Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 15:53   #61
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
osiguranje isplaćuje naknadu za elementarne nepogode ako je šteta nastala od osiguranog rizika (čitaj: rizika koji je ugovoren). otkud ideja da ne bi isplaćivalo?!?!
Budući da nisam u prilici vidjeti predložak nekog ugovora o osiguranju nekretnine, zanimalo me postoje li neke "zvjezdice" i disclaimeri na koje treba pripaziti. Npr. da isplaćuju iznose samo do ne znam, 20.000€, itd.
curry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:46   #62
Ja imam osigurano kod Uniqa osiguranja, s time da nije u pitanju stan nego kuća ... Prije par mjeseci kad je bilo nevrijeme udar groma mi je spalio jedan komp i prijavio sam štetu i nakon što je servis poslao račun za popravak ja proslijedio osiguranju i za dva dana su novci bili na mom računu ...
Sad pitanje je kako će se ponašati ako bude veći iznos u pitanju ali u ovom slučaju nisu radili nikakve probleme ... brzi i ljubazni ... Imam najjači paket osiguranja imovine i osiguranja na potres ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 17:07   #63
Jel moze koja preporuka za osiguranje kompletnog renoviranog stana? Koje su cijene godisnje?

Jos vise me zanima kako ste bili zadovoljni u slucaju nezgode i kako je osiguranje pokrilo troskove?
elenelf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:31   #64
Quote:
elenelf kaže: Pogledaj post
Jel moze koja preporuka za osiguranje kompletnog renoviranog stana? Koje su cijene godisnje?

Jos vise me zanima kako ste bili zadovoljni u slucaju nezgode i kako je osiguranje pokrilo troskove?
Mene zanima ista stvar...
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:49   #65
Ja sam imao izlijev vode u stanu ( pukla cijev ).

Procjena, ponuda, prihvaćanje ponude, lova na računu, sve u 10 dana.

Cijena varira od slučaja do slučaja naravno, ovisno o tome od čega sve
se želite osigurati.

Ako netko želi preporuku, molim u inbox da ne reklamiramo ovdje.

Inače, radi se o agenciji iz ZG koja je dugogodišnji partner ( preko 20 god ) i ekskluzivni zastupnik jedne poznate velike osiguravajuće kuće.

Ja sve imam preko njih, auto, život , imovina.

I nije bitno ako niste iz zg...nisam niti ja
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:40   #66
Ja sam osigurao nekretninu preko euroherc osiguranja. Kuću, garaže, ogradu, sve na parceli.

Imao sam krađu gdje je odrezana dvorišna metalna ograda, skupa sa metalnih vratima (više njih). Za sve navedeno imam slike, svjedoke, policijski zapisnik.

No osiguranje ne priznaje jer oni u biti ne osiguravaju ništa, nego to samo tako piše da te navuku da platiš.

Ako odrezana metalna sajla nije provalna krađa što je onda?

Prvo su lagali da to spada pod stvari na otvorenom. Što nije jer lijepo piše i u njihovim uvjetima da su to stvari u trajnoj funckiji parcele. Nakon toga mijenjaju priču i tvrde da je to obična krađa, gdje sam ja mogao sakriti stvari do novce. prema tome, to se može reći baš za bilo koju stvar. Ako su meni rekli da sam sam mogao ukrasti dvorišna metalna vrata onda mogu za bilo koju stvar. Osiguranje nekretnine u Euroherz osiguranju je prijevara. mene su prevarili.
I_P is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:14   #67
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Ja sam imao izlijev vode u stanu ( pukla cijev ).

Procjena, ponuda, prihvaćanje ponude, lova na računu, sve u 10 dana.

Cijena varira od slučaja do slučaja naravno, ovisno o tome od čega sve
se želite osigurati.

Ako netko želi preporuku, molim u inbox da ne reklamiramo ovdje.

Inače, radi se o agenciji iz ZG koja je dugogodišnji partner ( preko 20 god ) i ekskluzivni zastupnik jedne poznate velike osiguravajuće kuće.

Ja sve imam preko njih, auto, život , imovina.

I nije bitno ako niste iz zg...nisam niti ja

Evo mene zanima dal to osiguranje pokriva i protiv provalne krađe?
I_P is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:46   #68
Quote:
I_P kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima dal to osiguranje pokriva i protiv provalne krađe?
"Osiguranjem od rizika provalne krađe i razbojstva pruža se osiguravajuća zaštita od izvršenja ili pokušaja provalne krađe i razbojstva, kao i vandalizma tijekom provalne krađe.

Osiguranje se može zaključiti na ukupnu vrijednost stvari ili na dio od ukupne vrijednosti."
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:43   #69
Iako postoji tema o osiguranju, nije baš nešto aktivna i čini mi se da će za osiguranje nekretnine ljudi prvo navratiti na Stanovanje.
Ovih dana uspoređujem uvjete i imam dilemu između Croatie i Allianza. Za sada sam detaljno proučila osiguranje građevinskog dijela, a osiguranje kućanstva samo površno.
Bitno mi je kako se ponašaju u slučaju potrebe isplate štete, pa je svako iskustvo dobrodošlo.
Generalno govoreći, barem što se građevinskog dijela tiče, i jedni i drugi imaju tri paketa, ali ima stvari gdje ono što Croatia daje samo u najskupljem paketu, Allianz pokriva već u srednjem. Croatia mi je napravila ponudu na 3600 po kvadratu uzimajući u obzir bruto površinu, a Allianz na 5000 kn po kvadratu. One koji su zainteresirani upozorila bih da ne gledaju samo rizik koji je obuhvaćen, nego limit isplate. Npr. za izljev instalacijskih cijevi u najjeftinijem paketu Croatia isplaćuje maksimalno 20 000 kn, a Allianz 50 000 kn, isto u najjeftinijem paketu. Zatim npr. krađu dijelova objekta (a to mogu biti famozni bakreni žljebovi) Croatia pokriva samo u najskupljem paketu, a Allianz već u srednjem paketu. Garažu u Allianzu priznaju kao pomoćni objekt (osigurana je automatski s kućom), a u Croatiji su je izostavili s popisa i posebno naveli da se garaža osigurava posebno. CRoatia pokriva odgovornost prema trećim osobama, dok kod Allianza to nisam primijetila da je navedeno.
Koliko sam površno vidjela, kod osiguranja stvari kućanstva Allianz ima specificirano audio, video, foto i informatičku opremu, dok kod Croatie ona nije posebno navedena. Pitala sam telefonom što je s tim, pa su mi rekli da je to obuhvaćeno ako je ukradeno. A što ako izgori ili bude poplavljeno?
Za neke stvari sam u Croatiji dosta dugo tupila jer žene, iako su bile jako ljubazne, nisu znale odgovor. Jedno im piše na webu i za to su rekle da to ne vrijedi, a drugo u njihovim općim uvjetima.
Zato, gdje god da dođete, moja je preporuka da tražite da vam daju svoje opće uvjete. Tamo je detaljno navedeno što je pokriveno i do kojeg iznosa u kojem paketu, pa to u miru kod kuće proučite.
Sve u svemu, ispada mi da je Allianz povoljniji, ali, ponavljam, pitanje je kako to funkcionira u praksi. S druge strane, Zg banka osigurava nekretnine koje su pood hipotekom u Allianzu. Ali to je Zagrebačka banka.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:03   #70
Quote:
I_P kaže: Pogledaj post
Ja sam osigurao nekretninu preko euroherc osiguranja. Kuću, garaže, ogradu, sve na parceli.

Imao sam krađu gdje je odrezana dvorišna metalna ograda, skupa sa metalnih vratima (više njih). Za sve navedeno imam slike, svjedoke, policijski zapisnik.

No osiguranje ne priznaje jer oni u biti ne osiguravaju ništa, nego to samo tako piše da te navuku da platiš.

Ako odrezana metalna sajla nije provalna krađa što je onda?

Prvo su lagali da to spada pod stvari na otvorenom. Što nije jer lijepo piše i u njihovim uvjetima da su to stvari u trajnoj funckiji parcele. Nakon toga mijenjaju priču i tvrde da je to obična krađa, gdje sam ja mogao sakriti stvari do novce. prema tome, to se može reći baš za bilo koju stvar. Ako su meni rekli da sam sam mogao ukrasti dvorišna metalna vrata onda mogu za bilo koju stvar. Osiguranje nekretnine u Euroherz osiguranju je prijevara. mene su prevarili.

Tužba?
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:33   #71
Quote:
I_P kaže: Pogledaj post
Ja sam osigurao nekretninu preko euroherc osiguranja. Kuću, garaže, ogradu, sve na parceli.

Imao sam krađu gdje je odrezana dvorišna metalna ograda, skupa sa metalnih vratima (više njih). Za sve navedeno imam slike, svjedoke, policijski zapisnik.

No osiguranje ne priznaje jer oni u biti ne osiguravaju ništa, nego to samo tako piše da te navuku da platiš.

Ako odrezana metalna sajla nije provalna krađa što je onda?

Prvo su lagali da to spada pod stvari na otvorenom. Što nije jer lijepo piše i u njihovim uvjetima da su to stvari u trajnoj funckiji parcele. Nakon toga mijenjaju priču i tvrde da je to obična krađa, gdje sam ja mogao sakriti stvari do novce. prema tome, to se može reći baš za bilo koju stvar. Ako su meni rekli da sam sam mogao ukrasti dvorišna metalna vrata onda mogu za bilo koju stvar. Osiguranje nekretnine u Euroherz osiguranju je prijevara. mene su prevarili.
ucinio si veliku gresku - "osigurao" si preko euroherca. ja prek njih ne bi osigurao ni nacrtanu kucu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:06   #72
Quote:
markotornic kaže: Pogledaj post
Tužba?
radi se vrijednosti cca 4000kn.

Isplati li se to? Odvjetnik bi me sigurno koštao 2000kn.

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ucinio si veliku gresku - "osigurao" si preko euroherca. ja prek njih ne bi osigurao ni nacrtanu kucu

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk


U pravu si. samo evo nisam znao to.

Preko Euroherca nikad. jer prevaranti su. Prevarili su me, čak mi je lik preko telefona rekao da zna da sam u pravu ali evo nežele. znaju da za 4000kn mi se ne isplati tužiti. Baš odvratni ljudi. Radi se o Euroherc osiguranje Varaždin

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.07.2017. at 14:13. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
I_P is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:01   #73
htjela bi osigurati stan, trenutno gledam generali osiguranje jer kod njih imam životno.
ima li netko iskustva s njima?
može li mi netko preporučiti nekog drugog?
Votever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 10:55   #74
Quote:
I_P kaže: Pogledaj post
Ja sam osigurao nekretninu preko euroherc osiguranja. Kuću, garaže, ogradu, sve na parceli.

Imao sam krađu gdje je odrezana dvorišna metalna ograda, skupa sa metalnih vratima (više njih). Za sve navedeno imam slike, svjedoke, policijski zapisnik.

No osiguranje ne priznaje jer oni u biti ne osiguravaju ništa, nego to samo tako piše da te navuku da platiš.

Ako odrezana metalna sajla nije provalna krađa što je onda?

Prvo su lagali da to spada pod stvari na otvorenom. Što nije jer lijepo piše i u njihovim uvjetima da su to stvari u trajnoj funckiji parcele. Nakon toga mijenjaju priču i tvrde da je to obična krađa, gdje sam ja mogao sakriti stvari do novce. prema tome, to se može reći baš za bilo koju stvar. Ako su meni rekli da sam sam mogao ukrasti dvorišna metalna vrata onda mogu za bilo koju stvar. Osiguranje nekretnine u Euroherz osiguranju je prijevara. mene su prevarili.
Izvisili i mi kod Euroherca. Osiguran stan je imao ostecenje usljed elementarnih nepogoda no gospoda vrte svoju pricu i ne pada im na pamet sagledati stvari kakve jesu.

Kako kolega kaze, ni nacrtanu kucu im ne treba dati na osiguranje.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 00:03   #75
Cisto da najprije rascistim sam sa sobom: tu nema povrata novca ako se nista ne dogodi 😁
Ima xx vrsta pa cu se malo raspitati, uzet par ponuda..ali osig od potresa nije npr na punu vrijednost stana nego kod cro.osig. je do 300k a za stvari je najveca premija do 150k.
Ja se najvise bojim susjeda i da se neko sranje s instalacijama kod njih ne dogodi, plus naravno potres i napad aliena ) pa ako netko ima preporuku gdje otic po ponude nek javi.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 13:20   #76
ova tema i nije baš najpopularnija.. šteta, baš sam mislio pročitati par dobrih savjeta i iskustava.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:07   #77
Croatia osiguranje. Više od 10 godina osigurano sve moguće u kući i oko kuće. Nakon udara groma, pokvarila se peć za centralno.
Prvo su rekli da moram utvrditi je li šteta nastala preko električnih vodova (to bi trebala biti kriva Elektra) ili od udara groma u kuću (to bi trebali oni platiti). Kada sam pitao električare i majstore, svi su mi rekli da je nemoguće utvrditi kako je nastala šteta.
Nakon mojih pritisaka na predstavnika osiguranja, okrenuli su priču i rekli da nisu osigurani uređaji stariji od četiri godine. Peć je imala 5 godina i ništa od toga.
Na kraju sam popravak platio 700 kn i prešao kod drugog osiguravatelja. Za taj iznos mi se ne isplati tužiti.
Znači uzeli su mi za osguranje kroz sve ove godine više od 30.000 kn ali štetu od 700 kn nisu htjeli platiti.
Još su me poslije zvali i pitali zašto nisam produžio osiguranje.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 18:18   #78
Moje iskustvo je da ti osiguranja rado uzmu novce a kad treba pokrit stetu kita. Imaju fore puknuce cijevi ali samo ako jd puklo samo od sebe ali ako je od starosti onda to ne pokrivaju. Punici i puncu se zapalila vanjska jedinica klime i kompletno izgorila i jos dio fasade. Osiguranje ne pokriva fasadu a za klimu nude parsto kuna jer je stara vise godina.
Mah, treba hebeno dobro procitati sto pokrivaju a ako dobijes i ponudu u kojoj stvarno i pokrivaju nesto to kosta pun k.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 14:53   #79
Koje osiguranje je najbolje uzet za osiguranje vikendice?
Koja osig. kuća...to mislim
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 12:06   #80
0 vodič u prekidu i belaj s aparatima

Poštovani!
Jučer navečer zbog jakog vjetra na banderi se otpojio nul vodič i uzrokovao pregaranje uređaja u kući.
Elektra došla, otklonila kvar i napravili zapisnik o kvaru svih uređaja.
Zanimaju me iskustva ljudi koji su servisirali uređaje i nosili račune za naknadu troškova.
Jedan od uređaja je kondenzacijski bojler. Serviser bi najradije zamijenio cijeli uređaj jer veli da je svašta moglo izgorjeti i da bi se kvar mogao popeti na 8-9tkn i da onda nema smisla mijenjati pojedinačne dijelove nego cijeli bojler. Boji se jedino da li zamijenjeni dijelovi idu na vještačenje ili kako drugačije. Nije još došao utvrditi kvar, dolazi vjerojatno sutra.
Da napomenem, nije mi cilj izvući novce ili se okorostiti, želim da mi čim prije proradi grijanje (imam male klinke). Srećom izgorjela je i klima pa sam osuđeni na male priručne električne grijalice.
Da li serviser napiše izjavu da je kvar nepopravljiv i zamijeni komplet ili ipak sredi samo stvarno izgorene cjeline?
Hvala! Lp
mika1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.