Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 21:00   #141
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
danas u prolasku Ilicom vidjeh jos jedan ducan s klasikom - Gerry Weber.
oni su dobri.
Da, jedino što nemaju malih brojeva. Ništa za nas mršave i male cure/djevojke/žene.

Edit: Sada vidim da je post stari.
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:17   #142
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
curke, puno hvala na odgovorima! nego, malo sam zbunjena, mislim da mi je svaka napisala osnovno što treba prema svom stilu oblačenja!

@čarobna-dobri savjeti, poslušat ću ih. međutim, ja jako loše kombiniram detalje, rijetko kad nosim nakit jer nikad ne znham što s čim ide! a baš bih htjela onak zveckat malo dok hodam

inače, jako volim smeđu boju i htjela bih da mi smeđa bude bazna boja. ali smeđe i crno ne idu zajedno, jel? npr, ako imam smeđi kaput, ne može na njega crna torba? i obrnuto?
Pa naravno da su pisale prema svom stilu. Nego, da bi mogla dobiti savjet ne bi bilo na odmet znati koliko otprilike imaš godina. Nije svejedno jesi li teen, u 20-tima, 30-tima ili više.

Što se tiče crne i smeđe, ja to nosim zajedno. Znam da neki misle da je to nespojivo, ali ja ne vidim u tome problem. Zapravo, pitanje je kakav je nijanse smeđa boja. Nekada se govorilo da smeđa i plava ne idu skupa, pa je meni i to fora. Ovisi kakvi su ti afiniteti.

Kod kombiniranja boja meni se važno čini zapravo kombiniranje nijansi, znači pastelne boje s pastelnim, žarke i kričave s kričavim i svakako ne-boje (crna, bijel i siva) s bojama.
Također, važno je kombiniranje vrsta materijala, pa uzorci i sl. Ja npr. jako volim kontraste. Nekada je bilo nezamislivo spojiti neki lagani ljetni materijal s teškim zimskim, ali danas se i to često radi. Tako da kada podvučeš crtu, postoji samo jedno pravilo: sve s mjerom, tj. bez pretjerivanja. (iako, to je moje pravilo br. 1. Netko će ti možda reći drugačije ).

Komade koje bih ja izdvojila kao 'must':
- kratka kožna jakna
- trenč iliti baloner
- plave traperice
- crne klasične hlače
- mala crna haljina
- bijela košulja
- kardigan
- klasični sako
- salonke
- jahače čizme

I onda sve moguće varijacije na to sve,... boje, oblici, dezeni,....
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:25   #143
Quote:
Lena Leh kaže: Pogledaj post

Kod kombiniranja boja meni se važno čini zapravo kombiniranje nijansi, znači pastelne boje s pastelnim, žarke i kričave s kričavim i svakako ne-boje (crna, bijel i siva) s bojama.
Ja sivu kombiniram sa svime - sa žutom, ružičastom, ljubičastom...
Najdraža mi je kombinacija "senf" žuta i siva
Tak da... u svakom pravilu postoje odstupanja

btw. ja bih u bazne odjevne predmete i dodala tuniku.
Može biti od pamuka, za svakodnevne kombinacije - recimo moja omiljena je jedna siva, iz New Yorkera, koju uvijek stegnem remenom u struku ako želim izgledati šik, a ako želim biti ležerna, onda bez.
Također su mi i cvjetne tunike must have.
Ali .. ja sam mlada, 20 god. tak da - ovisi sve i godinama

:
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:31   #144
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Ja sivu kombiniram sa svime - sa žutom, ružičastom, ljubičastom...
Najdraža mi je kombinacija "senf" žuta i siva
Tak da... u svakom pravilu postoje odstupanja
Ja sam to i rekla, jel?
Ne-boje (crna, siva i bijela) mogu se kombinirati međusobno i sa SVIM bojama. Zato ja obožavam ne-boje i imam ih najviše u ormaru. A dodaci (šalovi, marame, nakit, torbe, kape i sl.) su mi u bojama.
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:13   #145
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
curke, puno hvala na odgovorima! nego, malo sam zbunjena, mislim da mi je svaka napisala osnovno što treba prema svom stilu oblačenja!

@čarobna-dobri savjeti, poslušat ću ih. međutim, ja jako loše kombiniram detalje, rijetko kad nosim nakit jer nikad ne znham što s čim ide! a baš bih htjela onak zveckat malo dok hodam

inače, jako volim smeđu boju i htjela bih da mi smeđa bude bazna boja. ali smeđe i crno ne idu zajedno, jel? npr, ako imam smeđi kaput, ne može na njega crna torba? i obrnuto?

slažen se sa curon poviše da triba prvo znat koliko imaš godina..
ja san ti dala savjete ne po svom stilu oblačenja nego kako smatran da bi triba neko ko oće iznova obnovit garderobu..
smeđa ide sa crnon..al pazi na nijanse smeđe,ima ih svakakvih..
ko brani crnu torbu na smeđi kaput,i obrnuto..ide to ide..moj ti je savjet samo ne puno boja za početak..lako kasnije kupit to kad imaš već dosta klasične robe koja se da kombinirat..
a nakit,tu ti ne mogu pomoć..ja san već par godina vjerna samo nakitu sovilj pa ne znan šta se nudi po dućanima....al ako ti ikad triba na neku kombinaciju savjet o nakitu samo pošalji sliku robe,vrlo rado ću dat mišljenje šta na to..ako budeš smatrala da ti triba pomoć..
samo naprid..
čarobna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 01:04   #146
link na vodic kroz modu za geekove.

cura daje tips and tricks kako obnoviti svoju garderobu za one koji imaju pun ormar odjece a nemaju kaj obuci.
chekiraj
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 02:05   #147
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
link na vodic kroz modu za geekove.

cura daje tips and tricks kako obnoviti svoju garderobu za one koji imaju pun ormar odjece a nemaju kaj obuci.
chekiraj
cura ima dobru ideju,najviše novca treba potrošiti na klasiku i kvalitetu,i za to su najbolji dizajnerski outleti,
no to neće prihvatiti većina,kupovina i trošenje novca na trenutne trendove i jeftinu robu po Zari i sličnima,na kraju se svede na to da imaš hrpu robe,a nemaš što obući...
kad imaš kvalitetnu osnovu koju možeš nositi 10 godina,onda cijelo vrijeme možeš dodavati druge sitnice ovisno o trendu ili što ti se sviđa...
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:16   #148
imam 25 godina, završavam faks i uskoro ću promijeniti posao, radit ću "za ozbiljno"

da, ja zbilja imam pun ormar odjeće (pogledajte link u mom potpisu, prodajem ju na on line prodaji), ali međusobno je ne znam ili ne mogu iskombinirati.
što se tiče dizajnerskih outleta, ne želim to kupovati iz razloga što želim odjeću koju mogu nositi uvijek, dakle, klasiku, a ne trendovske komade koji se mijenjaju svake godine. baznu odjeću bih željela osvježiti nekim tredi komadom, nemam ništa protiv, dapače! ono što želim istaknuti je da ne želim izgledati bapski, nego isfurat neku sportsku eleganciju, da mi u odjeći bude ugodno, a opet da bude i elegantno. eto!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:21   #149
neki dan sam to nabrajala sa majkom, 45 minuta smo se vozile u autu.
__________________
ginger, extravagant
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:35   #150
Kokoshka, u tvom albumu sam vidjela, npr., zgodnu crnu suknju, koju možeš kombinirati za na posao s bijelom košuljom (ili bilo kojom drugom bojom košulje) i nekom zanimljivom maramom, s dolcevitom i nekim prslučićem, s T-shirtom i sakoom, dakle na puno načina....Ispod sakoa bi ti super išao i npr. ovaj tvoj smeđi top Amadeus s čipkicom i gore ili neka zgodna ogrlica ili marama.
Ili onaj crni bolero i takve slične stvarčice možeš kombinirati na razne načine. Imaš i crnu haljinu, nabaciš na nju neku cool maramu - i što bi bolje od toga?
Jednostavno trebaš sagledati svoj ormar i pokušati nad njim zadobiti kontrolu , kako god da to glupo zvučalo i pokušati iskombinirati neke stvari i dodati detalje koji nedostaju. Tebi se sada vjerojatno tvoja odjeća čini kao puno raznih kuhinjskih sastojaka, a ti ne znaš ništa skuhati i spraviti od njih.
Ja bih, kada počneš raditi "zaozbiljno" uložila u dobro odijelo i dobru košulju, cipele koje će ti se slagati s odijelom, hlačama i suknjama za posao, dodatke (marame isl), neki prsluk....
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 03:29   #151
Svi imamo promašaja po pitanju kupnje. Zadnje vrijeme ih imam manje jer pažljivije biram odjeću,ali se proteklih godina akumuliralo nekoliko strašnih kupnji.
Prva je bila R.Barocco sako,odlične kvalitete,ali dizajnom izvrstan za nekoga 30 godina starijeg od mene. Umjesto da kupim klasične tenisice,kupim si Pacciottice išarane crvenom i bijelom bojom koje skoro nikad nisam ni nosio. S neta si naručim majicu na pruge sa kosturskom glavom,super je kvalitete,ali nikako nije klasična i dovoljno je da je jednom obučeš i slijedeći put uopće više nije fora. A najveći promašaj su bile JC tigraste kratke hlače.
Jednako je glupo kupovati skupu i kvalitetnu odjeću sa vidljivim logoima i svakakvim uzorcima, kao i kupovati preozbiljnu odjeću u 20ima.
Ali eto da nije bilo promašaja,ne bi bilo dobre zajebancije. Evo ovako izgleda kad sve promašaje iz ormara odjednom stavite na sebe:click. Još tužnije je zbrojiti cifru koja je na to potrošena. Šteta da sam već ima godinu dvije neke od tih stvari prodao pa se za 10 godina neću moći smijati,ali barem imam fotku još ,još se sjećam kako je cimer krepa od smijeha kad sam tako uletio u dnevnu sobu
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:29   #152
Lolz za sliku jel to BYM majica? jos je imaju na raffaellu i to mislin da je svaki dan sve skuplja ocajna je, neki teenejđ dizajn

meni su osnovni komad robe rebatinke i cipele, prvo njih obucem, onda na njih kombiniram ostalo kako mi pase, obicno to traje minutu jer ne volim zajebanciju a itako mi sve u ormaru manje vise dobro stoji

najveci promasaj mi je bio Dior Homme koznjak koji sam lani uzeo, onaj uski kroj za mrsavce kakve i inace Dior ima, jbg priko neta ko bi znao, jos uzeo broj veci, pokusaj da isti navucem na sebe prosao je neslavno i jakna je poslana istim putem nazad
inace svaki komad robe koji kupin pomno odabirem, ne gledam nesto uzet samo zato sta je snizeno 80% tako da mi se flertovi ne dogadjaju, radje platim jenu stvar po retail cijeni kad valja i koju cu nosit nego 3 snizene stvari koje ce stajat u ormaru, na kraju ni ormari nisu jeftini bas a prolitos san ga ugradio tek
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:15   #153
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
Lolz za sliku jel to BYM majica? jos je imaju na raffaellu i to mislin da je svaki dan sve skuplja ocajna je, neki teenejđ dizajn

meni su osnovni komad robe rebatinke i cipele, prvo njih obucem, onda na njih kombiniram ostalo kako mi pase, obicno to traje minutu jer ne volim zajebanciju a itako mi sve u ormaru manje vise dobro stoji

najveci promasaj mi je bio Dior Homme koznjak koji sam lani uzeo, onaj uski kroj za mrsavce kakve i inace Dior ima, jbg priko neta ko bi znao, jos uzeo broj veci, pokusaj da isti navucem na sebe prosao je neslavno i jakna je poslana istim putem nazad
inace svaki komad robe koji kupin pomno odabirem, ne gledam nesto uzet samo zato sta je snizeno 80% tako da mi se flertovi ne dogadjaju, radje platim jenu stvar po retail cijeni kad valja i koju cu nosit nego 3 snizene stvari koje ce stajat u ormaru, na kraju ni ormari nisu jeftini bas a prolitos san ga ugradio tek
Da BYM,upravo vidio da je na raffaello-network 188$ specijalna ponuda
a ja sam je tamo kupio za čini mi se 175$ po retail cijeni. Koji site
Majica je čak dobro stajala i bila ok kvalitete,ali nikako nije moj đir. To je kad padneš pod utjecaj okoline: 'Da ja trošim toliko na odjeću,imao bih 4 ormara robe,a ti kupuješ sve nešto skupo i jednobojno,uopće se ne vidi koliko je to dobro dok sam ne odjeneš..'..i tako ja odlučio kupit nešto malo upadljivije i ta je majica trebala biti fora,ali je prodana tjedan,dva nakon kupnje. Ne slušam više savjete drugih.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:04   #154
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
Lolz za sliku jel to BYM majica? jos je imaju na raffaellu i to mislin da je svaki dan sve skuplja ocajna je, neki teenejđ dizajn

meni su osnovni komad robe rebatinke i cipele, prvo njih obucem, onda na njih kombiniram ostalo kako mi pase, obicno to traje minutu jer ne volim zajebanciju a itako mi sve u ormaru manje vise dobro stoji

najveci promasaj mi je bio Dior Homme koznjak koji sam lani uzeo, onaj uski kroj za mrsavce kakve i inace Dior ima, jbg priko neta ko bi znao, jos uzeo broj veci, pokusaj da isti navucem na sebe prosao je neslavno i jakna je poslana istim putem nazad
inace svaki komad robe koji kupin pomno odabirem, ne gledam nesto uzet samo zato sta je snizeno 80% tako da mi se flertovi ne dogadjaju, radje platim jenu stvar po retail cijeni kad valja i koju cu nosit nego 3 snizene stvari koje ce stajat u ormaru, na kraju ni ormari nisu jeftini bas a prolitos san ga ugradio tek
super slika!!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 11:36   #155
Hello!!!
- crna i bijela majica na špaline
- bijela obična majica s rukavima
- bijela košulja
- crna raskošna bluza
- topli crni džemper
- crne uske rebe
- bijela duga, ljetna suknja
- rimljanke
- ultra moćne crne čizme
- dobar crni kaput
- mala torbica na kojoj ti svi zavide
- nakit, šalovi i ostale stvarčice koje podižu cijelu kombinaciju
- eh, da i mala slatka haljinica u nekoj boji (da nije sve crno ili bijelo - hihi)
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.