Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 23:52   #221
Quote:
Pancakes kaže: Pogledaj post
ja sam čula da pomaže ako piješ puno tekućine, a za željezo je posebno dobar sok od borovnice. inače i ja isto imam sniženi tlak, negdje 100/60 u prosjeku, pa mi se često zna zavrtiti ako naglo ustanem , a znam i osjećati slabost. ipak, nije mi do sad palo na pamet da zbog toga posjetim kardiologa.
ma to je super tlak, postoji mogućnost da ti se zamrači i kad ti padne šećer
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 23:59   #222
Niski tlak je preduvjet dugog života - samo ne jest banane natašte ne pitajte me kako znam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 04:33   #223
Quote:
Pancakes kaže: Pogledaj post
pa ko se hvali? samo sam rekla kako me to dosad nije zabrinjavalo. ako se nikad nisam onesvjestila zbog toga ili slično, zašto bi me i brinuo nizak tlak. vele i da ljudi s niskim tlakom duže žive. uostalom, tanka je granice između brige za zdravlje i hipohondrije.
Uh, da sam barem samo hipohondar... Jeste, bila bi čudna biljka, ali barem zdrava (iako sa umišljenim boleščinama).

I, nemoj se odmah ljutiti, moj post je išao u smislu barem savjetovanja sa liječnikom, upoznavanje svog liječnika opće prakse sa takvim tlakom i to.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 13:25   #224
da li je netko probao kapi ili čaj protiv niskog tlaka?
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:12   #225
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Uh, da sam barem samo hipohondar... Jeste, bila bi čudna biljka, ali barem zdrava (iako sa umišljenim boleščinama).

I, nemoj se odmah ljutiti, moj post je išao u smislu barem savjetovanja sa liječnikom, upoznavanje svog liječnika opće prakse sa takvim tlakom i to.
ma ne ljutim se, to je samo moj tlak osjetio potrebu da se brani.
što se tiče hipohondrije, da, onda bi bila potpuno zdrava osim na mozak
Pancakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:09   #226
Meni je proše godine nekoliko puta bilo zlo u tramvaju i jednom u dućanu, vjerojatno zbog vrućine i niskog tlaka. Ove godine mi još nije niti jednom bilo zlo.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:14   #227
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Meni je proše godine nekoliko puta bilo zlo u tramvaju i jednom u dućanu, vjerojatno zbog vrućine i niskog tlaka. Ove godine mi još nije niti jednom bilo zlo.
e meni se to skoro svaki dan događa...loše mi je..imam osjećaj da cu se srušit u tramvaju..ili dok hodam gradom... tlak oko 105/ 75...nisam ziher za ovaj donji al znam da se ovaj gornji stalno vrti oko 102-107... inace prije kojih 10g još dok sam u osnovnu išla..onda sam imala visoki tlak i sad se sve to promijenilo, i brine me to sto mi zna bit tak loše cesto!
arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 21:51   #228
medicinski definirano nizak krvi tlak je ispod 90/60,meni ti je redovito ispod 100/70,osim vrtoglavice nikakvih drugih simptoma nisam imala,doktorica mi je rekla da je nizak krvni tlak normalan kod visokih i mršavijih ljudi, te da treba uzimati puno tekučine i jesti slaniju hranu,moguće je da on može biti razlog nekih težih bolesti,ali tada se javljaju i drugi simptomi
jely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:49   #229
Quote:
jely kaže: Pogledaj post
moguće je da on može biti razlog nekih težih bolesti,ali tada se javljaju i drugi simptomi
možda prije simptom?!
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:08   #230
da li se mozda moze ili je pametno, savjetovati sa doktorom ili jos bolje nutricionistom, u kojim kolicinama ustvari uzimati vodu i slaniju hranu ?, stvarno pijem puno vode, ali nemam osjecaj za balansiranje te slanije hrane... pa mi se dogode oni trnci po rukama i nogama, stopala, uzas, grcevi...
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:10   #231
Quote:
arlenna kaže: Pogledaj post
e meni se to skoro svaki dan događa...loše mi je..imam osjećaj da cu se srušit u tramvaju..ili dok hodam gradom... tlak oko 105/ 75...nisam ziher za ovaj donji al znam da se ovaj gornji stalno vrti oko 102-107... inace prije kojih 10g još dok sam u osnovnu išla..onda sam imala visoki tlak i sad se sve to promijenilo, i brine me to sto mi zna bit tak loše cesto!
ista situacija...evo forumasi su naveli savjete neke pa poslusaj svakako prije nego nam se srusis tamo negdje
doktoru svakako!!
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 00:53   #232
Quote:
hungry_heart kaže: Pogledaj post
pa mi se dogode oni trnci po rukama i nogama, stopala, uzas, grcevi...

kakve sad veze grcevi imaju s tlakom?


jos cu na kraju doc doktorki pa ce mi rec da sam trebala jos proslog cetvrtka cepiknut
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 02:48   #233
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
kakve sad veze grcevi imaju s tlakom?
ne sa tlakom
..sa unosu soli i vode u organizam !!!
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 06:42   #234
Niskotlakaši , a jel imate osjećaj zujanja u ušima?

Meni je tlak u prosjeku 90/60 i redovito mi zuji u ušima, to vam je osjećaj sličan onome kad se vratite iz diska ili svadbe na kojoj ste sjedili bliže zvučniku i onda kad legnete u krevet zuji li ga zuji
Nasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:05   #235
Quote:
Nasja kaže: Pogledaj post
Niskotlakaši , a jel imate osjećaj zujanja u ušima?

Meni je tlak u prosjeku 90/60 i redovito mi zuji u ušima, to vam je osjećaj sličan onome kad se vratite iz diska ili svadbe na kojoj ste sjedili bliže zvučniku i onda kad legnete u krevet zuji li ga zuji
potvrdjujem, vrlo cesto
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 18:17   #236
Nizak tlak i kod mene, 90/60, ali zna biti i normalan 100/65...po zimi funkcioniram dobro, ali zato po ljeti i ovim vrucinama jako lose, ujutro mi treba satima da dodjem sebi...sva sam smantana, vrti mi se...uz to, imam i jako losu cirkulaciju...

Sto se tice pijenja tekucine, svakako treba sto vise piti ali ne ciste vode jer voda tjera iz organizma vodu, pa to za nas niskotlakase nije dobro...vise se preporuca mineralna voda da nadoknadi gubitak minerala koji se izlucuju iz organizma te posebno, tamniji sokovi (ribizla, borovnica, jagoda, brusnica...)...cula sam da je dobro kupinovo vino, ali ga jos iz lijenosti nisam kupila...

Cijeli zivot (instinktivno) tezim slanoj hrani, a slani stapici su mi must-have u kuci i torbici...

Doktori su mi rekli da u pravilu nizak tlak nije bolest, no zna biti iznimaka...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 04:32   #237
naravno da mi je kod doktora tlak skocio na 110 i sad veli daya donesem tlakomjer. i sad cu dva tlakomjera nosit. ah.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:44   #238
, tebi 110? meni je kod kardiologa skocio sa obicnih 100 (ili manje) na 140 koliko sam se uplasila...
pa eto
 
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:51   #239
a nikad mi do stotke nije dosao i sad mi ne vjeruje
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:43   #240
imam pitanjce
imam nizak tlak, nikad mi ne prelazi gornji 100, a donji 70
uz to nizak šećer, a nevolim slatko žderat, konkretan sam tip, gimme salt
a trebala bi na dijetu, dakle nisam mršava i visoka


a inače, do prije godinu dne sam imala normalan
a onda, počeo umor kronični, bljedilo, kava mi je najbolja frendica, letargična, i to mi ide na živce, jer sa osjećam ko krepana kokoš
a dokorica mi je rekla da se ne živciram, da je to normalno
a ja bez da me netko dobro ne naživcira, nemogu normalno funkcionirati

pozdrav kolegama-po-niskom-tlaku
vuffek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.