Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 18:04   #1
kazna,u zatvor ili platiti?

pobro kaznu od 2500 kn,žalio se pp koja je sve proslijedila nadležnom prekršajnom sudcu,zbog obaveza se nisam odazivao na ročišta u nadi da će sve skupa u zastaru ali banana došlo riješenje od visokog prekršajnog suda debelo iz isteka zastare ali sa datumom od prije 9 mjeseci.Baš su domišljati na tom sudu...
Na tu odluku možeš samo plakati,žalit se ne možeš i postoje samo dvije opcije platiti ili u buksu zanima me jel iko gulio zbog prekršaja i kako to ide,koliko prođe vremena do poziva na služenje kazne pošto čujem da je i za Remetinec gužva
schtakor is offline  
Old 18.12.2009., 18:11   #2
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
pobro kaznu od 2500 kn,žalio se pp koja je sve proslijedila nadležnom prekršajnom sudcu,zbog obaveza se nisam odazivao na ročišta u nadi da će sve skupa u zastaru ali banana došlo riješenje od visokog prekršajnog suda debelo iz isteka zastare ali sa datumom od prije 9 mjeseci.Baš su domišljati na tom sudu...
Na tu odluku možeš samo plakati,žalit se ne možeš i postoje samo dvije opcije platiti ili u buksu zanima me jel iko gulio zbog prekršaja i kako to ide,koliko prođe vremena do poziva na služenje kazne pošto čujem da je i za Remetinec gužva
Ma nekih godinu dana si još na slobodi, ak ne platiš do tog roka ideš tada u buksu. Jedino mislim da ti mogu još povećat kaznu, uvećanu za razne troškove ako budeš odugovlačio s plaćanjem.
johny5 is offline  
Old 18.12.2009., 18:15   #3
E to me zanima po kojem ključu se računaju ti penali do trenutka odlaska u bajbuk?
schtakor is offline  
Old 18.12.2009., 18:19   #4
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
E to me zanima po kojem ključu se računaju ti penali do trenutka odlaska u bajbuk?
pa jedino zakonske zatezne kamate neznam šta bi drugo moglo biti?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Old 18.12.2009., 18:21   #5
Pa ak već štediš, s obzirom da tam imaš smještaj i hranu, nemaš se kaj žaliti zbog produljenja kazne

Crodra is offline  
Old 18.12.2009., 18:27   #6
Na ovaj način država višestruko puši,em se meni novčana kazna ukida em ih koštaš 200-njak kuna po danu u pržunu
koliko bi iznosile zatezne za dva tri mjeseca odugovlačenja na iznos od 250 somA?
schtakor is offline  
Old 18.12.2009., 19:01   #7
Znam da je prije,prolazio dobrotvorni rad,neznam sad kak je s obzirom da su malo postrozili.
Moj kolega je imo kaznu oko 2000 kuna (neregan auto i jos neke,nemrem se sjetiti) i kad je doso na sud trazio je dobrotvorni rad,na koji se nikad nije odazvao i do dan danas je tak ostalo,a to je bilo 2005.
Probaj dobrotvorni rad,osim ak to nisu ukinuli sad
yoshimura-nipon is offline  
Old 18.12.2009., 19:08   #8
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
Na ovaj način država višestruko puši,em se meni novčana kazna ukida em ih koštaš 200-njak kuna po danu u pržunu
istina,al zato se drzava potrudila da se takvi posjeti zatvoru zapamte zauvijek
zamislite kak vas tretiraju tih 10-ak dana u zatvoru
useless is offline  
Old 18.12.2009., 19:20   #9
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Znam da je prije,prolazio dobrotvorni rad,neznam sad kak je s obzirom da su malo postrozili.
Moj kolega je imo kaznu oko 2000 kuna (neregan auto i jos neke,nemrem se sjetiti) i kad je doso na sud trazio je dobrotvorni rad,na koji se nikad nije odazvao i do dan danas je tak ostalo,a to je bilo 2005.
Probaj dobrotvorni rad,osim ak to nisu ukinuli sad
Dobrotvorni rad je jos uvjek na snazi. Ja sam ga dobio al sam napravio nek idrugi prekrsaj.
to sam ja is offline  
Old 18.12.2009., 19:27   #10
Frend je u ljeto 2008. nakon lijepog broja neplaćenih kazni spakirao stvari u ruksak i s njim u japankama i kratkim hlačicama došao na sud i kaže Ja bi u zatvor! Istjerali ga iz sudnice i do dan danas nikom nista... zajeban ovaj naš pravni sustav. Napravio bi poseban zatvor samo za takve...
deskjet is offline  
Old 18.12.2009., 19:33   #11
Quote:
useless kaže: Pogledaj post
istina,al zato se drzava potrudila da se takvi posjeti zatvoru zapamte zauvijek
zamislite kak vas tretiraju tih 10-ak dana u zatvoru
Ma nije to sad kao u Sing Sing-u di su bande i onda ti prebijes najjaceg da zadobijes postovanje malo sale.

Najgore ti je zapravo to,kaj si u sobi sa 6-8 ljudi,bez imalo privatnosti,a recimo pipa za pit vode ti je oko pol metra iznad samog cucavca koji je ograđen zidicem.
Tak da je fakat ponizavajuce kad ides vrsit nuzdu ili ides popit vode nakon nekog koje obavio nuzdu.
I naravno imas sat vremena dnevno setnje.
Tak da je to po meni dovoljno dobar razlog da se vise tamo ne pojavis.
yoshimura-nipon is offline  
Old 18.12.2009., 19:51   #12
da,tako nesto....pa jos neke racije u pola noci satro pretrazivanje zbog droge i tako to...uglavnom ponizavajuce da ljudi sljedeci put fino plate i aj bok
useless is offline  
Old 18.12.2009., 19:52   #13
ja imam brat bratu oko 30 tisuća kuna kazni, i niti jednu nisam platio a još manje mi to pada na pamet.. Jbg. skupilo se toga tokom godina,nikad ništa, al doslovno niš. Od crvenog svijetla,vožnje bez odgovarajuće kategorije,pauk+invalidsko mjesto.. ma ti spomeni sigurno imam, i zapravo nikad ništa.

Jedino su me sjebali kada položim ili ako ikad odem polagat A kategoriju onda imam zabranu dva puta po 6 mjeseci !
-mislim da bi mogo to na ljeto pa da tek toliko istekne..bumo vidli
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 19.12.2009., 01:46   #14
plaitit u svakom slučaju i ne pomišljati na zatvor.......jer nisi u sobi sa istim prekršiteljima nego sa pravim macanima

i vjeruj drugi dan češ zvat mamu da uplati
pazdrkan is offline  
Old 19.12.2009., 01:56   #15
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
ja imam brat bratu oko 30 tisuća kuna kazni, i niti jednu nisam platio a još manje mi to pada na pamet.. Jbg. skupilo se toga tokom godina,nikad ništa, al doslovno niš. Od crvenog svijetla,vožnje bez odgovarajuće kategorije,pauk+invalidsko mjesto.. ma ti spomeni sigurno imam, i zapravo nikad ništa.

Jedino su me sjebali kada položim ili ako ikad odem polagat A kategoriju onda imam zabranu dva puta po 6 mjeseci !
-mislim da bi mogo to na ljeto pa da tek toliko istekne..bumo vidli
i takvi retardi hodaju slobodni po svijetu
__________________
Tito se prema listi britanskog Daily Maila, nalazi na 13. mjestu rang-liste masovnih ubojica 20. stoljeća. U društvu je s Mao Ce Tungom, Josifom Visarionovičem Staljinom i Adolfom Hitlerom.
V.Sipak is offline  
Old 19.12.2009., 01:57   #16
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
i takvi retardi hodaju slobodni po svijetu
Ah pravna država..
johny5 is offline  
Old 19.12.2009., 02:24   #17
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Frend je u ljeto 2008. nakon lijepog broja neplaćenih kazni spakirao stvari u ruksak i s njim u japankama i kratkim hlačicama došao na sud i kaže Ja bi u zatvor! Istjerali ga iz sudnice i do dan danas nikom nista... zajeban ovaj naš pravni sustav. Napravio bi poseban zatvor samo za takve...
a nije ga pravosudni policajac ništa pitao na ulazu, nego ga je pustio takvog u sudnicu?
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 19.12.2009., 03:00   #18
Jos nitko koga znam nije bio u zatvoru zbog izvrsenja prometne kazne, ali navodno postoji duga lista cekanja, a onda se rijesava po tezini prekrsaja. Dalje sigurno ti kao prometni prekrsitelj ne ides u sobu ili cak zatvor sa nekim macanom ili ubojicama nego ti ides u otvoreni tip zatvora tipa ovo sta ima zuzic.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 19.12.2009., 03:13   #19
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Jos nitko koga znam nije bio u zatvoru zbog izvrsenja prometne kazne, ali navodno postoji duga lista cekanja, a onda se rijesava po tezini prekrsaja. Dalje sigurno ti kao prometni prekrsitelj ne ides u sobu ili cak zatvor sa nekim macanom ili ubojicama nego ti ides u otvoreni tip zatvora tipa ovo sta ima zuzic.
mislim da sam zadnji puta prije čuo podatak da se na zatvor za takve stvari čeka u prosjeku godinu dana, samo da bi došao na red.

a što se otvorenog tipa tiče, budite sigurni da žužić ima bolji tretman nego što će ga netko tko završi u zatvoru zbog neplaćenog parkiranja ikada imati.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 19.12.2009., 03:55   #20
Frend odbio platit 3000 kn kazne za pizdariju i trazio da ga strpaju u zatvor, a oni ponistili kaznu i poslali ga kuci jer u zatvoru nije bilo mjesta
qube310 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.