Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 16:33   #21
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
- no moram priznati da sam imala i u vidu takvu nekakvu cifricu!
Uf Wonder odkud baš od tebe da takve riječi dođu (pratila sam tvoje postove na autoplinu pa znam da kužiš materiju).
Nadam se da si ovaj put fulao...
no sad šta je tu je - hvala svima na odgovorima ...postati ću kasnije o čemu je riječ!
nadam se i ja da sam fulao, ali problem je što motor ne pali. da upali, onda bi nakon par mjeseci vožnje znala i sama u kakvom je stanju i kolika je šteta (potrošnja ulja, lupanje, snaga...).
da ti sad mehaničar napravi polovičan posel, i da ti za mjesec dana potrošnja ulja ostane na 2 litre/1 000 km (ili motor lupa na vruće, ili neće vuć kad se zgrije), poslije bi se tukla u glavu kak si bedasta bila.
zato ti govorim da će ti rijetko tko dati malu procjenu. oni jednostavno MORAJU napraviti sve što se traži inače nitko nemože reći kako će se auto ponašati nakon popravka.
Quote:
tonac kaže: Pogledaj post
tu si sam sebe pobio...
pročitaj što sam napisao pa češ skužiti na kaj sam mislio...

svi bleje neku katastrofu, kao, voziš se bez ulja... gotovo, baci ga proč...

to što neće upaliti može biti više razloga....
nisam ja ništa sebe pobio.

ako želiš znati, motor može raditi i bez ulja i bez vode, ali pitanje je kolko dugo.
kad se previše ugrije, ili se dijelovi tope, ili zapnu u svom hodu jer se rašire od vrućine.
motor koji je ostal bez ulja može (neki od njih) još podosta km-a napraviti, ovisi o puno faktora.

obrati pažnju na dio gdje piše "BI SE prestao okretati". što ne znači da čim motor ostane bez ulja, da momentalno zablokira.
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je radilica otišla, to je ipak najbolji čelik u autu koji ima, a i rijetkost je da odu, pa makar i kod loše održavanih auta.
ako ostane bez ulja, prvo stradavaju bregasta-šalica i karike u cilindru.
ležajevi radilice i sama radilica nisu tako izloženi (jer su nisko pa im netreba veliki pristisak) ali ako se je vrtio na suho, onda su se ležajevi pregrijavali. a ako se jako pregriju, tope se i lijepe za radilicu (kao hladniju i izdržljiviju).
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Imam jedno opcenito pitanje.Kad se pali crvena lampica za ulje,jel kad ulje padne ispod donjeg zareza na sipci ili kad posve nestane?
svaki senzor pritiska je podešen na drugačiju vrijednost.
neki se pali kad pritisak padne ispod 1 bar, ali ima motora koji bez problema rade sa pola bara na leru.
paljenje crvene lampice znači - STOJ, pritisak ulja je preniski.
ne da ga nema (pritisak) nego je preniski. motor treba ulja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:02   #22
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor-majstor je nekaj pričao o bregastoj i da je nešto puklo a ulje se prolilo po motoru...neznam kaj, ja sam kad mi je rekao da je na motoru Hirošima bila već u dubokoj nesvjesti!!!

Nije mi mogao reći nikakvu cifru jer treba raskopati motor pa ćemo onda vidjeti!

A niš - odoh u bankicu da vidim za kredu!!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:29   #23
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor-majstor je nekaj pričao o bregastoj i da je nešto puklo a ulje se prolilo po motoru...neznam kaj, ja sam kad mi je rekao da je na motoru Hirošima bila već u dubokoj nesvjesti!!!

Nije mi mogao reći nikakvu cifru jer treba raskopati motor pa ćemo onda vidjeti!

A niš - odoh u bankicu da vidim za kredu!!
prvo moj naklon šefice

ah,jadan golfek čuo sam da motor troši više ulja kada dela na plin,ali ipak ovo kaj veliš je previše...valjda ti je negdje scurilo a da nisi primijetila....

p.s.da se i jeftinije nabavit novi motor.sad je dobra prilika preć na dizela
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:30   #24
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako ostane bez ulja, prvo stradavaju bregasta-šalica i karike u cilindru.
ležajevi radilice i sama radilica nisu tako izloženi (jer su nisko pa im netreba veliki pristisak) ali ako se je vrtio na suho, onda su se ležajevi pregrijavali. a ako se jako pregriju, tope se i lijepe za radilicu (kao hladniju i izdržljiviju).
Naravno, no i dalje sumnjam da je radilica otišla.Uostalo, čekati ćemo autoricu teme.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:32   #25
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Ok-stigla dijgnoza!
Treba novi motor
valjda nije u ovlaštenom na popravku?

ali kod vw servisa ima za kupiti tvornički reparirani motor, a to je jeftinije od potpuno novog motora.
probaj i tu soluciju, a nek ga ugradi tvoj mehaničar.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:50   #26
šteta što u golfu nema crtica na instrument tabli koje ti točno govore koliko je ulja u motoru kao što ima tri puta jeftiniji clio nego se kontrolna lampica pali kada je debelo prekasno....
odmah oglasnik u ruke i formiraj neku cijenu koju prodavači traže za motor i nebi se trebala ograničavati samo na taj koji je bio unutra iako ugradnja različitog motora zahtjeva promjenu dodatne količine djelova pogotovo ako bi išao diesel....
bilo bi idealno kad bi naletjela na svježe razbijeni primjerak čije se porijeklo bar donekle može rekonstruirati....
i naravno pregovaraj o cjeni koja se dosta da spustiti ili prepusti nekome ko se kuži da te ne zavaljaju...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:56   #27
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Tako je bilo i mome prijatelju prije koju godinusa unacem, upalilas se lampica stao, nadolio ulje ali vise nije htjeo upaliti motor. i na generalku! pa su onda rekli da crvena lampica za ulje ti kaze da ti je motor upravo za generalku! umjesto da ti kaze da trebas nadoliti ulja.
Naravno, lampica sama po sebi ne govori da nema ulja već da nema tlaka ulja, a razloga za to može biti više ...
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:59   #28
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
prvo moj naklon šefice

ah,jadan golfek čuo sam da motor troši više ulja kada dela na plin,ali ipak ovo kaj veliš je previše...valjda ti je negdje scurilo a da nisi primijetila....

p.s.da se i jeftinije nabavit novi motor.sad je dobra prilika preć na dizela
Plus
drago mi je kaj si se oglasio....

-ne idem na diesel jer kao što i sam znaš - vozim tj.vozila sam na plin...ide benzinac i gotovo!

valjda se bude dao naći neki benzinski motor (svaka smjernica gdje da tražim je dobrodošla)....

gledala sam po oglasima no takvog motora baš i nema tak da se ne mogu ni za cijenu orjentirati....
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:05   #29
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Naravno, no i dalje sumnjam da je radilica otišla.Uostalo, čekati ćemo autoricu teme.
o radilici nitko niš ne govori!
jedna bregasta je otišla; ventili u banani no jedna bregasta još vrti-mislim ja citiram majstora a pojma nemam o čemu priča

znam da može tak ofrlje složiti auto no ne preporuča a i ja sam mu odmah rekla neka ide novi motor (koji i on sam preporuča)...

...sad zaboravih ga pitati jel taj "novi" motor teško naći..mislim nije baš da ih ima sam tak za kupiti ili?

o odabiru - tu se neću petljati jer se u motor kužim samo da je benzinac, 1.6 i mislim da ima 12 ventila....
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:06   #30
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Plus
drago mi je kaj si se oglasio....

-ne idem na diesel jer kao što i sam znaš - vozim tj.vozila sam na plin...ide benzinac i gotovo!

valjda se bude dao naći neki benzinski motor (svaka smjernica gdje da tražim je dobrodošla)....

gledala sam po oglasima no takvog motora baš i nema tak da se ne mogu ni za cijenu orjentirati....
čak sam i sms poslo

nikad neš spoznat čari TDI-a a tak su lepi sa 110 KS

za golfa ima dijelova kolko oš kad je to narodni auto
trebaš dobro odvagnut opcije da te ne ožene u punom smislu riječi
__________________
Svi vide kad sam pijan. Nitko ne vidi kad sam žedan :'(
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:08   #31
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
valjda nije u ovlaštenom na popravku?

ali kod vw servisa ima za kupiti tvornički reparirani motor, a to je jeftinije od potpuno novog motora.
probaj i tu soluciju, a nek ga ugradi tvoj mehaničar.
nije u ovlaštenom....a ovaj majstor je "prek veze", kažu da je dobar pa mislim da ću mu prepustiti pregovore oko motora no ipak dobro se informirati zar ne?
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:13   #32
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
čak sam i sms poslo

u bemti-nisam vidla,sorry

nikad neš spoznat čari TDI-a a tak su lepi sa 110 KS

jednom plin-always plin

za golfa ima dijelova kolko oš kad je to narodni auto

sam ti rekla da je dobro kaj sam ga kupila

trebaš dobro odvagnut opcije da te ne ožene u punom smislu riječi
a kad me do sad nisu oženili.....

i zakaj nemaš lampicu on-ni neznam da si tu
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:14   #33
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
a kad me do sad nisu oženili.....

i zakaj nemaš lampicu on-ni neznam da si tu
p.s.-krivo sam kvotala!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:09   #34
Auti se ne raspadaju samo tako. Najbolje da mašinu vidi netko kome vjeruješ, jer mehaničari varaju kako god stignu.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:22   #35
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Auti se ne raspadaju samo tako. Najbolje da mašinu vidi netko kome vjeruješ, jer mehaničari varaju kako god stignu.
kad ostanu bez ulja raspadnu se ko da su od pekmeza!

Jer čim se njoj auto ugasio, vjerovatno je nešto puklo... jer da nije puklo, i dalje bi radio...

A pitanje je KOLIKO DUGO JE LAMPICA SVIJETLILA PRIJE TRENUTKA ŠTO JE Stonecold to primjetila

Mogla je svijetlit 5 kilometara jer ljudi imaju naviku gledat samo u cestu
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:29   #36
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
kad ostanu bez ulja raspadnu se ko da su od pekmeza!

Jer čim se njoj auto ugasio, vjerovatno je nešto puklo... jer da nije puklo, i dalje bi radio...

A pitanje je KOLIKO DUGO JE LAMPICA SVIJETLILA PRIJE TRENUTKA ŠTO JE Stonecold to primjetila

Mogla je svijetlit 5 kilometara jer ljudi imaju naviku gledat samo u cestu
Prvo se moralo nešta raspasti da ostane bez ulja. Golf 2 je imao i zujalicu i lampicu od ulja, nije valjda da ovom ništa ne zuji kad ostane bez ulja.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:42   #37
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Prvo se moralo nešta raspasti da ostane bez ulja. Golf 2 je imao i zujalicu i lampicu od ulja, nije valjda da ovom ništa ne zuji kad ostane bez ulja.
Sad je to već traženje dlake u jajetu...

Poanta je da je ostao bez ulja i da nije dobro... a sad zašto je ostao bez ulja, možemo drvit do preksutra i nećemo znat...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:12   #38
Pa ak je riknula jedna bregasta i ventili... onda i nije tako strašno, dovoljna je polugeneralka!
U svakom slučaju treba skinut glavu i vidjet stanje cijelog motora... ako je samo glava u banani, da se to riješit i za par somova kuna...
No ako je puno toga u banani, jeftinije je da ideš mjenjat motor, jer prava kompletna generalka može biti i 2 soma eura... a opet nemaš garanciju da ti neka brtva ili semering neće propišat za pola godine na radilici (ko meni npr.)...
ako misliš u VW uzet reparirani motor, neka ti ga oni ugrade jer onda imaš garanciju od 1 godine na njega!
Ali ali btw... neka ti još netko pogleda motor, i da svoje mišljenje... jer zbog jedne bregase ići mjenjat cijeli motor!!! wtf!?
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:13   #39
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.
nije bas tocno da se radilica ne brusi, istina je da ta radilica ima lezajeve samo u standardu, ali kad se radilica pobrusi uzimaju se sirovi lezajevi i rade na mjeru
red_dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:24   #40
ukratko zasrala si stvar, al buduci da kazes da prije mjesec dana si imala ulja u motoru, ako ti je toliko brzo popio 3 litre moguce da je sudjeno da ta masina naje... jel kako se kaze kad je sudjeno da najeb.... gaće same padaju
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.