Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 15:52   #201
tek sam stupio u kontak s njima (italija)... tocno koji su uvijeti...da ti ne dajem krive inf. ...neznam ...jos nisam dogovorio nista ..zato sam i napisao da idemo puzevim korakom u ovaj posao
robizu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 08:37   #202
Quote:
Gogo*craft kaže: Pogledaj post
Poštovani,

ako netko treba na 45 stranica skriptu "Uzgoj puževa" koja se prodaje preko jedne naše stranice koja reklamira uzgoj puževa, rado ću je poslati svim zainteresiranom besplatno putem maila - javite se preko PM-a.

PS: Tek nakon što sam dobio navedenu skriptu za 120 kn, shvatio sam da se na temu pužarstva na bilo koji način želi neprimjereno zaraditi. Skripta vrijedi niti 10 kn. Užas!
Update: pomocu linka http://rapidshare.com/files/42049512...uzeva.pdf.html mozete izravno skidati gore spomenutu skriptu. Puno srece!
Gogo*craft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:12   #203
Čitam ove sve postove i mislim si slijedeće:

Poljoprivreda je dugoročan posao..kao i svaki posao u njega treba uložiti, treba raditi i biti poprilično strpljiv....nekakve zarade preko noći po meni ne postoje....kao ni kod drugih poslova....

Meni bi osobno odgovaralo da kod jedne firme mogu kupiti i sav repromaterijal i da mi daju određene instrukcije i da sklopimo nekakav ugovor i da u krajnjoj liniji mi i otkupi puževe...na meni je samo da imam neke novce..da radim....da se držim instrukcija i da ih na kraju prodam...(ni brige ni pameti oko pronalaženja eventualnog kupca....)

Sada oko otkupne cijene puževa ne mogu ulaziti jer nemam pojma kako to funkcionira....problem je ako uđeš u neku investiciju...a nakon nekog vremena je pitanje isplativosti......i pitanje ustvari što te zadovoljava kao nekakva vrsta zarade.....

Ne znam....ja imam nešto zemlje (2ha) i kao i druge su me zainteresirali puževi....

Ovdje ima dosta kojekakvih naklapanja....nešto provjerenih nešto neprovjerenih....ali to je i pitanje mase.....i klime u društvu trenutnog interesa...ja bih recimo iz prve ruke išla nazvati te firme koje otkupljuju i sve ih ispitati...kako, što, na koji način, zašto, iz kojeg razloga, sve.....

Možda bih i sjela u auto i otišla do njih da vidim kako što funkcionira....vizualni i fizički kontakt puno govori......

Za početak bih možda uzela neku manju površinu...pa vidjela..ide, ide...ne ide, ne ide...jbg....kada malo bolje pogledaš na što sve čovjek potroši novac u svojem životu zaprepastio bi se .....
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 23:10   #204
OPREMA U POLA CIJENE (!)

ja ovih dana intenzivno čitam o tom pužarstvu pa sam dobila poriv da i ja nešto napišem ovdje... tražeći podatke o mreži Helix, naišla sam na ovaj oglas na Njuškalu...

očito se radi o nekome tko je pokušao se baviti uzgojem puževa ali je odustao, dočim prodaje svu opremu.. bilo bi zanimljivo njega nazvati i pitati s kakvim se sve problemima susreo i zašto je odustao od uzgoja

http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/...-oglas-1265008
dentalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 23:13   #205
JOŠ JEDAN KOJI JE ODUSTAO

a ovaj oglas vidim da je istekao, ali... možda kao smjernica nekima:

HELITEX MREŽAOVAJ OGLAS JE NEAKTIVAN.
broj oglasa: 1191398

cijena: 30.000 kn
Objavljen: 24.05.2010 u 13:51
Do isteka je još: oglas istekao
Oglas prikazan: 151 puta


Prodajem HELITEX mrežu, najčešće se koristi u uzgoju puževa, nova zapakirana.... 14 komada po 100 m, povoljno
dentalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 10:22   #206
...pozdrav jos se nitko nije javio sa pozitivnim iskustvom...
robizu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 01:54   #207
Poštovani članovi foruma iz HRVATSKE!

Ovim putem vas obavještavam da će se u prvom mjesecu 2011. godine Osijeku, Vinkovcima, Požegi i Zagrebu održati sastanak uzgajivača puževa te onih koji bi to željeli postati radi eventualnog sklapanja ugovora sa Talijanskim, ili Grckim otkupljivačem. Pregovori su u tijeku i nadamo se najboljim rezultatima i osnivanjem zadruge, te ugovorom sa stranim otkupljivačem početkom slijedeće godine. Poanta je u tome da bi zadruga bila osnovana kao dioničko društvo te kako bi svaki uzgajivač uživao STVARNE plodove svoga rada.

Svi zainteresirani mogu se javiti na mail: [email protected]

Robin of Loxley Team
Robin Loxley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:15   #208
kad ce ta zadruga zaživiti?
dsamohod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 19:19   #209
Smile

Quote:
Gogo*craft kaže: Pogledaj post
Update: pomocu linka http://rapidshare.com/files/42049512...uzeva.pdf.html mozete izravno skidati gore spomenutu skriptu. Puno srece!
Hvala na linku....skinuo skriptu..hm...šta reči dal ista vrijedi 120 kn neznam al uzmimo u obzir da je ipak neko predao svoje znanje pa....

Kao i večina na forumu tako i ja uživam u snovima kako imati farmu puževa no čitajuči materjale po netu stvarno se dolazi do zaključka koji ne obečava.Jedina svijetla točka u svemu je EU koja bi u nekoj skoroj budučnosti mogla donjeti sigurnost svim uzgajivačima ako uzmemo u obzir da je uređenost puno bolja i ipak su postavljeni zakoni koji štite uzgajivače.
A što se tiče "ratova" između Hane i Helicikulture...šta reć kao u svemu kod nas...no ipak mislim da nije baš tako sve crno kako izgleda uzevši u obzir na veličinu naše zemlje i broj nuzgajivača...monopol postoji sigurno...e sad sa EU monopol prestaje u trenu ...pa...ko ima cilj pa makar pripremit zemljište uči u materiju uzgoja i probati...sreča prati hrabre i one s nvcima naravno
Sale5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:06   #210
Postoji stranica na netu na koju se prijavljuje lažno predstavljanje, scam, ili fraud u svrhu zaštite poslovanja sa stranim poslovnim subjektima:

Provjerite prije javljanja na neke adrese:

http://www.fraudwatchers.org/forums/...p?pg=fwmailcom
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 21:50   #211
youtube upišite snail farm, dobijete puno više ideja nego što kod nas kruže o uzgoju puževa
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:59   #212
..i jel bio tko na tom sastanku uzgajivaca puzeva?????????????
robizu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 22:24   #213
bio prilog na Plodovi zemlje 21.8. , 25-ta minuta emisije

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=205


pa da oživimo temu malo
__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 21:38   #214
mi cemo se poceti baviti pužarstvom, pa ako može neko napisati svoja iskustva, problematiku, na sta treba paziti itd.
nasap is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:34   #215
u svakoj knjiznici (pogotovo ZG) postoji literatura o uzgoju puzeva. ja sam procitao par knjiga, ukljucujuci i ovu od Deliciae iz Darde ali sam narucio i neke skripte od gđe. Alme. Puno se moze saznati iz njih. Treba tu paziti na mnogo stvari a to se ne moze na ovaj nacin sve napisati. Nisam uzgajivac, ali sam prije 3 godine to zelio biti. Cak imam i elaborat i troskovnik koji sam platio toj firmi i jos dao zemlju na analizu i to sve preko Helicikulture gđe. Alme Cvjetković. za moju farmu je trebalo oko 257 293kn, povrsina farme je 5734m2, zarada je otprilike 20 000 eura po otkupnoj cijeni od 2,5 eura.
u to doba je vec polako pocinjala kriza pa je ta investicija otkazana, a naposljetku se uspostavilo da mi se na zemlji zadrzava voda pa nije bila pogodna za uzgoj. zemlju sam kupio u ljetnom periodu za tu namjenu te tada nisam obracao paznju na tu vaznu stavku jer puzevi ne plivaju

ovaj posao nosi novac i po meni je siguran sto se tice prodaje ali je mnogo toga na sto se mora paziti, zagađenje, virusi, plosnate gliste....papirologija, tj.odobrenje veterinara, pa neke kontrole, vec sam i zaboravio sto sve ide, davno je to bilo...bio sam valjda u svakom uredu koji mi moze pomoci vezano za to.
najvise novca za ulaganje odlazi na mrezu i na maticno jato.
trebalo je 32 000 puzeva za moju farmu koji su 56 000kn, a mreza je 60 000kn. u cifru od 257 000kn je sve uracunato ali od nje mozete oduzeti radnje koje mozete raditi sami ili vam netko moze napraviti stogod iz usluge jer je tu navedeno i oranje i cijena motokultivatora (18 000kn) i kosilica...sve ostalo je ono sto kupujete i sto vam je potrebno..
eto, ndam se da sam malo pomogao

edit: Highlander je vec dosta toga rekao, covjek uzgaja i najbolje se razumije u to


i jos nesto, od ljudi od kojih nabavljate materijal mozete dobiti i kalendar radova po kojima sve radite kako je propisano i bez greske. zna se tocno sto se sadi i koje su kulture najbolje za tu granu, dobijete raspored gredica i nacrte kako sadite kulture, bas svu dokumentaciju..sve sheme, tehnologiju formiranja uzgajalista, dezinfekcija, upute sijanja, upute za postavlajnje mreze, upute za registraciju uzgajalista, sheme gredica za reprodukciju, sheme gredica za tov...itd.

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 03.10.2011. at 09:37. Reason: Spajanje postova
dyskolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 07:17   #216
Pred par dana sam kontaktirao Telluris Medin da ih pitam za analizu zemlje (koja je valjda preduvjet za sve ostalo), kažu dođe u Splitu cca 70 ak Kn, ja nazovem institut u Splitu i oni kažu cca 500kn. Inače od kolegice s posla njena sestra je radila nešto za Telluris vezano uz HASAP i rekla da oni nemaju niti 5 svojih puževa, valjda samo žive od preprodaje i otkupa....
andrusko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:16   #217
Vidim da na forumu baš i nema informacija o konkretnim rezultatima i cijenama... ne znam jel svima neugodno pričati o vlastitim iskustvima ili im ide predobro, pa ne žele da dođe do zasičenja tržišta (i pada cijene puža).

Mene interesira jedna stvar - navodnjavanje. Kako je to kod vas starih iskusnih riješeno? Jer čitao sam da puževima treba "rosa" odozgora, a na nijednoj slici pužarnika ne vidim postavljene prskalice.

I glede godišnjeg oranja - kako to obavljate unutar ograđenih polja? Ručnom frezom prođete 5.000 kvadrata? To mi se čini kao nemoguć posao...
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 12:23   #218
Quote:
Rupert kaže: Pogledaj post
Vidim da na forumu baš i nema informacija o konkretnim rezultatima i cijenama... ne znam jel svima neugodno pričati o vlastitim iskustvima ili im ide predobro, pa ne žele da dođe do zasičenja tržišta (i pada cijene puža).

Mene interesira jedna stvar - navodnjavanje. Kako je to kod vas starih iskusnih riješeno? Jer čitao sam da puževima treba "rosa" odozgora, a na nijednoj slici pužarnika ne vidim postavljene prskalice.

I glede godišnjeg oranja - kako to obavljate unutar ograđenih polja? Ručnom frezom prođete 5.000 kvadrata? To mi se čini kao nemoguć posao...
cijena vinogradnjaka je 3 eura po kg, znam iz pouzdanih izvora. to je cijena koja vrijedi do lipnja 2012.
dyskolia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 01:02   #219
Bok . Još jedan potencijalni pužar. Trenutno sam u stadiju proučavanja i kalkuliranja. Kontaktirao sam firmu teluris i zatražio izračun investicija za aktivaciju pužarnika od 5000m2. Molim iskusne a i neiskusne pužare da mi se jave PP porukm.
Zvonimir123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:21   #220
pozdrav svima! samo par kratkih pitanja:

- matično jato, mreža i sve ostalo se baš mora kupiti od te spominjane tvrtke ili se može i na druge načine nabavit?
- pocinčani lim oko farme? može li neki drugi materijal?
- i ono glavno, je li to sve sigurno i čisto?
mata000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.