Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2004., 19:53   #1
Adaptacija potkrovlja

Ukoliko bi se netko odlucio na uredjenje potkrovlja u stambeni prostor u obiteljskoj kuci, zna li nekog arhitektu/agenciju koja bi bila pogodna za navedeni zadatak? (Po mogucnosti web link sa ilustriranim prijasnjim projektima)
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 10:21   #2
Re: Adaptacija potkrovlja

Quote:
ble kaže:
Ukoliko bi se netko odlucio na uredjenje potkrovlja u stambeni prostor u obiteljskoj kuci, zna li nekog arhitektu/agenciju koja bi bila pogodna za navedeni zadatak? (Po mogucnosti web link sa ilustriranim prijasnjim projektima)
Ja ću to raditi sam, pa kad steknem iskustvo, bacim se k tebi na posao
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 20:41   #3
Re: Adaptacija potkrovlja

Quote:
ble kaže:
Ukoliko bi se netko odlucio na uredjenje potkrovlja u stambeni prostor u obiteljskoj kuci, zna li nekog arhitektu/agenciju koja bi bila pogodna za navedeni zadatak? (Po mogucnosti web link sa ilustriranim prijasnjim projektima)
Pa ovisi iz kojeg si grada?
Xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 22:10   #4
Quote:
Xyz kaže:
Pa ovisi iz kojeg si grada?
Iz Ri, ali navedeno potkrovlje je u okolici Zg. Kolegica sa posla mi je dala sljedeci link: http://www.randic-turato.hr/intro/intro.htm

Oni su navodno ok i vec imaju slicne stvari iza sebe premda izricito to ne navode na stranicama.

Druga varijanta koja mi je predlozena je od strane kolege koji iza sebe ima nekoliko projekata uredjenja pozornica i konceptualnih umjetnih uradaka jest da se time pozabavi netko iz njegove branse cime bi dobio mozda cak i ono sto mi pase: oni bi sredili zidove i boje, a ja mi minimalistickim stilom uredio ostatak.

Ne znam... ne zuri mi se sa odlukom tako da imam jos vremena razmisliti da li cu se uopce u to upustiti ili ne
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 13:54   #5
Adaptacija potkrovlja, cijena, iskustva...

Dakle,
u zgradi postoji tavanski prostor koji je podijeljen na supe. Namjeravam pokusati otkupiti par njih i sloziti jedan prostor od 30ak kvadrata. Za to su mi potrebne sljedece informacije pa ako netko ima saznanja ili iskustva bio bih zahvalan

Dakle,

1. Koliko kosta kvadrat tavanskog prostora? Radi se o supama a poprecne grede se nalaze uz pod (navodno to smanjuje cijenu jer ih treba premijestati)

2. Kako cu morati zamijeniti svoju supu sa susjedovom da bi dobio cjelinu sa otkupljenim supama, a kuca je etazirana te se zna koja je cija supa kako se taj problem rjesava? Nadam se da postoji neka druga solucija osim dvostrukog kupoprodajnog ugovora i placanja poreza

Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 14:09   #6
1. poprečne grede?
možda grede krovne konstrukcije?
si siguran da ih možeš micat? da nebi krov popustio?

2. jednostavnom trampom?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 14:16   #7
Gle, koliko sam ja upoznat sa problematikom postoje dvije vrste konstrukcije krova. Takva da su poprecne grede koje drze krovnu konstrukciju uz pod i da su pri sljemenu tj. iznad glave sto znaci da ih ne moras dizati tj. premjestati kao u prvom slucaju.

Da, na trampu sam i mislio ali da li su to dva kupoprodajna ugovora ili se radi ugovor o zamjeni pa se samo placa porez na razliku u cijeni (koje nema) ili

Kako to legalno-pravno rijesiti da imam crno na bijelo a da ne platim porez jer stvarno nema smisla placati za zamjenu a vjerojatno ce na kraju to biti neophodno..
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 14:26   #8
1.slabo si upoznat..
postoji puno više od 2 vrste krovnih konstrukcija..

2. ugovor o zamjeni..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 14:41   #9
Re: Adaptacija potkrovlja, cijena, iskustva...

Quote:
Partfiš kaže:
Dakle,
u zgradi postoji tavanski prostor koji je podijeljen na supe. Namjeravam pokusati otkupiti par njih i sloziti jedan prostor od 30ak kvadrata. Za to su mi potrebne sljedece informacije pa ako netko ima saznanja ili iskustva bio bih zahvalan

Dakle,

1. Koliko kosta kvadrat tavanskog prostora? Radi se o supama a poprecne grede se nalaze uz pod (navodno to smanjuje cijenu jer ih treba premijestati)



Te se grede NE SMIJU premještati jer su povezane sa ROŽENICAMA (to su tvoje kose grede iznad glave) i sve zajedno čine cjelinu koja tvori krov i strop .Spojene su najvjerojatnije spojem koji je u stručnijim i malo starijim krugovima(generacijskim) poznat kao SLIJEPI VEZ . Kad smo kod cijene kvadrata ne znam što te zanima , cijena m2 uređenog prostora ili cijena m2 tavana . Ako se radi o prvom mogla bi ti otići cijena do neba , ovisno o stanju pokrova , mogućnostima spajanja sanitarnih i inih instalacija i još o koječemu .Tema je kompleksna i zahtijeva puno prostora . Ovisi naravno i o tome koliko ste u mogućnosti napraviti sami .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 15:03   #10
Dakle da pokusam ponovno. Ne radi se o kosim gredama. One su naravno tamo i ne mogu se micati jer na njima lezi kompletan krov. Radi se o vodoravnim gredama koje drze krov da se ne rasiri tj. konstrukcija je u obliku slova "A" a grede su ova poprecna crtica na slovu. Kod mene se nalazi skroz dole uz pod a postoje krovista (npr. kod mojih dragih roditelja) gdje je ona pri vrhu pa ne smeta kod hodanja.

Sto se cijene tice zanima me koliko da ponudim vlasnicima za otkup njihove supe (neuredjeno, zatrpano starim ormarima i sl.) Radi se o stambenoj zgradi od 4 kata u centru Zagreba....

Znam da vjerojatno postoji puno vise vrsta konstrukcija krova ali htjedoh reci da kod slucaja te nazovimo je "A" konstrukcije ima samo dvije opcije; Ili je poprecna greda toliko niska da ti smeta za normalan zivot pa moras smisliti kako ju podignuti ili je vec gore i ne smeta.

Ugovor o zamjeni znaci....
A znas li nesto o tome kako porezna uprava tretira takve ugovore?

Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 15:10   #11
ne kužiš ti ništa..
ta greda je itekako važna..
da je ukloniš tada bi se krov raširio pri dnu i srušio..
prema tome..
ili ćeš prostor uklopit tako da se ta greda nađe negdje gdje ne smeta (npr u zidu..)
ili ćeš je zamjenit npr. metalnom koja će bit manjih dimenzija..
(a baš me zanima kako ćeš onda riješit uporišta..)
ili ćeš rekonstruirat cijeli krov.. i izgradit drugačiju krovnu konstrukciju..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 15:28   #12
Hmm...pa to sam i napisao

Quote:
Partfiš kaže:
Radi se o vodoravnim gredama koje drze krov da se ne rasiri tj. konstrukcija je u obliku slova "A" a grede su ova poprecna crtica na slovu.
..ali to je nebitno.
Ne razumijem zasto je nerjesiv problem podici gredu iznad glave? Zar je prevelika poluga pa nece izdrzati li...? Ako ih ostavim u zidu opet ostaje problem kako napraviti vrata a da ne preskacem gredu kada prolazim kroz njih....
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 15:48   #13




stvarno ne kužiš..
ako makneš tu gredu, tada se raširi krov- doslovce.
grede krova koje su sada naslonjene na zidove i nose težinu krova na zidove i tako se drže u ravnoteži.
da nema te grede tada bi te grede izletile prema vani i krov bi se srušio..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:28   #14
Ajde da 4. puta ponovim jednu te istu stvar. JA NE MISLIM MAKNUTI GREDU NEGO JE POSTAVITI 2 METRA VISE. Imala bi istu funkciju samo bi stajala 2 metra od poda umjesto 20 cm od poda. S obzirom da je udaljenost od sljemena krova do poda cca 4 metra znaci greda bi stajala na pola puta izmedju poda i sljemena umjesto uz pod. Kaj sad tu tebi nije jasno
Mogu ja i peti put...

A i cijela prica potpuno nebitna. Znas li mozda cijenu kvadrata ili nesto o porezu?
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:48   #15
Ne smiješ micati zonu grede jer češ razjebati statiku krova !!! Možeš eventualno napraviti neki nadomjestak u donjoj zoni, naravno u izvedbi stručnjaka .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 16:58   #16
Quote:
zh1 kaže:
Ne smiješ micati zonu grede jer češ razjebati statiku krova !!! Možeš eventualno napraviti neki nadomjestak u donjoj zoni, naravno u izvedbi stručnjaka .
O.K. Ovo je vec konkretniji odgovor. Znaci bitna je zona grede tj. mora biti bas tamo gdje je sada. Znaci cak i kada bi stavio 5 greda jednu za drugom od sljemena do 2 metra iznad poda ne bi bilo dostatno da zamijeni tu jednu uz pod? Naravno sve bi trebao izracunati dobar staticar ali pitam cisto teoretski...
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 17:06   #17
Tako je !!! Nije mi je jasno kaj ti smeta ta ili te grede ?Kad smo frendu sređivali potkrovlje na črnomercu unutar tih greda smo položili kompletne instalacije vode , izolaciju i sl . Trebalo je samo napraviti štengu na relaciji ulaz- prva greda . Prostora ionako ima dovoljno u visinu !
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 10:06   #18
Quote:
zh1 kaže:
Tako je !!! Nije mi je jasno kaj ti smeta ta ili te grede ?Kad smo frendu sređivali potkrovlje na črnomercu unutar tih greda smo položili kompletne instalacije vode , izolaciju i sl . Trebalo je samo napraviti štengu na relaciji ulaz- prva greda . Prostora ionako ima dovoljno u visinu !
Pa smeta mi jer ce mi prolaziti tocno po sredini stana a gornji rub grede je udaljen 45cm od poda sto znaci da, cak i ako napravim zid sa instalacijama iznutra, moram imati vrata na tom zidu sto opet znaci da cu na vratima imati prag visok 45 cm Ne mogu nikako izvesti raspored tako da mi je greda na ulazu u stan...

Cijena?
Papirologija?
Zna li itko
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 10:16   #19
ako ima dovoljno visine, ja nebih ni dirao tu gredu..
izgradi novi pod koji će biti tako viši da je iznad te grede..
to ti je puno manja zajebancije nego zamjena te grede s metalnom.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 10:50   #20
Quote:
nn-st1 kaže:
ako ima dovoljno visine, ja nebih ni dirao tu gredu..
izgradi novi pod koji će biti tako viši da je iznad te grede..
to ti je puno manja zajebancije nego zamjena te grede s metalnom.
E, u tome je poanta. Donju gredu ostaviti i iskoristiti ju za sve instalacije + dobra izolacija poda, a cijelu priču usmjeriti prema prostoru iznad grede!
Što se tiče cijenem mislim da, pošto se radi o potkrovlju, sa izradom kvalitetne toplinske izolacije, što opet znaći vjerovatno nov pokrov, da ne možeš proći jeftinije nego da gradiš kvadrat nove kuće. Znaći po mom mišljenju ništa ispod cca 350 EUR. Tu naravno nemoj zaboraviti građevinsku dozvolu i ostale papire.
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.