Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2003., 16:08   #61
Quote:
Glossu kaže:
Je li to redovna procedura ili ce me blijedo gledati kad ih pitam?

Hvala svima za linkove. Mozda ipak dode na zelenu granu.
Glossu R.H.
Ovisi od firme. Najcesce te nece blijedo gledati, pogotovo ako je velika firma, one najcesce imaju ljude (firme) koje to za njih rade. To je sasvim normalno i za Nijemce koji u Minhen sele iz drugih dijelova drzave.

http://www.mvv-muenchen.de/en/mvv-in...ces/index.html

Tarife javnog gradskog prijevoza u Minhenu.
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 16:19   #62
kako stvari stoje kod mene.

bus M <--> Rijeka <--> M kosta 60€, ako kupujes iz HR cak i malo skuplje. Pretpostavljam da je za ZG otprilike isto.

Pristojan stan nac za pristojne pare je jako jako tesko, cak i malo van grada.

Ja stanujem u 6. ringu i pokazna mi dodje oko 65€ (sad je nesto poskupilo pa neznam bas tocno). Do centra mi S-bahnom ima 24 minute voznje (tek za informaciju o udaljenosti) i ne cini mi se uopce strasno, dodje dobro za novine procita i sredit misli nakon posla.

Za orjentaciju, nenamjesten 3sobni stan sa garazom placam 850€ warm.

Nasla mi ga je moja firma, bili su jako susretljivi, i trazili su 2 mjeseca (bilo je to 2001.)

Imam auto, ali ga upotrebljavam samo za godisnji odmor i subotnji veci shoping. Kako kaze penelopa, u grad se sa njim ne isplati ici, u mom slucaju ni na posao, zbog parkiranja (i nema mjesta i skupo je). Poneke firme imaju svoje garaze, to se placa mjesecno, i neije jako skupo.

Mislim da ti se ne isplati imat auto.

A sto se tice izlazaka, kafenisanja, restorana.... skupo za popiz...

A da probas negdje drugdje? Npr. Hamburg? Je daleko, ali nije tako problematicno sa stanovima. Tamo su oko 30% jeftiniji od Minhena.
AgentScully is offline  
Old 12.02.2003., 16:23   #63
citat : Imam auto, ali ga upotrebljavam samo za godisnji odmor i subotnji veci shoping. Kako kaze penelopa, u grad se sa njim ne isplati ici, u mom slucaju ni na posao, zbog parkiranja (i nema mjesta i skupo je). Poneke firme imaju svoje garaze, to se placa mjesecno, i neije jako skupo.

Mislim da ti se ne isplati imat auto.


To bi potpisala. Ja sam, nazalost, prisiljena svaki dan ici autom jer moram dijete odvesti u vrtic i iz vrtica ponekad pokupiti i muza i drugacije mi je neizvedivo. U svakom slucaju brze dodjes gradskim prijevozom nego cekat na svakom semaforu 20 min a osobito kad je ovakvo sugavo vrijeme.
penelop@ is offline  
Old 12.02.2003., 16:24   #64
Quote:
Glossu kaže:
Lokacija je pod upitnikom, iako vjerujem samo da sam kraj Ubahn-a me vise-manje dovuce di god treba u manje od 40 min. Ili grijesim?
Otprilike. Ali ako stanujes blizu S-bahna, mozes i sa vece udaljenosti stici za cak manje vremena nego U-bahnom. A stan ti je jeftiniji, i okolis lijepsi (kod mene na "selu" imamo cak i kravice, pa mali uziva, a vrtic mu je na pet minuta hoda, banka, posta, ducani... sve mogu pjeske ili biciklom obavit... BTW, to moje "selo" ima 20.000 stanovnika)
AgentScully is offline  
Old 12.02.2003., 16:28   #65
Quote:
AgentScully kaže:
Otprilike. Ali ako stanujes blizu S-bahna, mozes i sa vece udaljenosti stici za cak manje vremena nego U-bahnom. A stan ti je jeftiniji, i okolis lijepsi (kod mene na "selu" imamo cak i kravice, pa mali uziva, a vrtic mu je na pet minuta hoda, banka, posta, ducani... sve mogu pjeske ili biciklom obavit... BTW, to moje "selo" ima 20.000 stanovnika)
... i do tvog sela S-Bahn vozi svakih 10 minuta, ili?
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 16:34   #66
svakih 20, bez obzira na vikend i praznike. Ali od 2004. ce se prebaciti na 10-min takt.

Stvar je navike. Pazis na vozni red pa jako malo vremena izgubis.
AgentScully is offline  
Old 12.02.2003., 16:40   #67
Quote:
AgentScully kaže:
svakih 20, bez obzira na vikend i praznike. Ali od 2004. ce se prebaciti na 10-min takt.

Stvar je navike. Pazis na vozni red pa jako malo vremena izgubis.
Eh, jos kad sam ja tamo zivio su pricali o 10-minutnom taktu (prije 2 godine ...)
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 16:41   #68
Quote:
penelop@ kaže:
i iz vrtica ponekad pokupiti i muza
Mila is offline  
Old 12.02.2003., 16:46   #69
Auto necu imati pod sigurno, tako da me parkiranje nece pretjerano brinuti.
Moje selo ima bus koji vozi svakih 15 min, a treba mi isto toliko do faha pjeske. Tako da 20 min ne bi trebao biti problem.
Koliko su namjesteni stanovi skuplji, i koja je kratica za to u oglasima?
Scully, bojim se da odabir lokacije nije moj.
Glossu R.H.
Glossu is offline  
Old 12.02.2003., 16:52   #70
Quote:
Glossu kaže:
Auto necu imati pod sigurno, tako da me parkiranje nece pretjerano brinuti.
Moje selo ima bus koji vozi svakih 15 min, a treba mi isto toliko do faha pjeske. Tako da 20 min ne bi trebao biti problem.
Koliko su namjesteni stanovi skuplji, i koja je kratica za to u oglasima?
Scully, bojim se da odabir lokacije nije moj.
Glossu R.H.
Pise "möbliert" ili "möbl." aku je namjestaj unutra. Ako ima ugradjenu kuhinju onda je to EBK.
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 16:53   #71
Cini mi se da su namjesteni skuplji oko 10%...
Trebalo bi pisati möbliert (?), ne znam bas da ima kratica, ali zato znam:
TG=Tiefgarage
DG=Dachgeschoss (potkrovlje)
TLB=Tageslichtbad (kupaonica sa danjim svjetlom)
EBK=Einbauküche (ugradjena kuhinja)
Mila is offline  
Old 12.02.2003., 16:56   #72
Pogledaj ovdje, tu imas objasnjenje svih (skoro) kratica:
http://immocenter-content.sueddeutsc...AbkuVerz_e.php

Ako ne razumijes njemacku kraticu ili rijec, potrazi u englesko-njemackom rjecniku:
http://dict.leo.org/?lang=de
BozeSacuvaj is offline  
Old 12.02.2003., 17:20   #73
Quote:
BozeSacuvaj kaže:
Eh, jos kad sam ja tamo zivio su pricali o 10-minutnom taktu (prije 2 godine ...)
E, ali sad fakat rade na tome. Svaku nedjelju ne vozi S-bahn kroz centralni tunel, i tako do kraja godine. Pa valjda ce bit gotovo do SP2006.
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 08:47   #74
Aldi...

Zanima me sta mislite o Aldiju?

Meni je taj ducan nekako.. (hm, neznam se izrazit bas..), "jadan"?

Jest da su u njemu stvari jeftine, ali precesto mi se desilo da stvari koje sam kupila ne vrijede ni tog novaca. Osim toga, prodavacice su jako neljubazne i od kada dodjem u ducan, cini mi se da bi najradije da samo ostavim lovu i brzo istrcim van.

Stvari drze onako kao "razbacane" po podu, svuda... nezele cak ni investirati koji € vise da si kupe police i to posloze...

Od kada sam dosla u NJ, u samom pocetku sam par puta neke stvari kupovala tamo, ala sada vise nista.

Nemam povjerenja u njihove namirnice. Smatram da nista nemoze biti tako jeftine ako je kontroliranog porijekla i kvalitete.

Osim toga, radije platim jedno par posto vise pa kupujem u istalim supermarketima, npr TOOM. Tamo se barem osjecam ugodno.

Nije ni Lidl daleko od njih...

Zanima me vase misljenje...
AgentScully is offline  
Old 05.03.2003., 08:55   #75
Bio koji put u Aldiju. Ta jadnost je dio koncepta. Kud prezentacija nis' ne kosta, kud time dobivas izvjesnu klijentelu koja je vrlo osjetljiva na cjene, ali za kakvocu robe ju nije briga.

Mislim, ako je kvaliteta provjerena, isplati se nesto tamo kupiti, ili ako stvarno nije vazno. Ako npr. prodaju Coca Colu, tu bi se mozda dalo ustediti. Ili prasak za rublje, pastu za zube i sl. Ak' pise Mentadent ili Persil na robi, onda je to svugdje isto. Si usporedjivala cjene takvih artikala?

Dali netko ima iskustva sa Aldi PC-om?
Secundo is offline  
Old 05.03.2003., 09:34   #76
ali Scally ..

pa gdje su to u Njemackoj prodavacice ljubazne ;o) ??
TigerLilly is offline  
Old 05.03.2003., 09:43   #77
Ja bas ne ljubim Aldi a nije mi ni uz put ( bila sam nekoliko puta)
Vecinom kupujem u Plusu ili Tengelmannu ( sto je u principu jedno te isto, da se zakljuciti po prospektima, " angebotima", proizvodima...) U Tengelmann idem zbog nekih delikatesa koje Plus ( valjda zbog cijene) ne drzi. I ponekat svratim u Lidl, Wallmarkt ili Real. Moja su iskustva da je to sve u principu isti drek. Ne gledam kako je ducan uredjen, potrpam sto mi treba i idem van.
Voce, povrce a pogotovo krumpir nikad ne kupujem u tim ducanima.
Radje odem na trznicu. Iako i oni vjerojatno dobavljaju robu na istim mjestima kao i Lidl na trznici je barem svjezije.
penelopa is offline  
Old 05.03.2003., 09:46   #78
Ja rijetko kupujem u Aldiju,ali najbolje od svega je da u tu u NJ svi bogatasi idu tamo i jos govore kako je suuuper.Evo ,moja svekrva(love ko blata),moj lijecnik,sef od financamta,supruga jednog lijecnika ,zubar itd.To za mene nije nista drugo nego skrtost pa su onda ti dobrostojeci od Aldija napravili neko cool mijesto da se nebi morali sramit ako ih netko tamo vidi(posto su naravno snobovski nastrojeni )
Rhea is offline  
Old 05.03.2003., 09:46   #79
Lidl

Oprostite na (malom) offtopicu: kakav je taj Lidl?

Sad će ih otvarati po Hrvatskoj, a u novinama su jako jako pogrdno pisali o njima.
verica is offline  
Old 05.03.2003., 10:00   #80
pa kad bolje razmislim...

Quote:
Originally posted by TigerLilly
pa gdje su to u Njemackoj prodavacice ljubazne ;o) ??
..mudro zboris, Tiger...

Ali ove iz Aldija su fakat sampionke u neljubaznosti.
AgentScully is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.