Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 11:25   #6821
Ma dobro, većina vlasnika je ovdje normalna pa baš ne daju svojim cuckima da gnjave okolo. Ja pokušavam ovog svoga malo smiriti jer kad skonta nekog cucka on bi se igrao pa naskakuje, ne da se to svima trpiti (ovi stariji pogotovo)

S kakvim poslasticama ih je nabolje trenirati? Ja imam doma neke nagradne štapiće, al to mi pljuje (ono tu je odlučio podvući crtu , govna su mljac, ovo je fuj)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:27   #6822
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Je, slijedi te i on i drugi psi.
Aaaaa, nisam to radila u psećim parkovima - za koje ti savjetujem da dobro provjeriš kakvi psi dolaze u njega ako misliš svoga voditi u takav park. Da ne bi pasić bio previše gnjavljen. Bolje da se druži sa provjerenim psima za početak.

Ovo je sve bilo po ulici, na lajni, uz lijevu nogu, poziv-ime i kad digne pogled pljucnem hrenovčicu na nju
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:28   #6823
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma dobro, većina vlasnika je ovdje normalna pa baš ne daju svojim cuckima da gnjave okolo. Ja pokušavam ovog svoga malo smiriti jer kad skonta nekog cucka on bi se igrao pa naskakuje, ne da se to svima trpiti (ovi stariji pogotovo)

S kakvim poslasticama ih je nabolje trenirati? Ja imam doma neke nagradne štapiće, al to mi pljuje (ono tu je odlučio podvući crtu , govna su mljac, ovo je fuj)
Skupa smo pisale ovo za park, ok.

Možeš mu sušiti jetrice, hrenovke su hit, može sir, komadići piletine. Imaš od Brita ono sušeno meso, patka i svašta nešto - bez aditiva ili ičeg (i ja dolazim u napast to probat )
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:49   #6824
Ma nije ovo kod nas park već šetalište , ogromna livada di se cucki mogu istrčati (a i djeca , mi smo se ko klinci tu igrali, raširiš dekicu i izvučeš barbike ).

Jel se neće prokakati od jetrice? I na koliko se suši? Britt sam znala uzet mačkama, možda mu probam uzeti. Ovo meso što sam jučer davala je ok (to je ionako za klopu dobivao pa sam samo otkinula komad i ponijela u šetnju i davala mu komadiće kad bi me poslušao) , al mi nije praktično.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:52   #6825
Jetricu sušiš u pećnici, AndrejX će ti bolje znati. Ja ne moram biti kreativna oko poslastica, moja bi i dehidrat pojela.

Brit mi je ok jer je čisto mesto, samo osušeno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:55   #6826
I nama su uz svjezi sir i kikiriki maslac najsladje poslastice hrenovke, jetrice i suseno meso.
I ono sto rijetko koristim a upali svaki put je macja hrana i majce poslastice. Ne znam jel to svi psi toliko vole ali kod mog je to kao dobitak na lotou.

Edit: jetrice narezes i susis u pecnici na 70-100, isti je psotupak i za susene hrenovke.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:57   #6827
Fala ljudovi, budem mu sušila, barem znam šta klopa.

Znam da ima recepata i za pseće keksiće, s time ću se zabavljati akd ne bude bilo + 500 vanka, ne da mi se uopće na ovakvo vrijeme paliti pećnicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:34   #6828
Uz jetrica, pileća i pureća, sušim i pureća srca. Narežem na trakice, rasporedim na pek papir i u pećnicu na cca 70 °C s ventilatorom, povremeno okrenem, kada se ohlade, narežem na željenu veličinu. Dio ostavim i čuvam u hladnjaku, a dio zamrznem za kasnije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:26   #6829
nakon razgovora sa svojima doma, odlučili smo da kujica ide na udomljavanje.

danas sam bio u zadarskom azilu i teta koja tamo radi mi je dala broj svoje kolegice koja je zadužena za posvanje pasa.

izričito sam naglasio da pas nikako ne ide negdje/nekome gdje će biti u lancu/boksu/štali. žena mi je lijepo objasnila da oni pse udomljavaju jedino uz ugovor o udomljavanju te uz prijašnji pregled uvjeta i svega što je psu potrebno.

žao mi je ko maloj bebi kad joj uzmeš zvečku, ali mislim da je to najbolje rješenje za kujicu i sve nas doma.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:21   #6830
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
I ono sto rijetko koristim a upali svaki put je macja hrana i majce poslastice.
Moja kad osjeti mačju hranu leti na mjesec i natrag pa dubi na trepavicama Toliko poludi na taj miris da neće jesti svoju hranu ako istovremeno hranim mačke, pa sad čekam da prvo psi pojedu pa onda idem dati mačkama (u drugu prostoriju). Iako sam u početku mislila da je to super i eto meni naj poticaja (tj. njoj) sve si mislim šta to stavljaju u tu hranu da toliko psima miriši. A nije da je loša hrana (samo meso, ali trenutno u konzervi). Druga stvar na koju poludi je sirovo jaje, no s time ne mogu nagrađivati hahaha kuhana neće.

Ja se oko poslastica ne zafrkavam previše. Skuham srca, narežem na kockice, smrznem dio i vadim po potrebi. Neki dan sam skuhala teleća jetrica, super su. Ista procedura ko sa srcima. Nekad dobiju drugo meso, ali srca su mi super jer nisu masna, a fina su. Hrenovke i slični junk su totalno out iako znam da neće krepat od par hrenovki (al će se dobrano zasrat ). Kupovna sranja uopće ne gledam. Kad pročitam deklaracije padne mi mrak na oči i to mi je dovoljan razlog, a i uštedi se. Za te novce kupim duplo više nečeg pravog i zdravog. One Brit i Dr. Clauder mesne trakice sam kupovala dok nisam pročitala da se rade u Kini. Hvala lijepa na tome, good bye.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 07:04   #6831
LeeLoo, koliko sam razumjela, ti tražiš način da riješiš problem s vlažnim poslasticama koje su beštijama svakako draže od suhih. Dobro, moje su tako proždrljive da bi, Kao što kaže Kirita, prošle i na dehidrat, ali sigurno je sigurno. Nikad ne znaš na što u civiliziranoj i urbanoj sredini možeš naići.

Dakle, ja takve poslastice nosim u tankoj vrećici u džepu ribičkog prsluka - ništa se ne zamasti i ne zaprlja, bar ne pretjerano. može biti svašta - od srca, kako Smartie kaže, pa do pilećeg mesa ili želuca. S time da je ovo posljednje za popizdit teško narezati na male komadiće - stalno se bojim da će mi se noć poskliznuti i da ću se porezati po prstu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 10:42   #6832
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Moja kad osjeti mačju hranu leti na mjesec i natrag pa dubi na trepavicama Toliko poludi na taj miris da neće jesti svoju hranu ako istovremeno hranim mačke, pa sad čekam da prvo psi pojedu pa onda idem dati mačkama (u drugu prostoriju). Iako sam u početku mislila da je to super i eto meni naj poticaja (tj. njoj) sve si mislim šta to stavljaju u tu hranu da toliko psima miriši. A nije da je loša hrana (samo meso, ali trenutno u konzervi). Druga stvar na koju poludi je sirovo jaje, no s time ne mogu nagrađivati hahaha kuhana neće.

Ja se oko poslastica ne zafrkavam previše. Skuham srca, narežem na kockice, smrznem dio i vadim po potrebi. Neki dan sam skuhala teleća jetrica, super su. Ista procedura ko sa srcima. Nekad dobiju drugo meso, ali srca su mi super jer nisu masna, a fina su. Hrenovke i slični junk su totalno out iako znam da neće krepat od par hrenovki (al će se dobrano zasrat ). Kupovna sranja uopće ne gledam. Kad pročitam deklaracije padne mi mrak na oči i to mi je dovoljan razlog, a i uštedi se. Za te novce kupim duplo više nečeg pravog i zdravog. One Brit i Dr. Clauder mesne trakice sam kupovala dok nisam pročitala da se rade u Kini. Hvala lijepa na tome, good bye.
Jer ta srca, osim ako nemaš vlastite kokoše, što sumnjam, su baš nešto uber zdravo- pogotovo jetrica kao organ kroz koji svi otrovi prolaze. U tom slučaju, birajući između antibioticima napucane piletine od koje curice dobiju mengu sa 9 godina i nekad kupovnog sušenog mesa - fkt ne vidim razliku.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:49   #6833
Didi ma ja tražim poslatice na koje će mi doletiti. Keksići mi ne pale, on to i kod kuće razvlači i igra se, vani mu uopće nije zanimljivo. Nagradne štapiće mi pljune i naravno da nakon 2.-3. puta neće ni dolaziti, zanimljivija su govna okolo. Jedino na šta mi je baš odreagirao i fino šetao uz mene (i to na fleksici) i di bi zastao i sačekao ako sam mu bila malo dalje su bila kuhana pileća prsa. Sam to mi je nezgodno, meni prsti ostanu packavi od toga i moram u nekoj vrećici furati i strah me i zbog ovih vrućina koliko je uopće pametno tako meso furat vanka i šetat s time okolo.

Ovo sa sušenjem u rerni mi se sviđa, dali ste mi super ideju. Nikad mi ne bi palo napamet srca sušiti. A to barem koliko toliko znam šta dajem (iako što kaže Quirita sve je to u biti nakrcano ko zna čime)

Htjela sam vas pitati što mislite o kliker metodi treninga? Jel treba prvo štene naučiti osnove pa onda krenuti sa takvim treningom ili? Malo sam čitala, ne čini mi se loše sam neznam kako onda psi funkcioniraju ako iz nekog razloga nemaš kliker uz sebe (tipa crkao je, ispao ti negdje u šetnji i nemreš ga naći i sl.)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:28   #6834
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Didi ma ja tražim poslatice na koje će mi doletiti. Keksići mi ne pale, on to i kod kuće razvlači i igra se, vani mu uopće nije zanimljivo. Nagradne štapiće mi pljune i naravno da nakon 2.-3. puta neće ni dolaziti, zanimljivija su govna okolo. Jedino na šta mi je baš odreagirao i fino šetao uz mene (i to na fleksici) i di bi zastao i sačekao ako sam mu bila malo dalje su bila kuhana pileća prsa. Sam to mi je nezgodno, meni prsti ostanu packavi od toga i moram u nekoj vrećici furati i strah me i zbog ovih vrućina koliko je uopće pametno tako meso furat vanka i šetat s time okolo.

Ovo sa sušenjem u rerni mi se sviđa, dali ste mi super ideju. Nikad mi ne bi palo napamet srca sušiti. A to barem koliko toliko znam šta dajem (iako što kaže Quirita sve je to u biti nakrcano ko zna čime)

Htjela sam vas pitati što mislite o kliker metodi treninga? Jel treba prvo štene naučiti osnove pa onda krenuti sa takvim treningom ili? Malo sam čitala, ne čini mi se loše sam neznam kako onda psi funkcioniraju ako iz nekog razloga nemaš kliker uz sebe (tipa crkao je, ispao ti negdje u šetnji i nemreš ga naći i sl.)
Kliker označava željeno ponašanje, da bi pas shvatio kako funkcionira - kliker moraš napunititi - povezati ga najprije s nagradom, potom s željenim ponšanjem. Prvo ga naučiš da klik znači poslasticu/manje/štogodmugdrago, kasnije kao što je Quirita pisala ranije, nagradiš (klik/nagrada) željeno ponašanje koje pas nudi. Mislim da ne bi bilo problema da igubiš/zaboraviš kliker, on je alat za jasniju komuniakciju, funkcionira jednako kao Bravo!, ali je neutralan i uvijek jednak.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:49   #6835
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Jer ta srca, osim ako nemaš vlastite kokoše, što sumnjam, su baš nešto uber zdravo- pogotovo jetrica kao organ kroz koji svi otrovi prolaze. U tom slučaju, birajući između antibioticima napucane piletine od koje curice dobiju mengu sa 9 godina i nekad kupovnog sušenog mesa - fkt ne vidim razliku.
Kako god zdravija su od kupovnih poslastica filanih isto time ili još gorim otpadom pa još procesuirana. Kad smo kod srca, pileća ne koristim za poslastice jer su jednostavno presitna. Kupim goveđa, skuham i narežem na male kockice, eventualno pureća.

Quote:
Leeloo27 kaže: Pogledaj post
Htjela sam vas pitati što mislite o kliker metodi treninga? Jel treba prvo štene naučiti osnove pa onda krenuti sa takvim treningom ili? Malo sam čitala, ne čini mi se loše sam neznam kako onda psi funkcioniraju ako iz nekog razloga nemaš kliker uz sebe (tipa crkao je, ispao ti negdje u šetnji i nemreš ga naći i sl.).
Možeš odmah klikati, moja je uklikana od prvog dana praktički. Za pravi kliker trening si najbolje malo prouči teoriju koja stoji iza toga, bit će ti lakše u praksi. Ja uz klik imam i verbalni signal koji koristim kad nemam klikera, dakle, kombiniram. Psi nisu glupi i jako brzo skuže ako se pravilno radi. Vjeruj mi, niti jedan profić ti sigurno ne šeće 24 sata dnevno s klikerom i svi imaju i verbalni signal (ili neki drugi).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:05   #6836
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kako god zdravija su od kupovnih poslastica filanih isto time ili još gorim otpadom pa još procesuirana. Kad smo kod srca, pileća ne koristim za poslastice jer su jednostavno presitna. Kupim goveđa, skuham i narežem na male kockice, eventualno pureća.
Naravno da je meso filano antibioticima bolje od upakiranog govna, ali ja sam govorila o čistom sušenom mesu, bez ikakvih aditiva - znači o ničem drugom, a ne o upakiranim procesuiranim poslasticama.

Uostalom, problem antibiotika nije prisutan samo u pilićima, nego u svim uzgojenim domaćim životinjama:

"Problem razvoja rezistentnih vrsta ne odnosi se samo na široku upotrebu antibiotika u liječenju ljudi, već i na upotrebu antibiotika u veterinarskoj medicini (Barbosa i Levy, 2000; Feinman, 1998; Blackman, 2002), agrikulturi (Angulo i sur., 2004) i akvakulturi (Reilly i Kaeferstein, 1997). Od ukupne količine primijenjenih antibiotika na svjetskoj razini, polovina ih se primjeni na domaćim životinjama namijenjenim ljudskoj prehrani te se posljedično rezistentne bakterijske vrste iz pera- di, svinja i stoke mogu naći u prehrani namijenjenoj ljudima, a kozumacijom te hrane one koloniziraju gastrointestinalni trakt ljudi i na taj način mogu prenijeti genetsku informaciju crijevnoj mikrobioti pa geni za antibiotičku rezistenciju po- staju dio humanog mikrobioma (WHO, 1997; Wegener, 2003; Perreten, 1997; Teuber i sur, 1999). Osim toga, većina anti- biotika koji se upotrebljavaju u prevenciji i liječenju infekcija ljudi i životinja, kao i u poticanju rasta životinja, parcijalno se metaboliziraju i izlučuju sekretima u prirodne ekosustave čime posljedično dolazi do sistemskih promjena u sastavu (kvalita- taivnom i kvantitativnom) mikrobne populacije mikrobiosfere (Dolliver i Gupta, 2008; Sarmah i sur., 2006)."
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:30   #6837
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Naravno da je meso filano antibioticima bolje od upakiranog govna, ali ja sam govorila o čistom sušenom mesu, bez ikakvih aditiva - znači o ničem drugom, a ne o upakiranim procesuiranim poslasticama.
Znam ja kaj si ti govorila tj. pisala, ne brini. A ja kažem da bi radije svježe kupovno od sušenog kupovnog made in China - u takvima se nažalost ne radi samo o antibioticima. Osim ako ne pričaš o sušenom mesu doma u vlastitom dehidratoru ili pećnici.

Evo ti sastav Britovih trakica od sušene piletine - daleko od čistog mesa.

BRIT Let's Bite Fillet o'Chicken - poslastica za pse, 100% Pileće meso
Yo Meat!

100% ukusna poslastica za pse.
Dopunska hrana za pse.

Sastav: pileće meso, tečni skrob.

Analitički sastav: sirovi proteini 40%, sirovi pepeo 3%, sirove masti 2,5%, sirova vlakna 0,2%, vlaga 25%.
Izrađeno po proizvođačkoj specifikaciji.

Uputstvo za hranjenje: Ponudite proizvod tokom dana kao poslasticu.
Prilagodite količinu poslastica potrebama i stanju svog psa.
Ne dozvolite prejedanje.

Čuvati na suvom i hladnom mestu.
Nakon upotrebe pakovanje zatvoriti pomoću Zip zatvarača i odložiti u frižider.
Nije namenjeno za ljudsku ishranu.
Sadrži konzervanse odobrene od EU. ne piše koje!

Proizvođač: Shandong Luscious Pet Food Co., Ltd., Advanced Industrial Park, Yangkou Town, Shouguang, Shandong, China; Reg.br. 3700PF066.

Proizvedeno u / Uvezeno iz: Kini / Češke Republike (EU).
Češka uvozi iz Kine pa oni dalje izvoze nakon pakiranja, naravno da će napisati što nejasnije pa nek si ko misli kaj hoće u stilu "a možda ipak nije iz Čajne" Not for my babies

A evo i Dr. Clauder's, zvuči nešto bolje, al svejedno:

DR. CLAUDER'S Poslastice za pse Lamb Filet Strips
Dopunska hrana za pse

Lamb filet strips je ukusna i zdrava poslastica koju će Vaš pas obožavati. Proizvedena je od vrhunskog, 100 % prirodnog, filea bez konzervansa, aditiva i boja. Poslastica koja će zasigurno postati omiljena ljubimcima i vlasnicima ljubimaca. Izvrsna i kao pomoć pri treningu.

SASTAV: janjetina 100%.
ANALITIČKI SASTAV: bjelančevine 27%, sadržaj masti 7,5% sirova vlaknina 0,4%, sirovi pepeo 4%, vlaga 23%.

DODACI: nutritivni dodaci: voćni frukto oligosaharidi (FOS) 0,5%.

UPUTA ZA KORIŠTENJE I ČUVANJE: ponuditi kao poslasticu, čuvati na suhom i zračnom mjestu.
Svježa voda neka je uvijek dostupna vašem ljubimcu.

ZEMLJA PORIJEKLA: Kina.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:23   #6838
Tekuci skrob? To bi bio kukuruzni skrob?

Ako da, bojim se da nema proizvoda za humanu upotrebu koji ne sadrzi isti.

Ne znam, i dalje ne vidim kriminalnost u sastavu lets bite (s tim da preferiram patku). Pogotovo ne toliku da bi previse razmisljala oko njih, susila sama ili pekla.

S tim da ne znam odakle ti ovaj link, obzirom da niti na stranici proizvodaca a niti ducana u RH ne pise nikakva zabrana humane konzumacije.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:39   #6839
Meni se čini da ispadne na isto. Iako mene 'tekući škrob' neodoljivo asocira na štirku za uporabu u veš-mašini. Osim ako neću iskipati brdo love u Grgi Čvarku ili nekom sličnom ekodućanu odnosno OKP-u, ne mogu znati što se nalazi u namirnicama koje kupujem.

Kao prvo, neću to napraviti ni za sebe jer nemam toliko love, a moje beštije vjerojatno jedu bolje i zdravije od mene, a kao drugo, u našim uvjetima ne vjerujem u istinsku ekoproizvodnju.

Recimo, neki dan dobila sam 'domaće paradajze' pa su mi imali isti okus kao i oni kupljeni u Konzumu. Kupila sam češnjak na placu pa sam ga za dva dana pola bacila. Dobro, možda nisam imala sreće ili su mi okusni pupoljci zakržljali.

Svejedno, iako beštijama uvaljujem raznorazne poslastice sumnjive kvalitete, volim im mnogo toga i sama pripremiti, pa makar to bilo i ovo po prste opasno rezanje kokošjih želudaca. Ne zanosim se idejom da 'ljubav pobjeđuje antibiotike', ali i ne mislim da su antibiotici baš tako pogubni za ljude i životinje kao što se to uglavnom prikazuje.

Ukratko, nije mi teško za beštije napraviti nešto što za sebe ne bih, ali da ću baš slati na ispitivanje uzorak goveđe kosti ili kokošje noge, to bome neću.

Uostalom, preživjeli smo i černobilsku zelenu salatu pa ćemo i sve ostalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:31   #6840
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Tekuci skrob? To bi bio kukuruzni skrob?

Ako da, bojim se da nema proizvoda za humanu upotrebu koji ne sadrzi isti.
Ne brine mene škrob koliko me brine MADE IN CHINA.

guglaj ne da mi se i nemam vremena objašnjavati, no ukratko rečeno - otrov nad otrovima od tamo proizlazi. Hvala, ne sa moje živinice.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.