Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 16:00   #1
Finsko ostakljivanje balkona

Muci me, ukoliko se uopce odlucimo za zatvaranje balkona, koliko je to staklo toplinski izolator? Naime, ako ce mi na balkonu biti blagovaona, hoce li nam biti zimi hladno.

Naravno da bih donji dio balkona (koji je oduvijek zidan) toplinski izolirala. Vjerojatno bismo premjestili radijator na taj bivsi balkon. Ali svejedno, jel to staklo dovoljna izolacija, po zimi? Pretpostavljam da je klasicna pvc stolarija s izo-staklom u tom smislu bolja?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 20:39   #2
Kakvo je to finsko ostakljivanje, imas neku sliku?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 20:59   #3
Ne znam na ovom sliku staviti, evo link s izvedbama
http://www.program-plan.hr/izvedni_objekti.html
Mislim da su ti jedini ko to rade, jer sve sto sam izguglala je njihovo, al ne znam... Uglavnom, po zagrebu to vidjam, izgleda mrak.
Al ne znam zbog izolacije... Radije bih iz prve ruke cula nego da mi ovi nahvale- a ja se poslije smrznem...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 22:59   #4
To staklo ti je slab izolator, zimi ce ti jako hladit prostor, ljeti zagrijavat..
To je inace ok za terasu da se moze koristit vec u rano proljece, i u kasnu jesen kad je vani temp recimo 15 stupnjeva, ali je suncano, pa ces zbog efekta staklenika dobit solidnu temperaturu unutra. (uz uvjet da je terasa orjentirana na jug po mogucnosti)

E sad buduci da ti mislis ostakliti blagavaonu koja ce se stalno upotrebljavati, moja preporuka je svakako pvc prozori i to sa minimalno troslojnim staklom, jer ako se radi o vecoj povrsini, zimi ce ti na tom dijelu
biti dosta hladno i puno ce se trosit na grijanje.
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 23:02   #5
Nisam znala da je to finsko. Ja to znam pod zimski vrt. S tim da ime vara, bas se i ne boravi zimi tamo, nego se drzi bilje i neki naslonjac za vrijeme kad je ruzno vani al je zima ipak malo prosla.
Ideja je da se stavi na suncanu stranu pa da sunce ugrije kroz staklo.

Na guglu ces naci vise primjera sa pojmovima: florida garden, winter garden, sun room.

http://img813.imageshack.us/img813/8...ntergarten.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/7...artenwo064.jpg

U Finskoj bi se smrzli da tu sjede zimi, bez obzira sto web tvrdio s tvog linka.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:07   #6
Ja imam zimski vrt. Mogu ti reći da kakav god materijal staviš, taj prostor će se grijati zbog efekta staklenika, što u hladnijim danima nije problem ali eto ljeti ili nabavi dobar klima uređaj ili otvori sve prozore i pomiri se da u najboljem slučaju možeš dobiti vanjsku temperaturu
A što se tiče gubljenja topline iz stana u zimskom periodu, to drastično ovisi o tome kakva je kvaliteta materijala na tim staklenim površinama, te kolika je uopće ukupna površina stakla.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 17:30   #7
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja imam zimski vrt. Mogu ti reći da kakav god materijal staviš, taj prostor će se grijati zbog efekta staklenika, što u hladnijim danima nije problem ali eto ljeti ili nabavi dobar klima uređaj ili otvori sve prozore i pomiri se da u najboljem slučaju možeš dobiti vanjsku temperaturu
A što se tiče gubljenja topline iz stana u zimskom periodu, to drastično ovisi o tome kakva je kvaliteta materijala na tim staklenim površinama, te kolika je uopće ukupna površina stakla.
grijat će se zimi ako je okrenuto na jug i ako ima sunca.
a za hlađenje ljeti treba izvana stavit tendu, posadit neko listopadno bilje, te napraviti pametnu ventilaciju da vrući zrak iz zimskog vrta ne ide u kuću nego van.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 13:54   #8
Ima li itko i najmanju idejicu koliko košta ostakljivanje ovim finskim metodama, preko te tvrtke program.plan?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:27   #9
@ My Name is...........ja sam ih kontaktirala u siječnju 2012..........9800 kn ( s PDV-om) lođa dimenzije: visina 150 cm, duljina 360 cm. Kaljeno sigurnosno staklo 6 mm, u to je sve uključeno.

Slobodno pošalji informativni upit, gosp. odgovara vrlo brzo i profesionalno.

Odustala sam radi drugih troškova, al i dalje mislim da je to puno ljepše nego pvc stolarija na lođi. (subjektivan stav).
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 16:24   #10
Quote:
Toblerona kaže: Pogledaj post
@ My Name is...........ja sam ih kontaktirala u siječnju 2012..........9800 kn ( s PDV-om) lođa dimenzije: visina 150 cm, duljina 360 cm. Kaljeno sigurnosno staklo 6 mm, u to je sve uključeno.

Slobodno pošalji informativni upit, gosp. odgovara vrlo brzo i profesionalno.

Odustala sam radi drugih troškova, al i dalje mislim da je to puno ljepše nego pvc stolarija na lođi. (subjektivan stav).
hvala puno, ja imam malo veći prostor od tvog, ali ako ću ustakljivati, ovo ide prije nego PVC.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:01   #11
zatraži da ti da izjavu o sukladnosti i da Uw < 1,8 W/m2K.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:05   #12
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
zatraži da ti da izjavu o sukladnosti i da Uw < 1,8 W/m2K.
ja ti ovo ne razumijem
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:00   #13
Iskustva finsko ostakljivanje balkona

Može li netko tko ima ostakljen balkon finskim sustavom veći broj godina napisati iskustvo. Ima li problema s mehanizmom i održavanjem?
Navodno može biti problema s mehanizmom za zakretanje stakala.
Hvala
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 08:12   #14
Quote:
1Marko kaže: Pogledaj post
Može li netko tko ima ostakljen balkon finskim sustavom veći broj godina napisati iskustvo. Ima li problema s mehanizmom i održavanjem?
Navodno može biti problema s mehanizmom za zakretanje stakala.
Hvala
Ima li u međuvremenu netko iskustva sa gore navedenim upitom? Mene zanim isto
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2021., 10:47   #15
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Ne znam na ovom sliku staviti, evo link s izvedbama
http://www.program-plan.hr/izvedni_objekti.html
Mislim da su ti jedini ko to rade, jer sve sto sam izguglala je njihovo, al ne znam... Uglavnom, po zagrebu to vidjam, izgleda mrak.
Al ne znam zbog izolacije... Radije bih iz prve ruke cula nego da mi ovi nahvale- a ja se poslije smrznem...
Pojavili su mnogi drugi u međuvremenu. Ovi iz program plana su mene namjerno zeznuli jer su pogrešno napravili mjerenje i postavili su mi puno veće okvire.
1Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 13:44   #16
Ima netko preporuku za ovakvu vrstu ostakljivanja? Budući da nije baš jeftino.
Cupofcoffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 16:07   #17
#Cupofcoffe

Pratim ih vec dugo ne fejsu, stalo nesto rade a kako se cini ljudi su zadovoljni. Rade sve od stakla u kuhinjama, do ograda, staklenih stepnica itd...
https://www.facebook.com/pg/Staklo.D...=page_internal

OBJAVE:
https://www.facebook.com/pg/Staklo.D...=page_internal
__________________
Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Zero Waste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2021., 23:44   #18
Quote:
Zero Waste kaže: Pogledaj post
#Cupofcoffe

Pratim ih vec dugo ne fejsu, stalo nesto rade a kako se cini ljudi su zadovoljni. Rade sve od stakla u kuhinjama, do ograda, staklenih stepnica itd...
https://www.facebook.com/pg/Staklo.D...=page_internal

OBJAVE:
https://www.facebook.com/pg/Staklo.D...=page_internal
Puno hvala
Cupofcoffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 14:50   #19
jel još uvijek fora da se ostakljivanje lođe sa pvc prozorima smatra nelegalnim zatvaranjem
a finsko ostakljivanje prolazi?

može li netko opisati kakva iskustva ima u korištenju, kakav je toplinski utjecaj?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 14:58   #20
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jel još uvijek fora da se ostakljivanje lođe sa pvc prozorima smatra nelegalnim zatvaranjem
a finsko ostakljivanje prolazi?

može li netko opisati kakva iskustva ima u korištenju, kakav je toplinski utjecaj?
Ja imam finsko, zastita od prasine i vanjskih elemenata, biljke uzivaju, mogu produziti sezonu na loggi, mi smo bas zadovoljni. Sad temp ovisi o samom balkonu, loggi da li je unutar fasade zgrade, jel izbocena na van, jel ispod grijani stan ili balkon, strana svijeta….
Nama je loggia sa griljama i finskim, istok, u ravnini fasade zgrade, iznad mene je grijani stan gdje je meni loggia a ispod je loggia kao kod mene, bocno grijani stanovi. Proslu zimu temp razlika po danu je bila oko 10,12 stupnjeva. Tipa vani nula meni na loggi 10, 12 kad lupi sunce nekad i 15…. Po noci je druga prica, razlika padne na 7 stupnjeva… Ovisi kako su ti i debela stakla…
Al zato po ljeti se napravi efekt staklenika ak ne pazis, pa bude pakao ak ostanu stakla zatvorena a lupa sunce…
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.