Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 10:39   #281
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Yedwy vidim da se razumiješ u probleme sa krajnica i cjevčicama za sluh. MI sad u 7. idemo operirati sva tri krajnika, nikad nisamo imali problema sa opalama ušiju i nekim problemima sa grlom, ali mi dijete jako hrče, na timpanogramu mu je nalaz bio B na oba uha, teško žvače (sitnije je dijete) i doktor misli da je za operaciju. Prije operacije kaže da će mu još jednom napraviti timpanogram i na operaciji vidjet za cjevčice. Ako ih stavi koja je procedura sa njima? znam da se ne smije namakat (netko mi je rekao da se po mjeri mogu čepići neki napravit), šta još?
ne smije se smočiti uho.
ako se mislite kupati u moru ili bazenu, svakako treba napraviti čepiće po mjeri.
nama je dr rekao da brzinsko tuširanje može i bez čepića pa smo tako prakticirali.
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Dijete ima 4.5 godine. Nakon koliko one ispadnu same od sebe?
ako ne ispadnu unutar godine dana po operaciji, onda ih treba vaditi.
mom sinu naravno nisu, pa smo išli višekratno na ispiranje ušiju (uz prethodno kapanje hidrogen peroksidom 3 dana prije).
s jedne strane je uspjelo iz drugog pokušaja, a s druge iz četvrtog.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:31   #282
Pohvala Sv Duh

Pozdrav!

Moj je mali prije dva tjedna vadio sva tri krajnika u bolnici Sv Duh.Sve pohvale liječnicima,sestrama i kompletnom osoblju bolnice.Prije operacije u koju god sobu smo morali ići(timpanogram,ekg) naišli smo na osmijeh,čokoladu i susretljivo osoblje da sam stvarno ostao ugodno iznenađen...
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 23:45   #283
jel ima netko sa friskim info.sa Merkura ...? curica od 2.5 god. mi ide operirati treci krajnik i uzasno me strah...kako izgleda to sve? jel se moze bit uz djete? jel se mora ostat preko noci? jel moramo pidamicu nositi? plizzz help
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:32   #284
pozdrav svima. moj sin, 7 g. star, kandidat je za vadjenje sva 3 krajnika. doktor bi mu radio i punkciju sinusa. iskustva s tim? navodno se radi nakon operacije, ali nisam shvatila koliko i kako (opet opca??). sve me to zateklo pa nisam nista ni pitala. idemo na kontrolu za 7 dana pa skupljam info, tad cemo dogovoriti detalje. hvala.
kikki0408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:52   #285
moj L (4,5god.) u četvrtak ide na operaciju sve 3 mandule kod dr. Juga na Sv. Duh..mandule su mu toliko ogromne da me dr. Jug pitao (kada smo bili na pregledu) da li L ostaje bez zraka
zbog tih 3 ogromne mandule na lijevo uho slabije čuje što se naravno odrazilo i na govor.. neko vrijeme idemo kod logopeda pa se, što se govora tiče, stanje malo popravilo.
ono što me brine je to što je, kao za peh, počeo kašljati. nos ne curi, temp. nema, čak sam uspjela dogovoriti da sljedeći tjedan ne ide u vrtić ( da se stanje ne pogorša). strah me da će nam zbog kašlja otkazati operaciju
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 06:51   #286
kikica02 to ovisi o anesteziologu. nama su na prvom terminu otkazali operaciju iako je kasalj bio alergijski i svi nalazi krvi bili uredni.
ali ako je stanje toliko lose mozda vas i puste
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 09:12   #287
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
kikica02 to ovisi o anesteziologu. nama su na prvom terminu otkazali operaciju iako je kasalj bio alergijski i svi nalazi krvi bili uredni.
ali ako je stanje toliko lose mozda vas i puste
toliko to čekamo da bi bila baš tužna da nam otkažu..ali s druge strane ako ne ide..ne ide..htjela bih da to riješimo što prije..vidjet ćemo što će biti..
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:34   #288
u st se operacija ceka 6mj tako da sam ja stvarno poludila kad je odgodjena
operirani na kraju krajem kolovoza umisto u prolice
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:53   #289
ima li tu netko da mu je dijete operiralo sve tri mandule sa manje od tri godine?? mi imamo termin za sve tri u ožujku jer on još nema tri godine, sad ima 2,8... a mandule su mu tolike da ništa ne jede, slini, kašlja, teško diše i diše na usta, hrče...ti simptomi su se pogoršali u zadnja dva tjedna, i ne znam šta da radim..dr na sv duhu kaže da on zbilja ima velike mandule ali da ne operiraju sve tri prije tri god ali ako bi se počeo gušiti iili nešto se zakomplicira da mu se javimo prije... sad ne znam kaj raditi... čekati termin ili zvati i reći da je djetetu sve gore :/
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 08:31   #290
zovi obavezno! nek napravi pregled pa nek doktor odluci
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:34   #291
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ima li tu netko da mu je dijete operiralo sve tri mandule sa manje od tri godine?? mi imamo termin za sve tri u ožujku jer on još nema tri godine, sad ima 2,8... a mandule su mu tolike da ništa ne jede, slini, kašlja, teško diše i diše na usta, hrče...ti simptomi su se pogoršali u zadnja dva tjedna, i ne znam šta da radim..dr na sv duhu kaže da on zbilja ima velike mandule ali da ne operiraju sve tri prije tri god ali ako bi se počeo gušiti iili nešto se zakomplicira da mu se javimo prije... sad ne znam kaj raditi... čekati termin ili zvati i reći da je djetetu sve gore :/
Sjedneš dijete u auto i s njim na hitnu. Ako treba, ostavit će ga, ako ne, reći će što da radite dok čekate termin. Mi smo imali sličnu situaciju s kilom doduše. Imali smo termin al tj. prije uslijed viroze i kašlja kila je jako ispala i ukliještila se te smo morali na hitnu (tako su nam rekli ako se zakomplicira). Dok smo došli do gore samo se vratilo natrag...i sad čekamo termin.
U svakom slučaju bolje otići nego da se dogodi nešto nedaj Bog.
Inače operira se u svakoj dobi ako tako zahtijeva situacija. Ne brini, svakodnevno se operiraju jako male bebice (nedonoščad npr od sveg i svačeg vrlo uspješno, a neke u kratkom vremenu prolaze i više kompliciranih operaciija i sve bude dobro. Biti će sve ok, samo da to što prije riješi. Dijete će ti se preporoditi a i ti skupa s njim.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:42   #292
otkazali su nam operaciju zbog kašlja...ima previše sekreta..
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:59   #293
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
otkazali su nam operaciju zbog kašlja...ima previše sekreta..
Tako su nama na sam dan operacije kile otkazali zbog kašlja, a zakašljao je samo jednom taj dan i to kirurgu iza leđa na hodniku i odmah ga je otkantao...a dijete konstantno kašlje mjesecima od kad je u vrtić krenulo, a pedica kaže da je to normalno....mi smo sada doma do novog termina operacije. Srećom pa da sam na porodiljnom s drugim djetetom.

Probajte s fluimukanom riješiti sekret. Kod mog sina je dosta dobro upalilo, posebno kod upale uha.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:41   #294
M 3 god. stalno ima uvećena mandule, od drugih simptoma ništa posebno.. tu i tamo kašlje jer ne zna ispuhati nos pa mu se slijeva u grlo.. nema temperature, ne boli ga grlo, normalno jede, pije, nikad upale uha..

na ljeto je imao 2 puta streptokok, da li je moguće da mu se to začahurilo pa da su stalno povećene?

dobili smo uputnicu za otorinca ali termin je tek za mjesec dana... i da naručeni smo u KB Dubrava.. iskustvo s otornicem za djecu u KB Dubrava?
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:51   #295
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tako su nama na sam dan operacije kile otkazali zbog kašlja, a zakašljao je samo jednom taj dan i to kirurgu iza leđa na hodniku i odmah ga je otkantao...a dijete konstantno kašlje mjesecima od kad je u vrtić krenulo, a pedica kaže da je to normalno....mi smo sada doma do novog termina operacije. Srećom pa da sam na porodiljnom s drugim djetetom.

Probajte s fluimukanom riješiti sekret. Kod mog sina je dosta dobro upalilo, posebno kod upale uha.
nemoj kolutat ocima jer ocito ne zans kako boli rana kada se zakasljes ili ne dao bog kihnes nakon operacije kile - moje osobno iskustvo je koma, operacija preponske kile sve 5, operirana u 8 navecer a pistena drugo jutro u 10 doma i vec iduci dan bila u setnji ali zakasljat se je nesto sto nebi pozeljela ni najgorem neprijatelju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:53   #296
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
M 3 god. stalno ima uvećena mandule, od drugih simptoma ništa posebno.. tu i tamo kašlje jer ne zna ispuhati nos pa mu se slijeva u grlo.. nema temperature, ne boli ga grlo, normalno jede, pije, nikad upale uha..

na ljeto je imao 2 puta streptokok, da li je moguće da mu se to začahurilo pa da su stalno povećene?

dobili smo uputnicu za otorinca ali termin je tek za mjesec dana... i da naručeni smo u KB Dubrava.. iskustvo s otornicem za djecu u KB Dubrava?
u Dubravi ima nekoliko otorinaca - osobno sam bila kod dr. Ozegovica i on mi je i operirao mandule i imam samo rijeci pohvale - pseban djecji odjel ne postoji i djeca su smejstena na odjelu skupa sa odraslima sto i nije lose ( ja sam pazila na jednu curicu od 5 godina i pajkila je pored mene tako da smo priblizile krevete)
Sestre su dobre i dopustaju roditeljima i da ostanu po noci - samo se treba lijepo dogovorit sanjima i sve 5
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:41   #297
L je danas došao kući!!
U ponedjeljak smo bili kod anesteziologa, nakon toga kod primarijusa Marna na još jednom pregledu. Nakon toga poslali su nas na odjel da nam objasne za sutradan. Jučer smo stigli u 7 i 15 na odjel i nakon 10ak min su već zvali u salu. Operacija je završila nešto poslje pola 10. U sobu je stigao budan ali dosta grogi i ridao je :-( sukrvica mu je išla kroz nosić i usta i baš mi ga je bilo jako žao. ubrzo je zaspao i spavao oko sat vremena. Iz sata u sat stanje se popravljalo. U nekom trenutku je došao primarijus Marn i rekao da su mandule bile grozne, ogromne, gnojne i sa priraslicama što me prilično šokiralo. Također je rekao da se dosta namučio da ih izvadi ali da je sve prošlo u redu i da će sve na dalje biti dobro. Bili smo sa L-om do 18h jučer i rečeno nam je da danas dođemo oko pola 8 jer ide kući. Nakon jutarnje vizite pustili su ga kući i rekli nam da ne štedimo na sirupima protiv bolova jer će ga sigurno jako boljeti. Oni su mu stavljali čepiće jučer oko 16h, prije spavanja oko 22h i jutros u 6h. Ja sam mu sada dala sirup kako bi mogao mirno spavati. Rekao je da ga ništa ne boli i odlične je volje cijeli dan. Jedino neće baš jesti ali ni inače baš neće jesti Što se tiče bolnice: primarijus i sestre su odlični, svaka svaka svaka svaka pohvala svima, svi su bili jako ljubazni i brižni!!:top
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:03   #298
Mi smo naruceni u 4.mj na vadjenje 3.krajnika
ima tko iz RI da je operirao krajnike da mi malo poblize objasni cjelu situaciju?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:40   #299
Kad nema nitko iz RI moze mi bilo tko reci kakav je postupak vadjenja .kakvu anesteziju daju,koliko traje operacija,koliko se u bolnici ostaje,koliko dana poslije dijete boli i koliko vremena nemoze u vrtic?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:34   #300
U splitu se za 3.krajnik ide vec popodne kuci.
mi smo operirali sva tri, oporavak je trajao oko 2 tjedna i
za to vrijeme nije isao u skolu.
iskreno, neman pojma koliko ga je bolilo, zaboravilo se
Cini mi se kad je isao na kontrolu za 7 dana da je vec
sve bilo ok
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.