Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 16:06   #1
Thumbs up 1 član - 1 glas kao model upravljanja hrvatskim nogometnim klubovima

Što o ovome misle hrvatske navijačke skupine?

Svjedoci smo da je hrvatski nogomet postao svojina nekolicine mutnih tipova i krimosa i da je na najnižim granama od početaka HNLa, a uopće ne bi trebalo biti tako.

Mi, organizirane navijačke skupine smo prvi svjesni da bi se nogomet trebao igrati zbog navijača, a ne zbog prodavača.
Najbolje u cijeloj priči je to da je većina hrvatski klubova već i sada ustrojena kao udruge građana, ali svjesno krše Zakon o udrugama i ne daju članstvu nikakva prava!

Zašto 1 član - 1 glas?

Radi se o povratku klubova navijačima, koji i postoje zbog svojih navijača. Zato navijači moraju biti članovi kluba i time dokazati privrženost i aktivno sudjelovati u radu svog kluba. To je način da se ljudi motiviraju za svoj klub, dolaze na utakmice, žive zajedno sa svojim klubom i da im nitko drugi ne otima klub.

Otvaram raspravu.
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:19   #2
Znači ovak 5000 ljudi(članova) u "nk utrina", e sad imamo tri kandidata za predsjednika dali onaj koji dobije najviše glasova postaje predsjednik ili??Kak ga se ruši, koliko mu traje mandat??
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:24   #3
Vjerojatno mnoge zanima(barem slusajuci price s ulice),kako taj model moze urodit plodom,kada cigani poput mamica,turkovica i stimca mogu potplatit 5000cigana da se uclane u klub,cime bi opet imao vecinu glasova na izborima/skupstinama
Kao sto vidimo,novac cini cuda
hrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:26   #4
Quote:
samo pitam kaže: Pogledaj post
Znači ovak 5000 ljudi(članova) u "nk utrina", e sad imamo tri kandidata za predsjednika dali onaj koji dobije najviše glasova postaje predsjednik ili??Kak ga se ruši, koliko mu traje mandat??
Takve stvari se urede statutom i pravilnicima o izborima.


Evo kak to recimo izgleda u Barceloni:

Quote:
Sandro Rosell new President of FC Barcelona


With 61.35% of the votes emited by the members of FC Barcelona, Sandro Rosell has become the new President of FC Barcelona

With the participation of 57,088 members, last Sunday 13th were held the election for the presidency of FC Barcelona.
The voting results were as follows:
1 Sandro Rosell, 35,021 votes (61.35%)
2 Augusti Benedito, 8,044 votes (14.09%)
3 Marc Ingla, 7,014 votes (12.29%)
4 Jaume Ferrer, 6,168 votes (10.80%)
722 blank votes (1.26%)
119 invalid votes (0.21%)
According to these resulats, Sandro Rosell was the most voted candidate in the history of the club and became the 39th President of FC Barcelona from July 1 to replace as president to actual Barça President Joan Laporta.
Proud to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:27   #5
Quote:
samo pitam kaže: Pogledaj post
Znači ovak 5000 ljudi(članova) u "nk utrina", e sad imamo tri kandidata za predsjednika dali onaj koji dobije najviše glasova postaje predsjednik ili??Kak ga se ruši, koliko mu traje mandat??
Koliko sam shvatio ovo bi trebala biti nacelna rasprava o clanskom modelu kojeg vecina klubova ima na papiru ali se ne provodi u praksi, a ne o mehanizmima udruge. To sto ti pitas provjeri u statutu udruge koje si clan.

Ja smatram da je krajnje vrijeme da se clanstvo medju navijacima popularizira i da svaki navijac svog kluba bude ujedno i clan, ali ne samo na papiru vec sa svim pravima i obvezama koje ga idu. Tako bi dobili situaciju da idemo gledati SVOJE klubove, a ne Mamicev Dinamo, Komenovu Rijeku ili Scheglovu Pulu. S time da nemamo samo prava, nego smo onda i odgovorni za nase postupke na izborima za upravu. Mislim da se pokrene organizirana navijacka scena, da bi se vrlo vjerojatno ubrzo izborili za nasa prava....
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:28   #6
Quote:
hrkan kaže: Pogledaj post
Vjerojatno mnoge zanima(barem slusajuci price s ulice),kako taj model moze urodit plodom,kada cigani poput mamica,turkovica i stimca mogu potplatit 5000cigana da se uclane u klub,cime bi opet imao vecinu glasova na izborima/skupstinama
Kao sto vidimo,novac cini cuda
Ak se u klubu uspije skupiti večina koju čine cigani, onda taj klub pripada njima, kaj da ti velim.
Ak on može kupit više ljudi nego se poštenih navijača i simpatizera može učlaniti u svoj klub nek ide sve u qrac i nek si uzme klub.



Nego, ne znam koliko je poznato da je Bundesliga cijela sastavljena od klubova udruga građana s ovim modelom. Jedino je Bayern d.d. al svejedno se njime upravlja preko udruge u kojoj vrijedi ovaj model.

I pogledajte kako izgleda. Najveća posjećenost možda i na svijetu, tamo je odnos kluba i člana/navijača više od ljubavi, oni su jedno, da se malo patetično izrazim
Proud to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:29   #7
Quote:
hrkan kaže: Pogledaj post
Vjerojatno mnoge zanima(barem slusajuci price s ulice),kako taj model moze urodit plodom,kada cigani poput mamica,turkovica i stimca mogu potplatit 5000cigana da se uclane u klub,cime bi opet imao vecinu glasova na izborima/skupstinama
Kao sto vidimo,novac cini cuda
E, al tih 5000 potplacenih mora doci na skupstinu i izbore....zato mislim da je to nemoguce, a ako 5000 placenika moze odlucivati o jednom klubu, onda sam ja da tog kluba niti nema, jer sam uvjeren da na njihovih 5000 mi mozemo dovesti berem 5001 kojem je stalo do kluba. A sto se tice njihovih placenika: reci mi koliko je to navijaca uspio kupiti? 12 ili 13....
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:36   #8
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
E, al tih 5000 potplacenih mora doci na skupstinu i izbore....zato mislim da je to nemoguce, a ako 5000 placenika moze odlucivati o jednom klubu, onda sam ja da tog kluba niti nema, jer sam uvjeren da na njihovih 5000 mi mozemo dovesti berem 5001 kojem je stalo do kluba. A sto se tice njihovih placenika: reci mi koliko je to navijaca uspio kupiti? 12 ili 13....
Pa ne govorim o navijacima,jer oni nisu potkupljivi!Govorim o njegovim harmonikasima,njihovim mnogoljudnim obiteljima,strancima koji pojma nemaju o klubu!O ljudima,koji bi govno pojeli sa ceste za novac
Jel vam palo na pamet da uclanite ljude bez njihova znanja?Mislim,ja sam uclanio 2frenda i obitelj
hrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:44   #9
Vidim da se još pojedinci nadaju čudu tj da se nas skupi više od plačenika, ono kaj je hrkan rekao to sve stoji mučko đubre može uz lovu sutra učlanit 5000 ljudi preko svojih povjerenika uz prigodne poklone a mi sumnjam da možemo doć do 5000 i to je realno...
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:59   #10
Evt da se mora potvrdit svoje iskreno clanstvo rjesavanjem malog testa s 3pitanja poput:
1)kojih je godina Dinamo bio u finalima europskih kupova
2)nabroji 2igraca iz 1982.
3)kad je Dinamo osnovan(3tocna odgovora)
hrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:00   #11
Tako je i kupovao dionice HT-a

Kako god okreneš, u klubu ćemo kroz taj model imat svoje predstavnike,da li u većini ili manjini, ipak je napredak
marionelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:00   #12
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
E, al tih 5000 potplacenih mora doci na skupstinu i izbore....zato mislim da je to nemoguce, a ako 5000 placenika moze odlucivati o jednom klubu, onda sam ja da tog kluba niti nema, jer sam uvjeren da na njihovih 5000 mi mozemo dovesti berem 5001 kojem je stalo do kluba. A sto se tice njihovih placenika: reci mi koliko je to navijaca uspio kupiti? 12 ili 13....
Ma možemo i više, samo na tome treba raditi konstantno svaki dan i animirati ljude, a ne raditi 1-2 mjeseca i stati. Evo ja neki dan na upit frenda gdje da učlani bratića i njegovog sina koji su iz Rijeke i navijaju Dinamo?! Ja sam mu lijepo rekel za kafić u našem kvartu, u kojem smo se dosad učlanjivali. Pa ako smo skupili 18.000 potpisa protiv Mamića, koji su sad ne znam gdje, onda možemo i toliko članova.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:02   #13
Quote:
samo pitam kaže: Pogledaj post
Vidim da se još pojedinci nadaju čudu tj da se nas skupi više od plačenika, ono kaj je hrkan rekao to sve stoji mučko đubre može uz lovu sutra učlanit 5000 ljudi preko svojih povjerenika uz prigodne poklone a mi sumnjam da možemo doć do 5000 i to je realno...
I sta, da sad zbog toga odustanemo???? Nema sanse!
Jel vi citate uopce postove? nek on uclani i 10000000 novih clanova, al oni se moraju pojaviti osobno na izborima, sto je nerealno.
A uclanjivanje ljudi bez njihovog znanja nema smisla, jer ponavljam na izbore se mora doci osobno. No ovo nije tema, vec generalno clanski model i vracanje svih klubova pravim vlasnicima - clanovima.
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:07   #14
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
I sta, da sad zbog toga odustanemo???? Nema sanse!
Jel vi citate uopce postove? nek on uclani i 10000000 novih clanova, al oni se moraju pojaviti osobno na izborima, sto je nerealno.
A uclanjivanje ljudi bez njihovog znanja nema smisla, jer ponavljam na izbore se mora doci osobno. No ovo nije tema, vec generalno clanski model i vracanje svih klubova pravim vlasnicima - clanovima.
Ako im plati buseve,salove,kape,dresove,narukvice i kondome s grbom Dinama i 3europska gostovanja,mislis da ljudi iz bosne,slavonije i ostalih njemu naklonjenih dijelova ne budu dosli?Jel ti citas nase postove,jer da citas znao bi da sam jedan od najoptimisticnijih i najborbenijih ljudi,sto se tice ove borbe!Postavio sam "ulicno" pitanje,na koje si dao odgovor!
A ljenivci,koje sam uclanio ce itekako doc na izbore!!!
hrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:15   #15
Da se raspravljat o ovoj temi što si otvorio, ali vi samo nastavljate svoje iz teme bbb...
chelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:16   #16
Quote:
hrkan kaže: Pogledaj post
Ako im plati buseve,salove,kape,dresove,narukvice i kondome s grbom Dinama i 3europska gostovanja,mislis da ljudi iz bosne,slavonije i ostalih njemu naklonjenih dijelova ne budu dosli?Jel ti citas nase postove,jer da citas znao bi da sam jedan od najoptimisticnijih i najborbenijih ljudi,sto se tice ove borbe!Postavio sam "ulicno" pitanje,na koje si dao odgovor!
A ljenivci,koje sam uclanio ce itekako doc na izbore!!!
Ja ti kazem da nema sanse da on natrpa toliko buseva, koliko nas iskrenih moze doci. S druge strane bi to bila strasna farsa a i on nije Milosevic da je u stanju organizirati Gazimestan. Nek oni samo organiziraju izbore pa cemo vidjeti ciji je veci. Ne treba posustajati vec u pocetku. Ako je klub uvjeren da ima vecinu onda ih nema cega biti strah ak raspisu izbore A to je jedino sto clanstvo hoce....
Ali nije tema ovdje ZZD vec Clanski model u SVIM klubovima (ne znam koliko je moguc u Hajduku, no i kod njih je barem moguca Bayern verzija i ozivljavanje Diteta Puka).
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:18   #17
Quote:
chelios kaže: Pogledaj post
Da se raspravljat o ovoj temi što si otvorio, ali vi samo nastavljate svoje iz teme bbb...
Tema je članski model, svatko tko ne trola nego ima neko pitanje ili mišljenje je dobrodošao...
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:23   #18
Evo mene iskreno zanima misljenje Armade, Stonesa, Demona, Kohorte, Ultrasa o ovoj mogucnosti otvaranja nacionalne fronte. Je li to uopce tema kod vas i razmislja li se u tom smjeru, tj. koje je misljenje ljudi iz drugih klubova.

Torcidu nisam spomenuo samo iz razloga jer je Hajduk d.d., no mislim da bi i Torcida mogla imati interes u popularizaciji ove ideje kako bi okupili vecu bazu oko Diteta i pokusali otkupiti kontrolni paket....
__________________
Clanak 6, stavak 3 - trebaju nam IZBORI
Po novom clanak 8. i clanak 16. stavak 1.
borussenfront is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:23   #19
Koliki bi bio upliv grada u svremu tome? Nekako mi fantazmagorično zvuči da bi sve te juniore, pionire, tenere, stadion i sve te stavke mogli izvuč na članarinama... Sad ce netko spomenut sponzore, al evo ti krize pa ces sponzora nac malo sutra što jer štede, što ne žele imat image rasipnika, što ako žele otpuštat ne mogu s druge strane davat velke svote za sponzorstva..... Što npr. ako momčad ne postiže rezultate koji se očekuju mogu reč hvala i doviđenja (npr. T-Mobile je otišao iz skijaške repke dan nakon što je Janica obznanila odlazak).... Sve je to komplexno
marionelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:26   #20
Quote:
marionelo kaže: Pogledaj post
Koliki bi bio upliv grada u svremu tome? Nekako mi fantazmagorično zvuči da bi sve te juniore, pionire, tenere, stadion i sve te stavke mogli izvuč na članarinama... Sad ce netko spomenut sponzore, al evo ti krize pa ces sponzora nac malo sutra što jer štede, što ne žele imat image rasipnika, što ako žele otpuštat ne mogu s druge strane davat velke svote za sponzorstva..... Što npr. ako momčad ne postiže rezultate koji se očekuju mogu reč hvala i doviđenja (npr. T-Mobile je otišao iz skijaške repke dan nakon što je Janica obznanila odlazak).... Sve je to komplexno
Pa udruga građana se nastavlja financirati kao udruga građana. Ako je tako u gradu određeno, onda između ostalog i gradskim novcem.
Netočno je da se tako uređeni klubovi financiraju isljučivo od članarina. U Barci članarine recimo čine tek oko 3% proračuna.

Tu se radi o ustroju kluba i načinu upravljanja.


Nije zapravo uopće problematično financiranje iz grada. Taj novac je predviđen za potporu vrhunskom sportu, baš kao što je predviđen i za potporu kulturi recimo. Problem je u upravljanju tim novcem za kojeg se ne zna kamo ide i kako se njime barata.
Problem je kaj se taj novac ne ulaže u institucije koje čine građani tog grada koji novac i izdvajaju, i koje su gradu na ponos, nego što se konkretno u DInamu tim novcem kroz mutnu močvaru izravno financira Mamićev pogon za osobno bogaćenje.

Zadnje uređivanje Proud to be : 04.05.2011. at 17:34.
Proud to be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.