Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2012., 14:47   #1
Rad u turizmu - administrativni poslovi

Pozdrav,
zanima me sto je potrebno za zaposljenje u prodaji u hotelu ili kao hotelski menadzer? - koji fakultet je najbolji za to, a da nije privatan?
Je li u Hrvatskoj takva situacija da je potrebna debela veza kako bi se doslo do navedenih pozicija?

Hvala
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 15:53   #2
Quote:
druid0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zanima me sto je potrebno za zaposljenje u prodaji u hotelu ili kao hotelski menadzer? - koji fakultet je najbolji za to, a da nije privatan?
Je li u Hrvatskoj takva situacija da je potrebna debela veza kako bi se doslo do navedenih pozicija?

Hvala
u pravilu ti treba FTHM ili FMTU u Iki pokraj Opatije,jedini fakultet u HR koji je iskljucivo za ugostiteljstvo-turizam,ali u praksi s obzirom kako se kod nas dobiva vecina poslova ti je i srednja dovoljna ako poznajes prave osobe

ps.FMTU-fakultet za management u turizmu i ugostiteljstvu za neupucene
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 18:54   #3
U RH ti je danas i za posao čistačice potrebna veza...

Naravno da se naletiti i na fer poslodavce koji posluju čisto po tom pitanju, tak da...
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 19:11   #4
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
u pravilu ti treba FTHM ili FMTU u Iki pokraj Opatije,jedini fakultet u HR koji je iskljucivo za ugostiteljstvo-turizam,ali u praksi s obzirom kako se kod nas dobiva vecina poslova ti je i srednja dovoljna ako poznajes prave osobe

ps.FMTU-fakultet za management u turizmu i ugostiteljstvu za neupucene
I kako se realno gledajuci nade posao na osnovu tog fakulteta, tesko ili lako ?
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 19:59   #5
Quote:
druid0 kaže: Pogledaj post
I kako se realno gledajuci nade posao na osnovu tog fakulteta, tesko ili lako ?
isto kao i za vecinu fakulteta izuzev medicine,ali za konobara ili pom.kuhara se da nesta naci ako imas srece,nazalost kod nas se skolstvo ne cijeni,pa ti je moj savjet ne upisuj ako nemas dobro zaledje jer ces potrosit brdo love,a da o vremenu ne govorim uzalud,za gore navedene poslove ti nista ne znaci diploma.Ako jednog dana se bude postovao neki red onda bi studiranje imalo smisla,ali ako nista znanje ti nijedan "poslodavac" ne moze uzeti,ps.ovo nije rekla kazala posto sam zavrsio FTHM i dobro mi je poznata situacija
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 21:46   #6
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
isto kao i za vecinu fakulteta izuzev medicine,ali za konobara ili pom.kuhara se da nesta naci ako imas srece,nazalost kod nas se skolstvo ne cijeni,pa ti je moj savjet ne upisuj ako nemas dobro zaledje jer ces potrosit brdo love,a da o vremenu ne govorim uzalud,za gore navedene poslove ti nista ne znaci diploma.Ako jednog dana se bude postovao neki red onda bi studiranje imalo smisla,ali ako nista znanje ti nijedan "poslodavac" ne moze uzeti,ps.ovo nije rekla kazala posto sam zavrsio FTHM i dobro mi je poznata situacija
Aha, ma mislim o iskljucivo ovim administrativnim poslovima gdje je veca placa ako moze bit 10 + ( Znam mnoge ljude u prodaji koji imaju 10 000 i vise )
Pitam jer ne znam sta upisati, nemam neku preveliku vezu za turizam, a osim turizma mi je pravo dobro sto se tice studiranja.
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.