Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 07:14   #181
Quote:
Nick Nick kaže: Pogledaj post
Ajde mi, molim vas, objasnite ovo:

5.2. dobio sam 12 uplatnica i policu dopunskog osiguranja na kojoj pise da mi osiguranje pocinje 26.1.2009. Uplatio sam odmah prvu i drugu ratu.
Otkad meni vrijedi dopunsko? Pretpostavljam da od 26.1.2009. kako i piše na polici. Buni me ona prica o 15 dana "delaya".

Moja cura dobila je 4.2. poštom samo 12 uplatnica, ali ne i policu i isto je uplatila prve dvije rate. Kako to da nije dobila i policu i otkad joj pocinje vrijediti dopunsko?

Hvala!
Tako je vrijedi ti od 26.01.a pretpostavljam i njoj.Nazovite na besplatni telefon 0800 79-89 pa će ti po JMBG-u provjeriti.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:54   #182
Odkad sam dobila karticu za dopunsko zdravstveno osiguranje stalno dobivam nekakve papire na kucnu adresu. Sad sam dobila jedan na kojem pishe da cu dobiti bankomatsku karticu za provjeru osobnog racuna u moje mirovinskom fondu i moj pin...a ja nisam zaposlena i nemam primanja.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:30   #183
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Da, no treba otići u HZZO gdje živiš i donijeti dokaze o tome da si nezaposlena osoba.
ja sam nezaposlena osoba i izvanredni student.. nisam prijavljena na biro, jel to znači da se moram prijavit na biro kako bi ostvarila to pravo ili bez toga mogu dobit oslobođenje od participacije?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 07:21   #184
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Odkad sam dobila karticu za dopunsko zdravstveno osiguranje stalno dobivam nekakve papire na kucnu adresu. Sad sam dobila jedan na kojem pishe da cu dobiti bankomatsku karticu za provjeru osobnog racuna u moje mirovinskom fondu i moj pin...a ja nisam zaposlena i nemam primanja.
Ma čuj jedno nema veze sa drugim,pretpostavljam da si ipak radila,pa su te ubacili u jedan od mirovinskih stupova po sili Zakona(2.stup obvezni).Ako si primila i jednu plaću ili imala neki ugovor o djelu na sve ti je obračunato mirovinsko,zdravstveno,porez i prirez.Tako ti na svom osobnom računu imaš uplaćeno što je po ovim osnovama koje sam navela obračunato i plaćeno i ti možeš sa svojim pinom provjeriti koliko imaš na mirovinskom 2.stup.To su ti sad ove rasprave na TV u zadnje vrijeme.Pitaj ako ti nije jasno,pozdrav!
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 07:22   #185
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
ja sam nezaposlena osoba i izvanredni student.. nisam prijavljena na biro, jel to znači da se moram prijavit na biro kako bi ostvarila to pravo ili bez toga mogu dobit oslobođenje od participacije?
Po kojoj osnovi imaš obvezno zdravstveno osiguranje?
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:52   #186
^^ ma išla sam danas po zdravstvenu predići pa ujedno i dopunsko i dobila sam papir samo na osnovu te zdravstvene, srećom nisam trebala ništa drugo nosit.. a imam na osnovi nezaposlene osobe kojoj je istekao rok redovnog studenta.. ono sto se mora prijaviti u roku od 30 dana nakon isteka.. tako nešto, to sam ja prijavila u 10. mjesec a tek sad predigla dopunsko
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 09:44   #187
Sorry ali ajde da utvrdim gradivo: dobila sam uplatnice doma prije par dana. Policu nisam dobila. Ponudu sam predala 29.01.
Da li ja moram platiti i uplatnicu za 1. mjesec? To mi nema ni malo smisla. Dobro, neću krepat za tih 130 kn ali stvarno mi nema smisla da to plaćam unatrag kad nisam bila osigurana.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:13   #188
Ja sam isto ponudu predala 29.1. i uplatila sam i prvu ratu za 1. mjesec i drugu ratu za 2. mjesec. Mislim da to treba tako platiti jer će ti onda ovo dopunsko od ove godine vrijediti još i slijedeće godine u 1. mjesecu 2010. Nije ni meni to bilo baš logično da moram platiti za 1. mjesec koji je već prošao jer su meni uplatnice stigle na kućnu adresu tek početkom 2. mjeseca ove godine. Ipak sam platila i prvu ratu za 1. mjesec. Ja plaćam 80 kn mjesečno za dopunsko.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:26   #189
Quote:
vrabac kaže: Pogledaj post
Sorry ali ajde da utvrdim gradivo: dobila sam uplatnice doma prije par dana. Policu nisam dobila. Ponudu sam predala 29.01.
Da li ja moram platiti i uplatnicu za 1. mjesec? To mi nema ni malo smisla. Dobro, neću krepat za tih 130 kn ali stvarno mi nema smisla da to plaćam unatrag kad nisam bila osigurana.
Dragi moji već sam pisala ako ti je polica npr važeća od 29.01.2009 onda vrijedi do 28.01.2010 što znači da tvoj obračunski mjesec ide od 29.01.do 29.02. i to je ta prva uplatnica,i uvijek se gleda godina dana od dana izdavanja police,tako da ne plaćaš nešto za što nisi osiguran.Ili jednostavnije dobiješ 12 uplatnica za vrijeme trajanja dopunskog.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:06   #190
OK hvala. Mislim svejedno, platit ću, samo su ga zakomplicirali te ponuda te polica te kartica te uplatnice a svako stiže zasebno u razmacima od po nekoliko tjedana. Šta nisu mogli sve na jednom komadu papira objasnit ali sigurno ima neki zakon protiv toga, što bi bilo jednostavno kad može komplicirano.
Zahvaljujem na odgovoru i uplaćujem rate za 1. i za 2. mjesec danas
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 11:29   #191
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
hrvac, koliko su meni rekli, neke cijene su ti:

svi spec. pregledi = 220 kn, kontrole 150 kn
EKG = 110 kn
Posjete liječniku, svaki recept, svaka uputnica = 15 kn / komadu
Ležanje u bolnici = 100 kn / danu
Operacije - maks. 3000 kn

Ovo sve plaćaš ako nemaš dopunsko.
Placas za uputnice, ne za preglede i kontrole; pa tako ni EKG, spec. pregledi i sl. Placas svaki recept u ljekarni; uputnicu; (ako imas uputnicu - ne placas pregled placas i lezanje u bolnici, a sve skupa do troska od maksimalno 3 k kn po "ispostavljenom racunu". (sto naravno nije malo).
detaljnije je ovdje:
http://www.hzzo-net.hr/03_01_04.php

Sto se privatnih osiguranja tice - gledala sam Croatiu najvise. Cjenik za dopunsko (ako nemate drugu policu kod njih) je nesto skuplji nego HZZO (govorim o neogranicenom pokricu - jer je takva i polica HZZO-a), najjeftinija polica iznosi 130 kn. (doduse police su po godinama starosti).
http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...ostalno%29.htm
Jedino ne znam da li daju neke popuste na godisnje placanje ili slicno.
Isplati se uzeti kod njih ukoliko se vec ima polica dobrovoljnog - onda je nesto jeftinije nego HZZO.
http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...ogrami/DP4.htm
nananorma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:06   #192
Quote:
nananorma kaže: Pogledaj post

Sto se privatnih osiguranja tice - gledala sam Croatiu najvise. Cjenik za dopunsko (ako nemate drugu policu kod njih) je nesto skuplji nego HZZO (govorim o neogranicenom pokricu - jer je takva i polica HZZO-a), najjeftinija polica iznosi 130 kn. (doduse police su po godinama starosti).
http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...ostalno%29.htm
Jedino ne znam da li daju neke popuste na godisnje placanje ili slicno.
Isplati se uzeti kod njih ukoliko se vec ima polica dobrovoljnog - onda je nesto jeftinije nego HZZO.
http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...ogrami/DP4.htm
Da ima popust u Croatie. Obiteljska polica ( dva člana ili više ) dobija se 10% popusta i ako se plaća 1/1 onda još 5%... I Croatia pokriva i participaciju lijekova dok HZZO ne.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:42   #193
Na obračunskoj listi neto plaća mi je veća od 5.108,00 kuna, ali su u njoj uračunati i troškovi prijevoza ( bez prijevoza je manja od 5108,00 ).
Koji iznos godišnje premije plaćam 960,00 ili 1560,00 kn?
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 14:45   #194
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Na obračunskoj listi neto plaća mi je veća od 5.108,00 kuna, ali su u njoj uračunati i troškovi prijevoza ( bez prijevoza je manja od 5108,00 ).
Koji iznos godišnje premije plaćam 960,00 ili 1560,00 kn?
Pa budući se HZZO usklađuje sa poreznom upravom,a u ID obrascima predanim na poreznu te u RS obrascima predanim na Regos iskazane su neto plaće,dakle bila bi to manja polica,ako netko ima neka nova saznanja neka me ispravi.
Ujedno obavijest forumašimaolice dopunskog zdravstvenog sklopljene poslije 01.ožujka počinju važiti 30 dana od dana sklapanja police.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:41   #195
HZZO dopunsko ne pokriva participaciju za ljekove, a od CO da???
Jesam li ja to dobro shvatila????

Nedostatak Croatie je što se mora platiti pa onda tražiš refundiranje sredstava, a koje, brat, bratu traje 2 mjeseca!
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 17:21   #196
[QUOTE=Dubravka20;19901773][I]Pa budući se HZZO usklađuje sa poreznom upravom,a u ID obrascima predanim na poreznu te u RS obrascima predanim na Regos iskazane su neto plaće,

šta to znači da je svejedno da li zaokružim za 130 ili 80kn? hzzo će provjeriti mi poslati prema Poreznoj kartici??
(pitam je mi je tek jedna plaća isplaćena na iznos malo veći od 5100, a iskreno pojma nemam gdje mi je platna lista pa neznam da li mi je to neto ili ima u tome prjevoz i marenda, prije par dana sam dala zahtjev za dopunsko i zaokružila ono za 130, a sad sumljam da sam možda trebala ono za 80
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 21:58   #197
Quote:
etera35 kaže: Pogledaj post
HZZO dopunsko ne pokriva participaciju za ljekove, a od CO da???
Jesam li ja to dobro shvatila????

Nedostatak Croatie je što se mora platiti pa onda tražiš refundiranje sredstava, a koje, brat, bratu traje 2 mjeseca!

Za Co si dobro shvatila, a za ovaj nedostatak je poanta da DOBIJEŠ pa makar za 2 mjeseca a od HZZOa NE dobiješ
I povrat u CO je do 14 dana a ne 2 mjeseca.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:42   #198
sad sam gledala popis suradnih ustanova na stranici od CO, i vidim da ima dosta uglednih poliklinika npr. onaj poznati Peharec u Puli i sl. da ne nabrajam
pa me zanima kako to ide šta osiguram se kod CO i onda mogu besplatno otići npr. na pregled kod Peharca ili u neku od poliklinika sa popisa na operaciju umjesto da odem u opću bolnicu ili kak?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 05:14   #199
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Redovni sam student. Zanima me jel ja imam pravo na besplatno dopunsko? Kakve dokumente moram donijeti? Potvrdu o statusu redovnog studenta? Još nešto?
Hvala.
SVI UČENICI I REDOVNI STUDENTI IMAJU PRAVO NA BESPLATNU POLICU DOPUNSKOG OSIGURANJA HZZO,KOJA IDE NA TERET DRŽAVNOG PRORAČUNA.
OTIĆI SA ZDRAVSTVENOM ISKAZNICOM I POTVRDOM SA FAXA ILI ŠKOLE U NAJBLIŽI HZZO.U SLUČAJU NEKIH PITANJA NAZVATI BESPLATNI TELEFON 0800-79-89
imam pitanje, ako mi netko ovdje moze odgovoriti. redoviti sam student, jos prosle godina sam izvadila onu kartonsku karticu na kojoj pise da sam praticipacije oslobodjena do 30.9. 2009.

nedavno mi je na adresu dosla obavijest od hzzo-a da mi sa 1. 7. 2009. to oslobadjanje od participacije istice, i da bih trebala platiti onih 960kn. ili, ako mislim da ne trebam, da im trebam dostaviti neku dokumentaciju, i sve to.

sad, ja sam i dalje redoviti student, i nisam nigdje zaposlena. sto je sa tim ukidanjem prava na dodatno, i ako mi netko moze reci sto mi je tocno ciniti da ga ponovo dobijem a da ne placam 960kn? da li samo trebam ponovo dostaviti im potvrdu sa faksa da sam redoviti student, ili jos nesto?

(info telefon sam probala zvati, ali naravno da ne radi ).
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 19:59   #200
Imam i ja pitanje.
Napravio sam DZO, i na adresu su mi poslali samo uplatnice. Zanima me koliko im vremenski treba da pošalju policu DZO i karticu, i da li to ide po prvoj uplati ili kako?

Unaprijed hvala!
__________________
And though I walk through the Valley of the Shadow of Death,
I fear no evil... 'cause I'm the meanest motherfucker in the Valley...
...making "Divine Intervention"...
Archangel_No21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.