Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 22:49   #1
Kućna pomoćnica

n puta sam poželio da se nekim čudom stan počisti sam od sebe i da se ne moram gnjaviti s tim kada (konačno) stigne vikend.... da li netko ima kućnu pomoćnicu ? koliko to košta? da li je to luksuz ili potreba?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:06   #2
ako ne stignes sam a imas novaca da platis onda nije luksuz nego potreba.

Ako stignes sam a ne da ti se a bas bi te novce mogao i pametnije upotrijebiti - onda je luksuz

Neka me isprave - cijene se krecu od 25-40 kuna po satu. ( s tim da se racuna da ce se ostati barem 3 sata, malo tko s eide zezati za sat vremena tjedno)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:22   #3
2o kuna/h ciscenje, 25 peglanje
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 02:45   #4
Ja sam grozno prezauzeta i imam cistacicu vec 2 godine.
Sto joj trebas kao prvo stavit do znanja je da ti nisi bogata osoba kojoj ciscenje treba iz luksuz-a nego da ti je to nuzno zlo.
Moja dolazi jednom tjedno i cisti kuhinju, kupatilo, wc, dnevni boravak samo usise i pocisti laminat ispod rag-a
Za to joj treba 2 sata i toliko je i placam.
Nikad nisam trazila da napravi ista drugo jer iz proslosti znam da ako ti hoces sad ovo sad ono, niti si ti zadovoljna niti ona.
Anja_UK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:58   #5
Meni ona nije luksuz nego potreba.
Plaćam ju 30 kn/ sat i dolazi dva puta tjedno po ca 5 sati.
Čisti i pegla.
Pegla ono što je do njenog dolaska osuđeno, eventualno stavi još nešto prati i stavi na sušilo, generalno očisti cijeli stan i svaki put na nešto baci težište npr pranje prozora ili pranje pločica u kupaoni, to si sama bira dinamiku a ja zadovoljna.
Ima ključ od stana već godinama i de facto je smatram dijelom obitelji.

Problem je naći dobru, evo ja sam nakon puno isprobavanja našla svoju soul mate kućnu pomoćnicu i s nama je već tri godine

Preporučujem da nađeš preko preporuke ali ujedno i upozoravam da su takve obično već bookirane i vrlo tražene.

Ako pak nećeš imat sreće,probaj oglasnikom, al priupitaj za pisma preporuke i zlu ne trebalo, traži osobne podatke.
Word of advice: ne zovi agencije tipa Uspinjača. Katastrofa su
Eh, i da.. moje dosadašnje iskustvo (a prodefiliralo ih je kao proba kod mene jedno ca 7-8) .. obično više volim ove srednjovječne gospođe. Pedantnije su
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 18:50   #6
Nadam se da mi nikad neće biti neophodna potreba; ne sviđa mi se ideja da me netko služi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 18:52   #7
Quote:
verica kaže:
Nadam se da mi nikad neće biti neophodna potreba; ne sviđa mi se ideja da me netko služi.
pa to je job kao i bilo koji drugi... i mi služimo svoje poslodavce
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 18:54   #8
A eto, meni se ne čini tako. Mislim da svatko treba pospremati sam za sobom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:11   #9
Quote:
verica kaže:
Nadam se da mi nikad neće biti neophodna potreba; ne sviđa mi se ideja da me netko služi.
Sluzi te i posluga u restoranu i zubar kad ti popravlja zub i frizer kad te sisa. Sve to su posteni poslovi koje sukladno tome i placas.

Smatram da je definitvno vise fer platiti osobu koja ti to napravi nego izrabljivati roditelje, svekrve, tete itd. i za to im ne dati ni prebite pare. ( ne ide ovo tebe osobno, da se razumijemo)

Ovako barem netko ima cist stan ( ako vec sam ne stigne) a neto drugi poboljsa svoju penziju ili malu placicu.

Nego, za statistiku - nemam jos nikakvu placenu ili neplacenu pomoc. Sve radimo sami.

Iako sam po tom pitanju cudan tip i osjetljiva na svoj intimni prostor - kad djeca dodju, radije bi platila nekome da mi popegla i to vrijeme iskoristila da se ja u miru poigram s djetetom.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:20   #10
Quote:
Winona kaže:
Sluzi te i posluga u restoranu i zubar kad ti popravlja zub i frizer kad te sisa. Sve to su posteni poslovi koje sukladno tome i placas.
Kao što sam već rekla, posao kućne pomoćnice/sluškinje meni se ne čini usporediv sa gore navedenima. Jednostavno, ne sviđa mi se ideja da plaćam nekoga tko će za mnom čistiti i pospremati. (Ne sviđa mi se niti odnos mnogih ljudi koje poznajem prema ženama koje im pomažu u kući, ali to naravno ne mora biti opći slučaj).

Mama mi pomaže kada mi je to neophodno, ali jednako tako pomažem i ja njoj.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:41   #11
Platiti određeno vrijeme za redovito održavanje nije luksuz ni jednoj zaposlenoj ženi ni muškarcu, ako si to ikako mogu priuštiti.
Izbjegle bi se mnoge nervoze...

Ja, nažalost, nisam mogla...

Kod nas je to, maltene, sramota imati kućnu pomoćnicu. A zašto?
Jer -kao žena nije žensko, ako sama ne rinta u svojoj kući.

Zanimljivo, više nije sramota imati tzv čuvarice djece.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 22:12   #12
ne kontam. pa ne luzi te bukvalno. sa svojom imam dogovor: dodje kad smo na poslu. ima svoj kljuc. a robu na peglanje nosi k sebi (susjeda nam je)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 13:45   #13
Quote:
verica kaže:
Kao što sam već rekla, posao kućne pomoćnice/sluškinje meni se ne čini usporediv sa gore navedenima. Jednostavno, ne sviđa mi se ideja da plaćam nekoga tko će za mnom čistiti i pospremati. (Ne sviđa mi se niti odnos mnogih ljudi koje poznajem prema ženama koje im pomažu u kući, ali to naravno ne mora biti opći slučaj).

Mama mi pomaže kada mi je to neophodno, ali jednako tako pomažem i ja njoj.
A kaj je posao čistačice u firmi, smetlara, i sl. U čemu je razlika. Ja imam kućnu pomoćnicu koju uopće ne smatram kao nižu rasu ili bilo što slično. Ima svoj ključ, dođe jednom tjedno, pospremi i popegla, uzme novce koje ostavim (ona procijeni koliko dugo je radila), uzme iz frižidera što god hoće za jesti i to je to. Inače smo si potpuno OK. Žena je u penziji, na taj način krpa kućni budžet, a meni i ženi obzirom da radimo ko konji ostaje vikend za šetnju po Maksimiru s djetetom. I ne vidim gdje tu ima što loše.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 14:00   #14
Mojoj baki i mojoj mami čistila je izvjesna Marica. Marica je čistila i kod prijateljice od moje mame, i prijateljica je upozorila mamu da si Marica voli popiti. Mamu je bilo strah da će se Marica napiti i pasti kroz prozor dok ga bude prala, zato je Marici davala samo jedno pivo. Marica je, s druge strane, ogovarala prijateljicu moje mame jer joj je ova za gablec davala samo Tirolsku salamu. Kod nas je Marica dobivala obilan gablec, jer je mom tati - čini mi se - bilo nelagodno što imamo kućnu pomoćnicu pa je kad bi Marica dolazila pripremao obilan doručak: sir i vrhnje, jaja, šunku, paštetu, riblje filete. Ova nelagoda, međutim, nije potaknula tatu da više pomaže mami oko kućanskih poslova pa da time Marica postane nepotrebna. Ja nisam voljela kad je Marica dolazila jer sam dan prije toga morala pospremiti sve svoje igračke, tako da Marica ne bi na to gubila vrijeme. Kad je Marica ostarjela i više nije mogla pospremati kuće rekla je mami da će pitati svoju snahu želi li preuzeti 'njene' kuće. Snaha nije htjela i Marica je rekla mojoj mami da te mlade ništa ne valjaju i ništa nečeju delati. Meni je bilo drago što Maričina snaha ne želi raditi po tuđim kućama.

Nisam rekla da ima nešto loše u angažiranju kućne pomoćnice - kako bih ja uopće mogla reći da li je nešto dobro ili loše. Rekla sam da se meni ne sviđa da plaćam nekoga da mene služi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 14:33   #15
Meni je kućna pomočnica potrebna...i još kako potrebna. Radim dur-marš po cijele dane, čak i subotom, a kako stvari stoje izgleda da ću raditi i dvokratno.
Baš bi mi trebala žena koja će mi pomoći, jer dečko i ja doista ne stižemo, a da ne spominjem da se uz posao bavim i humanitarnim radom, a dečko uz civilno služenje vojnog roka radi u fušu.
Ali problem je taj da si je ja ne mogu priuštiti, jer moja plaća nije bogznašto, a dečko radi u fušu da bi mogli platiti režije.
Kada dečko odsluži civilku, položi zadnji ispit na faxu i diplomira i počne šljakati imati ću dovoljno love da si uzmem žensku i uštedim sebi ono malo vremena za sebe i dečka, prijatelje, izlaske, kako-tako normalan život.

Zamislite kakav je samo osjećaj kada dođete doma s posla u 20:30h mrtvi umorni i gladni, a čeka Vas "novi" posao - nikad kraja!
Dragi mi zaista puno pomogne, ali više gotovo da ne stižemo niti on niti ja.
Samo da napomenem da smo jučer uspijeli "zajedno" ručati nakon par tjedana
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:26   #16
Kučna pomočnica te obično stoji oko 1000 kn na mjesec.. e sad se postavlja pitanje da li ti zelis da ti neki stranac kopa potvojim stavrima ili po tvojoj intimi... osim, mozd a ako od nje zelis nesto vise?!
__________________
I am.....
dominatrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 22:22   #17
1000 kn na mjesec?

pa to je 40 sati po tarifi od 25 kuna...

10 sati tjedno...

pa koliki ti stan imash, tj. koliko vas je da ima toliko peglanja, pospremanja, ciscenja?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 22:49   #18
Thumbs down Ipak luksuz

Smatram da nije loše zaposliti kućnu pomoćnicu. No, prosječna plaća od nekih 3000 kn baš i ne dopušta odvojiti 1000 kn mjesečno za pomoćnicu (dominatrixova procjena). Naravno, rizik postoji, svakavih ljudi danas ima. Mislim da su starije gospođe sigurnije rješenje, pogotovo ako posao rade duže vrijeme.

Kako god, s prosječnom hrvatskom plaćom ipak se radi, na neki način, o luksuzu.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 14:58   #19
Nasa kucna pomocnica dolazi 1x tjedno po 3 sata, dovoljno da pocisti sve podove i kupaone. Oko 2x godisnje dolazi dodatno po 4 sata za prozore. Placamo ju 25 CHF po satu, sve legalno. Na crno bi moglo i dosta manje, to su onda zene sumnjivog boravisnog statusa i vecinom je tesko sporazumiti se s njima.

Radimi obadvoje puno radno vrijeme i zato ne vidim nista lose u koristenju kucnih usluga.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 15:45   #20
pa nije tih 10 sati tjednot ako ni puno. Pa to su dva popodneva tjedno.

Nemam kucnu pomocnicu ali kod mene bi imala posla ta dva popodneva. Iz razloga sto moje odrzavanje stana ne ukljucuje samo peglanje, brisanje kupaone i usisavanje, nego i prasina ( a tu mislim i okvire slika i iza tevea i brisanje zaluzine ( samo na to ode vise od pola sata) itd. Osim toga u tih 5 sati dnevno bi uracunala i pauze za zenu da sjedne i nesto popije i pojede ( na moj trosak).

Tako rade frendice koje imaju klince i rade i imaju spremacice.

Mnogi stanovi izgledaju cisto a jesu li zaista

Nego, znam par osoba ( jedna od njih je studirala sa mnom) koji rade i to u nedostatku drugoga i to je posten posao.

Ali 25 kuna po satu je malo. Ja nisam cula da ( pisem za Zg) isto ide ispod 30 kuna.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.