Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 22:10   #3301
Nakon dugackog "staza" u zemlji o kojoj se tu pise, kljuc uspjeha je ne talasati i pozorno slusati sta sistem od tebe trazi. Nakon toga slijedi platiti sve racune i pobrinuti se za dobre "ferziherunge" i "beratere". Nakon toga raditi, i ne biti "huere schiss balkaner arshloch" i sve ce biti ok.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:47   #3302
Čuj taj tvoj savjet za low-profiled-fruitful-life-of-a humble-working-class-man/woman aka "swiss dream" možda je prije do 90-ih i klapao, ali najkasnije danas je živjeti u Švicarskoj definitivno something completely different... mnogo je savjetnika no malo je mudrih... https://www.youtube.com/watch?v=u0WO...feature=sh,are
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:57   #3303
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Čuj taj tvoj savjet za low-profiled-fruitful-life-of-a humble-working-class-man/woman aka "swiss dream" možda je prije do 90-ih i klapao, ali najkasnije danas je živjeti u Švicarskoj definitivno something completely different... mnogo je savjetnika no malo je mudrih...
Da nije mozda ovo clanak o tebi kad ti se CH tolko zgadila
http://www.20min.ch/schweiz/news/sto...ueger-23072108
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:45   #3304
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Čuj taj tvoj savjet za low-profiled-fruitful-life-of-a humble-working-class-man/woman aka "swiss dream" možda je prije do 90-ih i klapao, ali najkasnije danas je živjeti u Švicarskoj definitivno something completely different... mnogo je savjetnika no malo je mudrih... https://www.youtube.com/watch?v=u0WO...feature=sh,are
Ako si samo ovaj dio poante skuzila, vec je dovoljno. Sto se tice izbora savjetnika potpuno si u pravu. Monty je super ovaj dio nisam dugo gledao
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:01   #3305
RAJA MOZE LI MI NEKO OBJASNITI KOJI DOKUMENTI TREBAJU ZA VJENCANJE U SVICI I DA LI SE TREBAJU PREVESTI NA JEDAN OD SLUZBENIH JEZIKA SVICARSKE , I KOJA JE PROCEDURA .... AKO JE VEC NEKO RADIO .... ja sam iz Tuzle
denis26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:28   #3306
Quote:
denis26 kaže: Pogledaj post
RAJA MOZE LI MI NEKO OBJASNITI KOJI DOKUMENTI TREBAJU ZA VJENCANJE U SVICI I DA LI SE TREBAJU PREVESTI NA JEDAN OD SLUZBENIH JEZIKA SVICARSKE , I KOJA JE PROCEDURA .... AKO JE VEC NEKO RADIO .... ja sam iz Tuzle
Mladi gospodine, to sve tebi moze reci tvoja buduca supruga
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 11:38   #3307
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Da nije mozda ovo clanak o tebi kad ti se CH tolko zgadila
http://www.20min.ch/schweiz/news/sto...ueger-23072108
Hey wannabe amadeus nisam ja tvoje godište da me to treba brinuti, a kao što si mogao isčitati iz mojih postova: samostalna sam. Ni ne ocekujem da ce penzione kase biti kad ja budem na redu. Takvi kao ti su i švicarcima Švicarsku ogadili.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 22.11.2014. at 11:59.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 05:55   #3308
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Hey wannabe amadeus nisam ja tvoje godište da me to treba brinuti, a kao što si mogao isčitati iz mojih postova: samostalna sam. Ni ne ocekujem da ce penzione kase biti kad ja budem na redu. Takvi kao ti su i švicarcima Švicarsku ogadili.
Sigurnija je njihova penziska kasa nego tvoja samostalnost. Ne daj boze da te sutra slag strefi. Bar imas kakvu takvu penziju.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 05:58   #3309
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Mladi gospodine, to sve tebi moze reci tvoja buduca supruga
Pa mozda je i ona iz Tuzle i misle se tu samo vjencat, ko u Las Vegasu
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:32   #3310
Posao u Svicarskoj a poslodavac je zainteresiran za mene

Pozz
Naime postoji li mogucnos zapošljavanja ukoluko ja prakticki imam poslodavca koji bi me zaposlio,te mi sredio smjestaj,znaci posao mi je zagarantiran.
Sad pitanje,Dali mogu ja dobiti radnu ukoliko on je trazi za mene i kolike su sanse!?
bulldog112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 11:46   #3311
Sanse su ti velike jer bi sad trebalo biti lakse dobiti radnu dozvolu otkad je Svicarska dala EU kvotu za hrvatske drzavljane.

Poslodavac mora podnijeti zahtjev za tvoju radnu dozvolu, neka se prije raspitaju da li su kvote za ovu godinu vec popunjene pa je mozda bolje pripremiti svu papirologiju ali zahtjev podnijeti prvi radni dan u 2015 godini.

Pricaj sa poslodavcem o svim tim opcijama, treba igrati na sigurno da ne gubis vrijeme bezveze.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 15:33   #3312
Maloprije nasao ovu vijest na index.hr

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/787277.aspx
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:35   #3313
Zanimljiva vijest
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 18:12   #3314
Kolko je tesko naucit Svicarski njemacki ako vec znam normalni njemacki. Gledao sam par filmića na youtubeu i skoro nista ne razumijem taj svicarski. Jel se prica uopce igdje cisti njemacki u svicarskoj?
hunto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 01:25   #3315
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Maloprije nasao ovu vijest na index.hr

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/787277.aspx
da slažem se... zanimljiva za bili- i mutlimilijunaše...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 01:26   #3316
Quote:
hunto kaže: Pogledaj post
Kolko je tesko naucit Svicarski njemacki ako vec znam normalni njemacki. Gledao sam par filmića na youtubeu i skoro nista ne razumijem taj svicarski. Jel se prica uopce igdje cisti njemacki u svicarskoj?
Njemački je u Švicarskoj strani jezik
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 01:40   #3317
Pa kojim se jezikom onda prica u Svicarskoj?

Osim francuskog i talijanskog?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 11:26   #3318
Quote:
hunto kaže: Pogledaj post
Kolko je tesko naucit Svicarski njemacki ako vec znam normalni njemacki. Gledao sam par filmića na youtubeu i skoro nista ne razumijem taj svicarski. Jel se prica uopce igdje cisti njemacki u svicarskoj?
Nade se po bolnicama. Al ga svako razumije.



Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa kojim se jezikom onda prica u Svicarskoj?

Osim francuskog i talijanskog?
Retoromanis
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 12:33   #3319
Nebi bas rekao da je Njemacki strani jezik tamo ako se uci u skolama i svi ga razumiju. A kakve bi bile reakcije da ja npr. u razgovoru sa Svicarcem zamolim da prica cisti njemacki? Kako reagiraju na tako nesto?
hunto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 14:48   #3320
a gluposti,ja isto ne znam svic.njem vec hoch i NIKAD ali N I K A D me nitko nije pitao zasto ne znam ili komentirao,u svakom slucaju bolje i hoch nego engleski.

niti su mi ikad rekli da bi mi to bio problem pri pronalasku posla.
a koliko ga je tesko nauciti ili ne, mislim da nije,ja ga vec prilicno razumijem, tko ima volje i mogucnosti moze upisati tecaj i uciti, nisam sigurna dal su u migrosu najpovoljniji, prosle godine su bili za 600 fr mjesecno,inace mislim da su po skolama par puta skuplji.

ja sam zivjela u zh prije 8 godina i otada su im cijene i troskovi otisli u nebesa, bar sto ja kao laik sam mogla primijetiti, sad koliko cujem i vidim satnice su im koma, osim ako nemas neko bolje obrazovanje satnica se vrti oko 20 fr sto je jako malo po meni na ove cijene i uopce troskove.

mislim da zelja pruza dobre mogucnosti za zaradu onom tko ulaze u sebe i svoje obrazovanje.

ja isto evo u mjesec dana nisam nista nasla,osim ponuda na crno a to ne zelim, meni bi bio idealan posao u starackom domu,al jbg nemam med.skolu,iako imam iskustvo,tako da isto ne mogu birati tko zna sto,al koliko cujem nije najlakse naci posao tipa u trgovini ili servisu, a place u buticima su isto male,isto svak gleda kako nekog svog da uvali negdje.

od frendice muz radi za postu,i to nocni rad, 12 sati radi,i dobije 4200 na ruke :/ meni je to stvarno jako malo za toliko sati,jos nocni rad :S
druga radi na aerodromu u kiosku, 22 fr satnica, muz joj ima vise,al ne znam sto tocno radi,isto an aerodromu.

treca je u banci i ima 8000 trenutno,nasih koliko sam skuzila ima svugdje, frendica djecu vodi kod dr. koja je isto nasa, ima par dr. u st galenu na koje sam naletjela, i nijedna se ne zali, sestra joj je med.sestra i ima super placu, islim,kako sam rekla,koliko vrijedis toliko te cijene, iako i dalje mislim da bi minimalen place trebali povecati.

svakako podrzavam svakog tko je ovdje da probaju i daju sve od sebe da nesto nadju.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.