Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 12:07   #21
jesam hvala Bogu, onda došla menga i to prošlo sad molim Boga da bude sve ok, hvala što se brineš za mene
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:40   #22
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
jesam hvala Bogu, onda došla menga i to prošlo sad molim Boga da bude sve ok, hvala što se brineš za mene
ma nema na čemu, to je pomalo i iz sebičnih motiva . ja sam bila na konizaciji u četvrtak pa sad računam kad se šta treba dešavati. danas me malo počeo probadati stomak i pojavio se iscjedak, onako svijetlo smeđi.

jesi ti već na nogama? sve ok? kad ideš na kontrolu?
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 22:48   #23
jesam na nogama sam, sada ćeš imati takav isjcedak jedno tjedan dana a onda tjedan dana će ti biiti krvav. leži ne diži se, jedi u krevetu. normalno ti je da ti je pritisak u stomaku. ne brini se sve će biti ok.

ja sam počela raditi, trebala bi ovaj tjedan na kontrolu da vidim kako je to zaraslo.
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 12:25   #24
ma evo ležim čitavo vrijeme, još se prehladim u međuvremenu, idem samo na wc i da si napravim čaj, a već mi dosadilo, krsta me bole i probadaju, ne znam je li to od ležanja ili od konizacije. najčudnije je što me inače ništa ne boli značajno pa da osjećam da moram ležati. ovako sve mislim sutra ću ustati i raditi, pa se onda moram prisiljavati da ležim...
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:06   #25
dosadit će ti vjeruj mi ali bolje ti je to oduraj i leži nego da kasnije imaš komlikacija a to su ti naknadna krvarenja koja nisu baš ugodna, zato leži i uživaj, a onda za jedno mjesec i pol dana malo kičmu ispeglaj kod masera i to je to.

ne brini bit će sve dobro
đova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 08:27   #26
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
ma evo ležim čitavo vrijeme, još se prehladim u međuvremenu, idem samo na wc i da si napravim čaj, a već mi dosadilo, krsta me bole i probadaju, ne znam je li to od ležanja ili od konizacije. najčudnije je što me inače ništa ne boli značajno pa da osjećam da moram ležati. ovako sve mislim sutra ću ustati i raditi, pa se onda moram prisiljavati da ležim...
hej, angell, slučajno vidim da pises o krizima... ja sam isto imala letz, 21. 2. prvih tjedan dana su me križa užasno boljela, i ja sam mislila da je od ležanja, ali - cini se da nije... ne znam točno kada si ti radila konizaciju, pretpostavljam uz lokalnu anesteziju kod ljube, ja sam bila na općoj anesteziji i u vinogradskoj. kako ide oporavljanje? meni je već svega dosta bole me mišići od ležanja. onda su me još malo izgnjavili na poslu (radim doma, pa načelno nema bolovanja, osim pouzdanja u zdravi razum mojih šefova), pa sam sjedila - i cijeli prosli tjedan me je bolio trbuh, kao laganiji menstrualni bolovi.

dobila sam jučer histološke nalaze, bio je u igri CIS, što se ni na jednoj analizi ranije nije pokazao (max. je bio cin 2 i cin 3).

koliko ti zasad odmaraš? dokad planiraš? iscjedak?

pozdrav i oprosti ako si već odgovarala na pitanja, slaba sam na forumu,
d
danchi979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:35   #27
Quote:
danchi979 kaže: Pogledaj post
hej, angell, slučajno vidim da pises o krizima... ja sam isto imala letz, 21. 2. prvih tjedan dana su me križa užasno boljela, i ja sam mislila da je od ležanja, ali - cini se da nije... ne znam točno kada si ti radila konizaciju, pretpostavljam uz lokalnu anesteziju kod ljube, ja sam bila na općoj anesteziji i u vinogradskoj. kako ide oporavljanje? meni je već svega dosta bole me mišići od ležanja. onda su me još malo izgnjavili na poslu (radim doma, pa načelno nema bolovanja, osim pouzdanja u zdravi razum mojih šefova), pa sam sjedila - i cijeli prosli tjedan me je bolio trbuh, kao laganiji menstrualni bolovi.

dobila sam jučer histološke nalaze, bio je u igri CIS, što se ni na jednoj analizi ranije nije pokazao (max. je bio cin 2 i cin 3).

koliko ti zasad odmaraš? dokad planiraš? iscjedak?

pozdrav i oprosti ako si već odgovarala na pitanja, slaba sam na forumu,
d

ja sam radila konizaciju 26.2. isto kod ljube, i kod mene je bio CIS i upravo sam dobila nalaz da su rubovi čisti!

a u istoj smo situaciji, prvih 5-6 dana sam bila u krevetu čitavo vrijeme, i baš sam mislila da me krsta bole od ležanja a izgleda da nije. to je onda ok, jer me prestaju boliti. i ja pomalo radim kod kuće. a sljedeće sedmice imam namjeru ići na posao. danas sam prokrvarila pa se nadam da će većina toga proći preko vikenda a onda ću lagano na posao. bez forsiranja. znam da je ljubo rekao 15 dana strogog ležanja. ali ja sam počela pomalo sjediti, kretati se po stanu. pitao me ljubo jutros kako se osjećam, kažem sve 5, ništa ne boli, on zadovoljan. malo mi je bilo lakše kad sam pročitala da ženama u italiji daju samo 3 dana bolovanja nakon letz konizacije. pa će valjda i nama koje ležimo duže biti dobro .
angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:17   #28
Evo ja sam radila klasićnu konizaciju što je gore od letza pa nisam imala krvarenje nego neki smeđi iscjedak...krvarenje je krenulo nekako sa mengom ili je to bila samo menga...trajalo je 4 dana..mirovala sam skoro mj dana,be napora,stolica pomoću laksativa....ni trunke napora.Treba se kod takvih stvari pazit da sve dobro zaraste....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:59   #29
ej,radila sam letz biopsiju i svaku večer od tad(znači sad već 2 dana) mi se tek pojavi neki vodenkasti iscjedak..kad bi trebalo počet pravo krvarenje?
isto tako...za 6 tjedana idem na konizaciju...kolko nakon toga moram mirovati?kolko se to plaća kod privatnika? idem u gyno dermu u zg inače...

hvala na odgovorima!
ena188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:46   #30
Quote:
ena188 kaže: Pogledaj post
ej,radila sam letz biopsiju i svaku večer od tad(znači sad već 2 dana) mi se tek pojavi neki vodenkasti iscjedak..kad bi trebalo počet pravo krvarenje?
isto tako...za 6 tjedana idem na konizaciju...kolko nakon toga moram mirovati?kolko se to plaća kod privatnika? idem u gyno dermu u zg inače...

hvala na odgovorima!

i ja sam bila na letz biopsiji kod njih i sve je bilo o.k. Nisam ništa posebno krvarila, možda par dana nakon zahvata i to je sve. Dao mi je 4 injekcije dok mi je to radio. Nakon par mjeseci sam išla raditi papa test, sve je bilo u redu i nisam trebala ići na konizaciju. Taj čovjek, Dr. Ljubojević, stvarno mi je pomogao. Dok nisam došla kod njega samo su me kljukali antibioticima...i ništa nisam rješavala. Nakon njegovog zahvata konačno nije bilo nikakvih CIN-ova.
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:55   #31
moja iskustva - letz konizacija

Bok curke
evo ukratko moja iskustva iz petrove o letz konizaciji:
prvi dan zaprimili me u bolnicu i pripremali za operaciju. To znači pročistiti sva crijeva, dobila sam tri vrećice purosana za popit i to mi je bilo uzaš.
Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju.
Njih sam imala cijeli dan, tek sutra ujutro su mi ih povadili. Treći dan nakon operacije sam išla kući, za sada me ništa ne boli, ali eto treba mirovati.
SAd ćekam ph nalaze koji stižu za 7-8 dana, pa molim samo boga da su mi odstranili sve.
Ako vas još šta zanima samo pitajte
smatano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:21   #32
Quote:
smatano kaže: Pogledaj post
Bok curke
evo ukratko moja iskustva iz petrove o letz konizaciji:
prvi dan zaprimili me u bolnicu i pripremali za operaciju. To znači pročistiti sva crijeva, dobila sam tri vrećice purosana za popit i to mi je bilo uzaš.
Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju.
Njih sam imala cijeli dan, tek sutra ujutro su mi ih povadili. Treći dan nakon operacije sam išla kući, za sada me ništa ne boli, ali eto treba mirovati.
SAd ćekam ph nalaze koji stižu za 7-8 dana, pa molim samo boga da su mi odstranili sve.
Ako vas još šta zanima samo pitajte
Kako znaju da li su sve odstranili? Ja variram između CIN 2 i CIN 3 već skoro dvije godine.. Hvala unaprijed
bardot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 11:42   #33
Bila sam na Letz konizaciji prije 1,5 g. u Ginodermi, s nalazom CIS, koji se pokazao nakon zahvata i gorim (Carcinoma plenocelulare s minimalnom invazijom, što bi značilo rak koji je malo prešao membranu). Prvo, zahvat sam odlučila napraviti kod privatnika i na taj način da bih izbjegla boravak u bolnici jer sam tada dojila dijete i bilo mi je stalo da nastavim s dojenjem (imala je 6 mj.). Prije toga sam se konzultirala s jednim ginekologom iz inozemstva i pitala ga koja je zapravo razlika i koji su rizici. On mi je na osnovi nalaza rekao da je je Letz (ili Loop) poštedna metoda kojom se grlić očuva toliko da je poslije moguće normalno zadržati trudnoću, bez većih rizika, kod klasične konizacije mora se računati na mirovanje u budućim trudnoćama, a da su u stvari i ta metoda i konizacija hladnim nožem jednako uspješne ako nije zahvaćeno preveliko područje. Konizacija hladnim nožem u pravilu se radi pod narkozom, a Letz konizacija se češće radi s lokalnom anestezijom. Neki ginekolozi više vole konizaciju hladnim nožem jer mogu više zarezati pa je rizik da ostane abnormalnih stanica manji. I jedna i druga konizacija iziskuju strogo mirovanje dva-tri tjedna, klasična i do pet. Krvarenje je kod klasične obilnije, a i bolovi nakon zahvata. Iz mnogih razloga, između kojih je jedan i boravak u bolnici, nakon klasične se konizacije mora prestati s dojenjem.
Sam zahvat trajao mi je oko 1 h zato što je bilo problema sa zaustavljanjem krvanjenja, inače traje upola kraće. Anestezija me boljela, bolio me i dio zahvata jer je dio abnormalnih stanica bio u kanalu, no ništa dramatično, znalo me više boljeti kod zubara. Neugodno je. Možda zbog straha i trajanja. Nakon zahvata bolove sam imala oko 1 h od popuštanja anestezije, no isto ništa strašno. Krvarenje sam imala samo tijekom zahvata, kasnije samo slabašno, zanemarivo. Dijete sam dojila već nakon 3 sata od zahvata. Već nakon dan-dva bila sam spremna hopsati po kući, no moji mi ukućani nisu dopustili pa sam odležala desetak dana, a nakon toga sam se pažljivo kretala i radila samo nužno, bez podizanja tereta, sagibanja i sl. Mada me šokirao nalaz nakon konizacije, poslije su mi svi nalazi bili dobri, dosad tri papa testa. Kad me uhvatila panika zbog nalaza patologa, otišla sam ravno Ljubi u Ginodermu, mada još nisam smjela ni mrdnuti, da mi osobno objasni kako zna da je sve odstranio i on mi je doslovno nacrtao gdje je što bilo i što je radio. Žalosno je što kod nas ima malo ginekologa koji znaju to napraviti i što se mnogi ginekolozi, zato što ne znaju dovoljno o tome, odlučuju za klasičnu konizaciju. Imala sam sreću da je moj ginekolog u DZ Špansko znao sve i što sam se imala s kim konzultirati dodatno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 23:38   #34
pozdrav svima
Može li mi netko reći boli li LETZ biopsija i mora li se nakon nje mirovati?
sandra horvat 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 18:07   #35
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Uzmi bolovanje od tog dana kad ides na konizaciju pa iducih 15,16 dana... Inace preporucuju cak i mjesec dana, ali dovoljno je 2,5 tjedna strogog mirovanja i jos mjesec dana cuvanja (ne dizi tesko, ne se forsirati)...
Quote:
smatano kaže: Pogledaj post
Bok curke
evo ukratko moja iskustva iz petrove o letz konizaciji:
prvi dan zaprimili me u bolnicu i pripremali za operaciju. To znači pročistiti sva crijeva, dobila sam tri vrećice purosana za popit i to mi je bilo uzaš.
Ja sam dobila anesteziju i ničega se ne sjećam samo da sam se probudila na intezivnoj, jedino što je neugodno su ti silni tamponi što ti dole strpaju...
Skroz sam zbunjena, ja sam prije 5,5 godina radila lletz konizaciju, dg. CIN III:
1. ambulantno, samo s lokalnom anestezijom, ništa nije boljelo ni za vrijeme zahvata, a još manje poslije.
2. krvarenje je bilo u početku kao vrlo slaba menstruacija, poslije samo iscjedak, radila sam lletz odmah nakon zadnjeg dana menstruacije, i nakon slijedeće menstruacije više nije bilo nikakvog krvarenja ni iscjetka
3. mirovanje mi je preporučeno 7 dana. Prva 2-3 dana onako strogo, samo do WC-a, a nakon toga neko umjereno mirovanje. Bolovanje je trajalo ukupno 10 dana (8+vikend, da budem preciznija).
Ukupno mjesec dana bez većih napora i spolnih odnosa.
Ja sam nakon 6 tjedana od zahvata išla na more.


I to bi bilo to...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 09:53   #36
Danas mi je 17 dan nakon op. i bolucka me jos uvijek u predjelu maternice,a bolovi u križima isto ne prestaju.Moram li se zabrinjavati ili je to normalno.CIN je bio III radili su mi konizaciju pod opcom anest.,nisam krvarila -samo neki smeckasti iscjedak,ali ti bolovi me brinu.
Ima li netko slicna iskustva da me malo utjesi.
:)she:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 00:01   #37
Bok svima, nova sam tu. Imam nekoliko pitanja u vezi letz konizacije pa ako mi netko može pomoći?
Darkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:12   #38
Quote:
Darkii kaže: Pogledaj post
Bok svima, nova sam tu. Imam nekoliko pitanja u vezi letz konizacije pa ako mi netko može pomoći?
pozzz,ja sam prošla letz prošle godine..išla sam privatno...i dalje se vraćam k njima..ostala sam njihov pacjent..svaka rječ hvale..poliklinika GINODERMA..meni je prošlo skroz dobro...dobila sam inekciju lidokain..ako se ne varam..dolje...zatim je krenulo i bilo brzo gotovo..ja sam u toliko strahu bila da inekcije nije ni djelovala...najbitnije je reći da doktor ljubojević to radi u hrvatskoj jedini laserom..što znači nema krvarenja niti kapi..ništa..nikakve gaze..ništa...ideš odmah doma..nema odnosa 3-4 tjedna..imaš uložak jer dođe do iscjetka smeđe-žutog...ptitisak u trbuhu kao pred mengu..malo miruješ i sve ok...radila sam kod dr.Šimunića zato sam se i bojala toliko kad sam vidjela kako drugi ginići to rade oni to tkivo trgaju..doslovno trgaju instrumentom..zaista boli i jako krvariš..stoga od srca ti kažem GINODERMA..DA LI SAM IMALO POMOGLA?..
angie4ever is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.08.2011., 21:58   #39
Quote:
angie4ever kaže: Pogledaj post
pozzz,ja sam prošla letz prošle godine..išla sam privatno...i dalje se vraćam k njima..ostala sam njihov pacjent..svaka rječ hvale..poliklinika GINODERMA..meni je prošlo skroz dobro...dobila sam inekciju lidokain..ako se ne varam..dolje...zatim je krenulo i bilo brzo gotovo..ja sam u toliko strahu bila da inekcije nije ni djelovala...najbitnije je reći da doktor ljubojević to radi u hrvatskoj jedini laserom..što znači nema krvarenja niti kapi..ništa..nikakve gaze..ništa...ideš odmah doma..nema odnosa 3-4 tjedna..imaš uložak jer dođe do iscjetka smeđe-žutog...ptitisak u trbuhu kao pred mengu..malo miruješ i sve ok...radila sam kod dr.Šimunića zato sam se i bojala toliko kad sam vidjela kako drugi ginići to rade oni to tkivo trgaju..doslovno trgaju instrumentom..zaista boli i jako krvariš..stoga od srca ti kažem GINODERMA..DA LI SAM IMALO POMOGLA?..
Molim te smiri doživljaj. OK, shvatili smo, zadovoljna si Ginodermom, ali napisala si 6 postova pohvale u zadnja 2 dana. Postovi su ti pobrisani.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:10   #40
Quote:
đova kaže: Pogledaj post
Molila bih sve koje su radile Letz konizaciju da mi napišu koliko im je krvarenje trajalo. Hvala
meni je krvarenje obilno krenulo sedmi dan i tako obilno je trajalo 3 do 4 dana a poslije mi je išla sukrvica i smeđe još 2 tjedna
bembito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.