Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2014., 21:36   #21
https://en.wikipedia.org/wiki/A_Time_Odyssey
Quote:
In the Time Odyssey series, not-so-benevolent godlike aliens start an endless mission to regulate the development of sentient life in the Universe, in order to prevent all other species from harnessing too much of its energy, which would only accelerate the inevitable entropic death of the Universe, thus rendering sentient life impossible at the end of the universe. Consequently, these "Firstborn" are destroying other intelligent species. To preserve a record of these eradicated species, the Firstborn create a new alternate universe containing the species' homeworld in different time periods.
nešto poznato..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 03.02.2014., 21:40   #22
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ništa je NEŠTO, jer POSTOJI.

Mada znam da mnogi u to ne vjeruju.

I Ništa ništa NE GUBI, ono je uvijek ISTO.

Kao što se i veli za vječnoga Boga, da je uvijek ISTI.

Samo se "svjetovi" mijenjaju, ali početna TVAR (Ništa) ostaje UVIJEK ista. To se može teorijski DOKAZATI. Dapače! Pozdrav
zašto to što je (po tebi) "početna TVAR (Ništa)" nazivaš 'ništa' kad je u stvari 'nešto'
ne može biti u isto vrijeme i jedno i drugo.
ne može se neka "tvar" koja postoji nazivati 'ništa'
jer je 'ništa' = ne postoji.

i da li je to tvoje "ništa" postojalo vječno ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 03.02.2014., 21:41   #23
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zanima me kako se ovo tumačenje nepostojanja vječnog boga, uklapa u ovu izjavu ?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3963
Pa postoji vječni Bog I to je NIŠTA.

Vjerovao ti meni ili ne ali u to sam STO POSTO siguran.

Dakle NE RADI se o nikakvoj VJEČNOJ OSOBI, jer takva osoba jednostavno NE POSTOJI.

Dakle nisam tvrdio da ne postoji vječni Bog, već da taj Bog NIJE neka vječna osoba.

Uostalom to u Bibliji NIGDJE NE PIŠE.

Dakle, KRIVO smo mi ljudi shvatili poruku koju nam mnogo naprednija Inteligencija od naše šalje preko te najpoznatije knjige čovječanstva, Biblije. Je li se sada razumijemo? Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 03.02.2014., 21:50   #24
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zašto to što je (po tebi) "početna TVAR (Ništa)" nazivaš 'ništa' kad je u stvari 'nešto'
ne može biti u isto vrijeme i jedno i drugo.
ne može se neka "tvar" koja postoji nazivati 'ništa'
jer je 'ništa' = ne postoji.

i da li je to tvoje "ništa" postojalo vječno ?
E pa NIŠTA jeste NEŠTO.

Ne samo da vječno POSTOJI, već smo i mi sa ČITAVIM SVEMIROM samo jedna sićušna dimenzijica u tom NEOGRANIČENOM Ništa.

Tko je kao Bog veli Biblija!

Posjeduje SVE svjetove i sva bića.

Posjeduje čak i prostor i vrijeme, i to BEZGRANIČNO.

Vidiš, kada bi postojala ta tvoja vječna osoba kao Bog, ona ne bi mogla zbilja biti Bog jer ne bi mogla postojati BEZ PROSTORA I VREMENA, pa kakav bi to onda Bog bila koji NE MOŽE bez nečega POSTOJATI.

A NIŠTA može bez problema bez ičega postojati, čak i "STVARATI" (naravno u pitanju je čisto matematički UZROK), SVA prostor-vremena koja postoje ( i ovo NAŠE), samo to se može dogoditi samo u JEDNOM trenutku i nikada više.

Bez matematike je naravno NEMOGUĆE iz NIŠTA dobiti NEŠTO. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 03.02.2014., 21:54   #25
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Ništa=nepostojanje, ako je iz ništa nastalo nešto, onda je to ništa zapravo nešto, jer iz nepostojanja (ništa) ne može apsolutno nikako nastati postojanje (nešto) isto tako ništa podrazumijeva da nema niti prostora koji je ključan za postojanje svega ostaloga.
Samo prijašnje postojanje može stvoriti sadašnje postojanje.

Znači to apsolutno 100% nepobitno dokazuje da postoji prvo, vječno i nestvoreno postojanje, ali ništa od navedenog nije apsolutno nikako moguće ako to prvo, vječno i nestvoreno postojanje nema gdje i u čemu postojati-a za to je ključan prostor.
No, naravno i prostor je također vječan i nestvoren, ali i apsolutno beskonačan jer inače vječno i nestvoreno postojanje (ili možda biće) ne može apsolutno nikako postojati u prostoru koji prolazan, konačan i stvoren, nego taj prostor definitivno mora biti i jest vječan, beskonačan i nestvoren-činjenice.

Uzmi banalan primjer bilo čega/svačega; recimo duga na banci:
ako je dug ništa taj dug ne postoji, no po Civilizaciiji taj ništa-dug još uvijek postoji iako uopće ne postoji-pravi bankar nema šta.
Opet si KRIVI primjer dao.

Već sam ti to negdje objašnjavao, ali neka.

Taj tvoj vječni prostor ne može nastati sam od sebe, već nastaje IZ NIŠTA.

Doslovno.

Biblija čak to i kaže da je Bog stvorio svijet IZ NIŠTA. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 03.02.2014., 21:57   #26
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa postoji vječni Bog I to je NIŠTA.

Vjerovao ti meni ili ne ali u to sam STO POSTO siguran.

Dakle NE RADI se o nikakvoj VJEČNOJ OSOBI, jer takva osoba jednostavno NE POSTOJI.
zašto ti ne bih vjerovao, ali ne moram se i slagati.
u stvari i ne slažem se.
ali zbunjuje me taj izraz (definicija) "ništa", to je nepojmljivo i ne spojivo.
Quote:
Dakle nisam tvrdio da ne postoji vječni Bog, već da taj Bog NIJE neka vječna osoba.

Uostalom to u Bibliji NIGDJE NE PIŠE.

Dakle, KRIVO smo mi ljudi shvatili poruku koju nam mnogo naprednija Inteligencija od naše šalje preko te najpoznatije knjige čovječanstva, Biblije. Je li se sada razumijemo? Pozdrav
pa nisam siguran da te razumijem.
bog koji se predstavio u bibliji ima svojstva osobe, kako nema ?
naravno ne tjelesne, već kao duh, ali ima inteligenciju i namjere, a to su glavna svojstva osobnosti.

i kad piše da je stvorio čovjeka na 'svoju sliku' upravo na to se misli, a ne da ima bradu i brkove, i da mu noge smrde.
tako da se neke osobine (inteligentno promišljanje i namjera) kod ljudi, mogu primjeniti u opisu biblijskog boga stvoritelja.
po tome on jeste osoba.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 03.02.2014., 21:59   #27
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
zašto iz ništa, zašto ne sa nečim/nekim.

mislim da je ovjde problem u perspektivi.
ovo postojanje jest ništa, ali je ništa u odnosu na nepostojanje koje je suštinsko samo po sebi nestvoreno opstojanje

drago mi je da ističeš problem poruke odnosno problem njegove intepretacije.
po meni moguće je krenuti u dva pravca. prvo je zaključiti da poruke koje imamo jesu zapravo samo jedna interpretacija izvorne poruke, pa nam nema druga nego početi tragati za izvornim pismom.
drugo je ovo što si naveo

postojanje proizilazi iz ničega.
eto fizičari još uvijek nisu do kraja dokučili da li je postojanje utemeljeno na nekoj solidnoj čvrstoj mikročestici koja je temelj i materije i eneregije ili je možda tamalj svega "čestica" energije koja je temelj materiji i energiji.
koliki je to veliki nerješiv problem ilustrativno govori jedna matematička definicija tačke koja kaže da tačka ima samo položaj dok su dužina, površina i volumen tačke su jednaki nuli, odnosno nema vrijednosti.
osnovna gradivna jedinica jednaka je nuli odnosno nema postojanja- hajd možemo reći da je tačka zbog svojih osobina beskonačno mala.

nisam baš razumio zadatak.
ne vidim mu svrhu jer čim ima više od jednog postojanja ono se de facto relativizira... draža mi je kraljica matematika koja tvrdi da je univerzum ima beskonačnu veliku vrijednost, a sastoji se od beskonačno malih tačaka... i koja je sad zapravo razlika...
jer je skup nečega beskonačno malog i dalje beskonačno malo. postojanje čija je vrijednost nula!

zanimljivo zar ne!
Taj zadatak zapravo govori da je NIŠTA ISTOVREMENO i ništa ali i NEŠTO.

I NULA to je magični broj koji SAVRŠENO opisuje NIŠTA.

Svi smo mi u prostornoj i vremenskoj NULI. Garant!
civilizacija I is offline  
Old 03.02.2014., 22:03   #28
to si ti sam sebe naucio o vanzemaljcima, jer meni tako nesto ne pada na pamet

jesmo li s kometama doneseni. usporedujuci s biljkama na zemlji i kako se sire da

da je netko dosao i da nam je rekao: hej evo vam malo pameti, tj nista to nije izumiveno, vec samo otkriveno---> sve je to vec postajalo i prirodni su fenoeni.. pocevsi od struje... to samo mogu malo zesci povjerovati o rodama s znanjem

prasak je isto tocan, jer usporedujuci s supernovom, lako je uzesti u obzir da se dogodila i neka veca super milk nova... ali to nije pocetak svega. to je mozda pocetak naseg lokalnog svemira.... a formacije i talozenje su stvorile tjek kretanja ali sve po nekom prirodnom pravilu... kao sto i rijeke nadu svoj put...

kao sto nastaju zvjezde, tako i galkasije nastaju unutar jos neceg veceg. sto je tu tesko za svatit.


covjek je materijalno bice ali je dosao do nivoa svijesti. svijest neceg sto ne vidimo moze bit protumacena na 100000 nacina.

isto tako nasa svijest ce ici naprijed. pa jednog dana mi budemo bogovi

da ti budem iskren previse sam egoistican da bi me zanimalo sto tamo netko gore ima u krevetu i za stolom. vise me zanima sto ja imam

isto tako nismo iste dimenzije, pa nismo kompatibilni... why the hell he needs me or i need him


i na kraju nismo u hologramu, jer program niti jedan se ne bavi ciklusima. ovo na zemlji je sve sezonski.. a to je cista priroda formiranja. jedan lejer na drugi... sve ima svoju logiku kad se stavi a papir

Zadnje uređivanje MillionMan : 03.02.2014. at 22:09.
MillionMan is offline  
Old 03.02.2014., 22:05   #29
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zašto ti ne bih vjerovao, ali ne moram se i slagati.
u stvari i ne slažem se.
ali zbunjuje me taj izraz (definicija) "ništa", to je nepojmljivo i ne spojivo.

pa nisam siguran da te razumijem.
bog koji se predstavio u bibliji ima svojstva osobe, kako nema ?
naravno ne tjelesne, već kao duh, ali ima inteligenciju i namjere, a to su glavna svojstva osobnosti.

i kad piše da je stvorio čovjeka na 'svoju sliku' upravo na to se misli, a ne da ima bradu i brkove, i da mu noge smrde.
tako da se neke osobine (inteligentno promišljanje i namjera) kod ljudi, mogu primjeniti u opisu biblijskog boga stvoritelja.
po tome on jeste osoba.
Bog kojega Biblija predstavlja je Bog vječan, bez oblika, bez uzroka. To savršeno opisuje NIŠTA.

A na svoju sliku nas nije napravio Vječni bog, već Inteligencija koja se PRVA rodila od vječnoga Boga.

Jer vječni Bog ne stvara ništa DIREKTNO.

Zato ima Inteligentnu SILU (ja je zovem prva Civilizacija), i kralja Isusa Krista.

Zato Isus JASNO kaže da se mi možemo moliti VJEČNOME Bogu, ali da ćemo dobiti samo ako Njega (Isusa) to zamolimo.

Zašto?

Jer vječni Bog kako rekoh ništa DIREKTNO ne radi. Znam da je to malo teže za prihvatiti, ali ja sam sigurna da će se to i dokazati. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 03.02.2014., 22:08   #30
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
......

Biblija čak to i kaže da je Bog stvorio svijet IZ NIŠTA. Dapače!
ok.
ali to znači da je postojao bog i ništa (drugo)
dakle nije postojalo 'ništa i ništa'
možda bi prije mogao uklopiti u svoju teoriju da je bog 'energija' nego da je ništa.
ali opet moraš priznati da je i energija 'nešto'.

sad, jedino ako ti želiš promjeniti definiciju same riječi "ništa" pa je upotrebljavaš za svašta nešto da bi gokazao svoju teoriju.
ali teško je se postaviti u razgovoru na poziciju da je "nešto"="ništa" i obrnuto, jer je jezično nelogično.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 03.02.2014., 22:19   #31
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
.......

Zato Isus JASNO kaže da se mi možemo moliti VJEČNOME Bogu, ali da ćemo dobiti samo ako Njega (Isusa) to zamolimo.

Zašto?
to je samo u NZ i povezano sa otkupom.
ali ljudi su se molili bogu i prije toga (SZ)
tada nisu znali za Isusa.
Quote:
Jer vječni Bog kako rekoh ništa DIREKTNO ne radi. Znam da je to malo teže za prihvatiti, ali ja sam sigurna da će se to i dokazati. Pozdrav
meni nije toliko teško, jer smatram da bog stvara i djeluje preko svog 'svetog duha'.
ali to ne mjenja činjenicu da je on taj koji dirigira svime.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 03.02.2014., 22:36   #32
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
.....

Vidiš, kada bi postojala ta tvoja vječna osoba kao Bog, ona ne bi mogla zbilja biti Bog jer ne bi mogla postojati BEZ PROSTORA I VREMENA, pa kakav bi to onda Bog bila koji NE MOŽE bez nečega POSTOJATI.
......
a zašto ne bi ?
pa nije on 'duh iz boce', pa da mu treba boca.
mi ne možemo nikako pojmiti točan "oblik" u kojem postoji bog.
o tome nema nikakvih naznaka u bibliji.
osim da je "duh".
ne možemo niti definirati 'oblik' duha.

recimo kako definirati "oblik" inteligencije ili misli ?
a to je ono što nas povezuje sa 'slikom' boga.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Old 04.02.2014., 11:46   #33
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
a zašto ne bi ?
pa nije on 'duh iz boce', pa da mu treba boca.
mi ne možemo nikako pojmiti točan "oblik" u kojem postoji bog.
o tome nema nikakvih naznaka u bibliji.
osim da je "duh".
ne možemo niti definirati 'oblik' duha.

recimo kako definirati "oblik" inteligencije ili misli ?
a to je ono što nas povezuje sa 'slikom' boga.
Tu je Civilizacija potpuno u pravu, Bog bez oblika i veličine i dimenzije ne postoji kao niti bilo što drugo, ne postoji niti duh niti duša niti bilo što drugo bez veličine i bez nekakvog oblika makar takav oblik je neodređen.
Bez prostora i bez vremena Bog (kao niti bilo tko drugi, kao niti bilo što drugo) ne može postojati, niti stvarati niti uništavati-činjenice.
Misli itekako imaju oblik, znanstvenici ih detektiraju u mozgu, inteligencija isto ima oblik i veličinu-nastaje u cijelom mozgu u interakciji s okolinom.
Hyper-man is offline  
Old 04.02.2014., 11:52   #34
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Opet si KRIVI primjer dao.

Već sam ti to negdje objašnjavao, ali neka.

Taj tvoj vječni prostor ne može nastati sam od sebe, već nastaje IZ NIŠTA.

Doslovno.

Biblija čak to i kaže da je Bog stvorio svijet IZ NIŠTA. Dapače!
Sorry, ali to je odličan primjer, nisi ti ništa objasnio niti dokazao, već si sam sebe zakopao sa svojim vlastitim argumentina, ako je Bog stvorio sve/svemir iz ništa, to ništa je opet nešto, jer je imao "goriva i materijale" i vremena za stvaranje svemira.
Opet ti o vječnom prostoru-vječni prostor je vječan/nestvoren, vječan prostor ne nastaje niti ne nestaje, vječan je.
Ako nastaje onda postoji u još većem prostoru, jer taj prostor ne može nastati iz ništa, plus taj prostor se ne bi mogao nigdje postojati niti raširiti se jer ništa ne postoji, jer ne postoji i ne širi se u ničemu.
Postojanje (prostor koji je nastao) ne nastaje iz nepostojanja/ništa/ničega, nego nastaje iz nečega što veći postoji prije tog prostora-a za tp nešto što postoji prije tog prostora opet trebaš prostor.

Isto tako prvi uzrok je vječan, ali prvi uzrok ako nema gdje i u čemu postojati, onda niti ne može postojati; tako da prvi, vječan uzrok postoji u vječnom i beskonačnom prostoru; takav prostor u kojem taj prvi vječan uzrok postoji jest također vječan i beskonačan, jer da bi nešto bilo vječno, onda je i beskonačno-činjenica.
Hyper-man is offline  
Old 04.02.2014., 12:02   #35
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ništa je NEŠTO, jer POSTOJI.

Mada znam da mnogi u to ne vjeruju.

I Ništa ništa NE GUBI, ono je uvijek ISTO.

Kao što se i veli za vječnoga Boga, da je uvijek ISTI.

Samo se "svjetovi" mijenjaju, ali početna TVAR (Ništa) ostaje UVIJEK ista. To se može teorijski DOKAZATI. Dapače! Pozdrav
Točno, ako je ništa nešto, onda postoji, no nešto onda nije ništa, nego nešto je nešto (što postoji, ništa znači da ne postoji), ništa znači da ne postoji/nepostojanje, nešto znači da postoji/postojanje-zato nemoj brkati te pojmove.
Hyper-man is offline  
Old 04.02.2014., 13:43   #36
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
E tu griješiš, jer čak i to ništa o čemu fizičari govore itekako jest nešto a ne ništa (kvantne fluktuacije kvantnog vakuuma koji nikada nije prazan nego je zapravo pun energije i čestica.
promašio si poentu!
poenta je u tome da naučnici još nisu dokučili da li je temeljna čestica materijalna ili je eneragija. a ka+će ne nzamo

Quote:
Što se tiče točke i tu griješiš jer točka itekako ima veličinu i dimenzije, da nema, točka ne bi niti postojala, jer ne bi imala nikakav promjer/polumjer, niti veličinu niti dimenzije-ako nešto nema niti veličinu niti dimenzije niti promjer/polumjer-to uopće ne postoji-to jednako vrijedi i za točku.
ne griješim- ovo što sam ti naveo je jedan do pokušaja definisanje tačke, inače tečka i prava se ne definišu.
osim toga, da bi pobio ovo što sam naveo postoji samo jedan jednostavan način navedeš obim, površinu i volumen tačke.
Quote:
Točka je naziv samo za nešto hiper-sitno i to je to, da ideš povećati tu točku to više ne bi bila točka to vrijedi i za elektrone, i za kvarkove, bozone, neutrine i za sve ostal čestice koje kao imaju veličinu točke-imaju veličinu točke, to je veličina im je vrlo, vrlo sitna, ali definitivno imaju i veličinu, i dimenzije, i promjer i polumjer-činjenice.
vidiš li ti šta pišeš. pišeš da sve to ima istu vličinu(vidi boldirano), a bozon je manji od elektrona , kako nešto što je očito različite veličine može biti istovremeno iste veličine?
šta su uopće čestice. one se ne opisuju kao tačka nego kao objekt koji ima dimenzije
a vidi ovih aksioma:
1. Postoji uvijek bar jedna tačka, koja je između zadanih dviju tačaka
2. Između dviju zadanih tačaka postoji beskonačni skup tačaka (vladimir Benčić, 1966)

skup tačaka zove se geometrijski lik( isto)
"geometrijskim objektom" podrazumijeva se skup točaka koje tvore lik ili tijelo u Euklidovom prostoru(M. Bojanić, 1979)

čestica nije tačka nego tijelo.
razuvidi ti to malo pa se javi
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)

Zadnje uređivanje Meadow : 05.02.2014. at 01:56. Reason: quote
MukaFFa is offline  
Old 04.02.2014., 16:35   #37
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Taj zadatak zapravo govori da je NIŠTA ISTOVREMENO i ništa ali i NEŠTO.
mi smo ništa u odnosu na nešto jel?

razumijem što pokušavaš reći.
i ja slično razmišljanje imam, ali na sasvim drugačiji način

Quote:
I NULA to je magični broj koji SAVRŠENO opisuje NIŠTA.
nula može biti znak ravnoteže- ni plus ni minus
nula ima smisla samo ako je broj ispred nje. a ako je nula prije onda se i ne čita.
Quote:
Svi smo mi u prostornoj i vremenskoj NULI. Garant!
opet se vraćam na matematiku. meni su pravo zanimljive one krive što se približavaju nuli do u beskonačnost, ali je nikad ne dostižu


postojanje po svojoj suštini jest takvo da ima vrijednost.
pa makar ta vrijednost bila samo vrijednost odraza ili privida postojanja.

nula je zanimljiva stoga jer nema svoga para, ona nije pozitina ili negativna, ali probljem sa nulom je što nema vrijednosti.
reći ćemo da je to odsustvo stvorenog, ali ona nipošto ne znači prisustvo nestvorenog.

možemo i nulu u koordninatnom sistemu uzeti kao početnu tačku big banga i tada je svemir puknuo na sve strane.
ali onda ta nula kao početna tačka ima svoju vrijednost u koordinatnom sistemu.
tada ta nula nije nula nego upravo tačka čija je vrijednost jednaka nuli, ali postoji...
fascinirajuće...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 04.02.2014., 16:48   #38
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Bog kojega Biblija predstavlja je Bog vječan, bez oblika, bez uzroka. To savršeno opisuje NIŠTA.
moja tradicija ima jednu lijepu izreku koja kaže: kako god da promisliš o Bogu- nije tako!

Quote:
A na svoju sliku nas nije napravio Vječni bog, već Inteligencija koja se PRVA rodila od vječnoga Boga.
Jer vječni Bog ne stvara ništa DIREKTNO.
On kada nešto hoće samo kaže budi i ono biva
pa tako je rekao neka bude... vidi Postanak

prvo Stvaranje bilo je u paru. nebo i zemlja
to je prvo postojanje zapravo jedan čovjek kojeg čine muškarac i žena
jednog čovjeka upario je sa duhom koji lebdi na vodom
tako imaš par muškarac i žena naspram duha i vode itako dalje...
a to sve ima za potvrdu, svjedočenje Jednoga Boga koji samo kaže budi i ono istom biva.


Quote:
Zato ima Inteligentnu SILU (ja je zovem prva Civilizacija), i kralja Isusa Krista.

Zato Isus JASNO kaže da se mi možemo moliti VJEČNOME Bogu, ali da ćemo dobiti samo ako Njega (Isusa) to zamolimo.

Zašto?

Jer vječni Bog kako rekoh ništa DIREKTNO ne radi. Znam da je to malo teže za prihvatiti, ali ja sam sigurna da će se to i dokazati. Pozdrav
direkto ili indirektno nema kako.
ako već insistiramo na "kako" onda možemo samo reći da je to na način kako Njemu priliči.

Osim toga. Isusu je u NZ pripisuje da je rekao "data mi je sva vlast...".
znači nije je imao do tada. zato on i ne može biti inteligentna sila
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 04.02.2014., 16:49   #39
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ok.
ali to znači da je postojao bog i ništa (drugo)
dakle nije postojalo 'ništa i ništa'
možda bi prije mogao uklopiti u svoju teoriju da je bog 'energija' nego da je ništa.
ali opet moraš priznati da je i energija 'nešto'.

sad, jedino ako ti želiš promjeniti definiciju same riječi "ništa" pa je upotrebljavaš za svašta nešto da bi gokazao svoju teoriju.
ali teško je se postaviti u razgovoru na poziciju da je "nešto"="ništa" i obrnuto, jer je jezično nelogično.
Ma nije to uopće teško shvatiti. Govorim ti da je NIŠTA zapravo BOG.

Da to Biblija opisuje kada veli da Bog NEMA oblika, da je VJEČAN, da NEMA uzroka postojanja.

Bog i Ništa su jedno te isto.

Ne postoji POSEBNO Ništa i Bog, pa da bi Bog onda iz toga Ništa stvarao svijet.

Ne. Bog je stvorio svijet iz ništa znači da je Bog "stvorio" svijet iz SAMOGA SEBE, IZ NIŠTA. Dakle po mojoj teoriji Bog JESTE Ništa, i Ništa jeste Bog. Jednostavno. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 04.02.2014., 16:52   #40
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
to je samo u NZ i povezano sa otkupom.
ali ljudi su se molili bogu i prije toga (SZ)
tada nisu znali za Isusa.
meni nije toliko teško, jer smatram da bog stvara i djeluje preko svog 'svetog duha'.
ali to ne mjenja činjenicu da je on taj koji dirigira svime.
Slažem se .Dapače!

Ali TKO JE taj Sveti duh?

Što misliš?
civilizacija I is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.