Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 00:41   #221
Ovo me zanima,dali su vam se nakon poroda sredili ciklusi ili barem stanje malo popravilo?
Zadnji ciklus ovulacija na 28 dc ,ajde lutealna je bila ok..Dobila sam ju 40 dana nakon poroda,s tim sam zadovoljna...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:38   #222
evo čitam da inofolic tablete pomažu kod pcos-a...gdje ste ga nabavljale?
jeli to u biti kolin+inozitol ili nešto drugo? help
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:50   #223
...čitala sam da ga ima u italiji za kupit..ne znam dal ga ima kod nas..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:06   #224
da, i ja sam to čitala, navodno je taj kolin i inozitol nešto slično.
sad vidim da su to glavni sastojci lecitina, a i to postoji kao tablete...
ima tko iskustva, neznam sad šta da kupim
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:28   #225
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
da, i ja sam to čitala, navodno je taj kolin i inozitol nešto slično.
sad vidim da su to glavni sastojci lecitina, a i to postoji kao tablete...
ima tko iskustva, neznam sad šta da kupim
.lmaš od twinlab-a kolin+inozitol pa probaj negdje potražiti...imaš ovdje i popis njihovih centara..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:40   #226
hvala
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 02:12   #227
Quote:
linakina kaže: Pogledaj post
ja pila duphaston od 16-25 dana ciklusa, istina trebalo mi je nešto više od tri godine, ali evo čekamo pišulinca.
baš mi je drago, čestitam!
zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 02:55   #228
Smile

Inozitol stvarno pomaže, ali trebalo među dodatke ubaciti više vitamina i minerala kao i GLA masnu kiselinu, tako preporučaju nutricionistički liječnici diljem svijeta. Inozitola ima povoljno na Njuškalu za naći http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-os...-oglas-5121492

Kako je vama pomogao inozitol?
tantric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:50   #229
Evo mog iskustva. Dijagnoza PCOS, godine + 35, ostala trudna oba puta, odmah, bez terapije, iako liječnička prognoza nije bila najbolja. Vjerujem da je i postavljačica teme u međuvremenu postala mama.
LutonjicaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:12   #230
Bok curke.
Ja imam 25 godina, prije par mjeseci su mi utvđeni policisticni jajnici.
što s emojih mengi tiče najviše mi je kasnila 25 dana...nekad mi dođe točno 28 dan, nekad nakon 10 dana itd. Znači nisu veliki jako razmaci.
Ne pijem nikakve hormonalne tablete, i još kad sam sad čitala šta ste pisali, mislim d ai neću.
želim bebu imati, radim na njoj...nadam se da će se jednom desiti....
bubica12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:54   #231
Nekad ne valja ni puno analizirati liječničke nalaze. Prva trudnoća odma u 25. godini, pa mi je dijagnosticiran PCOS, ciklusi neuredni od 33-50 dana, pila duphaston, bila kod endokrinologa, dg je bila da kako sam uopće zatrudnila s prvim mislim wtf??

Odustala od tableta i bacila se na posao, nakon 6 mjeseci zatrudnila, imam 30 godina i danas sam 39+2

Sretno curke
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 09:25   #232
Evo i moje priče. Imam 21 god u braku sam već 1,5god tada sam i otkrila da imam policistične jajnike. Doktorica mi je propisala klomifen koji sam pila 6 ciklusa i tada sam počela loše reagirati na njega (jaka bol, povraćanje, vrtoglavica) poslije sam pila razne čajeve (macinu travu, nevenov čaj i neke mjesavine).
Prije mjesec dana sam saznala za Femisan A kapi koje proizvodi HERBASVET naručila sam ih i sada ih pijem (30kapi prije jela) ali već dva mjeseca nisam dobila i osjećam opet jaku bol u donjem dijelu stomaka.
problems 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:41   #233
Inozitol

Kakva su vaša iskustva sa upotrebom 2g inozitola dnevno? Na jednom drugom forumu se puno pisalo o tome, u vrlo pozitivnom smislu...
tantric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:50   #234
imam policistične jajnike od prvog pregleda, M nikad ne izostane al su ciklusi 30-35 dana. jedno sam vrijeme pila hormone, više ne pijem, a gin mi je rekao da ih ne moram pit zbog cista jer ionako kad ih opet prestanem uzimati, ciste će se opet javiti, kao što je i bilo. ovulaciju imam. neki dan mi je frendica rekla da ju ona nema i da joj je gin rekao da što prije pokuša imati djecu (još smo premlade..), zbog tog pa smo se obje prestrašile. obje naravno želimo imati djecu, za cca 5 godina. koliko sam pročitala, nije smak svijeta? hoće li zaista biti presudno koliko kasno se odluči na trudnoću? i koliko će meni utjecati te ciste i poveći ciklus?
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:21   #235
ako imaš ovulacijunebi ti trebao biti problem ostati trudna...ciste onda ne smetaju....

a nije smak svijeta ni ak netko nema ovulaciju (kao ja npr)..ima lijekova koji potiču ovulaciju...npr klomifen i metformin...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:58   #236
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
ako imaš ovulacijunebi ti trebao biti problem ostati trudna...ciste onda ne smetaju....

a nije smak svijeta ni ak netko nema ovulaciju (kao ja npr)..ima lijekova koji potiču ovulaciju...npr klomifen i metformin...
ok, hvala! i sretno vam svima da dobijete plusiće!
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:22   #237
mene zanima ima li netko tu od vas da se sexao s ovim sindromom i ostao trudan spontano?znaci svaki put da je muskarac svrsio u vas i spontano ste trudne ostale ili je to nemoguce?
__________________
....Oh honey, you didn’t even know me when you knew me....
littleliar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:35   #238
Quote:
littleliar kaže: Pogledaj post
mene zanima ima li netko tu od vas da se sexao s ovim sindromom i ostao trudan spontano?znaci svaki put da je muskarac svrsio u vas i spontano ste trudne ostale ili je to nemoguce?
Ja imam policistične jajnike. Od kad sam dobila prvu mensturaciju, bile su mi neredovite i trajale su dugo, nikad nisam znala kad će biti sljedeća. Znalo je proći i po par mjeseci da ne dobijem. Onda sam počela piti kontracepciju što zbog zaštite od trudnoće, što na preporuku gin zbog jajnika i pila sam ju 6 godina s kraćim prekidima.

Ostala sam trudna valjda odmah nakon prvog seksa bez zaštite. Znači nije nemoguće. Da li to ima veze s tim pilulama koje sam pila (one kao malo očiste jajnike) ili ne nemam pojma.

Sad imam curicu od nepunih mjesec dana
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 18:26   #239
Quote:
littleliar kaže: Pogledaj post
mene zanima ima li netko tu od vas da se sexao s ovim sindromom i ostao trudan spontano?znaci svaki put da je muskarac svrsio u vas i spontano ste trudne ostale ili je to nemoguce?
I ja sam.. prvi puta je nažalost bila biokemijska trudnoća, drugi put nakon par mjeseci i sada imam malog miša od 20. mjeseci
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:43   #240
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Ja imam policistične jajnike. Od kad sam dobila prvu mensturaciju, bile su mi neredovite i trajale su dugo, nikad nisam znala kad će biti sljedeća. Znalo je proći i po par mjeseci da ne dobijem. Onda sam počela piti kontracepciju što zbog zaštite od trudnoće, što na preporuku gin zbog jajnika i pila sam ju 6 godina s kraćim prekidima.

Ostala sam trudna valjda odmah nakon prvog seksa bez zaštite. Znači nije nemoguće. Da li to ima veze s tim pilulama koje sam pila (one kao malo očiste jajnike) ili ne nemam pojma.

Sad imam curicu od nepunih mjesec dana
Ista stvar i kod mene. Samo sto sam ja kontracepciju pila mozda godinu dana, imala sam valjda sve moguce nuspojave. Nisam imala ovulaciju pa sam na preporuku ginekologa pokusala sa cajevima. Zadnjih godinu-dvije sam pila vrkutu, marulju i stolisnik. Iako ih nisam pila zadnjih par mjeseci ostala sam trudna iz prvog pokusaja....šok i nevjerica nakon pozitivnog testa neznam jel do cajeva ili je jednostavno bio pravi tajmig.
Danas sam 14+3
jelena1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.