Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 18:52   #3901
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
nemam. moj neki plan je odvesti permanentni hrvatskih 600, ali na godinu. dakle limit je umjesto 40 čak 60 sati za 600km, ali je zbroj elevacije preko 10000. čitaj mala kapela s obje strane, vratnih s obje strane, fužine od crikve, učka s obje strane, gorski kotar od karlovca, g.jelenje etc.

za ovu god. sam gotov, imam koliko pamtim 4 od 200 službenih i par na svoju ruku, 1 od 300 u limitu i jedan van limita, 400 jedan službeni i 1 na svoju ruku, i 600. još našice 300 lupim i samo rekreativno
ovaj 300 u našicama se nadam da cu i ja voziti ... valjda nece nesto na poslu bas tad iskrsnit ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:09   #3902
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
ali je zbroj elevacije preko 10000. čitaj mala kapela s obje strane, vratnih s obje strane, fužine od crikve, učka s obje strane, gorski kotar od karlovca, g.jelenje etc.
brutalno... nehumano... radije bi da me operiraju na živo nego da ovo prolazim...

Veliš 36 zuba zadnja šajba... nisam mislio da ima takvih modifikacija, ima smisla... zvuči kao tehnološki/inžinjerski doping
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:29   #3903
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Možemo ti ovdje dati neke prijedloge, samo preciziraj gdje u Hrvatskoj. Kaciga nije obavezna osim za maloljetnike, ali se preporuča radi vlastite sigurnosti.
Hvala ti na odgovoru. Radi se o dionici Rijeka-Krk, s tim da želim obići sva veća mjesta na Krku.
_Drazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:59   #3904
Quote:
_Drazen kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Radi se o dionici Rijeka-Krk, s tim da želim obići sva veća mjesta na Krku.
Odvozio sam to u 5.mj prije sezone. Iz Rijeke na Kostrenu i dalje sve cestom D8 (Jadranska magistrala). Poslije Kostrene prošao iznad Bakra pa na Kraljevicu i onda na most. Između Bakra i Kraljevice je jako gust promet, tijekom sezone je vjerojatno još gušći. Jako puno kamiona i nije ugodno. Cesta solidna. Ostalo je ok, nije toliko gust promet. Krčki most sam prošao po stazi za pješake, a u povratku sam pičio po cesti. Na Krku sam bio samo u Omišlju i Njivicama te se vozio glavnom cestom od do. Cesta solidna, relativno gust promet, slabiji nego na magistrali.

Magistralu možeš izbjeći kroz Kraljevicu do Krčkog mosta, ali zato imaš 2 jaka uspona. Također je možeš izbjeći da ideš kroz Bakar, a ne okolo njega, ali to isto rezultira usponima vjerojatno se da izbjeći dionicu Bakar - Kraljevica preko Brda (Sv. Kuzam - Krasica - Praputnjak - Hreljin - Križišće - Šmrika pa na most), ali nisam upućen u stanje cesta kao ni gustoću prometa.

Kažem, jedino je po mom mišljenju zajebana dionica Bakar - Kraljevica u oba smjera jer je jako gust promet. Vjerojatno je sad u sezoni još gušći.

Ako sam pomogao, super. Ako ne, jebiga slobodno pitaj, možda ti mogu još nekako pomoći
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:44   #3905
Hvala brban, dobro će mi doći za planiranje rute
_Drazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:29   #3906
evo još jednog izvještaja s breveta 600 od strane najjaktivnijeg cro randonneura siniše :

Proteklog sam vikenda s malom grupom istomišljenika zagrizao na 620 km dug brevet maraton u organizaciji Jovana Živkovića iz Šamca, jako aktivnog člana Randonneurs Srpska kao biciklist i kao odličnog organizatora ovakvih događanja.
Kada sam prije cca mjesec dana vidio skicu staze, odmah me je inspirirala. Bio je to plan vožnja kroz tri države s puno prometnica i mjesta gdje nisam ikada bio. Nadalje, Jovan ne bi bio Jovan da tu nema i nekog gastronomskog štiha. Pisao sam prije godinu dana o mom prvom dolasku na njegovu vožnje. Ovog puta nam je osigurao četiri obroka za vrijeme vožnje. U Derventi, u Lipiku kod gospođe Ksenije u "Vrata Slavonije" (Ino, Nenad !?), u restoranu Atos, selu Koruška na Fruškoj Gori i, naravno, na kraju "u vikendici" u Obudovcu. I "tekuća pitanja" u vidu kafa, sokova, piva i vina (Za one kojima je trebalo!) su se rješavala za čas. Dakle kada god vidite da ide brevet iz Šamca, trk tamo. Neće vam biti žao.
Po prvi puta na brevetu od 600 km sudjelovala su dva hrvatska vozača. Maks Peris (aka Robi) i Petar Gerstman. Obojica su ga uspješno završila i kako su već ove godine "finishirali" brevete od 200, 300 i 400 km okitili su se po prvi puta titulom Super Randonneura. Pljesak molim!
Kako brevet nije imao težak visinski profil startao sam s nadom i idejom da srušim osobni rekord u brzini završetka 600 kilometarskog maratona. Rekord sam, kao i ostali, srušio ali ne u brzini nego u borbi s vjetrom. Vremenske prilike su bile teška "pušiona". Svaki od nâs je skupio po 300 km vožnje u umjereni do jaki vjetar. Onog koji puše u leđa je bilo upola manje od toga, a i vožnje po kiši se skupilo. Kako kome, i do stotinjak kilometara. Ovisno o tome da li su sudionici vozili dok je padalo ili su se negdje skrivali. Isto tako nisam razmišljao koliko ćemo vremena trošiti na graničnim prijelazima, a prošli smo ih pet, svaki sa po dvije kućice.
Pitaju me mnogi kako je to biciklirati po bosanskim cestama. Odgovor glasi: - Otiđite tamo i vozite. Asfaltni pokrov je, uglavnom, uredan i vozači se kulturno odnose prema biciklistima. I po noći je bilo lijepo voziti. Potegnuli smo noćnu "štraftu" od Broda do iza Brčkog, s 2 i ½ sata pauze u Obudovcu, i svi vozači motornih vozila zaobilazili su nas na široko. Nije bilo turiranja, divljanja, dovikivanja... Ujutro smo u smjeru Bijeljine našli jedan jedini auto u jarku nakon "groznice subotnje večeri". Naravno, to ne znači da se ne treba paziti i na vrijeme skrenuti s ceste kad se neki 'hajvan' odluči preticati bez obzira što mu vi dolazite u susret.
Zbog neodržavanih prometnica vožnja kroz Srbiju od Bogatića preko Sremske Mitrovice pa do Dunava preko Fruške Gore mi se nije svidjela. Tamo se pak na prste jedne ruke mogu nabrojati segmenti s urednim asfaltom. Nadam se da je u ostatku Republike Srbije situacija bolja zbog svih mojih kolega koji pedale bicikala okreću na tamošnjim cestama.
S fotografijama sam siromašan ovoga puta. Zbog lošeg vremena. Valjda?!
Za lovce geografskih štikleca, poput mene npr. napomenuo bih da smo rijeku Savu prelazili četiri puta, Bosnu i Bosut po dva puta, Vrbas, Drinu i Strug po jednom. Jesam li dobro brojao?
Idemo dalje!
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:43   #3907
Jučer sam odvozio još jednu neistraženu rutu. Ovoga puta cilj mi je bio Sombor. U Somboru sam bio, mislim, dva puta u nekim drugim
prilikama i nekim davnim vremenima.
S obzirom da su dani drasično kraći krenuo sam u šest ujutro nakon kave i komada pice za doručak. Vozim do granice
standardno i uživam u svakom okretaju pedala. Susrećem u Nuštru ekipu koja se skuplja na neku biciklijadu.
Preko granice u Srbiji vozim kroz znanu Sontu i nekoliko sela do Apatina. Po crkvama se da zaključiti da su uglavnom
hrvatska i mađarska sela. Kroz Apatin prolazim bez zaustavljanja i pičim za Sombor. U skoro 20 kilometara od Apatina do Sombora
niti jedno selo na putu, zanimljivo. Kod nas bi bilo bar tri.

Ulazim u Sombor i nakon kratkog razgledavanja mjenjam 10 kuna za 150 dinara i sada ukupno imam 550 (ostalo od zadnje vožnje).
Pojeo sam burek na klupi i popio kavu u bircu. Ajd ovaj put šifra za wi-fi je da sam mogao skužiti na prvu (22222222).

Nakon Sombora gazim k granici odnosno Bezdanu. Planirao sam to samo provoziti i furniti preko mosta, ali nisam mogao
odoliti da se ne spustim do Dunava. Skrećem s glavne ceste i spuštam se dolje prema Dunavu i vikend naselju veličine srednjeg sela.
Male kućice, neke dignute na stubove zbog poplava. Ljudi ima, jedan upravo pere kotlić i meni se oteo uzdah A-ha, bit će fiš.
Dolazim do restorana "Čarda Pikec" i tu sam napravio još jednu pauzu ovaj puta uz Jelen pivo. Mislim nije loše pivo no meni
već spada u kategoriju domaće pivo. Pitao sam konobara ima li kakovo drugo, reče da nema, mora držeti Jelen. To ti je monopol.

Nastavljam dalje, a sada vrućina polako postaje osjetna s obzirom da sam tek u Somboru skinuo base layer i ostao u kratkih rukava.
Kroz Zmajevac i Suzu, ono baš prava baranjska sela prolazim i nastavljam dalje poznatim cestama vrteći pedale, pijući vodu do Vinkovaca.
Eto!

[/

Biciklističlke staze su vrhunske. Svaki prelazak preko ceste je bezbolan, bez bankina. Semafori su također za bicikliste.
[/

Sud i policija
[

Pješačka zona
https://s4.postimg.org/8tc7g9531/dupla.png[

Kafa i kisela 185 dinara.
[

[

Dunav, uvijek moćan.
[

Odmah u Hrvatskoj vrhunska međugradska bic staza. Da je ovako bar svuda. Dovoljno.
[
__________________
Potpis?

Zadnje uređivanje krszas : 16.08.2017. at 17:05.
krszas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:09   #3908
čarda pikec , jedno od lijepših mjesta oko grane ... često se ide tamo na jelena ... nego , da te pitam, vidim taj tvoj bidon .. kolko dugo drzi rashlađeno , trebam neki termo bidon a ove trgovacke fore 3-4 sata su mi nekako prenapuhane ... kao i cijene ..
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:24   #3909
Još 2 dana i eto temperatura za mene cicibana
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:15   #3910
Za idući vikend imam u planu vožnju po Baniji, pa me zanima par stvari. Ruta je Hr. Kostajnica, Dvor, Glina, Vojnić. Kakva je situacija sa dućanima, kafići, restoranima, benz pumpe, uglavnom mjesta za okrijepu na potezu od Kostajnice do Gline.
Hvala
furda21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:28   #3911
Quote:
furda21 kaže: Pogledaj post
Za idući vikend imam u planu vožnju po Baniji, pa me zanima par stvari. Ruta je Hr. Kostajnica, Dvor, Glina, Vojnić. Kakva je situacija sa dućanima, kafići, restoranima, benz pumpe, uglavnom mjesta za okrijepu na potezu od Kostajnice do Gline.
Hvala
Gađaj opskrbu u "gradovima" između njih je uglavnom pustoš ili ima kuća ali nema trgovina. Dakle opskrbiš se u Kostajnici, izdržat će ti do Dvora jer je to nekih 20 tak km. Dvor -Glina je dosta pusto, mada imaš trgovinu od Dvora nekih 5-6 km ( ne znam kako se zove selo) i imaš trgovinu u selu Dragotina to je nekih 7-8 km prije Gline. Zatim Glina-Vojnić tu je situacija malo bolja pa su i dućani ćešći, ali ne prečesti. Uglavnom ne bi trebao umrijeti od gladi i žeđi. U Žirovcu imaš dobar i veliki izvor,odmah je kraj ceste ne možeš fulati.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:34   #3912
Hvala na brzom odgovoru
furda21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:39   #3913
bijah na kvarneru pa iskoristio da osvojim vrh, i to sa starim bajkom. ono bez opreme, gol do pasa i vojničke lače i deri. super je bilo, a uspon ko uspon, samo treba biti strpljiv
visinski profil nikad bolji haha.

https://www.strava.com/activities/1139474542
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:25   #3914
Ranojutarnja Slavonska vožnja. Pauza nakon 104 kilometra. Bio sam u Sikirevcima, odnosno prošao kroz.
Sve u svemu lijepo sam se provozao po ravnici. Moglo bi se reći i da sam pristojno forsirao tempo. Poslije ručka
nisam mogao dići glavu, zaspao ko klada u krevetu .

__________________
Potpis?
krszas is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:35   #3915
Quote:
perodeformero kaže: Pogledaj post
A moja najveća sramota je ta što sam i pronašao odbačeni bidon pun nekog sokića i ponio ga kući. hihihi
Ako je nekome oko Dubranca ispao i ako ga jao voli neka ga opiše i vraćam mu ga.
To3cutter je otkrio tko je vlasnik bidona!
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:11   #3916
Je jedan žustri biciklista koji sa svojih 50+ godina drži dah na 26" mtbu zajedno sa cestovnjacima. Inače pored Gorice stanuje. A vozi se ko Šumaher... pa je tak i stradao ..


Eto šta kaže

Bidon je crni Polleo sport ☺, a i komadi odnosno opticko staklo je negdje frknulo ☺. Ja se ne sjecam nicega...totalna rupa. Cetiri dana intenzivne i ludih snova��. Popis ozljeda je dugacak, pokrpali su me i sad se moram boriti. Noge i kraljeznica nisu stradali, imam titan na lijevoj kljucnoj kosti, ne predajem se. Nadam se do Nove godine barem na trenazer. Ostajte zdravo i cuvajte se❗

Zadnje uređivanje to3cutter : 24.08.2017. at 14:21.
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:27   #3917
Mladost = ludost
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:07   #3918
Quote:
to3cutter kaže: Pogledaj post
Je jedan žustri biciklista koji sa svojih 50+ godina drži dah na 26" mtbu zajedno sa cestovnjacima. Inače pored Gorice stanuje. A vozi se ko Šumaher... pa je tak i stradao ..


Eto šta kaže

Bidon je crni Polleo sport ☺, a i komadi odnosno opticko staklo je negdje frknulo ☺. Ja se ne sjecam nicega...totalna rupa. Cetiri dana intenzivne i ludih snova��. Popis ozljeda je dugacak, pokrpali su me i sad se moram boriti. Noge i kraljeznica nisu stradali, imam titan na lijevoj kljucnoj kosti, ne predajem se. Nadam se do Nove godine barem na trenazer. Ostajte zdravo i cuvajte se❗
Jao....jebate pa rekao bi da je downhill vozio
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:52   #3919
Bio na Velebitu. Odlična ruta prekrasan pejzaž. Ali da ne bude sve bajno, u povratku pogrešno skrenuo prema Obrovcu, a on je jelte u kanjonu Zrmanje. Pa sam dodatno imao dodatni uspon i plus 20 i kusur km.




Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:54   #3920
Danas malo šumarenja po Sljemenu.













43 km.
__________________
Tko danas priča o sreći, treba mu muda odsjeći.
Pedala Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.