Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2022., 18:03   #3261
kruti šamponi

bok, trebam savjet oko korištenja krutog šampona za kosu. prvi put sam ga kupila, i zasad sam dvput oprala kosu s njim.
imam nekoliko pitanja:
koliko pjene trebam napraviti/očekivati? do sad nisam dobila puno pjene.
mogu li šamponom direktno trljati kosu i tjeme ili baš moram zapjeniti u rukama? to mi dosta otežava pranje.
Nakon ova prva dva pranja primjetila sam da mi je kosa baš fina nakon pranja, ne trebam regenerator, a inače mi se jako zapetlja i bez regeneratora mi je nemoguće raspetljati. No isto tako sam primjetila da mi se kosa puno brže opet zamasti, već sljedeći dan bih je mogla opet prati. Jel to tako uobičajno? radim li možda nešto krivo?
hvala unaprijed na odgovorima!
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2022., 09:50   #3262
Meni se s krutim samponom zapjeni tek kod drugog samponiranja i sampon razmazujem direktno na kosu i tjeme i kod svih mi se razvije dosta pjene. A sto se tice efekta, pa kao i s tekucim ovisi koji sampon imas. Treba naci odgovarajuci.
Ja ih bas volim, kosa mi izgleda ljepsa nakon pranja.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2022., 22:42   #3263
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Meni se s krutim samponom zapjeni tek kod drugog samponiranja i sampon razmazujem direktno na kosu i tjeme i kod svih mi se razvije dosta pjene. A sto se tice efekta, pa kao i s tekucim ovisi koji sampon imas. Treba naci odgovarajuci.
Ja ih bas volim, kosa mi izgleda ljepsa nakon pranja.
hvala. danas sam malo žustrije trljala pa se i bolja pjena napravila
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2022., 09:28   #3264
Etericno ulje ruzmarina za njegu kose s cim pomjesati

Planiram isprobati etericno ulje ruzmarina kako da ga razblazim?
Smijem li s vodom ili samo i iskljucivo s baznim uljem?
Ricinus i kokos su mi preteski i jako mi zamaste kosu.
Koje bi bilo najlakse ulje a da ga mogu mjesati s ruzmarinom?
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2022., 21:35   #3265
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Planiram isprobati etericno ulje ruzmarina kako da ga razblazim?
Smijem li s vodom ili samo i iskljucivo s baznim uljem?
Ricinus i kokos su mi preteski i jako mi zamaste kosu.
Koje bi bilo najlakse ulje a da ga mogu mjesati s ruzmarinom?
U kojem smislu su preteški? Rade se pakunzi za kosu s eu ružmarina cineol i onda se isperu. Možeš probat s avokadom na npr. 100 ml dodaj 20 kp eu ružmarina cineol.
Što želiš postić?
S vodom se ne mješa.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2022., 08:53   #3266
Zna li netko neki dobar biljni/prirodni šampon za kosu s čim manje kemikalija?
Lukanora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2022., 15:10   #3267
Imas od Bakine riznice ljepote kopriva sampon ima jos neki nisu losi i dosta ih hvale ja imam koprivu.
Dobri su i John Masters organics samo su skupi dosta ali odlicni.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2022., 16:44   #3268
Super, hvala ti na preporuci kopriva zvuči odlično
Lukanora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 20:15   #3269
Nana

Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Planiram isprobati etericno ulje ruzmarina kako da ga razblazim?
Smijem li s vodom ili samo i iskljucivo s baznim uljem?
Ricinus i kokos su mi preteski i jako mi zamaste kosu.
Koje bi bilo najlakse ulje a da ga mogu mjesati s ruzmarinom?
Kupi litru nekog običnog šampona, npr Afrodite. U njega uguraj 3 grančice svježeg ružmarina i s tim peri kosu. To ti je protiv ispadanja kose.
Prije pranja barem pola sata umasirajte ricinusovo ulje na tjeme. Potrošila sam “milijune kuna” na razne šampone, ampule…
Kupila sam i periku.
Ovo me spasilo.
Buba62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 20:05   #3270
Pozdrav svima ovdje

Mene zanima kako vi i sa cime omotate glavu / kosu nakon sto namackate vlasiste prirodnim uljima / pakungom?

Ja si omotam kosu u pundzu nakon sto namackam vlasiste i tako sam probala drzati da stoji sat-dva, ali meni to nakon 5 min sve pocne curiti sa glave, po celu, obrazima, znaci sa svih strana pocne curiti to ulje sa vlasista.
A stvarno ne stavim previse, ono da sve kapa dok stavljam to na glavu.

Sto mogu staviti da mi to ne curi? Citala sam negsje onu prozirnu foliju da neki stavljaju, jel to drzi, nekak mi to nezgrapno djeluje dok se omota cijela glava

I onda preko folije jos stavite rucnik ili samo foliju, ili kako?
MaisOui44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 10:20   #3271
ima kakva pomoć za sijede lasi? ima ko kakvo praktično iskustvo, recimo neko ulje tipa ricinus, ili tinktura tipa kopriva i čičak?
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 10:25   #3272
Quote:
MaisOui44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ovdje

Mene zanima kako vi i sa cime omotate glavu / kosu nakon sto namackate vlasiste prirodnim uljima / pakungom?

Ja si omotam kosu u pundzu nakon sto namackam vlasiste i tako sam probala drzati da stoji sat-dva, ali meni to nakon 5 min sve pocne curiti sa glave, po celu, obrazima, znaci sa svih strana pocne curiti to ulje sa vlasista.
A stvarno ne stavim previse, ono da sve kapa dok stavljam to na glavu.

Sto mogu staviti da mi to ne curi? Citala sam negsje onu prozirnu foliju da neki stavljaju, jel to drzi, nekak mi to nezgrapno djeluje dok se omota cijela glava

I onda preko folije jos stavite rucnik ili samo foliju, ili kako?
Ja omotam tjeme, mislim cijelu kosu u onu vrecicu za voće običnu, ručkice od vrećice svežem oko niske punđe i po tome neki stari rupičasti ručnik ako je slučajno negdje vrećica probušena pa da upije

Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
ima kakva pomoć za sijede lasi? ima ko kakvo praktično iskustvo, recimo neko ulje tipa ricinus, ili tinktura tipa kopriva i čičak?
Nisam ništa takvo našla, pošto sam htjela prirodno prekriti- bojim kanom
Gauda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2023., 20:39   #3273
Quote:
MaisOui44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ovdje

Mene zanima kako vi i sa cime omotate glavu / kosu nakon sto namackate vlasiste prirodnim uljima / pakungom?

Ja si omotam kosu u pundzu nakon sto namackam vlasiste i tako sam probala drzati da stoji sat-dva, ali meni to nakon 5 min sve pocne curiti sa glave, po celu, obrazima, znaci sa svih strana pocne curiti to ulje sa vlasista.
A stvarno ne stavim previse, ono da sve kapa dok stavljam to na glavu.

Sto mogu staviti da mi to ne curi? Citala sam negsje onu prozirnu foliju da neki stavljaju, jel to drzi, nekak mi to nezgrapno djeluje dok se omota cijela glava

I onda preko folije jos stavite rucnik ili samo foliju, ili kako?
Mislim da bi ti smjesa trebala biti gušća i onda nećeš imati taj problem. Ja obično hranjivo ulje miksam s nekim gotovim, ali gustim pakungom za kosu i onda nema šanse da ti išta curi. I onda nabijem prozirnu plastičnu kesicu na glavu i tako šetam ko neki namaz u foliji...
mary-jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2024., 12:37   #3274
Quote:
Gauda kaže: Pogledaj post
Nisam ništa takvo našla, pošto sam htjela prirodno prekriti- bojim kanom
znaš možda kako je bojati kratku mušku kosu? ako mi se ne dopadne, nema načina da se to obriše, ctrl-z, mora se pričekati da kosa raste i sve se ošiša?

ovo za tinkturu još nisam probal ali imam u planu nabaviti al s obzirom da je dosta skupo bolje da sam napravim... kad guglam nalazim na takav info, npr.
"Its daily use will incidentally colour the hair a dark, red colour"
https://aromantic.co.uk/products/net...ncture-organic
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 16:04   #3275
može preporuka krutog šampona za masnu kosu?
gledam po netu onaj kitsch, ali skupe su poštarine.u dm-u ima sapunoteka i još neki…lush sam sve isprobala…ne pašu mi…
Hex13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 23:03   #3276
Quote:
Hex13 kaže: Pogledaj post
može preporuka krutog šampona za masnu kosu?
gledam po netu onaj kitsch, ali skupe su poštarine.u dm-u ima sapunoteka i još neki…lush sam sve isprobala…ne pašu mi…
Ja imam od koprive Anahata fitoaromaterapija, narucila preko Facebook stranice i odlican mi je, 2 puta nasamponiram kosu, ne stavljam regenerator.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 17:11   #3277
hvala na preporuci,nisam nikad čula za njih…idem vidjeti što još imaju…
Hex13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.