Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2012., 13:59   #341
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
Beren ili Baren? Koji je bolji?
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:05   #342
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Beren ili Baren? Koji je bolji?
Bären je vjerojatno bolji ali vjerojatno duplo skuplji.Ako možeš podnijet onda Bären..
Ja sam kupio beren 65Ah bez održavanja za nekih 540kn...2 godine garancije..
Rade ih talijani..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:39   #343
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Bären je vjerojatno bolji ali vjerojatno duplo skuplji.Ako možeš podnijet onda Bären..
Ja sam kupio beren 65Ah bez održavanja za nekih 540kn...2 godine garancije..
Rade ih talijani..
Talijani? Neki dan sam kupio 2 berena i čovjek me uvjerava da je to turska firma, najveća tvornica akumulatora za jugoistočnu Aziju i tako nešto.. Dao mi tri godine garancije..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:50   #344
Samo Beren gold ima 3 godine garancije. Ostali 2 godine
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 21:41   #345
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Samo Beren gold ima 3 godine garancije. Ostali 2 godine
hm..kupio u molydonu na akciji prije 2 godine exide premium ..baš ovaj sa linka:

http://www.exide.hr/hrv/?page=akumul...details&item=6

i dobio tri godine garanciju.

motor je 1.9 tdi 66+kw

na -11c dva dana auto vani stajal. Pali bez beda.
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:38   #346
brat kupil BEREN 84ampera 530kn
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 23:26   #347
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
hm..kupio u molydonu na akciji prije 2 godine exide premium ..baš ovaj sa linka:

http://www.exide.hr/hrv/?page=akumul...details&item=6

i dobio tri godine garanciju.
Čovjek nije mislio da Beren akumulatori jedini na tržištu dolaze sa 3 godine jamstva, nego se osvrnuo da gold serija kod Berena dolazi sa 3 godina jamstva dok "obična" ima 2 godine. Fiamm, Varta, Bosch, Exide, itd; svi oni imaju nekakvu standardnu i premium klasu. Standardna dolazi sa 2 godine jamstva dok premium sa 3 ili više godina jamstva.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:39   #348
Koji uzeti za Mondeo mk3 2.0 TDDI?
voyager17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:49   #349
Imas sada akciju u Berenu, ako mozes nacim uzmi Gold Seriju, 75Ah ce ti biti dosta. Ako ne nadjes, uzmi EXIDE Premium ili Topla TOP seriju, svi imaju 3 godine garancije. ako ti novac nije problem, imas i Varta i BAREN modela sa 3 godine garancije, ali ti nisu bas povoljni.
Ako neces sa 3 god garancije, mozes ici i na varijente sa 2 godine, sve je to vise-manje provjereno. Ja sam uzeo Topla TOP 75Ah/720A za nekih 600-tinjak kuna u Vinkovcima sa 3 god. garancije. 1.9 TDI/81 KW
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 08:50   #350
Zahvaljujem, Berena nažalost nema kod nas u Rijeci, pa ću vidjeti za nešto drugo od tih stvari ili naručiti preko neta.
voyager17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:42   #351
Ako netko zna kakvi su sznajder akumulatori nek stogod dopise...
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:27   #352
Uvoznik ti je u Vinkovcima, ja nisam kupio taj akumulator, jer u datom trenutku nisu bili ne znam kako jeftini, a do tada nisam cuo za njih.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:36   #353
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Ako netko zna kakvi su sznajder akumulatori nek stogod dopise...
Poljaci su ih proizvodili a mislim da sam ih pred jedno 4 godine prvi put vidio u prodaji u Molydonu..Osobnog iskustva nemam s njima..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:44   #354
Treba mi akumulator za benzinca 1.8 16v 110 kw. Do sada sam imao od 60 Ah.
Zanima me da li ima nekih prednosti ili nedostataka kada bi sada stavio akumulator snage 75 Ah.
Kakvi su ovi akumulatori Atomic šta ih se može naći u Interspara po povoljnim cijenama?
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:14   #355
Treba mi mišljenje znalaca:
Auto nov - kupljen u rujnu 2008 - benzinski motor, znači akumulator star nepune 3 i po godine.Prije mjesec dana bio je par dana u garaži dok su vanjske temperature bile debelo ispod nule, auto je bio pri kraju s gorivom (možda voda u benzinu??), idem ga ja upalit a on vergla jedno 5-6 puta najmanje, lagano se upali žuta lampa prvo od akumulatora a zatim i od motora.Upalim ga napokon i nakon par minuta vožnje lampice se pogase.Nakon te epizode nisam nikad imao sličan probleme, auto pali kao i ranije.
Pitanje je : obzirom da za 3 mjeseca idem na put i da auto neće niko paliti 15 dana da li bi bilo pametno preventivno promjeniti akumulator da mi ne bi riknuo dok sam izvan hrvatske (i auto će biti izvan hrvatske)?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:22   #356
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Treba mi mišljenje znalaca:
Auto nov - kupljen u rujnu 2008 - benzinski motor, znači akumulator star nepune 3 i po godine.Prije mjesec dana bio je par dana u garaži dok su vanjske temperature bile debelo ispod nule, auto je bio pri kraju s gorivom (možda voda u benzinu??), idem ga ja upalit a on vergla jedno 5-6 puta najmanje, lagano se upali žuta lampa prvo od akumulatora a zatim i od motora.Upalim ga napokon i nakon par minuta vožnje lampice se pogase.Nakon te epizode nisam nikad imao sličan probleme, auto pali kao i ranije.
Pitanje je : obzirom da za 3 mjeseca idem na put i da auto neće niko paliti 15 dana da li bi bilo pametno preventivno promjeniti akumulator da mi ne bi riknuo dok sam izvan hrvatske (i auto će biti izvan hrvatske)?
Ako je verglao znači da je snage imao za verglati..Nije do aku-a najvjerojatnije..Jel automobil Francuz u pitanju?
A da se riješiš dileme odi ga izmjerit u prvi aku centar koji imaš blizu koji ima tester,jer ovako nećeš dobiti smislen odgovor..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:31   #357
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Ako je verglao znači da je snage imao za verglati..Nije do aku-a najvjerojatnije..Jel automobil Francuz u pitanju?
A da se riješiš dileme odi ga izmjerit u prvi aku centar koji imaš blizu koji ima tester,jer ovako nećeš dobiti smislen odgovor..
Fiat Bravo 1.4 T-JET, inače ni prije ni poslije nije bilo takvih problema, da nije do goriva tj. vode u gorivu - bilo je preko -10 a nivo goriva skoro rezerva?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 18:12   #358
Da ne otvaram novu temu; gdje na riječkom području kupiti akumulator koji je svježe proizveden?
Pritom mislim na profesionalnost i poštenje trgovine, a ne na otpatke koje nude trgovački centri..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:57   #359
Smile

Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu; gdje na riječkom području kupiti akumulator koji je svježe proizveden?
Pritom mislim na profesionalnost i poštenje trgovine, a ne na otpatke koje nude trgovački centri..
Hartis - Matulji, na samom izlazu s obilaznice u Matuljima. Piše ti veliko "Centar za baterije" ili tako nekako.

Drže ti puno vrsta akumulatora i to Vartu, Fiamm, Exide i sve još neke uz odlične cijene! Moja preporuka!
A inače su i uvoznici navodno!
Johnny_IC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:03   #360
Zahvaljujem na preporuci, u medjuvremenu sam nabavio bateriju, ali ono što me najviše čudi da sam prošao pored tog "centra" milijardu i pol puta, a nisam imao pojma da postoji, Termag plijeni svojom reklamom pored koje ovi ne postoje.. toliko o oglašavanju u nas..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.