Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2003., 12:46   #1
Posao konobara - skupna tema

Ima li ovdje sta Konobara?
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 18:07   #2
Dobar dan izvolite!
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 20:04   #3
Dvije Cicamace na raznju!
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 21:12   #4
gdje konobarish?
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 22:32   #5
u Opatiji...bas hebeno moram s busom ic sve do Opatije...
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 04:01   #6
Quote:
KviKi kaže:
Dvije Cicamace na raznju!
A nebiste možda koktel od laškog??
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 09:08   #7
Quote:
cicamaca kaže:
A nebiste možda koktel od laškog??
Bolja je cicamaca
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:15   #8
konobar u movie pub-u

prijatelj od brata mu nudi da ode u movie pub raditi ko konobar. da li netko zna kakvi su tamo uvjeti za rad?
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:52   #9
ubiješ se od posla navečer i vikendima, praznicima.....
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 07:19   #10
to znam i ja. ubiješ se od posla na svim takvim mjestima. al me zanima kakvi su uvjeti, plača, gazde...
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 05:59   #11
Raditi kao konobar/ica?

Ovak, znam da će me mnogi popljuvati, al briga me. Već nekoliko godina uopće nisam ni tražila posao jer nisam više htjela raditi kod drugih.
Sad mi opet treba lova i razmišljam isključivo o poslovima s početnom plaćom od bar 4-5000 kn, a ispada da je to konobarenje po birtijama.
Problem je što sam osobno nepušač i gotovo nikad ne zalazim u te "kafiće", pa imam averziju prema takvim mjestima. Također sam dosta osjetljiva na budale kakve tamo mogu sresti.
Zanima me kaj mislite o ovom zanimanju, jel to puno gore od posla trgovca? Malo sam pogledala temu o trgovcima:

Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikada radio kao trgovac, ali sam radio u sluzbi za korisnike pa mi je sve jasno jer je to gotovo ista stvar. Ja jedino nisam morao te "ljude" gledati pa mi je s te strane bilo malo lakse. A da sam ikad radio u ducanu, mislim da bih se potukao u roku 10 minuta, nekom bi zdrobio bulju i dobio otkaz i kaznenu prijavu. Po meni nema gorih poslova od takvog direktnog rada s ljudima. Ima pojedinaca koje to ne smeta i koji uzivaju u tom, ali to su oni bez imalo postovanja prema sebi, bez imalo ambicija, uglavnom slabog obrazovanja, slicni onima koji kupuju po inteligenciji...

Ljudi u nasoj zemlji su malogradanska, primitivna iskompleksirana stoka i za razliku od vani (jer sam tamo u 2 razlicite zemlje bio na razmjeni iskustava u vezi s radom s korisnicima), ovdje je ljudima s bar malo obrazovanja i samopostovanja jako jako tesko raditi na takvim poslovima. Ona manjina normalnih i kulturnih se utopi u moru nekulturnih primitivaca i obicno ti je nakon pola sata svega dosta. A ono sto ljudima koji nikad nisu bili s druge strane pulta nije jasno je da je psihicko maltretiranje puno gore od fizickog.

Po meni, jedno 85% neljubaznosti dolazi od nezadovoljstva na radnom mjestu koje je mjesavina male place i psihickog maltretiranja. Radis besmislen posao bez mogucnosti napredovanja i jos te jebu.
15% su ljudi koji su nadrkani sami po sebi ili nemaju sposobnost normalne komunikacije s drugima pa vec unaprijed nisu za rad s ljudima.
Da li se isplati za 4-5000 kn + prijavu malo pretrpit ili bih i tu mogla izgubit živce? Kakvi sve problemi mogu iskrsnut na takvom mjestu?
__________________
Pikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 06:07   #12
sve ti ovisi na kakvom ces mjestu raditi.
moze se desiti da radis u kaficu u cinestaru gdje dolaze mladi i normalni ljudi i nece te bas gosti maltretirati a moze se desiti da radis u nekoj birtijetini gdje dolaze vjeciti kladionicari i napaljeni starceki pa te krenu pipat i dobacivat ti
-djesi mala?

isto tako sve ovisi kakvog ces sefa dobiti,znas da se radi u smjenama i da se moze desiti da nemaju cistacicu pa ces sama morat cistit birtiju,a sad ti vidi koliko ti se da cistit necije povracotine u 4 ujutro..
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 06:47   #13
Ma gadi mi se uopće taj posao. Da sam mogla izdržat u birtiji punoj huligana završila bih faks, jer to je gotovo isto. Kaj uopće razmišljam o tome?

Al to je jedini posao s početnom plaćom 5000 kn. S manje ne mogu preživjet.

Ima li kaj drugo?
__________________
Pikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:26   #14
ja nikad čula da konobar ima početnu plaču od 5000 kn. osim u nekom ekskluzivnom restoranu.gdje ćeš se teško zaposliti ako nemaš iskustva.
a ako ti je netko obećao ovu lovu stvarno se dobro raspitaj o čemu se radi.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:35   #15
Quote:
Pikolina kaže: Pogledaj post
Da li se isplati za 4-5000 kn + prijavu malo pretrpit ili bih i tu mogla izgubit živce? Kakvi sve problemi mogu iskrsnut na takvom mjestu?
Konobari da imaju plaću od 4500-5000kn?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:41   #16
A racunaj negdje 2500kn od poslodavca i ostalo bakše.

Iako, s obzirom na opći stav poslotražiteljice, mislim da nije za kategorije poslova gdje učinak ovisi o odnosu prema strankama. Možda šalterski posao u državnoj instituciji bi bio bolji. HZZO ili sl.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:24   #17
A u HZZO se ne radi kao sa strankama ni u jednoj državnoj birokraciji
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:32   #18
Quote:
Pikolina kaže: Pogledaj post
Ma gadi mi se uopće taj posao. Da sam mogla izdržat u birtiji punoj huligana završila bih faks, jer to je gotovo isto. Kaj uopće razmišljam o tome?

Al to je jedini posao s početnom plaćom 5000 kn. S manje ne mogu preživjet.

Ima li kaj drugo?
Ne znam da bas mozes birati s rupom od par godina na zivotopisu
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:00   #19
toliko love kao konobar možeš natuči jedino preko ljeta (al se krvavo naradiš)
ovako čisto sumnjam
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 02:11   #20
Postoji konobara koji imaju takve place,neki cak i vece..

Ali su to velikom vecinom glavni konobari, voditelji il kak da ih uopce nazovem, desna ruka samog gazde.

Imam 2 znanca u razlicitim kaficima (kvartovski i malo razvikaniji),oba se jako narade, i doslovno vode brigu oko kafica,a place su im nad,nadprosjecne za konobara..

Cisto sumnjam da ces imat negdje 5k kuna placu kao obicni konobar,racunaj na 3-4k max place
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.