Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 15:10   #21
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
ovi mi je jedan od boljih savjeta...

najbolje da je prvo operem cijeli frizider octom i jos ostavim da odstoji preko noci u zdjelici...

valjda ne mora bit prazan ako se to ostavlja preko noci?
Ne mora. Ja ovako otklanjam miris ribe ili nekog "mirišljivijeg" sira iz hladnjaka. Druga hrana ne poprima miris octa.

No, ako unutarnje stijenke hladnjaka imaju ovaj miris, onda ćeš, po mome, trebati ovaj postupak ponoviti nekoliko puta.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:59   #22
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
ovi mi je jedan od boljih savjeta...

najbolje da je prvo operem cijeli frizider octom i jos ostavim da odstoji preko noci u zdjelici...

valjda ne mora bit prazan ako se to ostavlja preko noci?
ja isto imam taj sistem .... preko noći je dovoljno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:33   #23
Znam da u DM sigurno ima nešto za mirise u friđu, ali svakako dajem prednost prirodnijem (ocat). No vidjela sam u nekom katalogu (quelle ili nešto sl.) neki "metal" u obliku kamena koji navodno skuplja mirise i to u nedogled(nam roka trajanja) .
__________________
"It is easier to break an atom than prejudice"
Provincijalkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:31   #24
frižider ronda

kupio novi frižider (još ne želim blatiti proizvođaća) i jako ronda.
frižider je energetska klasa A, nivo buke 40dB (standard koliko vidim), ima automatsko odleđivanje...
dobro je postavljen, temp. otprilike na pola.
problem je u tome da kompresor stalno radi, upali se svakih 20-ak minuta i onda ronda dosta glasno 20-ak minuta pa se malo smiri i stalno tako.
osim što se (bar ja mislim) prečesto uključuje ispušta i čudne, glasne zvukove (šuštanje, pretakanje, klokotanje..).
izluđuje me.
kakva su vaša iskustva, trebam li zvati servis?
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:21   #25
Ja imam candyjev, A klasa. Moj ne ronda nego pucketa povremeno. Kad mu se uključi kompresor, ponekad nešto pucketa u njemu, ili krcka, ne znam kako bih to opisala. Podsjeća na pucketanje leda. Nemam pojma da li to tako treba biti.....
malerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:11   #26
Mi imamo electroluxov - novi novcati. I ronda. A naročito je neobično to klokotanje. Pomalo i pišti. Ne znam trebamo li ga prijaviti (na servis). Čini mi se da hladi dobro, ali da je glasan, brate, glasan je... hm. Dakle i mi smo u nedoumici zvati servis ili ne.
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:30   #27
znači nisam jedini

kod mojih staraca frižider star 15 godina i radi mirno ko bubica.
ipak ću pitati u servisu..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:12   #28
Dubac,mislim da mi imamo isti frižider,Electrolux ERB 36301 X.
I moj se čudno "glasa" ali najčešće ga čujemo navečer kad legnemo u krevet i kad bude tišina jer imamo otvorena vrata od sobe zbog male (4 god) koja spava u drugoj sobi pa da ju čujemo ako nešto treba.Preko dana se i ne obazirem na njega.Serviser mi je pao na pamet ali kaj da mu kažem??!!!Frižider mi cvili i pišti i klokoće.Malo mi je bilo glupo to objašnjenje,ali sada kad vidim da nisam jedina možda i nazovem servis.Ej,Dubac,da se udružimo i zajedno nazovemo da nas ne dožive kao munjene babe kad im počnemo objašnjavati "dječje bolesti" frižidera
E da,star je 3 mjeseca i nije bio baš jeftin,4099kn.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:02   #29
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Dubac,mislim da mi imamo isti frižider,Electrolux ERB 36301 X.
E da,star je 3 mjeseca i nije bio baš jeftin,4099kn.
Da koliko se sjećam imamo isti (185 cm visine tako nekako). A možda je on jednostavno takav. Tko prvi dozna jel to normalno nek javi
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:00   #30
Pa navodno je to normalno s fridgevima s automatskim odleđivanjem, čula, od nekog, ko je isto tako mislio da je to čudno, al ne može bit zgorega nazvat servis pa potvrdit. E da, moj isto klokoće i krcka, a automatiku ima samo u nezamrzivačkom dijelu.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 04:13   #31
hmm, meni ne zvuči baš normalno, to što vi opisujete - čitav spektar iritantnih zvukova, hmm
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:44   #32
Mrtvac u frižideru

Je, to sam našla danas kad sam došla s godišnjeg. Neko grdno nevreme je bilo pa je izbacilo sklopku i sve mi se usmrdilo dok me nije bilo . Stvar je u tome da sam ga ribala 3 put danas i probala sam sa sto čuda al ne pomaže. Više ne znam kaj da napravim i s čim da ga operem da mi se izgubi taj smrad. Čak sam u friž stavila neki miris al je to još gore.
Dajte neku pametnu ideju s čim da operem taj shit jer je nesnošljivo.
Najrađe bi si kupila novi frižider
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:02   #33
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Je, to sam našla danas kad sam došla s godišnjeg. Neko grdno nevreme je bilo pa je izbacilo sklopku i sve mi se usmrdilo dok me nije bilo . Stvar je u tome da sam ga ribala 3 put danas i probala sam sa sto čuda al ne pomaže. Više ne znam kaj da napravim i s čim da ga operem da mi se izgubi taj smrad. Čak sam u friž stavila neki miris al je to još gore.
Dajte neku pametnu ideju s čim da operem taj shit jer je nesnošljivo.
Najrađe bi si kupila novi frižider
stari dobro oprobani recept naših mama i baka : pobrišeš cijelu unutrašnjost ugašenog frižidera krpicom namočenom u alkoholni ocat (ne vinski ili jabučni !!) , staviš na gumu dvije kvačice za veš da se vrata ne mogu zatvoriti i ostaviš tako preko noći (ili radnog dana dok nisi doma, šta ti više odgovara, ali jedno 10 sati) ...
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:05   #34
ovo gore bi moglo upaliti, alkohilni ocat je dobar stari provjereni recept za ubijanje smrada, ak ne uspije kupi onu spravicu ionizator zraka za frižider. možda pomogne, a poslije ti i ostane za ne miješanje mirisa hrane u frižideru
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:06   #35
E, hvala ti ko sestri
Idem sad to napravit i prek noći ga ostavit tak. tnx još jedamput !
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:08   #36
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
E, hvala ti ko sestri
Idem sad to napravit i prek noći ga ostavit tak. tnx još jedamput !
bitno je da ti vrata ostanu odškrinuta, jer ak se zatvore - samo bude se dunstalo dalje u njemu (ovaj put po octu) ...i ne pali ga dok se nije provjetril
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:57   #37
ako ne upali alkoholni ocat, premaži ga varikinom par puta
vrata ne zatvaraj, neka se lufta
bar dan, dva
poslije jedno vrijeme svaki dan stavi par šnita svježe jabuke posute sa mljevenom kavom u njega


Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Najrađe bi si kupila novi frižider
ja mislim da bi to napravila
muka mi je od same pomisli na tvoj frižider, kaj bi tek bilo da je moj
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:25   #38
mi smo istu stvar imali sa frižiderom na moru.
Uglavnom smrdi ko vrag. sve smo probali- taj miris se uvuče i ne može ga se iskorijeniti.

Smrdi čak godinu nakon toga. Smrdi kao vrag. Stoga čisti čim čim više tim tim bolje i probaj se naviknuti ili mijenjaj frižider - nažalost!

Mi smo probali ocat arf blic. možda onaj sutsav za brodove za ozoniczaciju nekaj pomaže samo kaj to mi nismo imali...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:27   #39
skrati si muke i idi odma kupit novi frižider
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 22:06   #40
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
skrati si muke i idi odma kupit novi frižider
To još uvijek stignem, za sad sam ga oprala s octom i skroz je otvoreni i ne osjeća se smrad, samo ocat. Bum vidla kak bu sutra izgledalo.

Maznuli nam na moru naplatke, pa dođeš doma pa to sranje i još najbolje od svega i plamenik mi je riknul na peći pa mogu samo pod hladnu vodu. Da se streliš
Nadam se da se kvota zala ispunila .
Idem pit!
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.