Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 15:27   #21
izolaciju sam mislio stavljati na vanjske zidove. Naravno, tamo ploče ne bih lijepio nego postavljao profile. A kolika je cijena žbukanja sa materijalom? Da li je bolje staviti knauf ili žbukati. Mislim po kvaliteti, ne po cijeni.
jas41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:07   #22
Quote:
jas41 kaže:
izolaciju sam mislio stavljati na vanjske zidove. Naravno, tamo ploče ne bih lijepio nego postavljao profile. A kolika je cijena žbukanja sa materijalom? Da li je bolje staviti knauf ili žbukati. Mislim po kvaliteti, ne po cijeni.
Odluči se što želiš, toplinski izolirati ili ne....sa žbukom nemaš izolaciju, ali ako već imaš stiropor fasadu onda ti niti ne treba....
Knauf je puno skuplje i po meni lošije rješenje od žbuke, ali dobijaš dodatnu izolaciju (i sam sam radio tako da sam žbukao unutarnje zidove, a na zidove koji su vanjski sam stavljao knauf i izolaciju).
Imaš nekoliko dobrih rasprava na tu temu unatrag mjesec-dva na forumu , pogledaj malo.....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:38   #23
Quote:
cd_covers kaže:
Odluči se što želiš, toplinski izolirati ili ne....sa žbukom nemaš izolaciju, ali ako već imaš stiropor fasadu onda ti niti ne treba....
Knauf je puno skuplje i po meni lošije rješenje od žbuke, ali dobijaš dodatnu izolaciju (i sam sam radio tako da sam žbukao unutarnje zidove, a na zidove koji su vanjski sam stavljao knauf i izolaciju).
Imaš nekoliko dobrih rasprava na tu temu unatrag mjesec-dva na forumu , pogledaj malo.....
na vanjske zidove knauf i izolaciju??
čuo sam da postoje vanjske knauf ploče i da to nisu ove zelene koje se koriste za kupaonicu. nemam pojma di se mogu nabaviti te vanjske...napiši pls što znaš o tematici
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:52   #24
Quote:
zed_alive kaže:
na vanjske zidove knauf i izolaciju??
čuo sam da postoje vanjske knauf ploče i da to nisu ove zelene koje se koriste za kupaonicu. nemam pojma di se mogu nabaviti te vanjske...napiši pls što znaš o tematici
vanjski zidovi ali iznutra je knauf postavljen....sorry ako nisam bio dovoljno precizan....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:52   #25
Quote:
cd_covers kaže:
Odluči se što želiš, toplinski izolirati ili ne....sa žbukom nemaš izolaciju, ali ako već imaš stiropor fasadu onda ti niti ne treba....
Knauf je puno skuplje i po meni lošije rješenje od žbuke, ali dobijaš dodatnu izolaciju (i sam sam radio tako da sam žbukao unutarnje zidove, a na zidove koji su vanjski sam stavljao knauf i izolaciju).
Imaš nekoliko dobrih rasprava na tu temu unatrag mjesec-dva na forumu , pogledaj malo.....
na vanjske zidove knauf i izolaciju??
čuo sam da postoje vanjske knauf ploče i da to nisu ove zelene koje se koriste za kupaonicu. nemam pojma di se mogu nabaviti te vanjske...napiši pls što znaš o tematici
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 22:15   #26
Quote:
cd_covers kaže:
Odluči se što želiš, toplinski izolirati ili ne....sa žbukom nemaš izolaciju, ali ako već imaš stiropor fasadu onda ti niti ne treba....
Knauf je puno skuplje i po meni lošije rješenje od žbuke, ali dobijaš dodatnu izolaciju (i sam sam radio tako da sam žbukao unutarnje zidove, a na zidove koji su vanjski sam stavljao knauf i izolaciju).
Imaš nekoliko dobrih rasprava na tu temu unatrag mjesec-dva na forumu , pogledaj malo.....
Ne kužim kako je Knauf skuplja varijanta od žbukanja. Sistem sa ljepljenjem materijal me izađe do max 30 kn/m2 i postavljam ga sam. Žbukanje je navodno oko 13 Eura/m2, materijal i ruke. Našao sam onu temu od prije. Hvala!
jas41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:02   #27
Quote:
jas41 kaže:
Ne kužim kako je Knauf skuplja varijanta od žbukanja. Sistem sa ljepljenjem materijal me izađe do max 30 kn/m2 i postavljam ga sam. Žbukanje je navodno oko 13 Eura/m2, materijal i ruke. Našao sam onu temu od prije. Hvala!
kad uspoređuješ kruške i jabuke...žbukanje je jeftinije od knaufa ako ga radiš sam. kao da se to ne može. zamiješaš špric, hitiš špric. zamiješaš žbuku, napraviš stazice. zamiješaš žbuku, hitiš šbuku, letvom je povlačiš po stazicama. zamiješaš finu žbuku, zaribaš finu žbuku. zamiješaš glet masu, uzmeš gleter i zagletaš

materijal košta malo kod žbukanja, uglavnom plaćaš ruke

naravno, lijepljenje knaufa je lijep posao, žbukanje nije
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:47   #28
Quote:
jas41 kaže:
Ne kužim kako je Knauf skuplja varijanta od žbukanja. Sistem sa ljepljenjem materijal me izađe do max 30 kn/m2 i postavljam ga sam. Žbukanje je navodno oko 13 Eura/m2, materijal i ruke. Našao sam onu temu od prije. Hvala!
Sistem sa ljepljenjem ne ide na strop....a rekao si da i vanjske zidove želiš dodatno izolirati tako da niti tu ne ide sistem sa ljepljenjem.....
Žbukanje je oko 8EUR=60kn materijal i posao, knauf je 70-120 kuna sa materijalom i poslom ovisno da li se ljepi ili postavlja na profile...
I računaj da ima više posla sa knaufom nego se na prvi pogled čini..opet ne znam o kojoj kvadraturi se govori....

pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 19:13   #29
žbuka se dosta dugo suši, knauf pregletaš i farbaš. s tim da itolaciju možeš s unutarnje strane riješiti tako da prvo pričvrstiš letve na zid i onda na njhi vijcima pričvrstiš knauf a između staviš stiropor, 1 li 2 cm
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:17   #30
definitivno sam odlučio žbukati. hvala na savjetima.
jas41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 19:31   #31
Quote:
jas41 kaže:
Zanima me dali je bolje i jeftinije žbukanje ili postavljanje (ljepljenje) knauf ploča na zid, s tim da bi na vanjske zidove postavio i isover. Za žbukanje moram zvati majstora, a knauf postavljam sam, pošto imam nekakvog iskustva. Molim vas za komentare.

Ja sam za knauf
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:02   #32
Quote:
cd_covers kaže:
I računaj da ima više posla sa knaufom nego se na prvi pogled čini..opet ne znam o kojoj kvadraturi se govori....
pozdrav
ovo je istina izgubio sam debele mjesece na oko 200 kvadrata knaufa. pogotovo s profilima ima više posla iako tako možda ne djeluje kad počneš radit. a kad polijepiš/pošerafiš, tek ide gletanje s kutevima poludiš, a 3 sloja često nisu dovoljna (iako je moja greška što nisam koristio uniflott na kraju, onaj fugenfiler previše gubi volumen. šparanje me koštalo vremena )
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:23   #33
Hop, dizem malo temu, jer sirimo kupaonu i zanima me, dali je bolje za pregradu izmedu kupaone i spavace sobe staviti ytong, knauf ili nesto trece. S obzirom na vlagu, buku i ostalo
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:53   #34
Quote:
stela25 kaže: Pogledaj post
Hop, dizem malo temu, jer sirimo kupaonu i zanima me, dali je bolje za pregradu izmedu kupaone i spavace sobe staviti ytong, knauf ili nesto trece. S obzirom na vlagu, buku i ostalo
mi imamo dupli knauf
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:56   #35
knauf 130 kn/m2
žbukanje 50 kn/m2
tom2802 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:32   #36
što je sad točno? neki od vas ovdje su naveli da je knauf jeftiniji, neki da je žbukanje jeftinije.
i koliko debeli knauf se najčešće upotrebljava za unutrašnje oblaganje, a koliko je najčešće debelo žbukanje?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:44   #37
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
što je sad točno? neki od vas ovdje su naveli da je knauf jeftiniji, neki da je žbukanje jeftinije.
i koliko debeli knauf se najčešće upotrebljava za unutrašnje oblaganje, a koliko je najčešće debelo žbukanje?
knauf je zanimljiva i dobra solucija kad njime riješavaš pregradne zidove. Tada imaš i zid i već je "ožbukan"
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:03   #38
renato, žbukanje je uvijek (deblje) jeftinije, osim kad uspoređuješ žbukanje koje ti netko napravi u odnosu na ljepljeni knauf koji ćeš ti sama zaljepiti i zagletati spojeve

tko želi knauf?

- onaj koji želi suhu gradnju (nema dugog vremena sušenja)
- onaj koji želi unutarnju izolaciju
- onaj koga zanimaju tanki pregradni zidovi jednostavni za montažu
- onaj kojeg zanimaju spušteni stropovi
- i na kraju, samograditelje poput mene, sa svim razlozima pomalo

što se tiče nekakve ravnoće i 'perfekcije' knaufa...loš knaufer napravit će neravan knauf jednako kao što će dobar žbuker napraviti savršeno dobru žbuku. ravnoća je posljedica pedancije rada, ne tehnologije
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 05:52   #39
pitam za knauf jer planiramo useliti već ove godine, pa ako je to ok i brže, zašto ne?
stiropor će kod mene biti s vanjske strane, tako da nije pitanje izolacije sada bitno.
za pregradne zidove mi ne treba knauf, to će sve biti od cigle desetke.
s time da sam našla na netu da postoji knauf debljine 1 cm, pa bih taj (možda) stavila, koliko sam čitala unutarnja žbuka zauzima 3 cm. nije mnogo, ali je ipak više.

dakle, baš me zanima knauf umjesto žbukanja iznutra.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:08   #40
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pitam za knauf jer planiramo useliti već ove godine, pa ako je to ok i brže, zašto ne?
stiropor će kod mene biti s vanjske strane, tako da nije pitanje izolacije sada bitno.
za pregradne zidove mi ne treba knauf, to će sve biti od cigle desetke.
s time da sam našla na netu da postoji knauf debljine 1 cm, pa bih taj (možda) stavila, koliko sam čitala unutarnja žbuka zauzima 3 cm. nije mnogo, ali je ipak više.

dakle, baš me zanima knauf umjesto žbukanja iznutra.
iz vlastitog iskustva ti mogu reći da je desetka tanka cigla za pregrade, ja imam 12 i trebao sam staviti više. Najveći problem je u onome što je Bob opisao isto kao problem na svom blogu. Radi se o tome da kad staviš instalacije taj zid ima opasno malo "mesa". Razmisli staviti 15cm.
Unutarnja žbuka zauzima 1cm ako su zidovi ravni. Da danas idem ponovno raditi pregradne zidove, radio bi ih od knaufa jer bi za iste pare dobio i "žbukanje" tog zida.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.