Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 12:06   #2081
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Svi dokumenti sa eGrađanina jesu originalni Zato je i pokrenut taj sustav. On na sebi ima neku šifru ili nešto slično po čemu oni tamo mogu provjeriti da je to valjani dokument a ne krivotvorina. Ako netko negdje komplicira zbog toga to je njegova/njezna greška, tj. taj netko nije upučen dobro.
okac dokac puno hvala na savjetima/pomoći
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 23:01   #2082
Ja i dečko se trebamo vjenčat u crkvi, s tim da ja imam sve sakramente a on nije vjernik, i ja znam koji meni trebaju dokumenti (krsni list, otpusnica itd.), ali nije mi jasno što njemu treba. Svećenik je nešto rekao rodni list i uvjerenje o slobodnom stanju, a ovdje čitam nešto skroz drugo i ništa mi nije jasno. Da mi samo odemo u matičara s biljezima, parama i osobnim iskaznicama i on nam da te slobodne listove ili on treba ić to negdje izvadit ili to može isprintat, i treba li stvarno rodni list :/
childintime11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 08:17   #2083
Quote:
childintime11 kaže: Pogledaj post
Ja i dečko se trebamo vjenčat u crkvi, s tim da ja imam sve sakramente a on nije vjernik, i ja znam koji meni trebaju dokumenti (krsni list, otpusnica itd.), ali nije mi jasno što njemu treba. Svećenik je nešto rekao rodni list i uvjerenje o slobodnom stanju, a ovdje čitam nešto skroz drugo i ništa mi nije jasno. Da mi samo odemo u matičara s biljezima, parama i osobnim iskaznicama i on nam da te slobodne listove ili on treba ić to negdje izvadit ili to može isprintat, i treba li stvarno rodni list :/
Pitaj matičarku dal može ona isprintati rodni list kad si već kod nje. Ako ne eGrađanin je tu (ili opet ideš kod matičara, možda u neku drugu sobu jer ih ima više, tamo di je matica rođenih i daju ti rodni list - samo će ti to naplatit, eGrađanin je besplatan).
Nemoj na slijepo kupovat biljege dok ne provjeriš sa matičarom koji je zadužen za tu tvoju župu jer je svugdje drugačije.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 10:29   #2084
Hvala
childintime11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:19   #2085
Dakle, mogu li se naknadno promijeniti svjedoci?
Naime, vjenčanje je već registrirano sa svjedocima X i Y.
Sada ispada da će spletom nesretnih okolnosti jedan od svjedoka biti u bolnici taj tjedan.

Ima li neki rok do kad najkasnije ?
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:49   #2086
ovisi, jeste li kod matičara ili crkva?
Nama je matičar rekao da možete i na samom vjenčanju samo svećeniku reći da je drugi svjedok i on ga upiše.
Tako da u matičnom tek ne bi trebalo biti problema.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 20:57   #2087
Samo kod matičara smo.
Probat ću otić slj. tjedan to provjerit.
Hvala
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:56   #2088
Nema na čemu. Rekao je striček da je njima to ionako tako svejedno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:59   #2089
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Dakle, mogu li se naknadno promijeniti svjedoci?
Naime, vjenčanje je već registrirano sa svjedocima X i Y.
Sada ispada da će spletom nesretnih okolnosti jedan od svjedoka biti u bolnici taj tjedan.

Ima li neki rok do kad najkasnije ?
Koliko znam,mogu. Prijatelj se zenia prije dva miseca u maticnom uredu,kum koji je dolazia iz drugog grada je zapea zbog prometne nesrece tako da je umjesto njega uletia momak od kume u zadnji cas,nikakav problem nisu stvarali radi toga.
__________________
“Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten.”
soon to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 12:01   #2090
Ma kako ne bi mogli. Napravila ja to u ponedjeljak a u petak se udavala. Moze se

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:35   #2091
Čisto da javim, provjerila kod matičarke .

Svjedoci se mogu promijeniti i na samom vjenčanju, ali onda kasnije dobijete vjenčani list.

U slučaju da vam je vjenčanje popodne, onda ako promijenite to jutro sve ide normalno i vjenčani list je na vrijeme.
Ako vam je vjenčanje ujutro, onda dan prije popodne je zadnji rok da dobijete vjenčani list kao i inače.

__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:53   #2092
Quote:
childintime11 kaže: Pogledaj post
Ja i dečko se trebamo vjenčat u crkvi, s tim da ja imam sve sakramente a on nije vjernik, i ja znam koji meni trebaju dokumenti (krsni list, otpusnica itd.), ali nije mi jasno što njemu treba. Svećenik je nešto rekao rodni list i uvjerenje o slobodnom stanju, a ovdje čitam nešto skroz drugo i ništa mi nije jasno. Da mi samo odemo u matičara s biljezima, parama i osobnim iskaznicama i on nam da te slobodne listove ili on treba ić to negdje izvadit ili to može isprintat, i treba li stvarno rodni list :/

Ja sam jucer isla k maticaru.Nazovi maticni ured koji glavni za zupu gdje ces se vjencati.Mi smo kod maticara otisli samo sa osobnim iskaznicama od nas i s fotokopijama osobnih iskaznica kumova.Maticar je po nasim podacima nasao izvatke iz matice rodjenih jer su svi matici uredi umrezeni.On ce ti sam sve isprintati i uputiti te dalje.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 07:19   #2093
U Krapini isto, samo osobne i kopije od kumova. Najbolje potraziti brojeve online, uvaliti mladencu, nazvati i provjeriti
__________________
Blabla
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:49   #2094
Pozdrav,

ima li ovdje netko tko radi u maticnom uredu da mi se javi u pp? Hvala!
Zagrepcanka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 12:47   #2095
Pozdrav, imamo vjenčanje 18.6, i sad me zanima kada bi trebala ici k matičaru prijavit?
Beba1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 14:54   #2096
najranije 45 dana prije i najkasnije 30 dana prije
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 15:12   #2097
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
najranije 45 dana prije i najkasnije 30 dana prije
Super, hvala ti..
Beba1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 08:38   #2098
Kad idemo kod matičara prije crkvenog vjenčanja dali trebamo nekaj posebno od dokumenata donijeti, osim osobne iskaznice i kopije osobnih kumova?


Bilo bi dobro da se updejta prva stranica ove teme jer su ono zastarjeli podaci.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 13:00   #2099
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Kad idemo kod matičara prije crkvenog vjenčanja dali trebamo nekaj posebno od dokumenata donijeti, osim osobne iskaznice i kopije osobnih kumova?
Izvadak iz matične knjige rođenih, osim ak si rođena u Zagrebu i ženiš se u Zagrebu.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 10:51   #2100
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da se updejta prva stranica ove teme jer su ono zastarjeli podaci.
Nema problema. Napiši mi što se mijenjalo i ubacit ću.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.