Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 00:19   #1161
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Jer razmišljamo o tome da nemam pjevanja u crkvi, jer nam to nije nešto važno a dodatan je trošak.
Ako ti nije važno, nemoj onda imati pjevanje. Nije ni obavezno ni nužno ako ne želiš i nemaš potrebu za tim.
Oni koji žele će imati pjevanje, koji ne žele ne. Oba slučaja su jednako okej i nijedan od ta dva nije manje svečan ili poseban. Ko kako želi i osjeća.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 02:27   #1162
Ni ja nisam previše obraćala pažnju na to...znači, ima slučajeva gdje se samo svira? Bez pjevača?
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:41   #1163
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam previše obraćala pažnju na to...znači, ima slučajeva gdje se samo svira? Bez pjevača?
Naravno. A ima i slucajeva gdje nema ni pjevaca ni sviraca. I to ne rijetko, dapace. Pa kako ko zeli, nista se ne mora.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 13:00   #1164
Ja isto ne bi plaćala nikoga još i za crkvu, a mislim da imam tko bi mi mogao svirati...možete li onda napisati još što se sve svira? Hvala
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:22   #1165
Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Ja isto ne bi plaćala nikoga još i za crkvu, a mislim da imam tko bi mi mogao svirati...možete li onda napisati još što se sve svira? Hvala
Eto, ako imas nekoga svoga da ti svira, jos bolje.
Ukoliko imas samo obred vjencanja, bez mise, standarna forma pjevanih djelova bi bila:
-ulazna pjesma
-pjesma nakon razmjena prstenja
-kraj

Također jos pjesme mogu ici za psalam ukoliko se ne cita, vec je pjevani, i eventualno aleluja. I bilo bi dobro ako mozes i sa svecenikom se dogovoriti prije koji ce dijelovi biti pjevani kako se ne bi dogodilo da on nesto izbaci od navedenoga, a ti si bas zeljela taj dio ili tu pjesmu. Jer kod svakog je drukcije, ali to bi bi bilo okvirno koji dijelovi se pjevaju odnosno sviraju.

Sto se pjesama tice kao sami instrumentali mogu ti ici: Wagner, Mendelssohn, Ave Maria, Canon in D, Air on the G String, Wedding March, Bridal chorus... Vjerujem da ce ti netko napisati konkretnije sto bi jos moglo od instrumentala ici.
No mozes i ubaciti crkvene pjesme mladih, koji se takoder onda mogu instrumentalo odsvirati.. sve stvar ukusa. Javis se na PM ukoliko te zanima popis takvih pjesama sto mi sviramo/pjevamo.

Zadnje uređivanje kiki_vg : 10.01.2015. at 15:40.
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 16:44   #1166
Hvala . Moram vidjeti sa sviračem pa se javim
lovefriends is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:03   #1167
ok, znači ne mora se pjevati u crkvi..
s obzirom na to da mi se ne sviđa svaka boja glasa, a ni izvedbe u slobodnom aranžmanu, odlučila sam potražiti nekoga tko bi samo svirao na klavijaturi ili hm..možda gitari/ violini. Bend ili solo. Primam ponude u inbox, hvala
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:14   #1168
Kod mene svecenik ne dopusta nikakve pjesme... Cak ne dopusta ni da stavimo nekakvo cvijece u crkvu ili masne na klupe... Znaci crkva mora biti ogoljena kao svakim radnim danom a pjesme koje se pjevaju su neke koje se njemu svidjaju a nemaju apsolutno nikakve veze sa cinom vjencanja
Kao da se trudi uciniti taj dio, koji bi trebao biti najbitniji, sto manje osobnim... I ne, nikad nitko nije izvodio gluposti i pravio neukusan cirkus od crkve ukrasima, on je jednostavno tako odlucio, nema ukrasa i nema pjesme.


Sent from my iPad using Tapatalk
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:44   #1169
Quote:
Clarice08 kaže: Pogledaj post
Kod mene svecenik ne dopusta nikakve pjesme... Cak ne dopusta ni da stavimo nekakvo cvijece u crkvu ili masne na klupe... Znaci crkva mora biti ogoljena kao svakim radnim danom a pjesme koje se pjevaju su neke koje se njemu svidjaju a nemaju apsolutno nikakve veze sa cinom vjencanja
Kao da se trudi uciniti taj dio, koji bi trebao biti najbitniji, sto manje osobnim... I ne, nikad nitko nije izvodio gluposti i pravio neukusan cirkus od crkve ukrasima, on je jednostavno tako odlucio, nema ukrasa i nema pjesme.


Sent from my iPad using Tapatalk

znam kako ti je, ni kod mene svećenik ne dopušta uređivanje crkve (što mi je bilo čudno jer je zaista odlična, susretljiva i draga osoba) i nekako sam se pomirila s tim i rekla si- pa dobro, eto uštede ako ništa drugo postoje očito neki razlozi i ja neću ulaziti u njih.

a što se tiče pjesama, pitaj ga koje su to pjesme koje on preferira ili bolje, što on predlaže da se pjeva (jer ne mora biti da te pjesme nemaju veze s činom vjenčanja..). Znači, nije zabranio izvođenje pjesama tako da sam sigurna da ćete naći nešto što će svima odgovarati. Kompromis, zar ne?
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 22:10   #1170
Ima i svećenika frikova, ništa novo. I oni su samo ljudi. Amen.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 09:19   #1171
Quote:
valyca kaže: Pogledaj post
znam kako ti je, ni kod mene svećenik ne dopušta uređivanje crkve (što mi je bilo čudno jer je zaista odlična, susretljiva i draga osoba) i nekako sam se pomirila s tim i rekla si- pa dobro, eto uštede ako ništa drugo postoje očito neki razlozi i ja neću ulaziti u njih.

a što se tiče pjesama, pitaj ga koje su to pjesme koje on preferira ili bolje, što on predlaže da se pjeva (jer ne mora biti da te pjesme nemaju veze s činom vjenčanja..). Znači, nije zabranio izvođenje pjesama tako da sam sigurna da ćete naći nešto što će svima odgovarati. Kompromis, zar ne?
Da, i ja se tješim time da mi je ukrašavanje crkve onda jedna briga manje... ali crkva je građena osamdesetih u nekom tada modernom stilu, bez nekakvih freski i ukrasa po zidovima, kupola i sličnih stvari... npr crkva u Palmotićevoj mi je sama po sebi prekrasna i nije ju ni potrebno dodatno ukrasiti dok ova moja izgleda više kao dvorana i par bijelih mašni na klupama i par cvjetnih aranžmana bi je baš uljepšalo... ali da ne offtopičarim, moram zaboraviti ukrašavanje i ko što kažeš vidjeti barem koje pjesme svećenik "dopušta"
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:19   #1172
Tražim glazbu za crkveno vjenčanje (vokal i gitara), a u obzir dolaze i drugi prijedlozi. Zna li netko nekoga iz Slavonije (Osijek, Đakovo) tko pjeva na vjenčanjima?
Zrinka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:58   #1173
Quote:
Zrinka23 kaže: Pogledaj post
Tražim glazbu za crkveno vjenčanje (vokal i gitara), a u obzir dolaze i drugi prijedlozi. Zna li netko nekoga iz Slavonije (Osijek, Đakovo) tko pjeva na vjenčanjima?
Par stranica iza, također je netko tražio na području Osijeka, pokušaj kontaktirati njih koga su angažirali, mozda ti imaju nekoga za preporuciti buduci da si za nas predaleko

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1126
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 06:40   #1174
Quote:
valyca kaže: Pogledaj post
ni kod mene svećenik ne dopušta uređivanje crkve (što mi je bilo čudno jer je zaista odlična, susretljiva i draga osoba)
update: crkva se može urediti morala sam taj info staviti kao savjet mladenkama da ne slušaju tuđe priče i da izravno i bez zadrške pitaju svećenike sve što ih zanima... naravno.

i našla sam mladu djevojku koja predivno svira klavir i pjeva pa ju svakako preporučim nakon što ju pitam smijem li ju reklamirati
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 19:24   #1175
Molim preporuku za glazbu u crkvi... Radi se o crkvi sv. Frane u Splitu.. Svećenik nam je rekao za orgulje koje se dodatno plaćaju, te da oni imaju opernog pjevača kojeg preporuče ali da ne moramo njega da možemo dovesti koga god želimo.. Pa ako imate neka iskustva ili savjet dobro bi došao.
damma1712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 01:26   #1176
Quote:
damma1712 kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za glazbu u crkvi... Radi se o crkvi sv. Frane u Splitu.. Svećenik nam je rekao za orgulje koje se dodatno plaćaju, te da oni imaju opernog pjevača kojeg preporuče ali da ne moramo njega da možemo dovesti koga god želimo.. Pa ako imate neka iskustva ili savjet dobro bi došao.

Svakako preporučujem curu: Sanja Štrk
Pogledaj na internetu. Prekrasno pjeva i ja sam malo googlala jer sam mislila da je možda tu negdje, ali je iz okolice Splita.
I Chorus Angelicus je ODLIČAN!
Pratim sve, kao ćlanica zbora.
__________________
Ne sudi onima koji su zbog ljubavi izgubili ponos, nego onima koji su zbog ponosa izgubili ljubav.
svejesuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:57   #1177
Quote:
svejesuper kaže: Pogledaj post
Svakako preporučujem curu: Sanja Štrk
Pogledaj na internetu. Prekrasno pjeva i ja sam malo googlala jer sam mislila da je možda tu negdje, ali je iz okolice Splita.
I Chorus Angelicus je ODLIČAN!
Pratim sve, kao ćlanica zbora.
Hvala na odgovoru.
Ne mogu pronaći kontakt Chorus Angelicus pa ako slucajno imate da mi posaljete u poruci?
damma1712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:06   #1178
Imaš na YouTube njihov kanal, možeš im zasigurno poslat poruku tamo
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:26   #1179
Pa ima broj mobitela na njihovoj FB stranici.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:23   #1180
Kod nas bi to trebalo izgledati ovako nekako (možda će biti malih promjena, al samo možda):

ULAZ: Stavi me kao znak na svoje srce
GOSPODINE: Gospodine smiluj se nama
SLAVA: Velik si činiš djela velika
PSALAM: Psalam 23 ili neki drugi
ALELUJA: refren od Hallelujah
DAROVNA: Primi ove darove naš Oče
SVET: Divan si
MIR: Daruj nam mir ili Rijeke zive vode
PRICEST: Ti si predivan Bog i Bog te ljubi
KRAJ: Znak pobjede i Stvoren za nebo i ako bude jos koja trebala onda Kao Marija ili On dolazi da spasi vas...

Zadnje uređivanje MyWedding : 21.04.2015. at 11:40.
MyWedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.