Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 18:48   #201
Quote:
Full loaded kaže: Pogledaj post
Premještam ovdje svoju temu s LJES jer su mi uljudno pokazali vrata odatle
Trenutno ne mogu do te osobe, ne mogu joj prići,......
Da li to meni miriše da je taj čovek oženjen ili je možda u nekoj vezi.
Ako je tako,mani se ćorava posla
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:05   #202
mene zanima u koga smo to zapravo zaljubljeni u ovom slucaju preko neta?!
samo u opis te osobe, ili se ipak stvori neka nevidljiva nit koja nas poveze bas sa odredjenom osobom.
jer ako je ta ljubav proizasla samo iz njegovog opisa sebe i par postova, tada je sasvim svejedno tko je sa druge strane racunala, a to sto sanjamo je zapravo nas imaginarni film o osobi kakvu bi zeljeli pored sebe imati i ljubiti .
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:06   #203
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Da li to meni miriše da je taj čovek oženjen ili je možda u nekoj vezi.
Ako je tako,mani se ćorava posla
Jesam li ja opet pogriješila podforum? Je li ovo Magija i mistika ili neki pdf Moraliziranje?
Full loaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:10   #204
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
mene zanima u koga smo to zapravo zaljubljeni u ovom slucaju preko neta?!
samo u opis te osobe, ili se ipak stvori neka nevidljiva nit koja nas poveze bas sa odredjenom osobom.
jer ako je ta ljubav proizasla samo iz njegovog opisa sebe i par postova, tada je sasvim svejedno tko je sa druge strane racunala, a to sto sanjamo je zapravo nas imaginarni film o osobi kakvu bi zeljeli pored sebe imati i ljubiti .
Opet greška. Nije u pitanju internet veza (za mene nešto što sam samo gledala u filmovima Toma Hanksa i Meg Ryan) nego osoba, od krvi i mesa, iz moga okruženja, ali do koje ne mogu ( i to ne iz razloga koe je pominjao Dejjan). Što uopće ne znači da za par tjedana ili mjeseci neću moći.
Ne radi se ni o kakvoj iluziji, prestara sam za takvo nešto, znam koga volim i zašto ga volim, očarao me je onako kako nisam mogla vjerovati da će me itko još moći očarati.
To je sve.
Može li konkretan odgovor na moje pitanje?
Full loaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:11   #205
Quote:
Full loaded kaže: Pogledaj post
Jesam li ja opet pogriješila podforum? Je li ovo Magija i mistika ili neki pdf Moraliziranje?
Znači....pogodio sam
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:34   #206
i put a spell on you

Quote:
Full loaded kaže: Pogledaj post
Opet greška. Nije u pitanju internet veza (za mene nešto što sam samo gledala u filmovima Toma Hanksa i Meg Ryan) nego osoba, od krvi i mesa, iz moga okruženja, ali do koje ne mogu ( i to ne iz razloga koe je pominjao Dejjan). Što uopće ne znači da za par tjedana ili mjeseci neću moći.
Ne radi se ni o kakvoj iluziji, prestara sam za takvo nešto, znam koga volim i zašto ga volim, očarao me je onako kako nisam mogla vjerovati da će me itko još moći očarati.
To je sve.
Može li konkretan odgovor na moje pitanje?
ma nije greska, ja sam se samo nest pitala...

sve zapravo ovisi o vama. naravno da je moguce. samo je pitanje
koliko ti mozes slati, a koliko je on u stanju primiti. mozda je panj?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 01:24   #207
jedna osoba je nesto slicno napravila meni...sanjao sam je nevjerovatno intenzivno...jedno vece sam tako jako razmisljao o njoj da sam se ustao iz kreveta i odlucio otici kod nje..nesto straasno i jako me vuklo...jako...i nisam je kuci nasao..nastavio sam besciljno da lutam gradom u nadi da je sretnem..i nasao sam je...ta snaga koja me je pokretala je bilo jako snazna..nisam mogao vjerovati sta mi se dogadja..ne nisam bio zaljubbljen u nju i takve spike...bilo je to nesto mnogo vece..i jace..

kasnije sam saznao da je bila zaljubljena u mene..rekla mi je sama od sebe da zna da se pitam sta mi se dogadjalo..ali nikad mi nije otkrila sta...

mozda magija neka??neznam..ali na mene je jako funkcioniralo sto god da je bilo..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:29   #208
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ma nije greska, ja sam se samo nest pitala...

sve zapravo ovisi o vama. naravno da je moguce. samo je pitanje
koliko ti mozes slati, a koliko je on u stanju primiti. mozda je panj?
Istina, i koliko uopće i želi primiti i ako može. Ako može i želi - odlično. Čavrlja se preko neta i može se zaljubiti (makar i je željena iluzija), i može se i voliti i to čišće nego kad se zaljubiš u tvrdu podignutu guzu neke poletušice u disku, zar ne
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:54   #209
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
jedna osoba je nesto slicno napravila meni...sanjao sam je nevjerovatno intenzivno...jedno vece sam tako jako razmisljao o njoj da sam se ustao iz kreveta i odlucio otici kod nje..nesto straasno i jako me vuklo...jako...i nisam je kuci nasao..nastavio sam besciljno da lutam gradom u nadi da je sretnem..i nasao sam je...ta snaga koja me je pokretala je bilo jako snazna..nisam mogao vjerovati sta mi se dogadja..ne nisam bio zaljubbljen u nju i takve spike...bilo je to nesto mnogo vece..i jace..

kasnije sam saznao da je bila zaljubljena u mene..rekla mi je sama od sebe da zna da se pitam sta mi se dogadjalo..ali nikad mi nije otkrila sta...

mozda magija neka??neznam..ali na mene je jako funkcioniralo sto god da je bilo..
Ponavljaš moju priču od prije mnogo godina. Ja sam isto to doživljavao sa jednom curom. I to je zaista bila magija. Sretali smo se zaista na nevjerojatne načine, a čak i kada bismo igrali bilijar, zapravo bismo se igrali kuglicama, i tjerali ih jedan drugome (i ostalim igračima) "od rupe" samo da igra duže traje. Ona je imala dečka, a ja sam živio u nadi.
Nakon mnogo godina me iskreno zanimalo je zaista to bilo to pa sam je pitao (tada se nisam usuđivao). I dobio sam potvrdu. Kaže da nam je velika greška bila što se nismo usudili (jedna od sfinginih svojstava- znali smo, htjeli smo, mogli smo, ali se nismo usudili).


No ono što ću ti ipak reći: bez obzira na magiju i stvari koje se objektivno događaju (a ne samo subjektivno), to je ipak magija i nije nužno ljubav. često se magija događa sa potpuno neadekvatnom osobom, osobom koja manipulira, osobom koja voli da bude u centru pažnje pa čak i na magijski način. A ljubavi nema. Zato pripazi, jer može se dogoditi da jako puno magčnih iskustava doživiš sa osobom koja te nije vrijedna (ne govorim o svom primjeru, jer moja PTX je bila O.K. ali recimo bilo je i nekih koje su bile čisto gubljenje vremena).
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:02   #210
Quote:
MlinarevSin kaže: Pogledaj post
Ponavljaš moju priču od prije mnogo godina. Ja sam isto to doživljavao sa jednom curom. I to je zaista bila magija. Sretali smo se zaista na nevjerojatne načine, a čak i kada bismo igrali bilijar, zapravo bismo se igrali kuglicama, i tjerali ih jedan drugome (i ostalim igračima) "od rupe" samo da igra duže traje. Ona je imala dečka, a ja sam živio u nadi.
Nakon mnogo godina me iskreno zanimalo je zaista to bilo to pa sam je pitao (tada se nisam usuđivao). I dobio sam potvrdu. Kaže da nam je velika greška bila što se nismo usudili (jedna od sfinginih svojstava- znali smo, htjeli smo, mogli smo, ali se nismo usudili).


No ono što ću ti ipak reći: bez obzira na magiju i stvari koje se objektivno događaju (a ne samo subjektivno), to je ipak magija i nije nužno ljubav. često se magija događa sa potpuno neadekvatnom osobom, osobom koja manipulira, osobom koja voli da bude u centru pažnje pa čak i na magijski način. A ljubavi nema. Zato pripazi, jer može se dogoditi da jako puno magčnih iskustava doživiš sa osobom koja te nije vrijedna (ne govorim o svom primjeru, jer moja PTX je bila O.K. ali recimo bilo je i nekih koje su bile čisto gubljenje vremena).
da znam sto oces reci..bas u to vrijeme sam bio u vezi sa osobom koju sam volio vise od icega..do dan danas se nisam tako bio zaljubio..ona je bila moja definicija prave ljubavi..a fackar kakav sam bioipak sam i sa ovom mutio..ali nisam je volio..nisam imao nikakvih osjecaja za nju...i onda mi se ono dogodi...ja neznam..ali sam siguran da je to bila neka magija u pitanju...
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:38   #211
Quote:
MlinarevSin kaže: Pogledaj post
Kaže da nam je velika greška bila što se nismo usudili (jedna od sfinginih svojstava- znali smo, htjeli smo, mogli smo, ali se nismo usudili).

Mlinarev sine, pominješ neka sfingina svojstva? Bi li mi objasnio na šta si mislio ili me uputio na pdf koji to objašnjava, ta "divna" svojstva koja pomenu prepoznajem i u sebi? Naime, hrabrost,volja i sve ostalo i na kraju...kukavičluk.

Ne znam šta bih rekla na komentare tebe i Alexa,iz onog što ste napisali kao da proizilazi da se može uspostaviti veza s nekim ko vam se sviđa i koga ste zavoljeli na taj način.Ne znam,ja ne osjećam da je moja želja nešta loše,pa valjda svi koji se zaljube žele na ovaj ili onaj način dobiti neki znak pažnje (ako baš ne i povrat osjećaja) od dotične osobe.
Ali još samo jedno da kažem...nikada ne bih upotrijebila usluge profesionalnih vračeva i tih osoba koje nešto mrse, bacaju kletve ili slično. Najprije zato jer mi to ne treba,zatim jer nikada (ako i dođe do nekoga odnosa između dvoje ljudi) ne bih bila sigurna da je to isključivo zbog mene ili tog nečega .Sumnja bi me uvijek proganjala i jela.
Full loaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:53   #212
Quote:
Full loaded kaže: Pogledaj post
Mlinarev sine, pominješ neka sfingina svojstva? Bi li mi objasnio na šta si mislio ili me uputio na pdf koji to objašnjava, ta "divna" svojstva koja pomenu prepoznajem i u sebi? Naime, hrabrost,volja i sve ostalo i na kraju...kukavičluk.
Sfingina svojstva su znati, htjeti, smjeti i šutjeti. Mislim da ti neće biti teško pronaći to na google-u.
U mom primjeru, šutnja se nazivala "Sef švicarske banke" i bila je prisutna cijelo vrijeme (jedan prijatelj koji je jedini bio upućen u PTX tajnu, zvat ćemo ga konspirativno Zorba, rekao mi je da je ta tajna skrivena kao u sefu švicarske banke). Znao jesam, jer sam se bavio tada magijom najintenzivnije u životu. Možda nisam napisao: bilijarske kugle smo skretali telekinetički.
Gomila sinkrinicističkih pojava i susretanja na nevjerojatnim mjestima također je bila nevjerojatna.Što se htijenja tiče, bilo je prisutno.
No smjeli tj. usudili se nismo.

Quote:
Ne znam šta bih rekla na komentare tebe i Alexa,iz onog što ste napisali kao da proizilazi da se može uspostaviti veza s nekim ko vam se sviđa i koga ste zavoljeli na taj način.Ne znam,ja ne osjećam da je moja želja nešta loše,pa valjda svi koji se zaljube žele na ovaj ili onaj način dobiti neki znak pažnje (ako baš ne i povrat osjećaja) od dotične osobe.
Nekada, osobito u mlađim danima, ljudi se vežu uz krive osobe. No po ključu: želiš ono što ne možeš imati, često stvaramo iluzije i onda magijamo sa sasvim krivim osobama. Magija je ispravna, ali ljubavi tj. kruha tu nema.

Quote:
Ali još samo jedno da kažem...nikada ne bih upotrijebila usluge profesionalnih vračeva i tih osoba koje nešto mrse, bacaju kletve ili slično. Najprije zato jer mi to ne treba,zatim jer nikada (ako i dođe do nekoga odnosa između dvoje ljudi) ne bih bila sigurna da je to isključivo zbog mene ili tog nečega .Sumnja bi me uvijek proganjala i jela.
Moram samo reći: 90% zavodnika zapravo koristi magiju (svjesno ili nesvjesno) da manipulira onom drugom stranom. Kanaliziraju razne energije da privuku ono što žele. Na kraju toliko oguglaju, da im više ljubav uopće ne predstavlja ništa. Ne mogu je osjetiti pa se zadovoljavaju samo enormnom količinom seksa. No tada i seks postaje dosadan, i počinju manipulirati samo zato da potčine drugu osobu. I to je prava crna magija. Tu je opasnost: ne zadovoljiti se malim i na vrijeme. Tražiti, kako bi rekli u Srbiji: "preko leba pogače".

Nasuprot njima, upotrijebiti ljubavnu magiju za privlačenje druge strane je legitimno. Ta druga osoba ima svoju osobnost, i magija ne može dugo trajati u smislu privlačenja. Ona je samo inicijator. Magija dođe nešto kao analogija priglupom barskom upucavanju. Što je upucavanje? Kreiranje iluzije. Priča o djedu mrazu. Svi znamo da je laž, ali ipak pristajemo na tu igru. Tko pak ne koristi te ugodne laži, loše prolazi. Što misliš zašto cure padaju na kafić majstore? Pa zato što mogu lupetati gluposti bez imalo srama. Dakle, shvati magiju kao sredstvo za približavanje, ne kao sredstvo za potčinjavanje niti sredstvo za održavanje ili još manje generaciju ljubavi.

Mnoge ljude mi bismo voljeli da ih poznajemo.

Zadnje uređivanje MlinarevSin : 17.11.2008. at 11:59.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:48   #213
Quote:
MlinarevSin kaže: Pogledaj post
Nasuprot njima, upotrijebiti ljubavnu magiju za privlačenje druge strane je legitimno.

Dakle, shvati magiju kao sredstvo za približavanje, ne kao sredstvo za potčinjavanje niti sredstvo za održavanje ili još manje generaciju ljubavi.
Pa upravo o tome govorim cijelo vrijeme. Nekada je potreban susret,pogled ili razgovor da bi se stvari pokrenule, možda ne odmah,ali postepeno.
Ali nekada je najveći problem taj prvi kontakt. I sam pričaš da si tražio djevojku po barovima i da ste se susretali...ali šta kad se ne krećete u istom društvu,ne poznajete iste ljude, ne preostaje vam ništa drugo nego da se molite bogu slučajnosti (Grci ili Rimljani, ne sjećam se sad točno, imali su jedno božanstvo koje je izazivalo "sretne slučajnosti",sada shvatam zašto im je trabalo).
E o tome govorim,o magiji kao inicijatoru susreta ili opet ponavljam,bar djelovanju magije ili telepatije ili nečega trećega na jednoj podsvjesnoj ravni,tijekom sna.
Ili je dovoljno da ponavljamo sebi kao u djetinjstvu:"Misli jaaako,jako na ono što voliš i želiš i to će ti se doista i dogoditi".
Full loaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:50   #214
hmm..ocke ne znam u kakvoj si ti to situaciji,ali zasto ti je potrebna magija ili sta ja znam da dodjes do njega,da uspostavis taj prvi kontakt??Zar ama bas nikako nemozes to na drugaciji nacin??Ne znam,nisi navela bas puno detalja no nisi mi bas jasna..??Zasto ti treba pomoc takve vrste kad si sama krojacica svoje srece,a i mislim da ces se bolje osjecati bez ikakvih utjecaja...ako probas sa njim ostvarit kontakt na normalan nacin..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:52   #215
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
hmm..ocke ne znam u kakvoj si ti to situaciji,ali zasto ti je potrebna magija ili sta ja znam da dodjes do njega,da uspostavis taj prvi kontakt??Zar ama bas nikako nemozes to na drugaciji nacin??Ne znam,nisi navela bas puno detalja no nisi mi bas jasna..??Zasto ti treba pomoc takve vrste kad si sama krojacica svoje srece,a i mislim da ces se bolje osjecati bez ikakvih utjecaja...ako probas sa njim ostvarit kontakt na normalan nacin..

Jedino u međuljudskim odnosima a tu spadaju i intimni odnosi, NISI krojač svoje sreće, već sudjeluješ sa 50%. Drugih 50% odlučuje druga strana.
E sad, ako druga strana koči stvar, a to čini jer nije dovoljno svjesna ili je opterećena nečim, moraš preuzeti i njezinih 50%. Zavodnici to čine brutalnim kršenjem volje, emocionalnim nasiljem (ponekad i psihičkim pa i fizičkim), a mag to čini otvaranjem očiju. Možeš to zvati marketingom, možeš povezivati sa šarmiranjem, no za razliku od šarmera, mag ima širu lepezu djelovanja.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 13:10   #216
Quote:
MlinarevSin kaže: Pogledaj post
Jedino u međuljudskim odnosima a tu spadaju i intimni odnosi, NISI krojač svoje sreće, već sudjeluješ sa 50%. Drugih 50% odlučuje druga strana.
E sad, ako druga strana koči stvar, a to čini jer nije dovoljno svjesna ili je opterećena nečim, moraš preuzeti i njezinih 50%. Zavodnici to čine brutalnim kršenjem volje, emocionalnim nasiljem (ponekad i psihičkim pa i fizičkim), a mag to čini otvaranjem očiju. Možeš to zvati marketingom, možeš povezivati sa šarmiranjem, no za razliku od šarmera, mag ima širu lepezu djelovanja.
Da ali radi svoje zaljubljenosti, umjesto da voli svojih 50% voli i drugih 50%. Strašno crpljenje i gubljenje energije. Ako si dopustiš to duže vrijeme pa pokušaš nakon toga otvoriti oči partneru uvidit ćeš da su čvršće zatvorene nego ikad.
Zato držite se svojih 50 a ako nema feedbacka crta prema nekome tko je voljan i vratiti a ne samo uzeti
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 13:12   #217
da se samo nadovežem, voliš i s tuđim srcem samog sebe. Velika magijska akcija koja poteže u bezdan ega
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 15:38   #218
Quote:
adarelh kaže: Pogledaj post
Da ali radi svoje zaljubljenosti, umjesto da voli svojih 50% voli i drugih 50%. Strašno crpljenje i gubljenje energije. Ako si dopustiš to duže vrijeme pa pokušaš nakon toga otvoriti oči partneru uvidit ćeš da su čvršće zatvorene nego ikad.
Nećeš si dopustiti to duže vrijeme. Mag djeluje u prikladnom trenutku. Ako se stvar upropasti, onda postoji i magija popravljanja. Nepente djeluje jače nego što mnogi mogu i misliti. Ja sam svjedokom zadnjih dana da ljudi koji su me mrzili odjednom, nakon što je prošlo puno vremena, iznenada ispoljavaju ljubav. Oči se zatvore, ali ih vrijeme otvori. A magija može to vrijeme skratiti.


Quote:
Zato držite se svojih 50 a ako nema feedbacka crta prema nekome tko je voljan i vratiti a ne samo uzeti
Ljubav je sve samo ne slobodna volja. Sve je to manipulacija. Kada staviš maskaru, i namažeš usne, zapravo počinješ manipulaciju.
Kada govoriš milozvučno, i partneru pričaš ugodne laži, to je manipulacija.
Kada zapališ svijeće, i piješ s njim šampanjac, događa se manipulacija.
Vlatka Pokos, koja grabi ovih dana mistera Hrvatske, ne radi ništa drugo nego manipulira (dajem njezin primjer jer je svima vidljiv, budući je ona javna osoba). A rezultat je da je dečko uvjeren da se zaljubio u nju, a ni na kraj pameti mu nije da ga je ona zaljubila.

Quote:
se samo nadovežem, voliš i s tuđim srcem samog sebe. Velika magijska akcija koja poteže u bezdan ega
To su samo lijepe riječi i ništa više.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 23:07   #219
Quote:
Full loaded kaže: Pogledaj post
Premještam ovdje svoju temu s LJES jer su mi uljudno pokazali vrata odatle
Dakle, zanima me jedna pojava za koju sam odavno čula ali sam ja sama tek odnedavno postala zapetljana u sve to. Radi se naime o pokušaju odašiljanja misli ili ljubavnih vibracija osobi u koju ste zaljubljeni, koju niste još ni službeno upoznali ali je volite nevjerojatno, mislite o njoj, sanjate je...Trenutno ne mogu do te osobe, ne mogu joj prići, ali sam ga sanjala već nekoliko puta i to tako intenzivno i s takvom snagom da sam cijeli dan nakon tih snova lelujala naokolo, ne mogavši doći sebi, toliko sam bila pod utiskom onoga što sam usnila (mada u biti nisam osoba koja se lako zanosi,mislim da čvrsto stojim na zemlji i tako to, tim veće je bilo moje iznenađenje onime što mi se događa).


E sada zanima me (mada ovo može zvučati i djetinjasto smiješno) ima li ikakvog načina da ja njemu vratim ili nekako uputim neku sublimnu,podsvjesnu,nazovite ju kako hoćete poruku putem snova,da kada se sretnemo on pomisli "nju sam već vidio u snovima ili negdje" ili neš takvo.

Nemojte se smijati,ali pišem vam onako kako se osjećam.
Fascinantno mi je kako ljudi zaborave da stoje na zemlji i usto imaju nekakva fizička tijela.

Najbolji način slanja ljubavnih vibracija je upoznavanje, i iskren pristup. Naravno fizički. Zagrljaj nije na odmet, kao ni treptanje okicama i nekakav dekolte usput, i fini miris. Dobro dođe opuštenost i smijeh. Bogati ženo, pa nemoj sramotit naš rod
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:40   #220
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Najbolji način slanja ljubavnih vibracija je upoznavanje, i iskren pristup. Naravno fizički. Zagrljaj nije na odmet, kao ni treptanje okicama i nekakav dekolte usput, i fini miris. Dobro dođe opuštenost i smijeh. Bogati ženo, pa nemoj sramotit naš rod
Zaboravljaš da nisu svi ljudi fizički atraktivni, ne znaju se svi odijevati, nemaju svi manire i smisao za estetiku. Vjerujem da ni ti sama nemaš sve što bi trebalo da privučeš baš svakog muškarca. Možda baš ne možeš privući onoga kojega želiš...

Ne znam, nije na meni da sudim, ali u ljubavi i ratu SVA sredstva su dozvoljena. Pa i magija. Potpuno je legitimna i potpuno ravnopravna sa svim drugim elementima arsenala, sa mirisima, okusima, bojama, oblicima, oblinama, dekolteima smijehom i opuštenosti.
MlinarevSin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.