Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 22:59   #7241
Free Spirit hvala na prijedlogu, ako tko ima jos kakvu ideju samo pucajte
majazi is offline  
Old 16.08.2017., 23:25   #7242
Molim pomoć oko kuhinje, prva mi je i ne želim napraviti neki gaf da se grizem sljedeća 2 desetljeća

Dakle, Ikea planer 0 bodova... Što god kliknem ništa se ne dešava?



Ovo je fotka plana moje buduće kuhinje, u izgradnji. Instalacije gotove, prozorska daska poravnata s radnom plohom. Moja ideja ide ovako, počevši od frižidera na desno
frižider 60
ladice 80
pećnica+kuhanje
ladice 80
kut koji se otvara na kraću stranu od cca 55 cm
sudoper 60
perilica

gornji elementi počinju iznad ladičara pokraj frižidera i idu do stropa:
a) svi su po 55cm i ima ih 4, završavaju u ravnini s ladicama dolje i ne idu do zida
b) idu sve do zida na kojem je prozor pa ih onda ima 5?

Bijela mat (ima li neka lijepa glatka mat bijela?), bez ručkica (medijapan mi ne gine ili mogu probati nagovoriti stolara da mi napravi pod kut i kantira?), bez onih srebrnih lajsni kod ručkica. Tamo gdje nisu ladice- lažne ladice (fronte kao ladice). Radna ploča u stilu ovoga http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/20347547/

Znam da mi je sudoper ispred prozora i da će pipa smetati. To tako mora biti :-). Napu neću imati.

Zadnje uređivanje superkalifra : 16.08.2017. at 23:40.
superkalifra is offline  
Old 17.08.2017., 15:24   #7243
Quote:
superkalifra kaže: Pogledaj post
Dakle, Ikea planer 0 bodova... Što god kliknem ništa se ne dešava?
čudno, jer je tvoja kuhinja skoro pa idealnih dimenzija za ikein planer i ikeine kuhinje:





__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 17.08.2017., 23:50   #7244
Puno ti hvala (fotke vidim na mobu, preko desktopa samo vidim neku photobucketovu fotkicu)! Ikein planer mi doslovce nije uopće radio, npr stisnem "novo", on vrti i ništa se ne dogodi, nisam ni mogla krenuti raditi

Znači, ti bi gornje elemente do zida?
Ja valjda imam neki problem sa simetrijom tj. patim od potrebe za simetrijom, pa sam htjela lijevo i desno od prozora policu/sliku/reflektor ili ostaviti to prazno? Isto tako valjda i ladice lijevo i desno od pećnice .

Element iznad frižidera možda ne bih stavljala? Misliš da će biti prevelika razlika taj goli prostor iznad frižidera i ti visoki ormarići?

I za kraj- iskustva ili mudrost molim- ako želim razvrstavanje otpada ispod sudopera, da li su bolje ladice ili vrata (ormarić)?
superkalifra is offline  
Old 19.08.2017., 18:22   #7245
Quote:
superkalifra kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala (fotke vidim na mobu, preko desktopa samo vidim neku photobucketovu fotkicu)! Ikein planer mi doslovce nije uopće radio, npr stisnem "novo", on vrti i ništa se ne dogodi, nisam ni mogla krenuti raditi

Znači, ti bi gornje elemente do zida?
Ja valjda imam neki problem sa simetrijom tj. patim od potrebe za simetrijom, pa sam htjela lijevo i desno od prozora policu/sliku/reflektor ili ostaviti to prazno? Isto tako valjda i ladice lijevo i desno od pećnice .

Element iznad frižidera možda ne bih stavljala? Misliš da će biti prevelika razlika taj goli prostor iznad frižidera i ti visoki ormarići?

I za kraj- iskustva ili mudrost molim- ako želim razvrstavanje otpada ispod sudopera, da li su bolje ladice ili vrata (ormarić)?
Imam sličan problem/dvojbu. Mislim na ovaj dio visecih do prozora... Ne znam što tu staviti. Police ne bih, kao ni rasvjetu. Ostaje mi slika, ali se bojim da su mi pločice previsoko postavljene pa ne znam na što bi sličila ta ideja u praksi. Ako je netko ima(o) isti ili sličan "problem"... čitamo se.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Old 19.08.2017., 18:37   #7246
Koliko ja kužim, ako želim 3 ladice, 1 pliću i 2 dublje, onda toga više nema u Ikei? Voxtorp je divan ali možeš složiti samo obrnutu varijantu ili onu s 2 ladice, koliko vidim... Znači, ja bih ovo (ukradena fotka s neta)


I još nešto, ako želim radnu ploču od furnira sa završnim slojem drveta (pravog) onda toga nema u Elgradu, no možda ima u Furniru? To se može valjda kupiti negdje drugdje osim u Ikei? Ili kupim u Ikei, pa stolar iskroji?

Imam puno pitanja, znam...
superkalifra is offline  
Old 19.08.2017., 19:48   #7247
.

U kojem programu vi radite plan kuhinja osim Ikeinog?
Jednostavno mi ne funkcionira ikea planer ni na exploreru ni nigdje.Ako znate sto trebam napraviti ili gdje jos mogu raditi plan. Jako me zanima cijena u ikei. Kad idem rucno crtati i racunati sva se pogubim i na kraju nista.��
marijanče444 is offline  
Old 19.08.2017., 20:14   #7248
Ni meni ne radi Ikea planer :-( ...
superkalifra is offline  
Old 19.08.2017., 23:41   #7249
Post

Quote:
superkalifra kaže: Pogledaj post
Koliko ja kužim, ako želim 3 ladice, 1 pliću i 2 dublje, onda toga više nema u Ikei? Voxtorp je divan ali možeš složiti samo obrnutu varijantu ili onu s 2 ladice, koliko vidim... Znači, ja bih ovo (ukradena fotka s neta)


I još nešto, ako želim radnu ploču od furnira sa završnim slojem drveta (pravog) onda toga nema u Elgradu, no možda ima u Furniru? To se može valjda kupiti negdje drugdje osim u Ikei? Ili kupim u Ikei, pa stolar iskroji?

Imam puno pitanja, znam...
Kod Ikeine kuhinje ladice slažes kako ti želiš samo što moraš paziti na koju visinu slažeš vodilice. Za to se uz ladice dobiva i shema svih mogućih konbinacija na kojima je prikazano u koje rupice točno moraš ušarafiti vodilice. Ja imam Voxtorp kuhinju i imam po dvije duboke ladice, ali imam iznutra montirano i još po jednu nevidljivu plitku ladicu u sklopu gornje ladice. Sada mislim kupiti još po jednu skrivenu plitku i ugraditi i u donje.

Što se tiče radne ploče iz Ikee. Oni sada imaju i opciju da dođeš sa točnim mjerama za radnu i oni ti odrežu i kantiraju po mjeri samo činimi se da se za to malo duže čeka.
Ili uzmeš kod njih pa nađeš stolara da ti odreže i ako može kantira.
Nebih znala gdje još ima ovakvih ploča.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 20.08.2017., 00:02   #7250
Možda ja ne kužim dobro

Ja bi htjela baš 3 vidljive fronte/ladice. Vidim da u Ikei imaju fronte ladica visine 10, 20 i 40 cm, a meni bi trebalo cca 15, 30, 30. Ne znam koliko visoke mogu biti nogice, ali kompletna visina kuhinje bi trebala biti 92 cm. Mislim da ne mogu nikako fronte iskombinirati?

Hvala na odgovoru za radnu ploču, to je dobra vijest, jedino sam sad skužila da mi treba 6 metara toga čuda, jer bi htjela spajati po dijagonali, bez lajsne u kutu...
superkalifra is offline  
Old 20.08.2017., 10:51   #7251
Aha da, kod Ikee ne možeš izvesti tu konbinaciju jer je Ikein ormarić visine 80 cm.
Ha, jedino da napraviš konbinaciju 20, 20, 40, ali kužim da ti je teško odustati od ovoga što si naumila.

Ja isto imam 6 m radne i dva kuta, ali moja je bijela kupljena u Elgradu, tako da su meni CNC ( spoj ploče bez lajsne ) i odradili u Elgradu.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 20.08.2017., 22:41   #7252
Kužiš me , teško mi je odustati od plitka-duboka-duboka kombinacije. Osim toga, ladice od 40 cm mi se čine preduboke i stoga u opasnosti od pretrpavanja/kvarova na vodilicama. Moja idealna duboka bi bila 32 cm, taman da stane flaša maslinovog

A znači, ovakve fronte mogu dobiti samo od medijapana ili ima neka jeftinija varijanta?

(da kupim Ikeine, pa onda podrežem na 32 cm ?!)
superkalifra is offline  
Old 20.08.2017., 23:19   #7253
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post

Ja isto imam 6 m radne i dva kuta, ali moja je bijela kupljena u Elgradu, tako da su meni CNC ( spoj ploče bez lajsne ) i odradili u Elgradu.
Ili, možda, majstori? Ako nisi sastavljala sama... Bijelu radnu ploču je teško, jako teško, najteže i u konačnici nemoguće nevidljivo spojiti. Elgrad i ini odrade tek pripremu, na majstorima na montaži je da to naprave nevidljivim, bez osjetnog prelaza... i nema prelaza koji se ne osjeti...i nema nevidljivog spoja. Ima tek onih manje ili više vidjivih. Zatitra li glodalo prilikom rezanja za desetinku mm - katastrofa je neizbježna.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 21.08.2017., 01:34   #7254
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ili, možda, majstori? Ako nisi sastavljala sama... Bijelu radnu ploču je teško, jako teško, najteže i u konačnici nemoguće nevidljivo spojiti. Elgrad i ini odrade tek pripremu, na majstorima na montaži je da to naprave nevidljivim, bez osjetnog prelaza... i nema prelaza koji se ne osjeti...i nema nevidljivog spoja. Ima tek onih manje ili više vidjivih. Zatitra li glodalo prilikom rezanja za desetinku mm - katastrofa je neizbježna.
Mislila sam na CNC rez, njega su odradili u Elgradu, a majstor, moj kum, koji izrađuje i sastavlja kuhinje je spajao ploče.
Naravno da nije skroz nevidljivo, nisam to ni očekivala, ali je estetski lijepo odrađeno i lijepo se spojilo. Meni puno ljepše nego lajsna po sred ploče.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 21.08.2017., 01:43   #7255
Quote:
superkalifra kaže: Pogledaj post
Kužiš me , teško mi je odustati od plitka-duboka-duboka kombinacije. Osim toga, ladice od 40 cm mi se čine preduboke i stoga u opasnosti od pretrpavanja/kvarova na vodilicama. Moja idealna duboka bi bila 32 cm, taman da stane flaša maslinovog

A znači, ovakve fronte mogu dobiti samo od medijapana ili ima neka jeftinija varijanta?

(da kupim Ikeine, pa onda podrežem na 32 cm ?!)
Što se tiče dubine ladica od 40, ja sam u svaku stavila još po jednu nevidljivu od 10 cm. Otvoriš ovu veliku i na vrhu se nalazi još jedna plitka. Tako da se super iskoristi prostor.

Jedna cura sa foruma, mislim da je forumašica @pirga, je radila ovakve fronte od iverala. Fronta je na gornjem dijelu ukoso rezana i onda kantirana, ako me pamćenje služi...

A rezanje Ikeinih...Ako imaš majstora koji bi to radio...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 24.08.2017., 16:45   #7256
Pozdrav svima!

Kao i mnogi, već dugo pratim ovaj forum i oduševljena sam i voljom i prijedlozima koji se daju. Sada je došao i na mene red da napravim svoju kuhinju. Prvo sam sve iščitala, da ne bih uzalud gnjavila, a onda sam se na kraju još više pogubila.. ni prva ni zadnja
Uglavnom, ako ima netko tko bi htio pomoći, bila bih jako zahvalna.

Ovo je tlocrt:

Duljina zida je 282 cm, a otok je arhitekt na tlocrtu nacrtao kao 120x120 cm.

Ja nemam pojma ni o čemu. Po pitanju dizajna interijera sam
Ono kako sam ja to "zamislila" bilo bi otprilike ovako: s lijeve strane ormar s pećnicom (pećnica gore ne dolje), pa sudoper i radna ploha pa drugi ormar u kojem je frižider. Iznad sudopera i radne plohe elementi do stropa i ormari do stropa. Otok, nemam pojma. Ne znam ima li ovo što govorim ikakvog smisla?

Također, s ovakvim tlocrtom jel mi bolje rješenje ikea ili stolar? Frižider samostojeći ili u elementu? Primam prijedloge i za vrstu i boje fronti i radne plohe, totalno sam clueless.. parket je vrlo svijetao u cijelom stanu, izbijeljeni jasen, dakle boja bež drveta.

Znam da sve skupa glupo zvuči, ali stvarno sam pogubljena, stan je divan i sad me trta da ću sve zabrljati, a to mi je prvi stan i prvi koji uređujem, a kakva je u nas situacija vjerojatno i zadnji .

Uglavnom puno hvala svim dobrim dušama koje odluče baciti oko pa nešto iskomentirati
srna0 is offline  
Old 24.08.2017., 19:15   #7257
Koje su ti dimenzije prostora?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 24.08.2017., 20:38   #7258
Evo dimenzija, htjela sam odmah staviti al mi nije prihvaćalo sliku:



Hvala u svakom slučaju

Ako se ne vidi, a čini mi se da se ne vidi, al ne znam kako bolje staviti, ovaj stražnji "kuhinjski" zid je 282 cm, bočna strana je 91 (ako dobro čitam ), otok 120 x 120, kuhinja ima 11,93 m2
srna0 is offline  
Old 25.08.2017., 08:42   #7259
Pozdrav!

Trebala bi pomoc. Radim kuhinju, i htjela bi retro elemente, iako sam odustala od toga zbog cijena, nije mi vrag dao mira pa sam si ja zamislila, da nam stolar koji bude radio kuhinju napravi sve osim fronti koje bi kupila u ikei.
Međutim ikeine fronte postoje samo u visini od 60cm i 80cm, a meni je stolar rekao da bi neka klasicna visina kuhinje bila 85-87cm i da je njegova preporuka ne radit visu, jer imam 160, pa bi mi kuhinja od 90 cm bila previse.
I sad uopce neznam sto napravit, fakat sam se nabrijala na tu retro kuhinjicu
Tram11 is offline  
Old 25.08.2017., 09:54   #7260
@srna0, ja bih otok produžila da bude paralelno dug sa stolom i na njemu bi bio i sudoper i štednjak. istovremeno bih ga malo suzila i odustala od šanka - stol i stolice su odmah pored. uz zid bi bili samo visoki ormari do stropa - s ugradbenim frižiderom i pećnicom.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.