao da vrte filmove i serije i sportove i pokemone, teško da ćeš imati dovoljno radne memorije da tako nešto obuhvatiš. srećom, Japanci dokazali da je mozak fleksibilan preko 40e godine i da nastavlja biti takvim daleko u starost. iz toga bi mogli ekstrapolirati da smo zbilja bića izbora. da su naše navike također serije izbora koje smo napravili.

toliko je ugodnije živjeti život zdravih navika! toliko se osjećaš bolje i ostvarenije kad voziš bicikl, vježbaš, kad se zdravo hraniš! zar nemaš više energije i poleta kad radiš stvari koje voliš i kad stvarnost približiš svojim snovima? naravno da da svi smo bili djeca i znamo taj osjećaj.

TL;DR:
a sad, film il dva možda nisu problem.
pitanje je više, kakve navike odabireš i praksaš?
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:57   #239
Ne znam je li bilo ali ovdje ima svima poznati Rain Man, koji je umro u 58 godini života znajući odgovoriti na bilo što iz preko 12 000 knjiga koje je pročitao (zapravo sigurno i puno više).
GarthOk Baal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 19:26   #240
Tema je vrlo zanimljiva.

Moje misljenje je da navike, narocito one koje su izrazito cvrste, utjecu na koncentraciju, a time i na koristenje mozga.
Rekao bih da puno ovisi i o okruzenju, pa i odgoju, vlastitim zeljama koje imaju cvrste temelje.

Tako da eto, mislim da ponekad se koristi i manje od 1 posto, a ponekad do nekih 20 i nesto posto, jer kad bi se koristilo znatno vise od toga, mislim da bi doslo do prevelike guzve u misaonim procesima.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.