Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 09:01   #141
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Nikad čuo...

Al japanci zahtjevaju neke posebne akumulatore? Nisam baš upućen
Furukawa ti je japanski proizvođač, OEM na nekim japanskim Haondama. Nekad zna biti gore i Yuasa.

Inače akumulator kao akumulator, samo su vanjske dimenzije drukčije (ovaj moj je jako malen) i priključni polovi su tanji, tako da moraš uzeti takav i gotovo.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:35   #142
Ok. Fala.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:13   #143
može savjet kako zamijenit stari akomulator sa novim najsigurnije, a da mi komp na autu ne izgubi "pamćenje"??? Hvala
__________________
Alfa Romeo u srcu...
hayamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 23:58   #144
Quote:
hayamoto kaže: Pogledaj post
može savjet kako zamijenit stari akomulator sa novim najsigurnije, a da mi komp na autu ne izgubi "pamćenje"??? Hvala
nikako. svaki put kad odpojiš +klemu s akumulatora, ECU se resetira.

a u čemu je problem ak ti se resetira ECU? niš posebno. sve bu radil ispočetka, a ti buš jedino trebal narihtat radio, sat, datum i sl. na nekim autima ni radio ne treba ispočetka podešavat jer ima bateriju koja čuva memoriju.
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 07:26   #145
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
nikako. svaki put kad odpojiš +klemu s akumulatora, ECU se resetira.
Evo šta čovik niki dan napisa...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=6252
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:19   #146
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Dobar recept za kuršlus ako malo ne paziš. Nek ti plus klema slučajno dirne masu dok mjenjaš akumulator i roštiljada sam taka. Neš ti važnih podataka koje treba pamtiti u zadnjih 10 godina. Pa prosječnu potrošnju će ti imati već nakon prve vožnje i sl. A i mislim da noviji auti ne gube pamčenje samo tako. Eventualno češ morati električne prozore jednom ručno dignuti i spustiti da zapamte krajnje položaje (tako je bar na mom). Ovo ostalo sve preživjelo izuzev sata.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:37   #147
Kerbi, slažem se ja s tobom, al neko će naić na neku takvu informaciju na forumu i sbjeat će auto pa je bolje da se istra na čistac jel to preporučljivo ili ne. Znači nije

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Eventualno češ morati električne prozore jednom ručno dignuti i spustiti da zapamte krajnje položaje (tako je bar na mom).
Al i to ima? Ja sam mislio da se to ne da štelat. Tako ti je kad voziš stare kante pa nisi upućen.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:44   #148
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Al i to ima? Ja sam mislio da se to ne da štelat. Tako ti je kad voziš stare kante pa nisi upućen.
Na većini automobila ih jednom moraš spustiti do kraja, kad dođu do dna držati prekidač još ca.1s, i isto ponoviti za podizanje. Na taj način se povrati funkcija impulsnog spuštanja / dizanja prozora. Bez toga radi samo dok držiš prekidač.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:44   #149
Pa kad sam odpajao akumulator (ili kad je moja kćar gurnula majstora niku na staklo pa je staklo zapelo) ne radi više ono podizanjei spuštanje stakla jednim pritiskom na dugme nego moraš jednom stisnuti i držati prozor da se otvori i zatvori do kraja kako bi valjda zapamtio krajnje položaje. Neznam jel to samo na novijima koji imaju Hercegovac senzor (da si ne pričepiš ruku koju držiš kroz prozor kad stisneš podizanje stakla).
Da te utješim, nije to nikakva pila nego Seat Cordoba.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:14   #150
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
nikako. svaki put kad odpojiš +klemu s akumulatora, ECU se resetira.

a u čemu je problem ak ti se resetira ECU? niš posebno. sve bu radil ispočetka, a ti buš jedino trebal narihtat radio, sat, datum i sl. na nekim autima ni radio ne treba ispočetka podešavat jer ima bateriju koja čuva memoriju.
bas se i ne bih slozio s tobom... a oni kodovi navigacije, radia, kontrolka airbaga...??? isprobao jednom i onda u ovlašteni poklonit 700 kn.
__________________
Alfa Romeo u srcu...
hayamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:52   #151
Quote:
hayamoto kaže: Pogledaj post
bas se i ne bih slozio s tobom... a oni kodovi navigacije, radia, kontrolka airbaga...??? isprobao jednom i onda u ovlašteni poklonit 700 kn.
Tih 700 kn je samo zbog tvoje lijenosti. Potražiš ne internetu, nazoveš servis ako treba.
I ako vidiš da su problemi mogući... odeš u ovlašteni ili spojiš vanjsko napajanje dok mijenjaš.
Meni radio nema kod, ECU se ne resetira, tako da se poremete samo nebitne stvari koje sam sredim u 5 min (izgube se memorirane stanice, sat, potrošnja i impulsni rad podizača) pa kako sam uslugu izmjene dobio besplatno kod kupnje... mijenjaj. Iako, moram biti iskren i reći da me čovjek odmah pitao da li radio ima kod.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:04   #152
Pozz, pitanje...........

Kupiti u Konzuma za 300 kn akumulator munja ili u dućanu ove Bocshove i Varte za 500 kn?
Pppč is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:40   #153
Ma svaki neformirani kojeg formiraju pred vama je puuuno bolji od onog koji formiran stoji na policama i skladištima godinu dvije prije nego ga se kupi...
U tu skupinu spadaju "fancy" vrste poput Boscha, Varte...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:54   #154
Quote:
hayamoto kaže: Pogledaj post
bas se i ne bih slozio s tobom... a oni kodovi navigacije, radia, kontrolka airbaga...??? isprobao jednom i onda u ovlašteni poklonit 700 kn.
Postoji za svaki auto procedura kako se odspaja akumulator.

Kad tako napraviš nikvi problemi sa radiom, airbagom niti bilo čime se ne javljaju....isprobano na Volvu nekoliko puta (a teštko da je koji auto od Volva kompliciraniji što se gluposti koje su ugrađene tiče, oni sve po nekoj svojoj filozofiji rade)
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:46   #155
Ima jedan elegantni trik koji giga-serviseri koriste kod zamjene akua, baš da se nebi pomutila pamet uređajima...

Imaju maaali 12V i par Ah akumulatorček pri ruci,


Koji ima izvod žice i krokodile na kraju...
Prikelje se krokodilkama na kleme, odspoje stari aku (pri tome ovaj malac drži napon za sve...) i stave novi...

Ne gubi se čak ni memorija na kazetofonu, ovaj, pardon, cd playeru...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:47   #156
mislim da se ovo savršeno uklapa u temu...imam Toyotu corollu verso iz 2007., dizel, a trenutno je unutra OEM akumulator Mutlu, 84 Ah, 760 A, dimenzija 315 x 175 x 190, pri kraju snaga...trebam akumulator iste veličine, ne stane nikako veći, međutim u tim dimenzijama jedino Varta nudi nešto slično, silver dynamic 85 Ah, 800 A. Oni koje bih ja htio, Exide ili Baren, su svi slabiji, Exide premium 77 Ah, 760 A, i Baren Polar plus 80 Ah, ali samo 720 A...šta da uzmem? Je li ta razlika u Ah nebitna ili da idem na ovu jaču Vartu? pomagajte
skviki385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:40   #157
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
zbog čega tvornički traju duže od aftermarket aku. ?
Zbog toga što tvornica naruči od dobavljača, ovaj proizvede, isti dan lansira u tvornicu, ugradnja u auto i kroz tri tjeda ti voziš auto star tri tjedan i ako star 2.5 tjedana...

Kada kupiš u trgovini, on može na polici stajat i po 3 godine dok ga netko ne kupi...

Apropo kontre:

Neki auti (prošlogodišnji modeli, konsignacija, izložbeni primjerci) stoje duuugo prije nego ih netko kupi... akumulatori odu nakon godinu dvije...

A ako naletiš na sviježu pošiljku u trgovini auto dijelova, ti akumulatori traju i prek 7 godina...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:10   #158
S akumulatorima je ista stvar kao i s serijama automobila. Postoje serije za istok, srednju Europu i zapadnu Europu. Konačni proizvod može biti identičan po pakiranju, ali se jako dobro zna da pod poklopcem baš i nije sve kako bi trebalo biti, pa onda takva roba im smjer na manje zahtjevna tržišta...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 07:19   #159
Preporuka za novi akumulator

Molim Vas preporuku za novi akumulator - kakva su Vaša iskustva i što je tenutno najbolje - gdje i po kojoj cijeni je moguće nabaviti ???

Hvala svima!!!
ZGTONY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 08:56   #160
Quote:
ZGTONY kaže: Pogledaj post
Molim Vas preporuku za novi akumulator - kakva su Vaša iskustva i što je tenutno najbolje - gdje i po kojoj cijeni je moguće nabaviti ???

Hvala svima!!!
Za traktor?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.