Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 18:02   #2841
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
kod socijalaca obicno to tako ide da sam nosis epruvete po tramvajima i busevima.

privatno su brisevi skupi, ali pregrmim to jer mi ih inace kod socijalke ili ne zele napraviti, ili napravi 2 od 4 ili ih tako nosim okolo, a nalaze cekam sto godina.
o cekanju nalaza pape da i ne govorim. jednom sam cekala 6 mjeseci.
Ako može info, kako se kreću cijene kod privatnika u Zagrebu? Gdje je najpovoljnije?

Pitanje za sve, ne samo frupy.

Ja sam u manjem mjestu, nema puno privatnika i rekli su mi cifru od 2000-2500. Socijalka, naravno, ne želi ni čuti za briseve.

Često sam u Zagrebu pa mi ne bi bio problem to tamo obaviti.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:26   #2842
ajme ne sjecam se vise, zadnje sam radila prije 3,5 godine , ali nesto mi zvoni cifra od 1200-1300.
moguce da sam totalno fulala, ali nekako mi se tako cini.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:16   #2843
To bi bilo sjajno, platim put i još mi ostane za dobre tenisice.

U međuvremenu sam pogledala cjenik od Harni (nju se hvalilo na ovom podforumu, ako dobro pamtim) i da, prihvatljivije su cifre.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:41   #2844
Cini mi se da sam ja kod svoje privatne placala 300 po brisu. Vidim da je i u Harni ista cijena.
Kod ovih sam isto isla na briseve, oni su još povoljniji. To sam bila ulovila cak na nekoj ponudi dana za neku sitnu lovu sva tri, tipa 200kn. Ne znam imaju li još takve varijante. Nešto ovakvo je bilo.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:16   #2845
Cure, imam pitanje.
Neznam jel to samo mene jako boli prilikom uzimanja brisa ili je uobicajena reakcija i kod drugih?
Nemojte mi se sad smijat, imam volju da si obavim ginekoloski pregled, ali ti bolovi na prijasnjim pregledima su mi stvorili toliku fobiju od pregleda.
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:04   #2846
To uopće ne bi trebalo biti nimalo bolno, kao ni papa. Možda samo imaš krkana za ginekologa.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:28   #2847
Higijensko-epidemiološka ispostava Črnomerec, Prilaz baruna Filipovića 11

Pozz,
trebam predati briseve HE-Pr.B.Filipovića 11. Da ne tražim po čitavom DZ, zahvaljujem ako bi mi netko objasnio gdje je ambulanta za prijem uzoraka.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:09   #2848
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Cure, imam pitanje.
Neznam jel to samo mene jako boli prilikom uzimanja brisa ili je uobicajena reakcija i kod drugih?
Nemojte mi se sad smijat, imam volju da si obavim ginekoloski pregled, ali ti bolovi na prijasnjim pregledima su mi stvorili toliku fobiju od pregleda.
I mene je ovaj put bolio i PAPA i bris i curilo mi nešto krvi poslije PAPA-e, a poslije brisa isto nešto, ali manje. Radila sam sad nedavno oboje. Hvala Bogu da je sve čisto, pa ću im se drugi put pojaviti tko zna kad.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:13   #2849
Meni je takodjer uzimanje brisa nelagodno. Ne mislim na neugodu zbog situacije, nego bas osjecam neku fizicku nelagodu, nema tu neke velike boli ali osjecam nesto nelijepo unutra
Prije nego sto sam rodila, nisam imala takvih problema, nakon poroda sam postala osjetljivija
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 00:42   #2850
Ja čak mislim da mi nije zbog tih štapića i četkica, nego me dosta bolilo kad ono željezo gurne i na PAPA-i i na brisu, dosta sam uska dolje i onda sam poslije bolova i krvarenja nakon PAPA-e prije briseva odlučila popiti tabletu protiv bolova ujutro i nisam ih našla, pa me opet bolilo (i curila krv), manje doduše.

Inače, platila sam briseve oko 50 kn kod socijalnog.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:35   #2851
Da li je potrebno u trudnoci raditi sve briseve ako je papa test uredu? Ne pokaze se uvijek sve na papi.. moze biti bez cinova, pa da bude neka upala uzrokovana bakterijama, a znamo da je ureaplasma opasna u trudnoci. Vecina ginekologa ne radi nista ako je papa ok, ali u trudnoci bi to trebalo biti obavezno, ako se ne varam.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:09   #2852
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Da li je potrebno u trudnoci raditi sve briseve ako je papa test uredu? Ne pokaze se uvijek sve na papi.. moze biti bez cinova, pa da bude neka upala uzrokovana bakterijama, a znamo da je ureaplasma opasna u trudnoci. Vecina ginekologa ne radi nista ako je papa ok, ali u trudnoci bi to trebalo biti obavezno, ako se ne varam.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Menii je gin rekla da moram napraviti briseve jer planiram trudnoću, dok sam prvi put bila trudna, onda mi je na prvom pregledu isto odmah radila briseve. Kaže da je bolje da se naprave prije trudnoće, jer te beštije nisu baš bezazlene u trudnoći.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:13   #2853
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Pozz,
trebam predati briseve HE-Pr.B.Filipovića 11. Da ne tražim po čitavom DZ, zahvaljujem ako bi mi netko objasnio gdje je ambulanta za prijem uzoraka.
Možda bude nekom zatrebalo.
Ambulanta za predaju uzoraka je soba br.8. S glavnog ulaza ravno uz stepenice na polukat, pa lijevo do sobe 8.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:58   #2854
Quote:
ajam24 kaže: Pogledaj post
Menii je gin rekla da moram napraviti briseve jer planiram trudnoću, dok sam prvi put bila trudna, onda mi je na prvom pregledu isto odmah radila briseve. Kaže da je bolje da se naprave prije trudnoće, jer te beštije nisu baš bezazlene u trudnoći.
I ja sam u prvoj trudnoci (u Hr) radila papu i briseve i bila je ureaplazma cini mi se u nekom mjesecu trudnoce.

Danas sam radila papu + neke briseve..
Kazem "neke" jer ne znam da li su svi sa one liste. Receno mi je bakterije/gljivice, klamidija... e sad da li pod bakterije misle i na ureaplazmu, nisam sigurna. U Danskoj sam, a tu je malo drugacije... ne rade papu nuzno u trudnoci vec dobijes pismo na adresu, poziv za besplatno testiranje i ako je sve uredu, onda opet za 3 godine. Osim ako imas bas nekih problema.

Nemam jos potvrdjenu trudnocu, moram pricekati par dana...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:01   #2855
Samo da se nađe na temi, nisam još naišla na ovu info dosad a nadam se da će nekom pomoći da se ne prestraši kao ja kad/ako to dobije.

Klamidija se, među ostalim SPB, nalazi na popisu u Zakonu o sprečavanju zaraznih bolesti, tako da kad netko dobije nalaz na klamidiju očito netko u laboratoriju u tom procesu vrši prijavu te bolesti u HZZJZ. Ono na što me nitko nije upozorio je da ću nakon par tjedana dobiti na kućnu adresu poštu sa HZZJZ-a, Službe za epidemiologiju prema općini stanovanja, mislila sam da je riječ o kopiji nalaza ili tako nečemu. No, dobila sam poziv, tekst je bio nešto tipa "Poziv oboljelom, primili smo dojavu o oboljenju od zarazne bolesti (ne preciziraju koje), prema Zakonu dužni ste se odazvati na ovaj poziv radi sprečavanja epidemije".

Guglanjem nisam ništa doznala, prepala sam se najgorega, da su mi naknadno otkrili tko zna što (na tom se popisu bolesti nalaze: malarija, turberkuloza, sars, svinjska gripa, hiv...). Uglavnom, nema razloga za strah, javite se na telefon koji piše, dogovorite kad ćete doći, čeka vas samo s doktorom epidemiologom popričati o dijagnozi, jeste li imali simptome, takva pitanja. Koliko sam shvatila oni vode nekakvu statistiku tih bolesti, simptome, način zaraze itd. Dakle, riječ je isključivo o razgovoru, ajmo reći anketi. Nemojte paničariti! Sretno svima u izliječenju beštija Nadam se da će post biti nekom od pomoći.
Atomic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 15:52   #2856
Vidim da tema nije dugo aktivna , nadam se da ce mi netko odgovoriti. Radit cu bris bakterioloski i cijena je 250 kn za taj bris. Radit cu privatno i zato placam jer nemam zdravstveno. Ugl taj.bris se placa kod privatnika koji to obavlja? Rekli su mi samo da taj bris sama moram odnijeti u laboratorij. Pa me zanima da li i tamo nesto moram platiti posto nemam zdrav. Ili je to samo ta cijena kod ginekologa?
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2020., 17:09   #2857
Steta sto tema duze vrijeme nije aktivna, a korisna je da se zene svako malo prisjete.

Meni je prije nekoliko mjeseci izolirana mikoplazma. Partneru i meni prepisan je antibiotik Azitromycin, i meni jos DeflaGyn gel u sljedeca tri mjeseca. Zadnji nalaz bio je srecom dobar.

Ne bismo (jos) dosli do tog saznanja da ja nisam inzistirala na brisevima, nakon sto mi se desio spontani ovog proljeca. Nadamo se boljoj sreci sljedeci put.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.