Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2006., 02:18   #21
Evo i mi došli.Bili smo u Novoj bolnici,ja sam bila s malim,cijena noćenja oko 300 kn.Šokirala sam se kako su sestre super,čim mi je mali zaplakao po noći odmah je došla.Čak mu je jedna ljubila nogice,nemreš vjerovat.Dosta su velike rane,jer je sve tri vadio.Nadam se da neće tako brzo na antibiotike,jer je svaki tjedan bio bolestan.Plicet je najbolji protiv bolova.
sanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:35   #22
[QUOTE=sanja 7]

SAda samo desetak dana strpljenja i gotovo. Moj mali je nakon operacije napredovao takvom brzinom da još ne mogu vjerovati. Od operacije do dana (sada ima 11 godina) bio je, možda 5 puta bolestan. Super da ste to rješili, a sada kad si mu izvadila i treću počet će čisto govoriti i biti će ko novi. Čestitam hrabroj mami i maleckom junaku.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:55   #23
Hvala na čestitkama!Moram priznat da sam ga prvi put čula nakon 3,5 godine da diše na nos.Al mi je smiješan,samo šuti(inače je 100 na sat),miran je i samo se mazi.
sanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:45   #24
sanja a koliko mu dajes lijekova? mi smo na dosta velikim dozama ali odlicno mi jedu.../blizANKE / dajem im svaka 4 sata 2 zlice paracetamola tj na smjenu paracetamol pa za 4 sata ibuprofen i tako 4 x na dan i odlicno tj najnormalnije se ponasaju i jedu, ko da nigdje nisu ni bile... danas su bile i malo vani... jedu sve... a najvise sladoled
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 12:15   #25
[QUOTE=lunahor]sanja a koliko mu dajes lijekova?
Samo kad ga boli,ali to je bilo prva dva dana.Teško jede jer su mu velike rane.I u bolnici je bilo djece koja su odmah počela pričat i jest,to sve ovisi kakve su bile mandule.Nema temperaturu niti krvari,samo treba čekat da zaraste.I ja nisam baš jela kad sam operirala,sa 19,jer me sve grebalo.Ma sve će to proć.
sanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 12:21   #26
Quote:
lunahor kaže:
kent kada vi idete?ja idem s dvoje djece u app , vade obje sva tri
idemo tijekom praznika, vadi treći krajnik, a dva reducira jer su mandule prevelike (prvi takav slučaj za koji sam čula)
moramo prenoćiti
čekamo termin...rekli su da zovemo 1.12.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 01:53   #27
Bili smo na kontroli,sve je ok.Ali me zanima da li netko zna koliko će dugo čudno pričat?Dr.je rekao da je sad unutra totalno druga zvučna kutija i da će se ispravit s vremenom jer je treća bila problematična.A pedijatrica kaže da je imala curicu koja je tak pričala tri godine,pa sam malo zbunjena.Ne priča strašno loše malo mu je viši glas.
sanja 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:34   #28
To će potrajati neko vrijeme,dosta je individualno,a ovisi i kolike su bile mandule pa prema tome koliko je više mjesta tj. praznine.
Mom klincu (ima 9. a operirali sa 3,5 ) je glas postao viši kao što i ti veliš a bogme mu je i ostao malo viši,ne previsok ali ipak,no dolazi pubertet pa valjda uskoro bude gudio a ako ne nema veze.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 21:58   #29
nama su rekli da nikada vise nece biti isti... ne ni ovako piskutav al ne ni isti... meni je presladak takav novi
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:05   #30
Cjevčice

Dijete mi ide na operaciju sva tri krajnika, te nam je doktor preporučio da ugradimo i cjevčice. Ima li tko sličnih iskustava, ja sam malo skeptičan prema tim cjevčicama?

Zadnje uređivanje putnica : 18.04.2007. at 17:42.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 13:28   #31
Mi smo to prosli kad je mali imao 4 godine. Nakon cestih upala uha isao je na operaciju treceg krajnika i istovremeno su mu ugradili cjevcice koje je "nosio" godinu dana. Operacija i ugradnja cjevcica je isla pod opcom anestezijom, proslo bez ikakvih problema. Od tada se preporodio, nikad vise nije imao upale uha (sad ima 9 godina), a i nalazi timpanograma i audiometrije su se znatno poboljsali. Inace mi smo to obavili u Vinogradskoj ORL. Sve super, nema straha od cjevcica. Jedino na sto treba paziti je voda ne udje u uho za vrijeme "nosenja" cjevcica. Pitaj ako te jos sta zanima u vezi toga. Sretno
Helen_marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 15:49   #32
To i jest svrha tih cjevčica da smanje učestalost upala srednjeg uha. Je da su pokora ljeti šta ne možeš roniti, ali one bolove,oslabljeni sluh, pa mastoiditis, pa upala umutarnjeg uha....sve bih radije pretrpjela nego takve komplikacije od tih čestih upala. Ne brini, sve će biti i više nego ok.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:36   #33
Operacija krajnika

Pedijatar nam najavio ozbiljnu mogućnost operacije sva tri krajnika kod sina starog 6,5 godina,zanima me jel moguće to izbjeći jer sam krajnike također operirao i kasnije imao i sad imam problem s čestim upalama ždrijela što je povezano s nedostatkom krajnika koji imaju tu neku zaštitnu funkciju,da ne spominjem traumu bolnice čega se i danas sjećam itd.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:22   #34
kad su se vaša djeca probudila nakon operacije?
moj sin (5 god.) ide za dva tijedna sva tri izvaditi,ja paničarka i povraća mi se samo na pomisao
jako hrče,nos mu stalno curi,često su mu bili upaljeni,svako malo temperatura i limfni čvorovi na vratu su mu valjda od toga povećani
ja sam ih se sa 3 godine riješila i od tad nikakvih problema,nadam se da će tako i njemu
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:52   #35
ljudi, imam sina starog 6,5 i od ove zime ne mogu izać na kraj sa boleštinama...mali mi jaakohrče po noći od drugog mjeseca je popio sumamed, cefixim i klavocin prošli tjedan jer je dobio upalu pluća i upalu sinusa...i šta je najgore već treći dan opet kašlje iopet curinos...
pa me zanima jer kažu da nos regulira treći krajnik i da je on uzrok svih tih problema...a meni se ne da bez veze ić vadit ako ne treba
i da li vadit sve ili samo taj treći..rekli su mi da kad se vadi da je naravno bolje vadit sve pa da ne mora kaoić dva puta na operaciju...ali pomisao na bolnicu..
isto tako doktorica mi je rekla da pustim sad jer ide ljeto kao sunce more pa možda se povuče sve to...u petak će mi doć nalazi od briseva jer sam išla u ponedjeljak da vidim akoima kakvu bakteriju...a i ne čuje na desno uho... zna neko nešto o tome...
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 14:35   #36
Quote:
sanja 7 kaže: Pogledaj post
Mali mi ima 3,5 god. i treba ići na operaciju mandula.Da li netko ima iskustva s time?Savjeti dobrodošli
BOK.
Moj mali je navršio 4 god prije par dana, a prije dva mj je operirao treću mandulu u Klajićevoj kod dr. Marna. Ja sam super zadovoljna, sve je prošlo u najboljem redu. Ujutro smo došli oko 8, tad sam ga morala ostaviti do 10. kad sam se vratila, sve je bilo gotovo, probudio se iz narkoze, malo ga je peckalo, ništa strašno. Od 10 do 18 sam bila s njim u sobi, a onda su nas pustili doma.... Ukoliko mora vaditi sve tri mandule, mora ostati jedan dan u bolnici. Osoblje je odlično.
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 02:30   #37
Eto obavili smo operaciju krajnika, cjevčice ipak nismo stavili. Bumo videli sto ce biti dalje. Pozdrav svima.
slobodnipad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:59   #38
operacija krajnika u KBO Osijek

sin mi ima 5 i po god.i mora u roku od mjesec dana na operaciju prvenstveno trećeg krajnika (a mislim da će mu odmah riješiti i ostala dva) jer slabo čuje na oba uha i ima česte upale,tj. skroz je pod upalom krajnika i nema koji antibiotik već nismo popili i sve uzalud.
pošto je on naša velika maza (veća od 2,5 godišnje seke),mene zanima koliko to traje i da li netko zna da li postoji mogućnost da i ja nekako ostanem s njim u bolnici ?
tibika99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 17:12   #39
moja curka je nedavno operirala treći (nije Osijek nego Zadar) i kasno popodne su je pustili doma. Da je vadila sva tri, ostala bi 3-4 dana, vjerujem da je svugdje isto. Kod nas roditelje izbacuju odmah vani (ujutro u 7, čim smjeste klince u krevet) i ponovo ih puštaju oko podne kad se zadnje operirano dite probudi i tu su vrlo strogi.
Ja sam sa svojom bila stalno jer na to imam pravo budući da je dijete sa pp ali ovih ostalih 5 koji su taj dan bili operirani nisu ostavljeni sami u sobi niti na trenutak, uvijek je s njima bila bar jedna sestra i svako dijete koje se budi iz anestezije one jako paze, maze, ušuškavaju ga...
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:15   #40
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
moja curka je nedavno operirala treći (nije Osijek nego Zadar) i kasno popodne su je pustili doma. Da je vadila sva tri, ostala bi 3-4 dana, vjerujem da je svugdje isto. Kod nas roditelje izbacuju odmah vani (ujutro u 7, čim smjeste klince u krevet) i ponovo ih puštaju oko podne kad se zadnje operirano dite probudi i tu su vrlo strogi.
Ja sam sa svojom bila stalno jer na to imam pravo budući da je dijete sa pp ali ovih ostalih 5 koji su taj dan bili operirani nisu ostavljeni sami u sobi niti na trenutak, uvijek je s njima bila bar jedna sestra i svako dijete koje se budi iz anestezije one jako paze, maze, ušuškavaju ga...
Moj je u vinogradskoj vadio sva tri. Doveli smo ga ujutro, operirali su ga oko 11, dosla kasnije u posjetu i sljedece jutro doma...
Mozda je bila guzva kada smo mi bili
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.