Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 15:08   #101
da da, tako ti i mi imamo
natkrivenu prostoriju sa kucicama i u zidu je rupa kroz koju mogu u ogradeni dio koji je prekriven sitnim kamencicima

mogu poslikati nase cim sunce bude
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:23   #102
Nadam se da je ovdje najjbolje postaviti ovakvo pitanje.

Naime, pitao nas je jedan penzionerski bračni par za informaciju o psećim kućicama. Spasili su od eutanazije jednu pasicu veličine labradora / NJO-a pa bi je smjestili u kućicu. Ljudi se interesiraju za što povoljniju varijantu (zato je i naglašeno da su penzići) i zanima ih gdje bi takvo što mogli dati raditi ili kupiti.

Što da im se preporuči?

P. S. Primili bi oni kućicu i na poklon ako netko zna za takvu varijantu.
PlavaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:55   #103
Kad sam zivjela u kuci i imala dvoriste dala sam izradit kucicu kod covjeka koj se bavi stolarijom -kupi se materijal, znaci daske i kaj se vec hoce stavit na krov i to je sve skupa puno jeftinije nego kupovno, a i napravi se kucica po zelji
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:03   #104
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kad sam zivjela u kuci i imala dvoriste dala sam izradit kucicu kod covjeka koj se bavi stolarijom -kupi se materijal, znaci daske i kaj se vec hoce stavit na krov i to je sve skupa puno jeftinije nego kupovno, a i napravi se kucica po zelji
Da, svakako, ali znaš kako je to sa starijim ljudima - em ne znaju kako bi to trebalo izgledati, em ne znaju kome bi se mogli obratiti. No, na netu ima dosta nacrta pa bi im se moglo nešto sugerirrati, a ako imaš kakvu preporuku za tog stolara, možeš poslati info u inboks. Mislim da obično čak ispadne jeftinije ako se stolaru prepusti nabava drvene građe - oni imaju svoje izvore nabave i svoje cijene.
PlavaŠapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:06   #105
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nije dovoljno tako mali razmak od glavnog puta. Nije dobro za psa, jer djeca obicno znaju zadirkivat pse, osobito ak su u boxu, kad su sigurni da im nista ne moze.

Ja sam box napravila skroz na drugom kraju terena, ravno od ulaza, ali na kraj terena, na kapiji je obavijest daje ostar pas, a box se uopce ne vidi od ukrasnog grmlja i drveca, a moja cura ima pregled na kapiju.

Box kad radis, obavezno ga spoji na septik, dovedi vodu i struju.
To ti je veliki box 4x4, sve ovisi kako ces ga raditi. Moja cura ima tak veliki box i da ga danas idem raditi bio bi zasigurno manji, vjeruj mi.

Podlogu je potrebno u cijelosti betonirati! Moja ima box vise od godinu dana i nitijednom se nije pis pis niti ista drugo u njega, jednostavno ga cuva i obozava. Iako zivi u kuci s nama, rado ide u box, a zna da je u boxu ak gazda ide negdje a ona ostaje sama, onda je pod kljucem, osim ak je jako zima ili jako vruce.
Evo ti dvije slikice boxa, on jos nije zavrsen u ciejlosti, trebaju mi oluci, ali to ce doci kad budem kucu zavrsila i na nju staviljala oluke

http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05216.jpg



http://i209.photobucket.com/albums/b...r/DSC05220.jpg
ovo je izvrsno
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:19   #106
Quote:
PlavaŠapa kaže: Pogledaj post
Da, svakako, ali znaš kako je to sa starijim ljudima - em ne znaju kako bi to trebalo izgledati, em ne znaju kome bi se mogli obratiti. No, na netu ima dosta nacrta pa bi im se moglo nešto sugerirrati, a ako imaš kakvu preporuku za tog stolara, možeš poslati info u inboks. Mislim da obično čak ispadne jeftinije ako se stolaru prepusti nabava drvene građe - oni imaju svoje izvore nabave i svoje cijene.
I misla sam da se prek njih kupi materijal, jeftinije je, al opet treba izabrat koje drvo i kaj za krov (mislim, moze se i to prepustit stolaru).
Ma nis im ne treba -ja sam samo rekla kolko hocu da bude velka, gdje da budu vrata i dal hocu ravan ili normalan krov -oni naprave sve ostalo
Tesko ti mogu nekog preporucit jer nemam nikakav kontakt broj -samo znam di su radione jer mi je jedna na kvartu, a druga par min dalje
Mozda da im predlozis da se raspitaju tam di zive jel ima kakav lokalni stolar
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:54   #107
Plavašapa; spojite se na fejs; nađena jedna kućica, treba samo po nju otići. U Zagrebu je.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:50   #108
pozdrav! stiže nam štene zlatnog retrivera. izmežu kuće i zida imamo prostor širok 1 m a dug 10 m. podloga je zemlja pa pijesak,na to bi išao šljunak. e sad me zanima jel se to može iskoristit kao box il bar kao privremeni box dok ne poraste?inače pas bi se redovno izvodio u šetnju i igru.
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:12   #109
Može se iskoristiti kao privremeni box jer kvadratura nije mala, ali je to strašno uzak prostor i ni slučajno ne smije biti rješenje za držanje psa.

A zašto bi ga uopće zatvarali u box, dvorište nije ograđeno, ili?

Retriveri su inače strašno vezani uz vlasnike i nisu psi koji bi trebali i smjeli non-stop biti na dvorištu, tj. razdvojeni od ljudi.
Idealno bi bilo da je dok vas nema doma u boksu, a ostatak vremena uz vas, bilo u šetnji, u dvorištu ili u kući.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:18   #110
hvala na odgovoru mi smo jako puno vani i bit će s nama vanka,al nažalost dvorište nije ograđeno tako da ne bi mogao biti sam u dvorištu. inače je to privremeni box jer planiramo napraviti drugi. i naravno da će puno vremena provoditi s nama ali bit će sigurno i u boxu pogotovo kad smo na poslu.koliki bi minimalno trebao box biti velik za retrivera? znam postavljam osnovna pitanja al još učim
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:09   #111
Pozdrav svima, da ne otvaram novu temu, napisat ću svoj problem ovdje u nadi da će me netko posavjetovati

Imam velikog, pitomog, najdivnijeg tornjaka starog sedam godina, i dvije dvogodišnje mačke (braco i seka) kojima suživot ne predstavlja nikakav problem. Tornjak je stalno u kući, ponekad izađe u dvorište protrčati, ali većinu dana je unutra. Mačke su u kući (bojim se držati ih u dvorištu jer im je mama pobjegla jednom, nešto pojela i našla sam je mrtvu na cesti) osim po noći kada divljaju i igraju se. Majka je protiv mačaka iako vidim da ih voli, i iako joj ne smetaju, pa je kompromis na koji sam morala pristati taj da ih preko noći nosim u jedan odvojeni dio kuće (bivši obiteljski ured) gdje prespavaju, i odakle ih vratim sutradan ujutro (ali onako kasnije, jer mama inzistira na tome da pije kavu u miru ujutro i da drži vrata širom otvorena

I sada dolazimo do problema... Ovaj vikend uz cestu smo našli štene koje je (po priči žena koje rade u trgovini ispred koje je stajao) netko ostavio dan prije. Pri povratku tog istog dana (išli smo do vikendice na nekoliko sati) štene je još uvijek bilo tu i jednostavno ga nisam mogla ostaviti. I gotovo je, ja sam skroz zaljubljena u tog vražićka

Majci sam rekla da ćemo ga staviti na udomljavanje, ali ja ga želim ostaviti kod nas, jer zaista ne mogu opisati koliko mi je u par dana prirastao srcu. Prve dvije večeri prespavao je u tom odvojenom prostoru (mačke smo odnijeli u jedan drugi prostor, hvala bogu ne nedostaje nam mjesta) a tijekom dana je trčkarao po dvorištu (sve je ograđeno). Treću večer je toliko cvilio i lupao po vratima da smo ga pustili van u sred noći, i onda je mirno spavao pred vratima. Dvije noći nakon toga bez problema mirno spava na velikom jastuku ispred vrata. Mene zanima može li pas zaista boraviti u dvorištu? Ovo je dakle (za sad, nadam se) jedina opcija, jer majka ne želi ni čuti za ideju da i njega uvedem u kuću + tek ga učim da obavlja nuždu kada šetamo a ne gdje god mu padne na pamet.

Star je oko 3mj, tako veterinarka procjenjuje, mješanac u tipu labradora i ptičara, 6 i pol kg, kaže da neće više od 12. Zaigran je, obožava ljude, malo se boji pasa ali već nakon par dana šetnji i druženja privikaje se. Kada vidi ove naše mačke, samo bi se igrao, one se malo boje. Bojao se tornjaka, ali vodili smo ih par puta u šetnju zajedno i super funkcioniraju skupa, tornjak ga samo njuši i igrao bi se.

Koji mi je najbolji potez za njega? Ja bi da je na zatvorenom po noći, ali ne mogu ga u kuću unijeti jer bi zaista to loše završilo, a nije mi cilj izazivati svađe već pokazati da je dobar pas i da zaslužuje šansu.

Može li pas biti u dvorištu? Je li boks nužan? (Nekako mi je ta ideja uvijek bila odbojna) Možda da mu kućicu nabavim, i da je držimo tik uz vrata gdje zaista mirno prospava cijelu večer? Kasnije se nadam da ću uspjeti doći do toga da makar spava u mojoj sobi. Bojim se ako ga sad krenem unositi noću u sobu, onako poskrivečki, da će samo plakati i grebati po vratima kad god bude van u dvorištu, htjela bi ga ipak naučiti da boravi vani sada dok je toplo. Naravno da kada zahladi da ne bi bio vani, ali tada, ako i tada budu ove drame od strane roditelja, valjda neće cviliti i grebati ako ga u tu odvojenu prostoriju stavim.

Inače vodim ga minimalno tri puta dnevno van i istrči se i po dvorištu i u šetnjama, po danu sam skoro stalno u dvorištu s njim, tamo sam počela i ručati i večeravati, pijem kave, čitam, tipkam za faks, ma sve što mogu tako da mu zaista ne nedostaje društvo tijekom dana (ima i tornjaka, i nas je petero u kući, uvijek je netko oko kuće) - samo me eto te noći brinu i baš ne znam što bi.

Hvala na svakom savjetu i nadam se da me nećete osuđivati, jer mi nije cilj zlostavljati životinju niti učiniti da pati, stvarno obožavam životinje ali situacija je takva kakva je, da su kuća ili stan moji, bio bi unutra bez razmišljanja, ovako se ipak moram prilagoditi dok sam još pod istim krovom s roditeljima :/

sigurna sam, kada se naviknu na njega, kada se on još bolje navikne na tornjaka i nauči obavljanju nužde, da ću uspjeti doći do toga da makar spava s nama doma treba mi savjet za trenutno stanje!


Joj, što sam odužila, sorry, nadam se da je netko i pročitao
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 05:55   #112
Pročitaj ovu temu pa ćeš vidit da zaista nema zapreke da pas ima adekvatan smještaj i da bude vani, ako tako želite. Ne znam u kojem si podneblju i kakve su zime, ali pazi da mu dobru kućicu sa dobrom izolacijom napraviš.

Stavljali su tu ljudi i slikice pa pogledaj.

I... mislim da će malac imat malo više od 12 kg ako ima 3 mj i već 6,5 kg i k tome mješanac laba i ptičara - ne znam kako ti je vetica rekla da neće imati više od 12 kg. Imat će
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:10   #113
Da, i meni je bilo čudno to za kilograme, iako bi voljela da je ona u pravu i da ne bude prevelik. Kaže da su mu već šapice formirane, tj nisu onako smiješno velike, ne znam objasniti

Evo i sinoć je bez problema prespavao kraj vrata, budim se svako malo da ga provjerim, on se ni ne pomakne cijelu večer. Nije grebao po vratima, tijekom dana zna zagrebati ili zacviliti kada netko uđe u kuću, ali ako ga nitko ne doživi, samo se smiri i legne

Kraj Splita smo, tako da nije sad neko ludo područje s velikim hladnoćama, u mirnom susjedstvu, jedino što je ispred kuće cesta, ali je sve ograđeno i ne može pobjeći. Ne znam koliki će narasti i hoće li moći preskakati, ali ovaj ogroman tornjak nikada nije pobjegao, pa sumnjam da bi ovome uspjelo
__________________
Heifer whines could be human cries.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 11:08   #114
Pomoć oko izrade ograde za psa - boksa

Poštovani,

imam labradora starog 8 mjeseci, te često kada smo kod kuće imamo otvorena ulazna vrata te on jako voli sjediti/ležati na balkonu odnosno biti na njemu. Što nas je ponukalo na ideju pošto je balkon relativno velik oko 16m2 da ga napravimo da bude svojevrsni boks, tj. da kad nas nema pas boravi na balkonu, a kada smo kod kuće i po noći je u kući ili na balkonu ovisno o njegovim željama.

Ono što me muči je kako bi to napravio, defakto trebao bih staviti "vrata" na sam ulaz od balkona, ali nisam siguran kakva i gdje to nabaviti, jer sam mislio uzeti vrata od panel ograde, ali oni ih cijene na nekih 4000kn pa čak i više, što mi je daleko izvan buđeta.

Dakle, radim ovu temu ako netko možda ima neku ideju kako to napraviti kvalitetno, da se relativno normalno može otvarati ta vrata i zatvarati, a da budu također i čvrsta. Estetika ne igra ulogu.

Sva mišljenja, prijedlozi i komentari su dobrodošli.

Širina od zida do zida je nekih 170cm.

A kako to točno izgleda možete vidjeti u sljedećim slikama:



Hvala unaprijed,

lijepi pozdrav!
__________________
Trazim Srodnu Dusu
Redwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 19:02   #115
Danas sam vidjela ovo pa sam se sjetila tvojeg pitanja.

Ovo je prepreka u jednom kafiću i načinjena je od drvenih letvica. Međutim, znam da se mogu nabaviti iste takve ili slične željezne šine koje onda možeš sam povezati u mrežu s pomoću šarafa ili zakovica, čak ne moraš ni variti.

Možeš napraviti dvoja vrata pa ih zatvarati nekakvom bravisom, lokotom ili već nečim - treba samo pogledati po željeznarijama, već ćeš nešto naći.

Glavni su problem, koliko ja to vidim, "stožeri" na koje ćeš sa strane učvrstiti takvu rešetku. To možeš riješiti šupljim cijevima, kvadratnim ili okruglim, a postoje i držači, nalik na velike šelne, samo što su poluokrugli koje šarafima i tiplama pričvrstiš na zid.

Okreni se malo oko sebe i izračunaj koliko bi te došao takav materijal, ali sigurno će biti daleko manje od četiri soma kuna. Dakako, treba uložiti nešto vremena i truda, a sve to poslije treba i obojiti da se zaštiti od hrđanja.

Možeš se raspitati i kod bravara koliko bi ti naplatio izradu takvih vrata prema tvojoj ideji i nacrtu. Dobro, mojoj, ali mu to nemoj reći.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:06   #116
Pozdravljam sve! I molim za savjet: imamo labradoricu staru 6 mjeseci koja je do sad bila slobodna zabavljati se po dvorištu kako je volja, ali više to nažalost nije moguće jer je potrgala žicu (onu običnu metalnu za ograde) u donjem dijelu i sad bez problema prelazi u dvorište susjede koja ne može smisliti takve posjete . Mi bismo joj sad napravili neko njeno malo dvorište u kojem bi bila dok nas nema vani da je pazimo da ne odlazi iz dvorišta, ali ne znamo od čega, od kakvog materijala, tj. od kakve žice? Čula sam da ima neke građevinske, deblje i čvršće žice no evo nemamo nikakvog iskustva pa vas molim savjetujte čime joj ograditi to njeno malo dvorište. Boks nam je u ovom trenutku prevelika investicija, pa moramo ovako, a mislim da bi i to bilo dobro rješenje samo da bude čvrsto i trajno.
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:30   #117
Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Pozdravljam sve! I molim za savjet: imamo labradoricu staru 6 mjeseci koja je do sad bila slobodna zabavljati se po dvorištu kako je volja, ali više to nažalost nije moguće jer je potrgala žicu (onu običnu metalnu za ograde) u donjem dijelu
Govorimo o čeličnoj mreža žici, jel? Pa popravite dio koji je potrgala, pobrinite se da doljne dijelove osigurate na način da se spajaju sa zemljom, znači žica se mora fiksirati u zemlju.

Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Mi bismo joj sad napravili neko njeno malo dvorište
A tko kaže da i to nebude potrgala, pregrizla....

Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
u kojem bi bila dok nas nema vani da je pazimo da ne odlazi iz dvorišta
A ključ je u ovom dijelu....

Nabavili ste štene , ostavili ga u dvorištu i bavite se njime kada je netko vani?! Ili griješim?

Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Čula sam da ima neke građevinske, deblje i čvršće žice
Ni te žice nisu samo tako jeftine, pa ako ćete naći sredstva za žicu, kupite još i lima za krov i za stranice na tu žicu, tipa u visini o barem metra.

Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
dobro rješenje samo da bude čvrsto i trajno.
To riješenje se zove život sa psom. Vaš pas vama samo boravi na vašem dvorištu. Ili griješim?!



Opišite nam malo svakodnevicu vašeg psa?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 16:58   #118
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Govorimo o čeličnoj mreža žici, jel? Pa popravite dio koji je potrgala, pobrinite se da doljne dijelove osigurate na način da se spajaju sa zemljom, znači žica se mora fiksirati u zemlju.



A tko kaže da i to nebude potrgala, pregrizla....



A ključ je u ovom dijelu....

Nabavili ste štene , ostavili ga u dvorištu i bavite se njime kada je netko vani?! Ili griješim?



Ni te žice nisu samo tako jeftine, pa ako ćete naći sredstva za žicu, kupite još i lima za krov i za stranice na tu žicu, tipa u visini o barem metra.



To riješenje se zove život sa psom. Vaš pas vama samo boravi na vašem dvorištu. Ili griješim?!



Opišite nam malo svakodnevicu vašeg psa?
Ispravite me ako griješim, ali ja sam dobila dojam da me Vi svojim postom prozivate i tražite da se ispričam Vama i cijelom forumu zato što svog psa držimo vani a ne u kući??? Zašto bi Vama ili bilo kome drugome bila dužna opisivati svakodnevicu svog psa??? Koliko vidim tema ne nosi naslov "Svakodnevica naših pasa" ili "Postrojimo sve vlasnike pasa koji ih ne drže u kući/stanu" nego "Smještaj za psa u vrtu ili dvorištu (boks, kućica, ograđeni prostor)". Za savjet oko žice zahvaljujem!
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 17:08   #119
Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Ispravite me ako griješim, ali ja sam dobila dojam da me Vi svojim postom prozivate i tražite da se ispričam Vama i cijelom forumu zato što svog psa držimo vani a ne u kući??? Zašto bi Vama ili bilo kome drugome bila dužna opisivati svakodnevicu svog psa??? Koliko vidim tema ne nosi naslov "Svakodnevica naših pasa" ili "Postrojimo sve vlasnike pasa koji ih ne drže u kući/stanu" nego "Smještaj za psa u vrtu ili dvorištu (boks, kućica, ograđeni prostor)". Za savjet oko žice zahvaljujem!
Ajme, što se odmah duriš.

Ne znam je li vam ovo prvi pas, ali mi se čini da jest. Kutuša je pitala zato da bismo ti mogli dati što bolje savjete. Štene ima šest mjeseci i iznimno je radoznalo, kao i svako štene u toj dobi, a najvjerojatnije mu je dosadno. Najbolji način da se štene spriječi u lutanju jest učiniti mu boravak kod kuće zanimljivim i privlačnim. Inače ga neće zadržati ni dvometarski cigleni zid.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 08:05   #120
BlueStar; ma je da, evo, baš sam vas uzela na pik!!!!

Odakle vam to ljudi? Odakle odmah takvo razmišljanje?

Zar vi niste vidjeli iza mojih napisa upitnike?!

Da, postavila sam konkretna pitanja, bez cicimici nazivlja no nikako vas nisam "prozivala" što držite psa vani. Lijepo sam vas pitala kako ga držite, koliko radite s njime; u suštini kako pas živi. Jer da, prošla su vremena, barem su trebala proći, kada je imanje psa " metni ga u dvor pa neka bude "

Nego, evo ih , naša dva psa, na dvorištu su, tokom cijele godine, i kada je -20 i +40; i tako svaki dan u periodu dok nismo mi kod kuće; a to je nemali broj sati. No, kada smo mi doma, psi su s nama.


Eto, vidim da nisam ni jedina koja konkretno piše; i Didi vam je napisala slično.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.