Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 20:50   #241
pozz. postoji sansa da uzmem auto s plinom, istek atesta je 2018 godine, auto je regan do 3 mj 2018 .. dakle, zanima me koja je procedura produzenja atesta i koliko kosta?
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:37   #242
Odeš u Cepelin ili sl servis ovlašten za produženje atesta boce (to je ono što istiće), umireš od dosade jedno 2-3 sata u njihovom kafiću i onda iskeširaš 600 kn za taj atest. S papirima os njih odeš u stanicu za tehnički i tamo platiš još nešto ( mislim 200 i kusur, ali zaboravio toćno) oni malo slikaju, dadu ti potvrdu i za cca 2 tjedna dođeš u stanicu da ti isprintaju papire od atesta.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:40   #243
znaci 800 kn. oke
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 16:48   #244
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
znaci 800 kn. oke
Možda i malo više....računaj cca 1000kn...sve što je manje...jupiii
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 16:20   #245
Dali bi neki servis htio uzeti manju toroidnu bocu (42 l) pod račun i ugraditi mi veću (57 l) jer mi takva može stati, a dobio sam ovu malu. Potpuno je nova.
U ovu od 42 l stane 29,5 litara plina, a to mi je premalo, svako par dana eto me na tankanju, grrrr
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:30   #246
Nesto ne stima sa ventilima ili vec necim. U bocu stane nekih 10% manje nego sto joj je obujam zbog sigurnosti

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:43   #247
Atest i rok trajanja rezervoara za plin

Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Dali bi neki servis htio uzeti manju toroidnu bocu (42 l) pod račun i ugraditi mi veću (57 l) jer mi takva može stati, a dobio sam ovu malu. Potpuno je nova.
U ovu od 42 l stane 29,5 litara plina, a to mi je premalo, svako par dana eto me na tankanju, grrrr


Zašto nisi dogovorio odmah kod ugradnje veću? Ako si nedugo ugradivao probaj pitati tamo gdje su instalirali tu bocu...

btw. i ja imam 42l i točim od 30-36l plina a uglavnom plina još ima u boci...

btw2. sada sam vidio (na temi ispod) da ti je dalek put po lokacije instalacije...

Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:01   #248
French? Jesi i ti kupio dacijus tvorničkim plinom? Točno toliko ide u njih.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:32   #249
Kod mene je boca 45 lit pa je stalo 32-33 lit. Kažem stalo, jer mi multiventil više ne zatvara dobro pa sad stane 40-41 lit.
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:41   #250
Kontaktirao sam firmu koja izrađuje certifikate za UNP spremnike pa su mi dali popis ovlaštenih mjesta gdje se obavljaju pregledi boca.

Eto, pa da vam se nađe.

(ps. prevelik je word file za upload ovdje)
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:56   #251
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
Kod mene je boca 45 lit pa je stalo 32-33 lit. Kažem stalo, jer mi multiventil više ne zatvara dobro pa sad stane 40-41 lit.
Hm, zanimljivo ... meni je tako od prvog dana, od instalacije. Atiker toroidni tank i Tomasetto multiventil. S tim da je multiventil jednom mijenjan jer se čuo plovak. Isti je slučaj bio sa oba multiventila. Jel se trebam brinuti ili veselit? Zimi ujutro ga znam nadrukat i do 42l kad je prazni.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:36   #252
Pozdrav, mene zanima jedan polovni Citroen c4 s tvornicki ugradjenim plinom, prva registracija je 2010, nemam jos detaljne podatke o autu osim ovoga (u ovom kontekstu)

Zanima me kakva je saad regulativa glede atesta i kad bi mene sada to čekalo, koje godine i kad bi eventualno bila zamjena boce?
Taodjer zanimaju me cijene (dakle pokusavam skuziti kakve cu troškove imati s tim autom narednih godina

Puno hvala na odgovorima
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:41   #253
Angry

Dali itko zna koliko se ceka na atest u cvh?
dakle napravili smo atest boce, dosli na tehnicki i ko debile nas poslali doma. Sad cekamo vec preko tjedan dana i vozimo se s neregistriranim autom, jer oni ne stizu unijeti podatke u sustav.
Za poludit vise. I nebi rijec rekli da su nam bar to rekli referenti, nego svi 0 bodova
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:45   #254
Ja u trećem mjesecu nazvao STP Siget i doslovno mi rekli da ako sam u blizini navratim odmah. Atest (slikanje boce i instalacije) i pregled papira od atesta boce bili gotovi za 15 min, a za 20 min me kontrolor tražio u njihovom kafiću na kavi da mi da papir s brojem predmenta u CVH. I to bilo gotovo za 4 dana (CVH).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:23   #255
U papirima od spremnika piše da je atestiran do 01/2018-te.Zanima me mogu li registrirati auto početkom 12. mjeseca ove godine jer mi tad ističe registracija ili moram atestirati spremnik prije registracije
?
szahtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 21:27   #256
Možeš. Bitno da he legalan tj da mu vrijedi atest na dan tehničkog pregleda.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:22   #257
:klap:
szahtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:07   #258
Quote:
szahtila kaže: Pogledaj post
U papirima od spremnika piše da je atestiran do 01/2018-te.Zanima me mogu li registrirati auto početkom 12. mjeseca ove godine jer mi tad ističe registracija ili moram atestirati spremnik prije registracije
?
Možeš, iz osobnog iskustva. Registracija mi je bila cca 3mj prije isteka atesta boce. Tip na tehničkom je išao pitati voditelja, jer nije bio siguran i odgovor je bio da može. Kao što ti je prije rečeno, bitno je da vrijedi na dan tehničkog pregleda.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 01:39   #259
Evo *konkretnog* iskustva od prije cca. 2 tjedna.

Opis:
Istjecalo mi je 10 godina atesta boce u 04/2018 (boca je 04/2008), trebalo je produziti atest. Imam bocu umjesto rezervnog kotaca.

Postupak:
Sa *praznim* tankom plina sam dosao u Cepelin (https://autoplin-cepelin.hr/atest-spremnika-plina/), ne treba posebna najava ili rezervacija termina. Proveo sam 2,5h u njihovom kaficu ubijajuci vrijeme dok je bilo gotovo. Cijena je bila 600kn. Ukoliko je "normalna" boca, onda je cijena 500kn.

Dobije se potvrda o pregledu plinske instalacije i TUV certifikat (vrijedi do 04/2023).

STP:
Otisao sam u AMK Siget, kod simpaticnih teta rekao sto trebam, naplaceno je tocno 215,16kn, jedan od djelatnika je odradio papirologiju dok sam proveo pola sata ispijajuci kavicu u njihovom kaficu, dobio sam natrag potvrdu da je prijavljen atest u CVH zajedno sa kodom kojeg mogu provjeriti na www.cvh.hr kada je gotov (kliknite na status predmeta na stranici).

Dva radna dana kasnije vidio sam na CVH stranicama da je gotovo, vratio se u AMK Siget, isprintali mi A4 CVH potvrdu (nema naknade za ovo) da mi boca vrijedi do 04/2023.

Ukupno potroseno: 3 sata i 815,16kn (plus 2x 8kn za kave u kaficima


Novosti su da "bijela" knjizica od plinske boce nije potrebna (kao sto su "zutu" knjizicu maknuli prije par godina), navodno je sada ova A4 CVH potvrda zamjena te da je evidentirano do kada boca vrijedi uz sam automobil. Regu imam 06/2018 pa dopisem kako je proslo i sto je trebalo.
Tomiyama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 11:57   #260
užas iskustvo

evo da i ja podijelim svoje iskustvo, zadnjih 10 dana se zezam sa zamjenom te boce, dakle drugi dio svibnja, izgleda da neću uloviti ovih 10 dana da ne platim tehnički....
dakle na tehničkom mi kažu istekao atest boce , treba ili nova ili atest ako boca nije zahrđala previše
meni sad čudno , ugradio u cepelinu plin 2012, znam da je prvih 10 godina bez potrebe za atestom.... i dođem ja u cepelin kaže meni lik trebao si to tamo naglasiti kad si nosio, kao da će ovi u centru za vozila fermat njihova piskaranja kad je godina proizvodnje 2007. Dakle ne da mi nisu nikad rekli da su mi stavili 5 godina staru bocu u auto , nego me sad i uvjerava da je to moja greška....
Al nije to sve naravno.
Kaže meni prijatelj, sad su ti uveli da skoro svaki put moraš stavljat i multiventil novi, bez obzira što je ovaj stari dobar, al 1 cm isina je kriva i padaš.
ok, kažu ni meni ne može atest na staru bocu jer je pretrula( problem sa onom zaštitom koju sad naravno više ne stavljaju jer se voda-vlaga skuplja pa spremnik truli) dakle ne 600kn atest nego 2050kn nova boca...
ok, to se zamijeni , ja na tehnički, oni poslali papire, međutim ovi sad ruše, jer..... mi nisu stavili multiventil, negod samo bocu.....
ja naivan.... mislio stavili mi nešto manju cijenu da se operu jer su mi stavili staru bocu, al nema toga kod nas, nema.....
uglavnom ja ih zovem nakon papira koje sam dobio da multiventil nije dobar, a oni opet na mene da sam ja kriv.....wtf
da sam ja rekao da ne stave taj ventil..... pa ko je tu lud , nije prošlo ne znam kolko dana , to je bilo prošli tjedan čovjeće, al ne oni su uvijek u pravu
i zato pišem ovaj post ovdje nakon 10 godina neki, samo da ljudi znaju, bar na ovoj temi : prvo ovi će vas zeznuti , naplatiti i poslije još svaliti krivnju na vas, drugo odmah sam zvao druge servise gdje su mi rekli da sam mogao proći nekih 500kn jeftinije za sveskupa....
ovako multiventil kod njih 750kn , ja idem danas za 550 kn
samo mi nije jasno zašto sam išao budala kod ovih.......
angel freak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.