Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 17:56   #41
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ja pušim već 15 godina i uopće nisam usporena
hehehe moj buraz isto puši već grooo i sasvim je normalan,dok je kod mene sasvim drugačije,nakon nekog vremena jednostavno zamutavim od trave,a kod kemije nisam osjećala neke kronične posljedice osim 'mamurluka' ili živčanoće ujutro..u svakom slučaju ja sam sad off svega..čak ni ovu terapiju ne pijem i pokušavam izdržati nekako sama sa sobom(naravno uz pomoć dragih mi ljudi)...no pitanje je da li bi bilo tako da se nije dogodilo to sranje ovo ljeto (tužno je što mi je trebalo tako nešto da shvatim)..
Suki505 is offline  
Old 05.12.2008., 19:29   #42
Koristim drogu 'forum' i vrlo je štetna za psiho-fizičko zdravlje i ostavlja trajne posledice nakon korišćenja (ako uopšte uspeš da se 'skineš', a retki su oni koji su uspeli ). Takođe pijem kafu i ona je dosta štetna, veštački 'podiže' organizam i kada mu to odgovara i kada ne, pa sad baš radim na tome da je smanjim. Dva dana sam već na 2 dnevno. Mislim da će sa kafom ići lakše nego sa forumom.
Enchantress is offline  
Old 05.12.2008., 21:55   #43
Quote:
Suki505 kaže: Pogledaj post
-nadam se da si ok..ili da ćeš biti.. našla sam se u sličnoj situaciji pa te donekle razumijem (ovo donekle je zato jer nisam bila u istoj situaciji već jako sličnoj)
U redu sam. Dugo sam već čista; oko 5 god. ali evo zadnjih godinu dana sam na AD i xanaxu kojega se pokušavam riješiti.....

Mora da mi je apstinencija prirodno stanje organizma
stjugo is offline  
Old 06.12.2008., 00:31   #44
Quote:
stjugo kaže: Pogledaj post
U redu sam. Dugo sam već čista; oko 5 god. ali evo zadnjih godinu dana sam na AD i xanaxu kojega se pokušavam riješiti.....

Mora da mi je apstinencija prirodno stanje organizma
ako je išlo ovo prvo,ići će i xanax sigurno
prijatelj se nedavo skidao sa apaurina koje je klopao kao dijete najslađe bombone i ugl.kaže da je to još veći pakao od skidanja sa heroina,imao je baš užasne krize,no momak je uspio i sad je odlično..nebi ga prepoznali
Suki505 is offline  
Old 06.12.2008., 01:39   #45
Ja sam primjetio dok sam pusio travu (sad sam totalno prestao) da slabo pamtim stvari i cesto sam zbunjen i zaboravan,zapravo i sad mi se događa da slabo pamtim stvari,recimo prije sam se bez problema mogao sjetit sta sam radio cijeli tjedan a sad se nekad nemogu sjetit sta sam radio jucer,ili sta sam jutros doruckovao.Sad neznam dal je to trajno stanje ili ima nekog nacina za "osvjezit memoriju" da bude kao prije
cross_that_line is offline  
Old 06.12.2008., 01:47   #46
ako si siguran da je to od trave, dovoljno je što si prestao pušit.
inače, postoje vježbe koncentracije i memorije, pa vježbaj
Innocent is offline  
Old 06.12.2008., 09:40   #47
da, ne mora biti da je to od trave. mozda si dosao u te godine
Osmica88 is offline  
Old 06.12.2008., 14:18   #48
zasto isticete rijec droga,droga..ispricavam se radi neznanja,nisam jos skroz upozanatt sa pravilima foruma..to radi pandura?
__________________
They never get tired of putting me down,
And I'll never know when I come around
What I'm gonna find!
BoKI_St is offline  
Old 06.12.2008., 16:03   #49
amsterdamske trave, skunk,hush, space cookies, space lizalice, cokolada od marihuane itd..... i gljive,
domaće trave, hush, skunk
ex, heroin, lsa, lsd, speed
i više puta overdose od razlicitih tableta(xanax, sanval, normabel, rispolept, prazine, praxiten...)

ne osjecam potrebu da mi treba bilo koja od navedenih supstanci.
imam psihickih problema ...no to mi se javlja svake zime...
cca pocetkom 11.mj tak da se ne uzbudjujem previse kad mi je preko ljeta super

da, zelim postat idiot i kreten. jer je takvima najljepse na zivotu
ne zelim se brinuti oko pizdarija.
Weedeemer is offline  
Old 06.12.2008., 18:31   #50
ah weedmar dijete drago
nije ni čudno da pokrećeš teme ''osjećaj-želim se ubiti''
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 06.12.2008., 19:14   #51
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
ah weedmar dijete drago
nije ni čudno da pokrećeš teme ''osjećaj-želim se ubiti''
a jel mi preostaje ista drugo?
zato sam pitao jel postoji neki redosljed rjesavanja psihickih bolesti ako ih ima vise....
Weedeemer is offline  
Old 06.12.2008., 19:29   #52
Trava mi je u početku bila bezveze. Ali poslije par godina kada sam opet probao mi je odlična. Jednom tjedno mi dođe ko naručeno kad sam sam u sobi i opušten, ideje mi pršte na sve strane, sječanja iz djetinjstva dolaze u valovima, kad se sluša muzike naviru nekakve prekrasne slike. Tad sam sretan ko klinac kad sam bio. Puno bolje razmišljam i kao neko prosvijetljenje doživim. Samo loše je šta trava loše utječe na pamčenje pa se ideje zaborave, treba ih zapisivati.
papa štrumf is offline  
Old 06.12.2008., 20:20   #53
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
a jel mi preostaje ista drugo?
zato sam pitao jel postoji neki redosljed rjesavanja psihickih bolesti ako ih ima vise....
počni voziti bicikl ili trčati,pa će ti redosljed doći sam od sebe
pa kreni od ong koji ti prvi padne na pamet!

eto...danas idem na prvi party nakon duuuuugo vremena...i bez ikakvih supstanci..(osim koje kapljice alkohola )...držite mi fige da ne dobijem PA..
valjda ću izdržati
Suki505 is offline  
Old 07.12.2008., 22:43   #54
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
a jel mi preostaje ista drugo?
zato sam pitao jel postoji neki redosljed rjesavanja psihickih bolesti ako ih ima vise....
idi na psihijatriju pa se besplatno drogiraj,kad vec volis o.d. pilsevima i tvrdis da si lud...nema drugog. idem i ja s tobom kad nam ogranice pusenje svugdje osim tamo
__________________
One day we're gonna live in Paris, I promise.
joolz is offline  
Old 08.12.2008., 00:29   #55
Quote:
joolz kaže: Pogledaj post
idi na psihijatriju pa se besplatno drogiraj,kad vec volis o.d. pilsevima i tvrdis da si lud...nema drugog. idem i ja s tobom kad nam ogranice pusenje svugdje osim tamo
drito...u ludari će bit najjebenije
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 08.12.2008., 01:06   #56
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
drito...u ludari će bit najjebenije
ahahahaha to je to..a ja se već pitala kako ću izdržati bez cigareta..
problem rješen
Suki505 is offline  
Old 08.12.2008., 04:10   #57
Hmm, zanimljive se stvari tu pišu, samo mislim da nema smila da neku ljudi generaliziraju malo previše neke stvari (ovdje ne mislim na vrste droga, nego konkretno na ljude koji uzimaju bilo kakve vrste supstanci).

Dakle, da razjasnimo, kod droga postoje droge koje izazivaju psihičke ovisnosti i droge koje izazivaju fizičke ovisnosti, tako da ako već dođete na ove koje izazivaju fizičke ovisnosti onda ste blago rečeno naje..li...

Ali isto tako način konzumiranja, količina konzumiranja i učestalost konzumiranja droga koje izazivaju psihičke ovisnosti ovisi i samo i isključivo ovisi o urođenim psihičkim stanjem određene osobe, tako da tu jednostavno nema smila raspravljati o tome da li je trava štetna, ili vodi u put u propast ili pak stvara neke psihičke smetnje, jer to isključivo ovisi odd osobe do osobe i stvar je pojedninačnog psihičkog stanja, kako prije, tako i poslije uzimanje određene droge, i dalje o tome stvarno nema smisla raspravljati i generalizirati stvari, jer od svih na forumu koji su probali ili i dalje konzumiraju bilo kakve vrste supstanci, svatko će imati neko drugačije iskustvo ili neku drugu priču.

Evo primjerice moja, konzumiram marihuanu zadnje 2 i pol godine, s najvećim pauzama od mjesec dana, ali inače barem 1-2 tjedno zapalim joint, dakle može se reći da prilično redovitio i već duže vremensko razdoblje konzumiram marihuanu, idem na faks koji zahtjeva dosta mozganja i logičkog razumijevanja problema, uključujući sve prirodoslovne predmete (matematika, fizika...), sve ispite sam do sad dao u roku, jedan sam od studenata koji imaju najbolji prosjek ocjena, čak vikendom radim da zaradim novac za faks i sve tekuće troškove koji idu uz faks, možda još spomenuti da nepijem alkohol isto već skoro 2 godine,a neke druge droge ne koristim, nisam koristio niti imam potrebu korisiti.
Iz svega toga mogu i tvrdim da mi trava ne šteti niti mi je štetila, kako na psihičko, tako ni na fizičko stanje, čak ni nakon 2 i pol godine redovitog konzumiranja.


Mislim, nemojte me sad svi napasti, da veličam travu i navodim ljude da puše jer "trava nije loša", nego samo dajem jedan primjer kojim potkrepljujem svoje navode da je bilo kakvo upuštanje u kemijanjem s drogama, već unaprijed određeno psihičkim karakteristikama pojedinnca i produktom njegova kontakta s određenom vrstom supstance koju koristi.

Dakle za ljude koji nisu od prije sigurni u sebe i svoje sposobnosti da se kontroliraju u nečemu, ne da nebi jednostavno nebi preporučio da konzumiraju bilo koju vrstu droga, jer je upitno, kako će cijela priča završiti.


Nadam se da nisam bio prenaporan s ovoliko teksta i ispričavam se svima koji su se odlučili ovo sve čitati.
SynTh is offline  
Old 08.12.2008., 12:04   #58
@Synth
E pa vidiš nikad se ne zna, trava je halucinogena droga i čula sam za podosta korisnika koje je odjednom počela pucati paranoja i takve stvari, epizode paničnih napadaja,a i svjedočila sam jednom takvom.
Osobu ne možeš urazumiti, ima neke sumanute ideje, a pušio je godinama i odjednom puko čovjek.
__________________
tri točkice...
kalei is offline  
Old 08.12.2008., 12:45   #59
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Evo zanima me koliko vas konzumira neke droge.
Ja nisam nikada ništa ni takla. Niti ću, tvrdim to svjesno i odgovorno. Kemija koju moj mozak prirodno proizvede je čisto dovoljna da se osjećam ispunjeno.

Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Uglavnom mene zanima moze li cesta konzumacija marihuane ozbiljnije narusit psihicko stanje?
Može, kognitivne funkcije slabe ako je korištenje marihuane dugotrajno.
A i marihuana povećava mogućnost razvijanja shizofrenije do 6 puta, ako za to postoje genetske predispozicije.
__________________
tccm :)
Miss Dee is offline  
Old 08.12.2008., 12:52   #60
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Zanima me moze li cesto konzumiranje marihuane izazvat neke ozbiljnije zdravstvene tegobe?
Otprilike kao i cigareta. Morala bi pušiti godinama da bi ti stradala pluća.
Dakle, marihuana nije štetna po zdravlje, ali djeluje na psihu. Ne onako kao jake opojne druge nego puno suptilnije: mijenja ti sociološke karakteristike, stvara psihičku ovisnost o miljeu uživaoca, ne o samoj drugi. Nema fizičke ovisnosti, ali psihička i sociološka su prisutne, osobito sociološka. Počinješ se družiti sa takvima koji to uzimaju, i na kraju svugdje gdje dođeš tražiš duvatore. Najčešće to vodi do životne pasivnosti, a onda su to otvorena vrata prema pravom narko miljeu i težim drogama. Iako mnogi ne vole kada se o travi govori kao o drogi koja vodi prema težim drogama, ona to ipak jest.

Quote:
Zivim u gradu gdje jako puno ljudi konzumira drogu pa cak i zaposleni ljudi koji imaju obitelj i djecu.U pocetku mi je to bilo malo cudno ali onda kad se sjetim da je u Americi normalna stvar svaki dan konzumirat marihuanu,pa cak i na poslu nisam to vise dozivljavao kao nesto neobicno.Također par mojih prijatelja konzumira neke vrste droga,a nisu ni propaliteti ni nista,imaju posao,rade itd ali jednostavno vole taj porok.
Kao i kod kocke. Možeš odlično funkcionirati, ali kada te u jednom času zgrabi, ode ti na dno. A kod trave je to problem. Slaba je, ilegalna je, dakle nabavljaš je kod dilera. U jednom času ti dosadi što je slaba, pa kupiš ono drugo što je u ponudi. Na primjer koku.

Quote:
Uglavnom mene zanima moze li cesta konzumacija marihuane ozbiljnije narusit psihicko stanje?
Karakter. Ne zdravlje.
DagDugpa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.