Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 19:53   #2001
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
@ tomorrow2
1) kao što je mekerica napisao, zaklapanjem poklopca laptopa radiš shutdown (vidi sliku);
Hvala Divni ste <3
Nisam iz prve shvatila da se moze sa power tipkom napraviti shut down.

Updajtanje ostavljam za sutra kad sam ga vec zagasila
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 21:28   #2002
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
na žalost nijedn aopcija ne prepoznaje kameru.proivođač vjerojatno smatra d aje pr''estar kamera pa ne daje update drivera .našao sam za win ali za win 8 nema??
Ako već nisi, pretraži još i Windows Compatibility Center. Možda nađeš kakav podatak o svojoj video kameri.

Ili si skini Upgrade Assistant (naći ćeš ga klikom na "Scan your computer"), spoji kameru na komp i pokreni program pa vidi da li je ili nije kompatibilna s Osmicom.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 06:58   #2003
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Ako već nisi, pretraži još i Windows Compatibility Center. Možda nađeš kakav podatak o svojoj video kameri.

Ili si skini Upgrade Assistant (naći ćeš ga klikom na "Scan your computer"), spoji kameru na komp i pokreni program pa vidi da li je ili nije kompatibilna s Osmicom.
jutro,hvala na pomoći.nije kompatibilno.kamera je prestara.možda pitam gluposti,ali s laptopom sa dobio win8 ,ali ne i cd.to je ok??!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 10:12   #2004
It's OK.
U t(v)om slučaju, na laptopu postoji skrivena recovery particija koja služi prilikom vraćanja tvorničkih postavki odnosno reinstalacije Win 8.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 16:35   #2005
Evo ak netko ima nekompatibilan CPU sa windows 8
http://forums.mydigitallife.info/thr...-SSE2-support?
http://forums.mydigitallife.info/thr...out-NX-Support
http://forums.mydigitallife.info/thr...-NX-SSE2-check
BlackAndYello is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 18:59   #2006
Kada hoće na prastare gluposti instalirati. Nakon 9 godina čudo da mu radi već mu je ionako vrijeme za novi lap. Davno bilo.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 18:42   #2007
kakvi to strojevi moraju biti da bi win 8 podigli za manje od minute? čitam okolo da se podignu za 10-15-20 sec. a meni to traje od jedne i pol minute do dvije,pod tim mislim kad stisnem dugme paljenja pa do pojave metroa iako i onda još nešto učitava. sve pogašeno u startupu osim antivirusa.laptop acer e1-e531,4gb ram,1,8 dual core. u čemu je problem ako ga uopće imam? možda je to i zadovoljavajuće?
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:35   #2008
Treba ti SSD disk umjesto HDD pa će ti se puno brže podizati. Al problem je i što se*u, da se ispričam na izrazu. To njihovo ultra-brzo podizanje najčešće ne uključuje ono što prođe od pritiska dugmeta do kad se prvi puta pojavi windows logo itd itd. Znam da su mi mnogi tako govorili da se diže u par sekundi pa kad im ja kažem da se meni ne diže tako brzo, onda se izvlače da to do pojave windowsa je do laptopa, da imam previše programa koji se dižu sa start-up-om itd itd.

Mene samo zanima koliko protekne od pritiska tipke, do funkcionalnog pc-a i to gledam kao "dizanje windowsa" i meni isto ode cca minuta ili više na to. Zato ga nikad i ne gasim već stavljam u sleep.
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 22:05   #2009
SSD si nabavi ak si u financijskoj mogucnosti te zamjeni trenutni hard disk sa SSD-om. Ja osobno imam OCZ VERTEX 4 od 128Gb i razlika imeđu mehanickog diska i ssd je nebo i zemlja. Eto pogledaj si video pa odluci tj dali ti se sviđa razlika u brzini :

http://www.youtube.com/watch?v=3y2_lR2jssc

Zadnje uređivanje Osmi : 23.11.2013. at 22:21.
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 11:45   #2010
Je, razlika između SSDa i HDDa je ogromna, ali Win 8 se i na običnom HDDu dižu brzo.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:00   #2011
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Treba ti SSD disk umjesto HDD pa će ti se puno brže podizati. Al problem je i što se*u, da se ispričam na izrazu. To njihovo ultra-brzo podizanje najčešće ne uključuje ono što prođe od pritiska dugmeta do kad se prvi puta pojavi windows logo itd itd. Znam da su mi mnogi tako govorili da se diže u par sekundi pa kad im ja kažem da se meni ne diže tako brzo, onda se izvlače da to do pojave windowsa je do laptopa, da imam previše programa koji se dižu sa start-up-om itd itd.

Mene samo zanima koliko protekne od pritiska tipke, do funkcionalnog pc-a i to gledam kao "dizanje windowsa" i meni isto ode cca minuta ili više na to. Zato ga nikad i ne gasim već stavljam u sleep.
dobro su ti rekli makerica,naravno da ovisi sto ti se sve starta kad ukljucis comp i ako imas masu programa u autostartu sasvim sigurno treba vise vremena za podizanje sistema.zato i imas u control panel-u administrative tools da mozes u service opcijama postaviti na manuelni start sve sto ti ne treba isti moment.ili pomocu autostarts freeware pregledas sve autostart programe i iskljucis nepotrebne.pa tu jos ide onda i defragmentacija i registry ciscenje sto svakako ubrzava startup.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:06   #2012
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
kakvi to strojevi moraju biti da bi win 8 podigli za manje od minute? čitam okolo da se podignu za 10-15-20 sec. a meni to traje od jedne i pol minute do dvije,pod tim mislim kad stisnem dugme paljenja pa do pojave metroa iako i onda još nešto učitava. sve pogašeno u startupu osim antivirusa.laptop acer e1-e531,4gb ram,1,8 dual core. u čemu je problem ako ga uopće imam? možda je to i zadovoljavajuće?
ako ti je bas jako jako vazno da ti se sistem dize za sekunde onda si nabavi SSD.inace ti nebih preporucio niukom slucaju zamjenu HDD sa SSD osim naravno i iskljucivo za sistem (win) jer SSD diskovi imaju puno ograniceniji vjek trajanja od normalnog harda i nisu podesni za ucestalo pisanje i brisanje.SSD je za sada jos uvijek samo kur**nje i nista drugo.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:27   #2013
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
dobro su ti rekli makerica,naravno da ovisi sto ti se sve starta kad ukljucis comp i ako imas masu programa u autostartu sasvim sigurno treba vise vremena za podizanje sistema.zato i imas u control panel-u administrative tools da mozes u service opcijama postaviti na manuelni start sve sto ti ne treba isti moment.ili pomocu autostarts freeware pregledas sve autostart programe i iskljucis nepotrebne.pa tu jos ide onda i defragmentacija i registry ciscenje sto svakako ubrzava startup.
Znam ja sve to, ne brini. Sa winsima mi se pale samo osnovne stvari al ih ima dosta. Manualno mi se ne da niti cekat da se upali pa mi je danju stalno upaljen a nocu u sleepu.

Sent from my Sony Xperia Z1
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:51   #2014
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
ako ti je bas jako jako vazno da ti se sistem dize za sekunde onda si nabavi SSD.inace ti nebih preporucio niukom slucaju zamjenu HDD sa SSD osim naravno i iskljucivo za sistem (win) jer SSD diskovi imaju puno ograniceniji vjek trajanja od normalnog harda i nisu podesni za ucestalo pisanje i brisanje.SSD je za sada jos uvijek samo kur**nje i nista drugo.
Sorry kolega ali se ne slažem sa tobom. Prema ovom programu ssd ce trajat jos pun kufer, a cijena samih SSD-a pada a sada su izašli od 1 TB tako ako vec kupujes novi komp bolje dat vise novaca pa da upotpuno zamjenis mehanicki disk a razlika u performansi je OGROMNA i vrijedi te novce. Naravno vrijedi za svakog korisnika drugacije, ako si npr gejmer njih boli briga oce se sistem/igra ocitat za 1 min ili za 15sec.

Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 20:05   #2015
Quote:
Osmanko kaže: Pogledaj post
Sorry kolega ali se ne slažem sa tobom. Prema ovom programu ssd ce trajat jos pun kufer, a cijena samih SSD-a pada a sada su izašli od 1 TB tako ako vec kupujes novi komp bolje dat vise novaca pa da upotpuno zamjenis mehanicki disk a razlika u performansi je OGROMNA i vrijedi te novce. Naravno vrijedi za svakog korisnika drugacije, ako si npr gejmer njih boli briga oce se sistem/igra ocitat za 1 min ili za 15sec.

postovani kolega, upravo sam izdvojio iz svog skromnog budzeta 2300 eura za novi sistem.Bez SSD diska. nije bio nikakav problem i taj ssd kupiti ali kao sto vec rekoh, SSD je dobar ukoliko na njega stavljas iskljucivo OS.kako se bavim pomalo grafikom i fotografijom i to su vrlo velike kolicine podataka koje valja pisati,brisati,premjestati i da ne nabrajam inzistirao sam da sistem bude BEZ SSD diska iz navedenih razloga.To sto pise da je vjek trajanja jos 8 godina je istina tu se slazem ali opet ponavljam,instaliras os i samo za to sluzi.
Procitao sam prilican broj recenzija i testova SSD diskova i svi se slazu da im je vjek trajanja za ozbiljan posao premalen

ps
procitaj sto pise zadnje
unfortunately i bla bla... benchtool nije mogao pronaci koliko je pisano i brisano na disku sto zaci da je rezultat netocan

Zadnje uređivanje alpha55 : 24.11.2013. at 20:14.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 20:24   #2016
To znaci da ne moze procitat za navedni ssd (ocz vertex) dok za druge može procitat. Jer program ocito nije kompatibilan sa svim SSD da moze procitat koliko je podataka brisano-citano itd. Al ok, svatko ima svoje mišljenje.
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:28   #2017
hvala na pojašnjenjima,nije mi toliko bitno već me zanimalo kako ...... sada znam
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:00   #2018
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
postovani kolega, upravo sam izdvojio iz svog skromnog budzeta 2300 eura za novi sistem.Bez SSD diska. nije bio nikakav problem i taj ssd kupiti ali kao sto vec rekoh, SSD je dobar ukoliko na njega stavljas iskljucivo OS.kako se bavim pomalo grafikom i fotografijom i to su vrlo velike kolicine podataka koje valja pisati,brisati,premjestati i da ne nabrajam inzistirao sam da sistem bude BEZ SSD diska iz navedenih razloga.
Zašto ne najbolje od oboga? Sistem i programi na SSD a podaci na HD.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:08   #2019
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Zašto ne najbolje od oboga? Sistem i programi na SSD a podaci na HD.
zato sto nepotrebno poskupljuje konfiguraciju(radije uvalim te nofce u graficku) a kako ustvari iskljucujem masinu samo ako sam duze odsutan(nekoliko dana npr.)nije mi bitna brzina podizanja sistema.Stalno je ukljucen i stalno je online
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:48   #2020
Pa nije SSD tu samo i isključivo radi ubrzavanja dizanja sistema
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.