Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2005., 15:00   #21
Re: Re: Spirala

Quote:
joujou kaže:
onda te kontracepcija ne treba zamarati
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 12:29   #22
stavljala sam klasichnu spiralu, nekad davnoa, shto je neugodnije nego kod mirene, tako mi je rekao ginekolog. i uzhasavala se toga. ali stvarno je brzo i nije strashno. otprilike kao neugodnije uzimanje papa testa uz osjecaj neugode 'unutra' kao kod menstruacije/ovulacije. ali izrazito kratkotrajno.

osim toga, obichno se spirala montira negdje zadnje dane ciklusa kad je ushce maternice josh uvijek mekshe i malo otvoreno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:26   #23
Quote:
joujou kaže:
dajte mi lijepo napisite sto trebam traziti da mi stave... da se ne sramotim tamo
hormonalna spirala Mirena
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:36   #24
Quote:
joujou kaže:
ja bi to :klap:
Mislim da se spirala ne preporučuje ženama koje nisu rodile...ostalo mi negdje u sjećanju...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 20:12   #25
ok evo jos argumenata:

" P: Radi se o debati vezanoj uz prekid trudnoće nakon začeća , pa sam istražujući po netu vidio i ovaj site, pa me zanim primjerice za pilulu "za dan poslje" nije li ta pilula u biti na neki način pobačajna pilula ako ju ova cura uzme za vrijeme ovulacije nakon osam sati, (naime može doči do začeća prije njenog djelovanja) i da li lječnici objašnjavaju to osobama s tim problemima.

O: Postkoitalna kontracepcija nije pobačaj, iako to mnogi misle. Jajašce, koje može biti oplođeno samo do 24 sata nakon ovulacije, ako je oplođeno, treba sedam dana da se ugnijezdi u sluznicu maternice. Kako je kontracepcija po definiciji metoda sprječavanja neželjene trudnoće prije implantacije (po tom principu djeluje i spirala) postkoitalna kontracepcija unutar 72 sata od spolnog odnosa ne smatra se pobačajem. No otvoreno etičko pitanje o kontracepciji uopće (uključujući maternični uložak, hormonsku kontracepciju itd.) uvijek može bit razlog za debatu.

10.04.2002. Pliva zdravlje "


sa LINK

So taking emergency birth control the "morning after" isn't too late to prevent pregnancy. i "Morning-after pills aren't the same thing as the so-called abortion pill, or mifepristone (Mifeprex). Emergency contraceptive pills prevent pregnancy. The abortion pill terminates an established pregnancy — one that has attached to the uterine wall and has already begun to develop."
sa: LINK

How does the Morning-after Pill work?
The morning-after pill will prevent or delay the release of an egg from the ovary if given prior to ovulation, or it will help prevent the egg from traveling down the fallopian tubes and implanting in the uterus if you have already ovulated. The morning-after pill reduces the chance of getting pregnant; it does NOT cause an abortion.

sa: LINK


treba jos?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:43   #26
Quote:
hana kaže:
kod zena preko 35 god navodno
Navodno se kontracepcijske pilule uopće ne preporučaju ženama preko 35-te.

Ne znam što bi bile zgodne i ugodne zamjene... Mirena? Obična spirala? Nuvaring koji mislim nitko ovdje ne koristi? Flasteri? Uf...
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:26   #27
da, jesam mislila na pilule.
bah, metoda "vadi ga van" je toliko "sigurna" da nije vrijedna muke, tj. nerviranja poslije :-D
za pilule neki kažu da može izazvati rak dojke, drugi da su dobili pcos poslije, treći da su im jajnici zaboravili svoju funkciju, grudi se smanjile za 2 broja..
Neki su pak bili tako dugo na piluli - i po 10 godina i nije im bilo baš ništa, danas imaju zdravu djecu...
Radije bih ipak neku drugu metodu, no nijedna nije toliko sigurna i "ugodna" ..
ako bi ipak netko mogao nešto više reći o tome...ili pak nešto napisati o zaštiti uopće...npr. spirala - jel ona samo za žene koje su rodile? Jel i one ispuštaju hormone ili ima i onih koje to ne rade?
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:29   #28
Quote:
marylin kaže:
da, jesam mislila na pilule.
bah, metoda "vadi ga van" je toliko "sigurna" da nije vrijedna muke, tj. nerviranja poslije :-D
za pilule neki kažu da može izazvati rak dojke, drugi da su dobili pcos poslije, treći da su im jajnici zaboravili svoju funkciju, grudi se smanjile za 2 broja..
Neki su pak bili tako dugo na piluli - i po 10 godina i nije im bilo baš ništa, danas imaju zdravu djecu...
Radije bih ipak neku drugu metodu, no nijedna nije toliko sigurna i "ugodna" ..
ako bi ipak netko mogao nešto više reći o tome...ili pak nešto napisati o zaštiti uopće...npr. spirala - jel ona samo za žene koje su rodile? Jel i one ispuštaju hormone ili ima i onih koje to ne rade?
Sve što te zanima o kontracepciji i kome se koja vrsta preporuča, možeš vidjeti na ovoj stranici www.cybermed.hr
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:35   #29
To Urbana

Stara moja, upravo o tome razmišljam.
Baš sam se poseksala s mužem, a ono... ništa. Skužili smo da nešto ne štima jer se zaredalo. Kao prvo nemam nikakvu želju,a ako se i maznemo nije to ni "o" od prijašnjeg veelikog "OOO..". Pričala sam s mužem i to je taman tako unazad 6 mj. otkako pijem Yasmin. Koma! Prije nikada nisam imala s tim problema, dapače, seks nam je u tih 5 godina braka uvijek bio fantastičan. Prije sam pila tablete, ali dok sam bila u njemi, neke Neo-eunomin i bile su prva liga; nikakvih nuspojava u ovom smislu. Ali ovo... Razmišljam pitati ginekologa da mi preporuči neke druge. Htjela sam ja odmah početi sa ovima s kojima imam iskustva, ali Neo-eunomin se, kažu,ne može nabaviti u Hrvatskoj. Frka mi je! Imam dva klinca, bez zaštite ne dolazi u obzir. Spirala NE jer iz bliskih krugova znam za trudnoću uz spiralu. Znači, samo je pitanje KOJA tebleta; ova očito nije dobar izbor za mene. Kolika joj je cijena uz zaštitu bi trbali dobiti zajamčeni multipli orgazam gratis
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:34   #30
Quote:
mikica9650 kaže:
Stara moja, upravo o tome razmišljam.
Baš sam se poseksala s mužem, a ono... ništa. Skužili smo da nešto ne štima jer se zaredalo. Kao prvo nemam nikakvu želju,a ako se i maznemo nije to ni "o" od prijašnjeg veelikog "OOO..". Pričala sam s mužem i to je taman tako unazad 6 mj. otkako pijem Yasmin. Koma! Prije nikada nisam imala s tim problema, dapače, seks nam je u tih 5 godina braka uvijek bio fantastičan. Prije sam pila tablete, ali dok sam bila u njemi, neke Neo-eunomin i bile su prva liga; nikakvih nuspojava u ovom smislu. Ali ovo... Razmišljam pitati ginekologa da mi preporuči neke druge. Htjela sam ja odmah početi sa ovima s kojima imam iskustva, ali Neo-eunomin se, kažu,ne može nabaviti u Hrvatskoj. Frka mi je! Imam dva klinca, bez zaštite ne dolazi u obzir. Spirala NE jer iz bliskih krugova znam za trudnoću uz spiralu. Znači, samo je pitanje KOJA tebleta; ova očito nije dobar izbor za mene. Kolika joj je cijena uz zaštitu bi trbali dobiti zajamčeni multipli orgazam gratis
I ja pijem Yasmin, katastrofa zasad. Prelazim od sutra na Cilest, nazad. Bio mi je super i ne znam koji me tacno djavo natjerao da krenem sa Yasminom.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 18:07   #31
Zanima me jel tko koristi ili je koristila neku od hormonskih spirala?
Ja si ju razmišljam stavit.Čitala sam da je najbolja "mirena"
Ima li tko iskustva s tim?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:01   #32
Quote:
CosmaShiva kaže:
Zanima me jel tko koristi ili je koristila neku od hormonskih spirala?
Ja si ju razmišljam stavit.Čitala sam da je najbolja "mirena"
Ima li tko iskustva s tim?
Moja mama ima tu spiralu oko godinu dana i super je, doktorica joj je preporučila zbog mioma koji se smanjuje od spirale.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:25   #33
Mirena je super ima nekoliko pozitivnih strana od oralnih kontracepitiva, ne uzima se svaki dan :P al nekoliko od pozitivnih strana od oralnih kontraceptiva mirena nema kao i negativnih osobina oralnih kontraceptiva
ipak svemu sudeci izbor kontracepcije ovisi od svake osobe... do 30 godine najbolje je uzimat oralne kontraceptive dok nakon 30 bolje je spirala...
tomas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:27   #34
Quote:
propELa_ kaže: Pogledaj post
daj jel se nekom da napisat shta je ta mirena, isto pilule ili..
neda mi se chitat sad od pochetka.. lina sam
to ti je dugotrajna kontracepcija... kao spirala samo što djeluje na principu otpuštanja hormona...
stavis i ne brines 5 godina... divno
crazybee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:02   #35
Bog žene. Ja sam mama već dvoje dijece i za sad mi je to dosta (a mozda i za uvijek)i pitala sam gin. za kontacepciju. Obavila papa test, vadila krv i sve je o.k.. Moja želja bila je spirala al me doktor uvjerava da prvo probam sa tabletama i to sa Jasminom. Silno me strah tih nuspojava. Taman sam skinila 20 kg nakon drugog poroda pa da mi se sad ne daj Bože vrate. Pleas vaše mišljenje!!!
PIRANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:39   #36
Quote:
PIRANA kaže: Pogledaj post
Bog žene. Ja sam mama već dvoje dijece i za sad mi je to dosta (a mozda i za uvijek)i pitala sam gin. za kontacepciju. Obavila papa test, vadila krv i sve je o.k.. Moja želja bila je spirala al me doktor uvjerava da prvo probam sa tabletama i to sa Jasminom. Silno me strah tih nuspojava. Taman sam skinila 20 kg nakon drugog poroda pa da mi se sad ne daj Bože vrate. Pleas vaše mišljenje!!!
Ne znam koliko imaš godina, ali navodno se ne preporučuju pilsi ženama iznad 35. Ako imaš ispod 35, dobro će ti doći utoliko što će ti znatno smanjiti rizik na karcinom jajnika, a onda nakon 35 traži opet spiralu. Yasmin ti je inače hormonalno najlakši pil i navodno ga 75% svih žena koje ga primaju podnose bez problema tipa debljanje. Dapače, lice će ti se pročistiti, a i spriječiti će zadržavanje vode u tijelu.
Što se tiče spirale, dosta je gadna jer pospješuje bolove i krvarenje za vrijeme menzesa i ne rijetko neke žene počnu patiti zbog pada željeza u krvi, tako da ti je sve pomalo dvosjekli mač.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:52   #37
koliko često se mijenja spirala?
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 22:59   #38
Kao prvo spirala ima manje hormona nego pilula,kao drugi oni djeluju lokalno,dakle ne utjecu na jetru,tlak i sl.
Izmedju spirale i pilule je bolja pilula.

Mene zanima da li ju mogu staviti i zene koje nisu rodile?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 19:01   #39
kolko sam ja shavtila Myrena ima hormone i djeluje na istom principu kao i Implanon. zato ne vidim zašto je spirala tolko bolji izbor.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 21:12   #40
Ne znam na koga si mislila.
Spirala vs. pilule se meni (osobno) cini bolji izbor jer hormoni djeluju lokalno,a stavi se jednom i namiru si neko vrijeme.
Za te implante sam tek cula pred neki dan pa o njima ne znam nista: niti kako djeluju,niti koliko dugo je to u opticaju,koliko para,kako se stavlja i sl.
Meni ovako zvuci slicno kao spirala: hormoni su i za staviti ti kopaju po nekom dijelu tijela.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.