Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 15:31   #21
Osim činjenice da "mali" ljudi nikada neće imati utjecaj na visoku politiku i da se tijekom rata desničari i ljevičari trude zaklati, pobiti, silovati...što više ovih drugih zanima me definicija desničara, odnosno ljevičara. Kad bi bar jedan član dao ozbiljnu definiciju ta dva pojma mogao bih napraviti podjelu na desničarske i ljevičarske KN i klubove. Do tada ja ne kontam te podjele.
jopaUM`94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:09   #22
desnicar:
voliti svoju domovinu, voliti to sto jesi,
nedozvoliti da ti stranac u tvojoj drzavi komanduje
a ljevicu ne bi znao definisati
RobeDiKappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:47   #23
Quote:
RobeDiKappa kaže: Pogledaj post
desnicar:
voliti svoju domovinu, voliti to sto jesi,
nedozvoliti da ti stranac u tvojoj drzavi komanduje
a ljevicu ne bi znao definisati
ma ljevica ni sama nezna šta bi,i šta jest
nemaju "svoje ja"
__________________
Stvoren i voljen da živi vječno 19Z05.
um vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:54   #24
dakle ljevičari ne vole svoju domovinu?

inače, u politici vam je desnica - što viće privatizacija i što više slobodnog tržišta pod izlikom da to donosi napredak društva, dok ljevica je za veću kontrolu države i socijalnu politiku (dakle pogoduje se siromašnijim dijelovima stanovništa na uštrb privatnika). To je osnovna i jedina podjela. Koliko si desno ili lijevo je samo odraz koliko si za privatizaciju (očeš li prodat baš sve u privatne ruke ili ćeš HEP ostavit pod državnom paskom) ili koliko si za nacionalizaciju (oće li banke, brodogradilišta, tvornice bit pod vlašću države ili ne). Oni najljeviji bi da nad svima ima kontrolu država, oni najdesniji bi da je država samo represivni aparat (policija/sudovi) + tanak okvir za tržišno natjecanje. Problem se javlja u tome što desna retorika nekako mora opravdat prodavanje svega a tu koristi nacionalizam, dok se lijevica zalaže za jednakost pa onda nema tu izraženiju retoriku nacionalizma. Naravno da je moguće biti isključivi nacionalist i ljevičar. Uostalom nacizam je u punom značenju - nacionalsocijalizam, a to je valjda ono najgore - isključvi mrziteljski rasistčki nacionalizam (dakle ne ja volim svoju državu, nego ubi zakolji) + apsolutna kontrola države nad svim što se dešava.

Što točno na pojedinoj tribini znači lijevo a što desno vjerojatno ima tek male ili nikakve veze s političkom definicijom lijevog i desnog. Kako bilo, meni se pak čini da je to "tribinsko desnilo" i jedan od razloga propasti nekih "tribina"... nažalost. A vi sad dalje mlatite praznu slamu tko je lijevo a tko desno
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:12   #25
Za to šta si reka delvecchio ljevica i nacionalista, ne samo da je poželjno, nego u pravilu ide jedno s drugim. Problem je šta ljudi još mišaju kruške i jabuke pa eto u isti koš stavljaju ljevicu i komuniste. Po tome je i Barrack Obama komunist (idiotski primjer, ali neka ga hehe). Ali da se vratimo na klubove, eto baskijski separatisti su redom ljevičari, time i klubovi, u Škotskoj imamo Celtic sa kojim se puno ljudi kod nas može poistovjetit, a čiji su navijači ljevica. To su nacije šta nisu imale svoju neku jugoslaviju i zbog toga se ne moraju crvenit kad kažu nekome da su ljevica.
__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 03:09   #26
Quote:
Myrza kaže: Pogledaj post
problem je u tome da se svi ljudi koji su patrioti kod nas nazivaju desničarima...to je glupost samo takva,ja volim svoju zemlju i dao bi sve za nju a opet sam više lijevo orijentiran...sad bi "pametni" rekli da sam komunist al blago 90% ljudi nema pojma o čemu pričaju kad je to u pitanju to je samo kad nas desno-ustaše,lijevo-komunisti
To ti je samo kod nas tako. Tko voli ovu zemlju i to otvoreno kaže, odmah ga se proglasi desničarom, ustašom itd. Patriotizam, nacionalizam i fašizam kod nas važi kao jedno.
Uglavnom, puno hrvatskih navijača voli svoju zemlju i zato ih se odmah proglasi desničarima.
__________________
"Clean living, Chewing thoroughly, and a daily dose of vitamin Church!"
ned_flanders is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:25   #27
ja volim svoju zemlju Hrvatsku, u politiku se ne petljam. NISAM USTAŠA, ali komunjare ne podnosim organski i gade mi se jer kad su došli na vlast poslje ww 2 onda su sve "nacionalizirali", u prjevodu sve pokrali poštenom narodu što je stjecao godinama i u što je uložio mnogo truda i znoja.
__________________
Najbrži put do ludnice-SKRENEŠ!!!
casillas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:26   #28
Ja sam dešnjak, ali mogu opalit i dobru lijevicu.
Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 19:03   #29
Michael, ako si već navijač, čudim se da si napravio neverovatne greške pri otvaranju ovakve teme.

Generalizovao si stvari na nivo patosa.
Prvo Lacijali su fašisti što treba odvojiti od desničara, Romina trenutno vodeća ekipa je desničarska, Atalantina je jedna od vodećih levičarskih....
Na ex-yu debelo preovlađuju desničarske, u Grčkoj levica ima jak uticaj (PAOK, AEK, Iraklis...).
Najpoznatija bosanska levičarska Rođeni Mostar....

Mada ove podele su postale odavno tema samo po forumima, jbg-a svaki pojedinac ima svoje političko opredelenje ili ga nema uopšte, Teško je to sve svesti pod jednu navijačku grupu.
__________________
dobro znaj da uvek tu sam ja
samo za tebe! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:54   #30
ma ovo je vrlo diskutabilna tema.pogotovo što se tiče termina koji se rabe.zapeo mi je za oko feyenoord,naveden kao desničarski.on to je u kontekstu nizozemske države,al vezivat ga uz pojam nazi je pogrešno(što mnogi rade)jer mržnja ajaxa i feyenoorda tj. amsterdama i roterdama kao što vas večina zna seže u 2 svj rat kad je amsterdam osvojen od njemaca praktički bez ispaljenog metka,a roterdam sravnjen sa zemljom i branjen do kraja.to im ovi nikad nisu oprostili.dakle desnica nije nacionalsocijalizam,osim za naše domače dušebrižnike i licemjere.
đurđa adlešić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 23:53   #31
Quote:
samo za tebe! kaže: Pogledaj post
Michael, ako si već navijač, čudim se da si napravio neverovatne greške pri otvaranju ovakve teme.

Generalizovao si stvari na nivo patosa.
Prvo Lacijali su fašisti što treba odvojiti od desničara, Romina trenutno vodeća ekipa je desničarska, Atalantina je jedna od vodećih levičarskih....
Na ex-yu debelo preovlađuju desničarske, u Grčkoj levica ima jak uticaj (PAOK, AEK, Iraklis...).
Najpoznatija bosanska levičarska Rođeni Mostar....

Mada ove podele su postale odavno tema samo po forumima, jbg-a svaki pojedinac ima svoje političko opredelenje ili ga nema uopšte, Teško je to sve svesti pod jednu navijačku grupu.
Ajde sve al da su barbike ljevičari to može izjavit neko ko još živi u 80-im..
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 00:14   #32
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Ajde sve al da su barbike ljevičari to može izjavit neko ko još živi u 80-im..
a kad su to Rođeni negirali svoje levičarstvo? Da se nisu pojavili neki perverzni maloletnici pa odlučili da menjaju njihovu istorijsku opredeljenost?
http://www.rodjeni-mostar.com/info/intro.php
Ne živim u 80-im, mlad sam ja ne boj se, samo sam ih naveo kao retki primer.
Uostalom, ako ima neki iz baš te navijačke grupe i ako su još bar relativno aktivni nek se izjasne...
__________________
dobro znaj da uvek tu sam ja
samo za tebe! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 11:53   #33
mi u hajduku smo svi bili desnica brale. sad me zaboli uvo. al nije to bilo ka da smo rasisti. masar je bija legenda a bija je špaher. banana smo ga zvali.
__________________
rythm of my life

tehno nije muzika. tehno je način života.
Đelato is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 14:06   #34
Quote:
Đelato kaže: Pogledaj post
mi u hajduku smo svi bili desnica brale. sad me zaboli uvo. al nije to bilo ka da smo rasisti. masar je bija legenda a bija je špaher. banana smo ga zvali.


plantažer masar al je bija dobar

http://photos-d.ak.fbcdn.net/photos-..._38315_208.jpg

TORCIDA!
zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 16:34   #35
masar je bija bog, kad je malmeu zavlja par goli u 13 minuta, koji je to kaos bija...
__________________
fala ti dragi placu!
i(ST)ok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 01:38   #36
Što se Italije konkretno tiče, najdesnija tribina je ona Hellas Verone... s njihove curve uvijek se orilo 'Noi non vogliamo giocatori neri' (u prijevodu 'Ne želimo crne igrače'), a jednom su čak na ogradu objesili crnu lutku...


Estrema destra je i Ascoli, svakako Lazio, ali i Roma... klub su doduše osnovali ljevičari, oduvijek se znalo da Romu prate ljudi iz radničke klase, a Lazio bogatuni, aristokracija... ipak, nova vremena donijela su na curvu sud nove ljude, sve je više na jugu Olimpica desno orijentiranih grupa, čak i nekih ekstremnih... ostale tribine i dan-danas su pretežito lijevo, ne slažu se s onim najvatrenijima, koji su proteklih godina nebrojeno puta na svojoj curvi isticali fašističke i nacističke simbole, zastave sa likom Ducea ili Hitlera, a čak su i prije tri sezone, koliko me pamćenje služi, organizirali napad na livornese, koji je policija, srećom, uspjela spriječiti, jer bi obzirom na zaplijenjene 'rekvizite', sasvim sigurno u njemu bilo i mrtvih...


Ljevica? Najpoznatiji je primjer Livorno, oni su, kako je netko gore napisao, baš komunisti... nađete li se ikada u samom gradu, moći ćete na svakom koraku susresti grafite 'LIVORNOGRAD', tamošnji ultrasi time su zaludili kompletnu mladež, pa čak i igrače koji u Livorno dolaze igrati za manje novce, no što im nude negdje drugdje... na nihovoj tribini mogu se zamijetiti razne zastave s motivima komunizma, na majicama čak imaju i Staljinovu sliku... inače, svi oni glasači su stranke 'Rifondazione communista', čiji predsjednik također navija za Livorno...


Poznati primjeri ljevice svakako su i Empoli (uglavnom zastave s likom Che Guevare), te naravno Atalanta, čija se curva nord nedavno raspala, jer je famozni vođa Bocia dobio petogodišnju zabranu ulaska na istu... makar, navodno to nije jedini razlog, jer priča se kako su se na suprotnoj curvi, onoj južnoj, počeli okupljati likovi koji su odbacili ljevicu i jasno istaknuli svoju desnu orijentaciju...



A glavno da Talijani imaju one parole 'ULTRAS NO POLITICA'...
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:04   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Srpski i Bugarski navijači su teški desničari,a ni Grci mi se ne čine ljevičarima...
za bugare neznam, srbi su desničari (točnije četnici, ovisi kak uzmeš definiciju desničara), a za grke si se za je... jer su većinom ljevica.


jel zna neko šta su Frankfurt ultras?
jandra047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:10   #38
Quote:
asr crew kaže: Pogledaj post
Što se Italije konkretno tiče, najdesnija tribina je ona Hellas Verone... s njihove curve uvijek se orilo 'Noi non vogliamo giocatori neri' (u prijevodu 'Ne želimo crne igrače'), a jednom su čak na ogradu objesili crnu lutku...
gotovo, više ih ne simpatiziram.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:12   #39
Quote:
asr crew kaže: Pogledaj post
Estrema destra je i Ascoli, svakako Lazio, ali i Roma... klub su doduše osnovali ljevičari, oduvijek se znalo da Romu prate ljudi iz radničke klase, a Lazio bogatuni, aristokracija... ipak, nova vremena donijela su na curvu sud nove ljude, sve je više na jugu Olimpica desno orijentiranih grupa, čak i nekih ekstremnih... ostale tribine i dan-danas su pretežito lijevo, ne slažu se s onim najvatrenijima, koji su proteklih godina nebrojeno puta na svojoj curvi isticali fašističke i nacističke simbole, zastave sa likom Ducea ili Hitlera, a čak su i prije tri sezone, koliko me pamćenje služi, organizirali napad na livornese, koji je policija, srećom, uspjela spriječiti, jer bi obzirom na zaplijenjene 'rekvizite', sasvim sigurno u njemu bilo i mrtvih...


Ljevica? Najpoznatiji je primjer Livorno, oni su, kako je netko gore napisao, baš komunisti... nađete li se ikada u samom gradu, moći ćete na svakom koraku susresti grafite 'LIVORNOGRAD', tamošnji ultrasi time su zaludili kompletnu mladež, pa čak i igrače koji u Livorno dolaze igrati za manje novce, no što im nude negdje drugdje... na nihovoj tribini mogu se zamijetiti razne zastave s motivima komunizma, na majicama čak imaju i Staljinovu sliku... inače, svi oni glasači su stranke 'Rifondazione communista', čiji predsjednik također navija za Livorno...
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:25   #40
Biti desničar na tribini ne znači biti politički desničar, vikanje "Za dom" i pjevanje nekih pjesama iz vremena domovinskog rata ne čini desničara.. Među navijačima (u Hrvatskoj) svakako ima više desno, nego lijevo orjentiranih, prosto iz razloga što se to desničarstvo i nacionalizam ustalilo među navijačima i mlade generacije se odgajaju na tim forama.. Inače, dao bi ruku u vatru da 80% takvih "desničara" pojma nema o politici, desnici ni ljevici, bitno da je "desno" in.. (da nekom magijom sutra vodstvo npr. Torcide objesi sliku druga Tita na ogradu, počne klicat za Tita i komunizam, sva mlađarija bi po kratkom postupku postala lijevo orjentirana..)
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.