Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2016., 20:04   #1
Monsanto - da ili ne?

Kako gledate na mogućnost da Monsanto kupi veću količinu zemlje u Hrvatskoj, na primjer u Slavoniji? Oko 10000 hektara?
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 00:09   #2
nikako
ne znam koliko ga uopće možemo izbjeći ali ne moramo prodavati zemlju
to zna svaka budala

ovakvima treba pomagati
ili pomoći da bude još ovakvih

http://www.jutarnji.hr/investirao-sa...atske/1322112/

Quote:
NE VOZI BMW I NE TROŠI NA LUKSUZ Investirao sam 20 milijuna kuna i sada imam češnjaka za četvrtinu Hrvatske
EDIT:
samo...
voditi računa o sjemenu
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 00:15   #3
Jednom kad zemlju otrujes njihovim herbicidom, gotovo je, dozivotno ces morati koristiti njihove prozivode jer je to jedini nacin da ti ista uspije.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:11   #4
Mene samo zanima kako nitko nije reagirao dobrih 15 godina koliko je ta tvrtka u Hrvatskoj.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:24   #5
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima kako nitko nije reagirao dobrih 15 godina koliko je ta tvrtka u Hrvatskoj.
Na što je to točno trebalo 'reagirati'?
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:28   #6
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Jednom kad zemlju otrujes njihovim herbicidom, gotovo je, dozivotno ces morati koristiti njihove prozivode jer je to jedini nacin da ti ista uspije.
O kojem se točno herbicidu / aktivnoj tvari ( sa takvim učinkom) radi?

Inače sva sredstva za zaštitu bilja moraju imati dozvolu ako ih želiš upotreblajvati u EU / HR. Ako i postoji sredstvo sa takvim 'djelovanjem' (u što jako sumnjam, ali pretpostavimo da je teoretski moguće) onda regulatorna tijela države to ne bi smjela pustiti u prodaju i upotrebu.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:37   #7
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Kako gledate na mogućnost da Monsanto kupi veću količinu zemlje u Hrvatskoj, na primjer u Slavoniji? Oko 10000 hektara?
Ne vidim razloga zašto bi Monsanto kupovao zemljište, to im baš i nije osnovna djelatnost. Kod nas je ionako sve bolje zemljište razgrabljeno poodavno, sve što je ostalo su ćoškovi, obraslo (ima ga podosta) zemljište na kojem krčenje i privođenje kulturi košta više nego je trenutna komercijalna vrijednost oranice, općenito nepogodna zemljišta za proizvodnju (loša ekspozicija, podvodno, itd.). S vremenom ljudi su obrađivali bolje a ono lošije su prepustili prirodi, to je normalan tijek stvari.

Što se tiče proizvodnje/razmnožavanja GMO sjemena Hrvatska je sa svojim 'pravnim sistemom' vjerovatno zadnje mjesto na svijetu gdje bi jedan Monsanto došao raditi. Radi se o patentnim pravima koje bi eventualno trebalo štititi sudskim putem, a baš bi volio vidjeti kako Monsanto istjeruje pravdu na našem sudu. Mislim da bi im to brzo prisjelo i da bi se pokupili brže nego što bi i došli. Znaju oni to jako dobro i ne namjeravaju dolaziti ovdje. Tu bi popušili svjetski, ne samo da bi popušili ovdje nego bi i popušili sve ono za što su se izborili kod sebe doma.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:38   #8
Organska hrana je skupa a običnim smrtnicima idu neke gluposti. Da taj Monsanto išta vrijedi onda bi njegovi proizvodi bili skupi i u rangu organske hrane. Normalno,ne budu investirali bezveze,ljudi budu to jeli kao što jedu i ostalu anorgansku hranu jer nemaju love.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:04   #9
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Organska hrana je skupa a običnim smrtnicima idu neke gluposti. Da taj Monsanto išta vrijedi onda bi njegovi proizvodi bili skupi i u rangu organske hrane. Normalno,ne budu investirali bezveze,ljudi budu to jeli kao što jedu i ostalu anorgansku hranu jer nemaju love.
OK, ajmo sada ozbiljno zamisliti koliko bi koštala kila kruha da nema SZB (sredstava za zaštitu bilja)....? Prinosi bi pali barem 50 %, vjerovatno i puno više (korovi, bolesti, štetnici itd.). A u poljoprivredi vrijedi pravilo da kada imaš 10 % viška na tržištu onda cijena pada 20-30%, a kada ima 10 % manjka, onda cijena raste ,ali 50%. Vidjeli smo na primjeru sjeverne afrike što može izazvati samo poskupljenje kruha, a ovdje bi se radilo o globalnom problemu, nestanku namirnica sa polica dužana. Danas nema ni približno dovoljno hrane da se cijeli svijet hrani kako se hranimo danas mi u EU, otprilike polovina stanovnika na zemlji ima puno manji unos hrane nego što je svjetski prehrambeni standard (prosjek). I onda na sve to dodaj svjetsko smanjenje prinosa od recimo 50 % usljed prestanka primjene SZB. To bi bilo jako nepromišljeno. Da li bi se mogao navikunit na šnitu kruha na dan? I da onda ta šnita košta kao jedan cijeli kruh? To su pitanja na koja prvo moraš odgovoriti, pa tek onda rogoboriti protiv Monsanta i njima sličnih.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:12   #10
Bome ni ja ne vidim razlog zašto bi Monsanto uzimao našu zemlju jer ne bave se poljoprivredom.
Osim toga 10.000 hektara im je sitnica u usporedbi s time koliko zemlje im je na raspolaganju u Argentini ili Brazilu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:17   #11
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Na što je to točno trebalo 'reagirati'?
Pa na to da na mala vrata žele uvest GMO i oštetiti zemlju sa svojim kemikalijama, barem to tako veli ekipa po internetsima i portalima. Vidim sad se diže buka, sad se pravi problem, sad se sadašnju vlast optužuje da će dopustiti trovanje slavonske zemlje, a tvrtka u Hrvatskoj posluje već dobrih 15 godina.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:30   #12
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa na to da na mala vrata žele uvest GMO i oštetiti zemlju sa svojim kemikalijama, barem to tako veli ekipa po internetsima i portalima. Vidim sad se diže buka, sad se pravi problem, sad se sadašnju vlast optužuje da će dopustiti trovanje slavonske zemlje, a tvrtka u Hrvatskoj posluje već dobrih 15 godina.
Firma ima predstavništvo u RH gdje prodaje zaštitna sredstva.
Kao što reče @Deere, njima poljoprivreda nije djelatnost.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:39   #13
Apsolutno da. GMO hrana je budućnost, koriste ju već desetljećima u Aziji i Americi, spašava Afriku od gladi, a znanstvenici je u potpunosti podupiru i opovrgavaju razne teorije zavjere vezane uz GMO. Nema apsolutno ništa loše u GMO hrani. Naravno, nitko nikog ne tjera da koriste proizvode kojima manipulira čovjek i mogu slobodno koristiti ono što je u potpunosti prirodno, poput banana.
Zajedničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:02   #14
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Firma ima predstavništvo u RH gdje prodaje zaštitna sredstva.
Kao što reče @Deere, njima poljoprivreda nije djelatnost.
Zar im nije djelatnost prodaja svojih preparata i proizvoda? Ako sam upsio nešto čitati, u Rusiji im je zabranjeno poslovati i sl., pa ono, nije baš za odbaciti.
Mislim ok, slobodno je tržište i sve, samo ne znam zakaj se tolika hajka digla zbog jedne firme, netko to potencira.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:03   #15
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Firma ima predstavništvo u RH gdje prodaje zaštitna sredstva.
Kao što reče @Deere, njima poljoprivreda nije djelatnost.
Osim zaštitnih sredstava oni su i vlasnici nekih sjemenskih kompanija. Samo to se računa kao posebni posao i ne vodi se pod Mnosanto u HR.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:05   #16
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Apsolutno da. GMO hrana je budućnost, koriste ju već desetljećima u Aziji i Americi, spašava Afriku od gladi, a znanstvenici je u potpunosti podupiru i opovrgavaju razne teorije zavjere vezane uz GMO. Nema apsolutno ništa loše u GMO hrani. Naravno, nitko nikog ne tjera da koriste proizvode kojima manipulira čovjek i mogu slobodno koristiti ono što je u potpunosti prirodno, poput banana.
Nadam se da GMO nije jedina budućnost. Ali sigurno će kao tehnologija biti sve prisutnija u budućnosti. Bitno je imati izbor, pa neka potrošači sami odluče.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:12   #17
Dati Monsantu šansu? Naravno da ne! GMO lobisti mlate grdnu paru prodajući naivnima najskuplja muda pod bubrege na foru da će GMO riješiti problem gladi u svijetu i da je to kao korištenje znanosti za humane i plemenite ciljeve. A to rješenje misle postići tako da ljudi koji nemaju love za nezagađenu hranu i vodu razviju razne poremećaje, boleštine, sarkome, iskeširaju se i oni i rodbina za lijekove i pomru
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:13   #18
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Zar im nije djelatnost prodaja svojih preparata i proizvoda? Ako sam upsio nešto čitati, u Rusiji im je zabranjeno poslovati i sl., pa ono, nije baš za odbaciti.
Mislim ok, slobodno je tržište i sve, samo ne znam zakaj se tolika hajka digla zbog jedne firme, netko to potencira.
Današnja politika Kremlja - nije mjerilo.

Monsanto je iskoristio jednu zakonsku odluku (da zaštite 'svoj' patent, koji zapravo uopće nije njihov i ne bi smio biti patentiran, ali oni su ga prvi upotrijebili) i na osvnovu te jedne odluke provodi se veoma 'čudna' zakonska praksa koju bi trebalo srušiti, ali nitko se ne želi sa time petljati po sudovima SAD-a. To je osnova hajke koja se digla protiv njih. Doduše sa tim malim detaljem 99% ljudi koji protestiraju vjerovatno nisu upoznati, ali nema veze njima je ionako bitno samo da se protestira protiv nekoga.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:18   #19
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Dati Monsantou šansu? Naravno da ne! GMO lobisti mlate grdnu paru prodajući naivnima najskuplja muda pod bubrege na foru da će GMO riješiti problem gladi u svijetu i da je to kao korištenje znanosti za humane i plemenite ciljeve. A to rješenje misle postići tako da ljudi koji nemaju love za nezagađenu hranu i vodu razviju razne poremećaje, boleštine, sarkome, iskeširaju se i oni i rodbina za lijekove i pomru
Da Monsanto prekine svoju proizvodnju - vjerovatno bi imao i glad i nemire. Ako ti preuzmeš osobnu odgvoronost za sve posljedice koje bi mogle nastupiti ako prestanemo upotrebljavati SZB (Monsanto tu nije ni bolji ni gori od ostalih) - ja sam za. Samo mi prvo moraš dati neke garancije sa kojim bi ti pokrio nastalu štetu.

Lako je urlati 'ukinite Monsatno'. Moraš razmisliti što će biti sutra kada raja bude gladna.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 23:48   #20
Ove prijetnje glađu su totalno besmislene... A kako je bilo prije dok Monsanta i SZBa nije bilo? Za čudo,živi smo,naši preci su imali što jesti. Kao što država donosi razne regulacije,tako bi trebala poticati organski uzgoj s ciljem izvoza,smanjenjem cijene u državi,ako ništa drugo raditi na tome da se jede što zdravije,zabraniti uvoz gluposti.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.